Psi v rybníce - když se koupete - nevážně:-)

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
mikita.miki
1935 příspěvků 5.3.13 14:47

@Roseline takové matičky řadím do kategorie -,,pojď, táto, uděláme si nový,,
jsou to ty stejné, co při přecházení přechodu vstrčí část kočárku do silnice, snad aby tedy bylo jasné, že chce přejít. infarkt, jaký se mě zmocnil, když sem dupala na brzdu asi ani nemusím popisovat. nebo docela klasické - miláštu, běž si pohladit toho pejsánka a udělej mu malá malá… dále také,,když tady chodí děti, tak snad tady NESMÍ být něco nebezpečného,, - rozuměj dítko v drogerii, které si s gustem rozdělalo jakousi chemii a snažilo si cvaknout panáčka či dva. a robátko olizující nože v dost chatrném obalu v domácích potřebách v jistém hyper super bylo také,,komické,,. velmi,,vtipně,, taky glosoval jistý číšník matinky, které nechaly děti pobíhat po restauraci, když on nosil horké nápoje a polévky a spol… holt jsou to ženy jisté si svou plodností, kdyžtak si udělají pachole nové

Sailorette
1594 příspěvků 5.3.13 14:49

@Woey Tenhle argument mi připadá taky vtipný, ještě tak v bazéně, ale v přírodě, kde se ve vodě rozkládá kdejaká zdechlina a do vody podle mě čůrá každý druhý..a popravdě radši se budu koupat v „přírodní“ vodě se vším, co to obnáší, než abych si rozložila deku pod stromem a lehla si do vítečeho.

queenmargot
1106 příspěvků 5.3.13 14:50

@KajčaLiška : v tomto případě pokud by můj pes na někoho skočil a zašpinil jej, bych dotyčné(mu) nabídla proplacení čistírny (což se mi stalo zatím jen jednou, ale pán nad tím mávl rukou, možná jsem ho tím natolik šokovala), protože to lidé neberou jako samozřejmost, mimochodem mám psy v rámci pojistky domácnosti pojištěné na škodu třetí osobě (pro sichr). Zde by jásala Sekhmet

Pavlena
841 příspěvků 5.3.13 15:09

@Fretkodlak Místo na Kraví Hoře, které popisujete, poměrně často navštěvuji. Přestože se vyskytuji na straně dětského hřiště, nikdy jsem nezaznamenala Vámi popsané konflikty. Děti zpravidla hřiště neopouštějí (proč by to dělaly, když tam mají skluzavku, trampolínu a spoustu dalších lákadel), zatímco psíka zaběhlého až k hospůdce jsem už potkala.
Jen poznámka z druhé strany, konec OT.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 15:19

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:51

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 15:24

@Sailorette
Pominu fakt, že pes, který na vás skákal měl být na vodítku. Ale brát do náruče psa, ať je jakkoli malý, je hloupost. Tím cizího psa akorát dráždíte ke skákání a navíc svému psu upíráte možnost chovat se normálně. Na procházkách jsem na to úplně alergická a snažím se vysvětlit, že kdyby pejska pustili, normálně se seznámí a budou si hrát, oni nejsou debilní, umí se mezi sebou srovnat, a mám zkušenost, že nejlépe, když se páníčkové moc do toho nepletou. Moje kamarádka měla tendenci zvedat svého pudla, nakonec se nechala přemluvit a je klid, naši divoši už na ní nikdy neskočili a konečně pudla vzali na vědomí jako sobě rovného.

KajčaLiška
194 příspěvků 5.3.13 15:26

@queenmargot : Mně se pouze jeden páníček omluvil, ostatní si vlastního psa ani nevšímali…

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 15:28

http://i.nahraj.to/f/11Hu.png

Příspěvek upraven 13.10.16 v 15:43

Pavlena
841 příspěvků 5.3.13 15:30

Jinak tedy musím uznat, že to je ale pěkné téma, soudím, že bude nejpozději zítra zamknuto. :) Ihned poté, až se tu pobijou matky a psíčkaři.
A k původnímu příspěvku: do rybníků se koupat nechodím, vyskytují se tam ryby, žáby, psi, děti a jiné podivné existence. ;)

Sibyla
2646 příspěvků 5.3.13 15:39

@Matka Vlčice Tedy, mně to nedá, já to musím zmínit, když píšete o gayích ve spojitosti s buldogy. Známá buldogy pěstovala, a v domě bydlel párek gayů. Kdykoliv se s ní potkali ve výtahu, vzdychali, jak jsou rozkošní, a že by taky chtěli miminko. Takže když A. měla štěňata a odpadl jí zájemce, nabídla pejska jim. Váhali. „Vždyť jste vždycky chtěli miminko.“ - „No jo, chtěli, ale ne tak rychle, my mysleli spíš plánované rodičovství…“

Sailorette
1594 příspěvků 5.3.13 15:52

@cibetka 1 Bohužel toto není případ mého psa. Když pominu, že je velmi bázlivá povahou, tak je tu ještě ten problém, že má nemocné oči a skoro nevidí. Když k nám přijde pes, chvíli ji nechám a dost často se stane, že se očuchávají a vše je v pořádku. Ona se na jednu stranu bojí, ale zároveň je zvědavá. Pokud je ale pes prudký, tak se lekne, začne se motat, stavět se na zadní, abych ji vzala, tím ještě psa povzbudí, protože ten si myslí, že si chce hrát. A pak ji ze země vezmu, protože ona už je v panice. Nebojte, tohle jsem konzultovala s odborníkem, snažím se ji povzbuzovat a zvedat jí sebevědomí a je fakt, že se lepší. Hodně pomáhá, když jsme v bytě a musíme chodit pravidelně do parčíku, kde se venčí spousta psů, přece jen, když je člověk v domě se zahradnou, tak to láká venčit tam a když už jdete na procházku, potkáte dva nebo tři psy. V létě jsme byli na víkend na chatě, kde bylo psů víc, všichni si spolu hráli, ale ta moje se prostě drží u mě a nejde za nimi.

noemi
1645 příspěvků 5.3.13 16:05

Pokud bych se rozhodla jít k vodě, tak mi bude milejší, když tam bude pobíhat skupinka psů než když tam bude plno lidí a hlava na hlavě. Zvířata mám ráda, ani ten rybník sterilní není, takže myslím, že není co řešit. A jaký pán, takový pes.

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 16:25

@mikita.miki Ja som minule šla so psom / je biely, neveľký a huňatý tak musí byť dobrý nie../ po chodníku čo sa po pár metroch prudko točil a zvažoval k štvorprúdovej ceste. Za sebou som si všimla ako píšete nejakú asi superplodnú madam s prebytkom detí - jedno mala zo sebou na odrážadle -malo tak dva roky uvidelo mojeho psa
urobilo E! E!!Pani na to „aaa ty chceš psíka? Tak si ho utekaj pohladiť-rychlo psíka chyť“ Dieťa na hlučnom odrážadle zbesilo vyrazilo, vískalo pri tom skoro na úrovni ultrazvuku a valilo sa mi na psa, ten samozrejme vydesene uhol /lepší prípad…/ mimáč minul a už sa rútil po chodíku dolu vústrety prichádzajúcemu autobusu, pani si ho zázrakom chytila asi 30cm od cesty..Len pre porovnanie scenár keby mala pani mozog.„Dobrý deň slečna, mohol by si malý pohladiť vašeho psíka? Samozrejme podržím ho. Malááá maláá. Dovidenia. Dovidenia.“

A to je len jedna z milióna podobných „veselých“ príhod :)

Čím slepo neobhajujem majiteľov psov- mňa osobne obťažujú nevychované psy a deti zhruba fifty fifty..

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 16:35

@cibetka 1 Chápem ako to myslíte, neviem ako veľkého máte psa -tipujem, že dosť :) Ale človeku to proste nedá nechat malého uplne bezbranného psa na zemi keď sa za ním valí cudzí pustený a často mnohonásobne vetší pes a čakať či sa láskavo rozodne s ním kamarádiť, alebo ho zakusnúť, alebo ho len poválať po zemi až sa mu vythnú dva tri pazúre a niečo sa zlomí…Iné je to samozrejme pri zoznamovaní so psom na vodítku, alebo pri známom psovi o ktorom viem aké má úmysly..

Dear_me
192 příspěvků 5.3.13 16:36

Asi bych to neměla říkat mezi tolika „pejskaři“, ale já se psů bojím, malých i velkých, nevím proč. Takže pokud se na mě řítí pes a nedejbože na mě začne ještě štěkat nebo skákat, pokouší se o mě infarkt :D A nijak mě neuklidňuje to klasické „nebojte se, on si chce jenom hrát“. Pán si ho má prostě zavolat a hotovo a ne ho nechat po mně skákat deset minut. Rozhodně psům a jejich páníčkům neupírám právo koupat se v rybníce, ale když se kolem mě volně pohybuje více než jeden pes, radši vyklízím pole. Kdyby kolem mě lítalo 8 rozjívených psů, asi bych umřela :D

waw
336 příspěvků 5.3.13 16:47

@Dear_me Souhlasím s tím, co jste napsala. Jako malá jsem taky měla fóbií ze psů, šel-li proti mně pes, já přecházela na druhou stranu ulice, obíhala domy a doufala, že stihnu dojít včas do školy ;-)
No a teď jsem na druhé straně barikády - psa mám vlastního, cizích se nebojím a vůbec to bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem udělala..
Ve městě vodím psa buď na vodítku, nebo u nohy. Pokud zrovna běhá někde volně, tak si ho ve většině případů volám k sobě, když vidím, že se někdo blíží. V lese chodí volně, umí se tam chovat a není s tím problém. Přes týden je tu božský klid, nikde nikdo, občas nějaká zvěř, občas jezdec na koni, občas cizí pes. Nejvíce mě pobaví, když za slunečného víkendu potkáme nějakou rodinku s dětmi na výletě a paní začne 300 metrů od nás křičet „panebože pes, děcka honem pojďte sem apod.“ - nic nepřiláká psa spolehlivěji, než tento jekot. Takže místo, aby si hleděl svého, je samozřejmě zvědavý a chce se jít podívat, co se tam děje.
Lidi si to moc neuvědomují, ale svým chováním často podněcují chování toho psa..

Dear_me
192 příspěvků 5.3.13 16:54

@waw Tak to není můj případ, já pořád nenápadně obíhám ty domy :D Chápu, že to asi většině lidí připadá směšné, ale každý se něčeho bojí. Díky bohu za všechny slušné majitele a vychované psy.

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 17:06

Psů mám několik a pokud jdu s některým z nich k rybníku, vybírám si místo, kde nejsou lidi, aby je případně můj pes neobtěžoval. Pokud by se stalo, že někoho poskáče, poslintá, samozřejmě se omluvím, vždyť za něho mám odpovědnost. Chápu, že se někdo třeba psů bojí, mám kamarádku, která ma panickou hrůzu ze psů, proto se snažím zamezit styku s lidmi, pokud si to sami nepřejou.
Děti hladící si psy bez dovolení majitele, ještě k tomu pobízení svými rodiči, mě fascinují…kamarádka má opravdu velkého psa, má přes padesát kilo. Čekáme tuhle na zastávce, otočíme se a psa si hladí malé děcko, usměvaví rodiče ho sledují…jak sakra můžou vědět, že pes neublíží? Já jsem byla od rodičů naučená, že pokud si chci pohladit cizího psa, musím se nejdříve zeptat majitele. To už teď tak nefunguje? O strkání prstíků skrz plot se ani nezmiňuju, ještěže máme takové trubky hodné nekousavé…

noemi
1645 příspěvků 5.3.13 17:12

Když je tady řeč o tom strkání prstíků za plot… Když jsem byla malá, tak mě strýc vzal na procházku a snad se na chvilku zadíval jinam, v každém případě když se otočil zpět, byla jsme u plotu, ruce uvnitř a hladila jsem fenku německého ovčáka. Strýc měl z toho málem infarkt, protože nevěděl, že si ji hladím vždy když jdu s rodiči kolem, sousedi o tom věděli, měla jsem to dovoleno :D

Sibyla
2646 příspěvků 5.3.13 17:18
@Fretkodlak píše:
A koho někdy kousla fretka, ví, že to sakra bolí… :D

Sama to nevím, ale můj siamák Sam vyrůstal v rodině s fretkami. Jedna ho jako koťátko rafla, a dodnes má na lopatce jizvu - je mu pět let.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 17:39

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:51

PartyLover
153 příspěvků 5.3.13 17:45
@Roseline píše:
A proto nemám ráda, když se na internetovám zpravodajství objeví zpráva typu, že pes napadl dítě a všichni diskutéři pod článkem atakují majitele psa.
Samozřejmě netvrdím, že majitelé psů a psi samotní jsou vždy nevinní, to ne.
Ale zaráží mě, kolik lidí si začne venku hladit cizího psa. Jedna věc je, že jsou to malé děti, které ještě neví. Ale horší mi přijde, když slyším rodiče, jak dítě povzbuzují, aby se pejska pohladilo, aniž by se zeptali majitele.

Přesně! A taky jsem slyšela o případu, kdy pes pokousal malé dítě. Samozřejmě, že pes byl na vině ( jak jinak ) a byl utracen. Později při pitvě psa se zjistilo, že měl v uchu zaraženou pastelku. To je vše, co jsem chtěla říct k hodným dětičkám a agresivním psům. :-)

Příspěvek upraven 05.03.13 v 19:28

PartyLover
153 příspěvků 5.3.13 17:54
@Konvalinka píše:
@Fretkodlak Do přírody chodím hodně často a žádné divoké zvíře se ke mě ještě nezkoušelo přiblížit. Dokonce i ten divočák přede mnou prchal. Zatímco děsivě štěkající psi s majitelem v nedohlednu se na mě řítí několikrát do roka. A v civilizaci mě psi navolno očuchávájí taky hodně často.

Promiňte, ale neprchal ten divočák spíš před Vašimi děsivě pištějícími dětmi, než před Vámi? ;-)

Sibyla
2646 příspěvků 5.3.13 18:18

@Fretkodlak No, ony bydleli v klecích, jen je pouštěli proběhnout - a tehdy se Samík připletl.

Konvalinka
244 příspěvků 5.3.13 18:31

@PartyLover Nevím, proč si tady lidi myslí, že chudák divočák byl vyprovokován. Prostě jsme klidně prošli kolem houští kde byl schovaný a poněvadž je to zvíře plaché, tak preventivně uteklo. Nevím, jestli se bálo víc prasátko nebo my, každopádně dítě s námi tenkrát žádné nebylo.
A ještě ke psům útočícím na děti. Vím o případu, kdy pes, dlouhodobý postrach ulice, vyběhl ze vrat, kousl chlapce, který právě vystoupil z auta a vzápětí se spokojeně vrátil na dvůr. Pes utracen nebyl, jeho majitelé jsou vysoce postavení magoři, které jejich miláček vůbec neposlouchá. Nebylo to první napadení. Teď už ho trochu víc hlídají, ale lidé se bojí dál a nevědí co mají dělat. Legislativa stojí na straně majitelů psa.
Prostě lidé jsou různí a různí jsou i psi. Kdyby byli všichni pejskaři slušní a měli psy vychované, vůbec bych proti nim nic neměla. Jak už tady bylo zmíněno, pes je šelma a nikdy si nikdo nemůže být jistý, jak zareaguje. Já bych byla pro to, aby na psa byly povinné papíry, něco jako zbrojní pas, který by zahrnoval povinný výcvik a určitá pravidla. Za této situace si může pořídit ostrého psa každý agresor a lidé proti tomu nic neudělají, dokud se nestane tragédie.
Ještě chci dodat, že rodiče, kteří nechají děti, aby hladili cizí zvířata to nemají v hlavě v pořádku.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek