Psi v rybníce - když se koupete - nevážně:-)

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 10:41

@666mahu Vlkodavové mě taky fascinují, hlavně tím, jací jsou to mírní psi. Hodně lidí se jich bojí a přitom jsou v tom docela nevinně. Jednou sme se se školou stavili na horské chatě, majitel měl dva vlkodavy a některé holky se báli kolem nich i projít (psi byli na dlouhých řetězech, ale jen se líně povalovali kolem, na návštěvy byli zvyklí). Jednou jsme dokonce byli v hospodě a někdo tam měl taky dva vlkodavy, navzdory tomu, že tam byl hluk, kouř a někdo tam pořád chodil, psi leželi u stolu svých páníčků a vypadali spokojeně… :)

JedovatéHádě
350 příspěvků 6.3.13 11:00

@smrtonoška Tak to víte, málokterý pes vám hledí z příma do očí :) Ale ano, jsou nádherní a obvykle velice milí.

devushka-m
145 příspěvků 6.3.13 11:23

@Fretkodlak - tak pokud jde volně pes a je páníček vedle něho, tak většinou není problém odchytit psa na vodítko, když už začíná po feně vyjíždět. Mně vadi osobně psi, co jsou daleko před nebo za majitelem, kdy pes se vyloupne tak nejednou, že nejsem schopna včas s fenou uhnout stranou, známé psy kluky obcházíme obloukem, nejsem ta, která psy provokuje hárající fenou. Ten případ, kdy jsme narazili na psa, co byl velice aktivní, tak ten páníka v dohledu neměl vůbec, volala jsem na lidi, co procházeli a nikdo nic, pak se teprve objevil a zasáhnul.
Jo a majitele fen hystericky ječí, no, tak šli jsme dva, jeden se snažil držet naši fenu, která se chtěla hodně přátelit, a druhý kluka chytal za obojek, byl to celkem pořízek, sílu měl. Jít sama, nevím, podrážel nám nohy, Ella se motala dokola, na vodítku, on za ní a na ní, celkem komický obrázek.
Nevím, jestli máte fenku, ale my v době jejího hárání, hlavně druhý týden, zkracujeme dobu venku na minimum. Ale jen před dům s ním jít taky nemůžeme.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 11:34

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:52

devushka-m
145 příspěvků 6.3.13 11:44

@Fretkodlak - to chápu, vím, že psí kluci jsou v době, kdy hárá fenka, neklidní i doma. Známá mi vyprávěla, jak její pes pravidelně dome vyje a chce pořád lítat venku. Musí to být nepříjemné, já psala zase svůj pohled majitele feny.
Pokud je hárající fena venku puštěná, je to asi na mrtvici. Snad je takových málo.

queenmargot
1106 příspěvků 6.3.13 11:46

@devushka-m : pustit hárající fenu venku je nejen na mrtvici, ale holá nezodpovědnost majitele, proto pak tolik psů končí v útulcích.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 11:48
@Dear_me píše:
Asi bych to neměla říkat mezi tolika „pejskaři“, ale já se psů bojím, malých i velkých, nevím proč. Takže pokud se na mě řítí pes a nedejbože na mě začne ještě štěkat nebo skákat, pokouší se o mě infarkt :D A nijak mě neuklidňuje to klasické „nebojte se, on si chce jenom hrát“. Pán si ho má prostě zavolat a hotovo a ne ho nechat po mně skákat deset minut. Rozhodně psům a jejich páníčkům neupírám právo koupat se v rybníce, ale když se kolem mě volně pohybuje více než jeden pes, radši vyklízím pole. Kdyby kolem mě lítalo 8 rozjívených psů, asi bych umřela :D

Zcela vás chápu, myslím si, že pokud někdo někde nechá lítat smečku rozblázněných psů mezi malými dětmi např., nebo prostě na veřejném prostoru zcela zaplněném lidmi, je to od něj nebojím se říct sprosté. Pokud by dotyčný pejskař měl fobii z pavouků, tak taky nebude očekávat, že až půjde na koupaliště, budou si kolem něj lidi házet tarantulema a uklidňovat ho: „Nebojte, sice jsem jim jedové žlázy nevyoperovali, to by bylo týrání, ale naše tarantulky jsou dobře vycvičené a zásadně nekoušou, ani když jim omylem šlápnete na chlupatou nožku.“

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 11:55

.

devushka-m
145 příspěvků 6.3.13 12:04

@Fretkodlak - tak koukám, že vám to teda docela zpříjemňujeme při tom hárání. Známá mi říkala, že ten její má v době hárání fen pořád průjmy. Venku prý vše olizuje a cvaká zubama, poznávací znamení hárající feny. To je pak jasné, že si zase užijou domácího vytí.

Sailorette
1594 příspěvků 6.3.13 12:21

No já teda nevim, ale nám doma kňourá i fenka a ani nemluvím o tom, že má snahu obskočit všechny polštáře, co jí přijdou do cesty. Funí neustále jak úchylák a škemrá u dveří, že chce jít ven. Nějak nemám s majiteli pejsků větší slitování, obojí je nepříjemné, háravá fenka doma i přes plot, ale to je prostě příroda. Většina fenek hárá na podzim a na jaře, tak se to snad dá přežít.

devushka-m
145 příspěvků 6.3.13 12:30

@Sailorette - ta naše taky kňourá a druhý týden psy doslova aktivně vyhledává. Naše sousedka na patře má psa, když se dozvěděla, že máme fenku, bylo na ni vidět zděšení. Ale naštěstí se její pes o naší holku ani v této době nezajímá, tak jsem ráda, bylo by nepříjemné slyšet, jak pesan vyje za dvěrmi…

ema.emailova
86 příspěvků 6.3.13 12:36

Chtěla jsem psa a jeden z důvodů byl ten, že v době hárání je to s fenkou na budku. Když jsme si toho drobečka brali, říkala nám chovatelka: Ale dejte si pozor, jeho otec je sexuální maniak. Mávla jsem nad tím tehdy rukou… Pes jančil celé jaro a celý podzim (a celý život až do vysokého stáří), než se vystřídaly v hárání všechny feny v širokém okolí. Dnes po letech přesně vím, co měla ta dobrá žena na mysli:) Teď máme fenku, odhárá za 2 týdny a je klid.

Ještě k původnímu tématu - smekám před spisovatelským nadáním Matky Vlčice, opravdu krásně napsané. Měla byste psát povídky či fejetony :)

Sekhmet
1918 příspěvků 6.3.13 14:30

Ohledně toho, kdo by si měl hlídat (resp. nepouštět ven) svého miláčka - jestli majitelé psa, nebo majitelé hárající fenky. Samozřejmě tedy oba, ale na majiteli fenky je to prostě mnohem víc. Jde o to, že vaše fenka hárá dvakrát do roka, takže hlídáte tak měsíc v roce. Zatímco kdybych já měla hystericky hlídat svého psa pokaždé, když nějaká fena v okolí začne hárat, tak je pes nadosmrti doma zavřenej a já ze samého hlídání taky, protože ona se vždycky nějaká hárající v okolí najde.

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 15:29

@Sibyla proto muj prispevek pokracuje tim o prejmenovani kategorie bojovy psi=))

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 15:31

@Sekhmet me osobne jakozto majitele poradnyho chlapaka dost serou lidi co s harajici fenkou chodej po celym meste a nechavahji ji si poznacopvat cestu az domu…tak sakra, kdyz mi hara fenka tak ji budu vencit nekde na odlehlejsim miste a rozhodne ji nebudu vlacet celym mestem, aby vsichni psi vedeli…

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 15:38

@Ayla to je krasny zviratko=))) ale stejne bych i takhle male ovcaky nechal ve stejne kategorii s pitty (ehm..angleicky stafford ma vetsinou taky max deset kilo)..jsou mozna maly, ale jsou narocni stejne jako veljky ovcak ci staff.

Sailorette
1594 příspěvků 6.3.13 16:01

@Johny Sixx Co navrhujete, když někdo bydlí v centru města a fenku je přece jen potřeba aspoň 4× denně vyvenčit, to má majitel vždycky vzít auto a jet s ní za město? (A neříkejte prosím, že v tom případě fenku vůbec nepořizovat, to není argument). My máme u domu malý park, kde jsou psi prostě pořád a pak naštěstí malý plácek, kde je obvykle jeden nebo dva psi, víc ne, každý ale takové štěstí nemá. Navíc s pejskem se musíte trochu projít, aby se pořádně vyvenčil, to snad jako majitel psa víte.

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 16:58

@Sailorette tak samozrejme v centru mesta je to neco jinyho..ale co byste rekla lidem na malem meste kteri maji za barakem les, ale stejne vezmou harajici fenku a jdou s ni pres cele mesto na louku? A jeste samozrejme s tim, ze pokud jste na te loucxe se svym psem, nejdriv vas servou a si ho date na voditko, ze oni haraji, a jak si vubecmuzete dovolit mit takoveho psa volne

indyka
625 příspěvků 6.3.13 20:04

Když naše fenka hárá a já ji mám venčit, beru ji jen na zahradu. Její panička je totiž moje mamka, většinou ji venčí ona a má ji skvěle vycvičenou, vždy ji poslechne - ale mně už tolik ne. Proto jdeme jen do zahrady a i tak dávám pozor, zda sousedovic pes nepřeskočí plot :) Teď hárala někdy v zimě, šla jsem s ní ven a málem jsem si nabila čumák, jak mě tahala po tom zledovatělém chodníku.

waw
336 příspěvků 6.3.13 20:20

Háravou fenu venčím stejně, jako obvykle. V lese a na volno. Nevím, proč bych jí měla odpírat pohyb. Akorát více sleduju okolí a když spatřím psa, tak ji přivolám a připnu, případně upozorním majitele psa, že fena hárá. Občas se stane, že za námi zdrhne nějaký pes, 10 minut okolo nás skáče a pán pořád nikde - to pak fenu pustím na volno, psa dám na vodítko a jdeme hledat jeho majitele. To mě docela točí - přece když mi pes zdrhá na delší dobu, tak ho vycvičím nebo nepouštím volně. Já nesnesu, abych při venčení neměla psa pořád na očích..

continuity
5853 příspěvků 6.3.13 20:29

Napadaji mne dve myslenky:
1. kdysi koloval po netu takovy mail 10. bodu jak se pripravit na vychovu vlastnich deti. bod 10 znel: Naposled porad svym detnym kamaradum s vychovou deti.

ujistuji vas, ze vychova vlastniho ditete prekvapila i moji kamaradku detskou lekarku s atestaci.

2. je zrejme, ze slusni psickari doplaceji na ty s nevychovanymi psy, byt v teto pozici prvni horuji za to, aby mel pes zkousky (neni potreba zadny formalni vycvik, je spousta lidi, kteri sveho psa nauci zakladnim povelum bez cvicaku) a tito psy by byli treba oslobozeni od poplatku za psa a ti, kterych milacci jsou sice hodni, ale nepribehnou ani na desate zavolani (spis bych mela psat zajeceni) budou proste platit mnohem vic.

nejsem pejskar, ciste proto, ze plemeno, ktere bych chtela se vubec neslucuje s panelakovym obydlim. byvala svagrova je veterinarka s chovnou stanici velkych psu a pomerne zblizka jsem videla jak vypada vychovany pes. byla to fena a rada jsem si ji pujcovala asi 3× jsem ji mela i v dobe harani a nemela jsem s ni nejmensi problem. prosta rada znela, dej povel lehnout a ten pes se na ni nedostane.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 20:53

.

waw
336 příspěvků 6.3.13 21:00

@Fretkodlak Je zajímavé, že znám spoustu psů, kteří jsou odvolatelní za jakékoliv situace - a tedy i od háravé feny. V dnešní době už mohou háravky i na zkoušky, dokonce běhají agility, v zahraničí se háravé feny nevylučují z výstav, jako u nás, a představte si, psi to zvládají.
Neříkám, že přímý kontakt s háravou fenou ustojí každý pes, ale přeci pokud jsem se psem v kontaktu a on se někam rozběhne, tak jsem schopná ho zastavit.
Nic, tohle by spíš patřilo na nějaké psí fórum, už je to i mimo téma diskuse, takže končím..

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 21:09

.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 21:16

@Fretkodlak Souhlasím, že na zdravého psa, který cítí hárající fenu většinou neplatí absolutně nic. A to jinak může být perfektně vycvičený, těžce pracující pes ;-) Pracovala jsem na psí farmě, když některá fena hárala, bylo to pro psy peklo (a pro lidi taky). Celé noci jsem poslouchala zoufalé vytí, psi se snažili přelézat ploty nebo se podhrabávat pod nimi, mlátili se o feny mezi sebou. Kousali pletivo a strkali hlavy přes oka takovým způsobem, že to pletivo nevydrželo. Každý den jsme pak museli spravovat pletivo a zahrabávat jámy. Jeden pes si dokonce sám vylomil zub, tak zoufale se snažil zdrhnout a užít si se svou vysněnou psí slečnou…

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek