Psi v rybníce - když se koupete - nevážně:-)

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
mikita.miki
1935 příspěvků 7.3.13 14:42

@continuity děda s babičkou si kdysi pořídili huskynu. inu, vycházeli z takových těch knížek jako náš pes atd. oba naši milí důchodci si díky tomuto psovi udržovali neskutečnou kondičku a když děda zemřel, přešlo to komplet na na babičku a musím říci, že jen díky mnoha letům chovu tohoto psa babička i přes potíže mnoha druhů, chodí… ne, doslova běhá! já bych toakového psa nikdy nedoporučila nikomu,,nromálnímu,, (rozuměj průměrný spíš nezkušený pejskař) ale vzpomínáme na ni rádi, potvoru jednu neutahatelnou -)

continuity
5853 příspěvků 7.3.13 14:43
@Fretkodlak píše:

Vesměs jde o ty, co byly šlechtěné k práci s dobytkem, nebo na ovečky.

to neni vobec pravda, cibetka to nize pise lepe.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 14:49

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:54

continuity
5853 příspěvků 7.3.13 14:52

@Fretkodlak rozhodne to nelze generalizovat na vsechny ovcarske psy. treba Briard je hodne poslusne a zvladatelne plemeno naproti tomu kavakazsti ovcaci potrapi kdekoho.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 14:53

Tady bych se Fretkodlaka zastala, byly a jsou používaní k ovcím a dobytku, ale nikdo je nijak zvlášť nevedl, ani speciálně nešlechtil, jen je nechali hlídat stádo podle jejich vlastního uvážení, proti medvědům a jiným šelmám. Člověk se jim prostě do toho nikdy nepletl, je to ovšem trochu něco jiného než typický ovčácký pes, který se učí ovce a dobytek nahánět, oni prostě jen hlídali stádo proti divoké zvěři a víc se o ně nikdo moc nestaral.

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 15:39

@uživatel on nici zarizeni bytu prave jen ve chvili, kdz ona pani vezme svou fenku temer k mym dverim, necha ji tam vykonat na mem travniku malou i velkou potrebu a pote se produciruje kolem meho plotu…ja vim, ze bych to mohl resit pres urad, ale nerad jsem praskac a nerad delam problemy lidem kolem sebe…navic co by s tim urad udelal..pani napomenul a ona by ziskala duvod se mstit…

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 15:46

Jinak kastrovat sveho psa nedam v zadnem pripade, nemam ho na chov, protoze je kritzenec, ale je vsobecne znamo, ze kastrovani psi trpi drive ruznymi chorobami, nez nekastrovani…navic mam ve svem okoli pripad psa, ktereho majitel nechal vykastrovat a on se pote doslova zblaznil…
@queenmargot ja ji to take rikal..plus jsem navrhl, ze jestli ma opravdu tak spatne kycle, tak ze bych ji klidne fenku chodil vencit…tak pry to ne, protze fenka potebuje kontakt s ni…

queenmargot
1106 příspěvků 7.3.13 15:52

@Johny Sixx: to ji má jako během dne kde? Teda pokud ho má jako kotcového psa, tak to je mi psa docela líto. Bígl je smečkový pes, miluje společnost - lidi a jiné psy. A pohybu potřebuje docela hodně, protože je jako nenažraná popelnice.

waw
336 příspěvků 7.3.13 15:55

@Johny Sixx Zase zkuste pochopit tu paní. Starší paní, předpokládám starší fenka. Paní začnou problémy s kyčlemi, a tak co teď? Má snad tu fenu odvést do útulku? Prostě ji jde vyvenčit tam, kam to má nejblíž, a určitě to nedělá vědomě tak, aby vás co nejvíce vytočila..

queenmargot
1106 příspěvků 7.3.13 15:59

@waw : já dokážu pochopit, že se člověku během soužití se psem mohou vyskytnout různé zdravotní problémy (nikdo není zdráv celý život), ale @Johny Sixx se paní nabízel na venčení, aby ji to usnadnil. Ovšem jak to tu i popisuje mi spíš přijde, že paní bude škodolibá. Rozumný člověk se přece konfliktním situacím vyhýbá (ano nenechá si srát na hlavu, ale na druhou stranu je zbytečně nevyprovokovává).

Příspěvek upraven 07.03.13 v 16:00

continuity
5853 příspěvků 7.3.13 16:00

@queenmargot vy byste dala vencit psa cloveku, se kterym mate konflikty?

queenmargot
1106 příspěvků 7.3.13 16:02

@continuity: nedala (prcek by stejně jen tak s někým nešel), je fakt, že přesnou situaci, kdo za konflikty může, kdo je vyprovokovává neznáme a hlavně abychom mohli lépe posoudit museli bychom znát i názor druhé strany.

waw
336 příspěvků 7.3.13 16:06

@queenmargot Já bych třeba psa na venčení nikomu cizímu nikdy nedala. S klidným srdcem ho svěřím 3 lidem, a to je vše. Takže dokážu paní pochopit, proč nabídky, ač třeba dobře míněné, nevyužila.

queenmargot
1106 příspěvků 7.3.13 16:11

@waw : tak to máme stejně, bohužel se svou situací si @Johny Sixx bude muset poradit sám a paní také.

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 17:23

@queenmargot pani pry byla odjakziva hasteriva osoba a ke staru se to s ni zhorsuje, coz mi nekolikrat potvrdil i jeji vnuk (jinak docela rozumny clovek, ktery docela casto babicku nabada k tomu, aby byla ohleduplnejsi a tolerantnejsi), nicmene po dnesku verim, ze se blizka na lepsi casy, nebot me dnes poprve pani vyslechla a souhlasila s tim, ze by ji take vadili psi lejna na jeji predzahradce, ktere by musela neustale sbirat=)))

Lettie
426 příspěvků 7.3.13 23:16

@queenmargot Pes zije cca 15 let /aspon ti nasi, minuly rok umrel jeden v 18 a druhej v 19 letech/ a kdyz si pani psa porizovala, nejspis kycle nemocny nemela. Nebo si ho taky mohla poridit s manzelem, ktery kycle zdravy mel, psa chodil vencit a pak zemrel na neco uplne jinyho. To ma toho psa zabit nebo dat pryc jen kvuli tomu, ze proste neni zdravotne v kondici, to snad nemuzete myslet vazne? Stejne tak lze doporucit mlademu majiteli psa, ktery je natolik labilni, ze nemuze prenest pres srdce harajici fenu u jeho plotu a cini mu to, dle slov toho majitele, velike potize, at psa nahodi do auta, odjede nekam daleko, kde zarucene nepotka nikoho a tam venci. Je to asi stejny nesmysl, jako to, ze spatne chodici pani nema mit psa.

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.13 00:27

@Lettie nazyvate me labilnim…vam by nevadilo neustale sbirat psi hovna na vasi predzahradce? Ano mohl bych to nechat byt, ale mama ma v prizemi ordinaci a chodi k nam lidi a fakt to nepusobidobre, kdyz musi projit neoplocenou predzahradkou, kde je permanentne nasrano, nebot pokazde, kdyz to seberu a zahrabu na kompost, apni vybehne a kdyz se fenecce chce, necha mi tam novy darecek

edit: koukam cervene…nekdo asi rad sbira hovna, tim padem bych tohohle cloveka docela rad nekdy pozval na delsi navstevu spojenou se sberem=)))

queenmargot
1106 příspěvků 8.3.13 08:08

@Lettie : proboha přečtěte si to po sobě, já o usmrcení nebo jakéhokoli jiného zbavení se psa nikde nic nepsala, pouze jsem uváděla, že by majitel měl zvážit všechny hlediska pokud si pořizuje jakékoli zvíře neboť je to péče na celý jeho život.

Lettie
426 příspěvků 10.3.13 10:31

@Johny Sixx labilniho jsem nazvala psa, ne vas. Ale uznavam, ze v tom prispevku se to dalo vysvetlit obema zpusoby. Takze ne, labilni nemyslim na vas, labilni myslim na psa, ktery nedokaze prezit, ze fenky kolem nej haraji a on k nim nemuze a zvraci z toho.

Lettie
426 příspěvků 10.3.13 10:33

@queenmargot ano, to sice je pravda, ale ciste teoreticky, nemuzeme vedet, za jakych podminek si ta pani psa porizovala, takze neni fer soudit ji za to, ze ji nemocne nohy neumoznuji dojit s fenou dal.

Sibyla
2646 příspěvků 10.3.13 11:00
@Fretkodlak píše:
Vesměs jde o ty, co byly šlechtěné k práci s dobytkem, nebo na ovečky.

Tak s ovčáckými plemeny má pěknou zkušenost jedna má známá, která fenku podobného plemene vlastní (bohužel nevím jakého, je to dost malý pejsek, myslela jsem, že ovčáčtí psi byli velcí, ale prý ne nutně). Tak ji tedy jednou venčila kdesi za Prosekem, a najednou si všimla, že za ní jdou tři divoká selata. Nedaleko je obora, kde žijí, ale od té je dělilo několik rušných silnic. Zřejmě se zatoulala. J se rozhodla, že je musí dovést zpátky. Šlo to snadno, prasátka, jak byla zvyklá chodit za matkou, ji následovala. A fenka kolem nich pobíhala, ňafala, a udržovala je v řadě, jako její předkové ovce. Vyprávěla: „Tak jsme tedy mašírovali - no, musel to být pohled: já, tři selata, pes… u benzínové pumpy všichni ztuhli a civěli. Když jsme došli k silnici, zastavila jsem se vpůli a dala znamení autům, jak učitelka mateřské školky, a prasátka přeběhla. Pak jsme došli do obory, kde selata začala okamžitě čenichat a rýt, na mě zapomněla, tak jsme s Bobinou šly po svých.“

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.13 11:17

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:56

Mylady2
12413 příspěvků 10.3.13 16:45

Máme před domem velky hezký nový a udržovaný chodník! Všichni spoluvlastníci si platí uklízeče, kteří ho zametají, čistí prostě se o něj starají. Teto chodník končí tam kde začíná jiný dům. No a párkrát se teď stalo, že na něm bylo hojně nasráno;-D a nejlépe před dveřmi a tak.
A co je nejlepší dělala to paní za pomocí svého psa;-D paní z toho vedlejšího domu… Hehe teď dostane po čuni a pes po čenichu! Trošku to podcenili oba.
Proč se to toto děje? :-) komu by mohl chodník ublížit?

Rosalyn
925 příspěvků 10.3.13 16:59
@Mylady2
@Mylady2 píše:
A co je nejlepší dělala to paní za pomocí svého psa;-D

Bobek udělala ta paní, pes nebo oba? :-)

Karoleenah
2322 příspěvků 10.3.13 17:01

@Fretkodlak Jo jo, jednoho takového corgiho jsme měli chvíli ve skupině na cvičáku, docela to trvalo než se odnaučil shánět páníčky přítomných psů okusováním jejich kotníků… od té doby jsem si už na cvičák nikdy nebrala boty pod kotníky, co kdyby náhodou. :D Ale teda pohled na corgiho v akci, to je skoro stejně tak dobré jako pohled na pádícího baseta!

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek