Půjčení šatů z divadla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tzipora
12 příspěvků 10.11.18 13:10
Půjčení šatů z divadla

Zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenosti s půjčením si oblečení z divadla?

Reakce:
Jordaan
8297 příspěvků 10.11.18 13:38

Myslite divadelniho kostymu, tj. neceho, v cem se hralo nejake predstaveni?

Pokud ano, tak musite pocitat s tim, ze to vetsinou neni konfekce a je to upravene na nejakou konkretni figuru. Taky Vam nepujci aktualni kostym, jen neco z fundusu, takze ta vec bude nejspis dost jeta, protoze byla uz xkrat v pracce/cistirne.

tzipora
12 příspěvků 10.11.18 14:06

@Jordaan Ano, půjčení šatů z fundusu. Jj, to je mi jasné, že se netrefí šaty na mou figuru. Spíš mi jde o to, jestli ty šaty budou opravdu vypadat jak z popelnice. :-D
Chystám se na večírek a nechce se mi kupovat šaty, když je vynosím jednou. Zkusím dvě divadla, popřípadě sekáč…

Jordaan
8297 příspěvků 10.11.18 14:53

@tzipora

Pokud to divadlo pujceni satu vylozene samo nenabizi, tak dost pochybuju, ze Vam neco jen tak pujci. Pokud tam tedy nekoho (dobre) neznate. Pocitejte s tim, ze je budete muset vratit profesionalne vycistene.

tzipora
12 příspěvků 10.11.18 15:49

@Jordaan Ano, půjčení šatů dvě divadla tady v okolí nabízí za poplatek přímo na svých stránkách. V úterý tam zavolám a zeptám se i na čištění. To ale podle mě nevyžadují.

Oldyn
6021 příspěvků 10.11.18 15:53

Já mám zkušenosti pouze s oblečením z fundusu čt Brno a nepůjčují. Občas když se změní ředitel, tak se ve skladu dělá čistka a to už kostymérky vědí kam s tím, né že by si to teda braly domů, ale směřují to do ochotnických divadel. Ta čistka se týká i nábytku, nádobí, prostě všeho. Jinak ty šaty a oblečení bývá různě zabírané a párané, při pozornějším zkoumání je to vidět.

Jordaan
8297 příspěvků 10.11.18 16:06

@Oldyn

Obcas se to i drazi, daji se najit i dost originalni kusy. Vetsinou to je ale dost vetes nebo nepouzitelne, protoze treba nabytek delany na jeviste byva vetsi, nez bezny (jeviste je velke, tak aby byl videt), tj. vetsinou nepouzitelny do normalne velkych prostor.

Ja mela jednou pujcene saty, ale slo to jen proto, ze mi to domluvil nekdo z divadla. Neznamym lidem by u nas asi nic nepujcili, ty veci jsou casto dost nakladne a obcas se pouziji i v dalsim predstveni.

Oldyn
6021 příspěvků 10.11.18 17:27

@Jordaan
Tak poslední likvidaci jsem zažila 2016, kdy se všechno z Jezuitské a Běhounské stěhovalo do nové budovy a třeba kredenc z první republiky, který zachránila jedna maskérka měl normální rozměr. Ale divadlo bude asi něco jiného než tv.

tzipora
12 příspěvků 10.11.18 17:34

@Oldyn To by nevadilo, kdyby to bylo nějak pospravované…Hlav­ně, ať nevypadám jak strašidlo, ale sexy žena. :-D Má to být večírek ve stylu 20.let. Uvidím. Dávat dvojku za šaty se mi ale nechce…

Puffin
120 příspěvků 11.11.18 12:59

@tzipora K tomuto období má hezký článek Czechfashionisto - http://www.czechfashionisto.com/…tylu-20.html.
Jinak k tématu - ve městě, kde bydlím, divadlo oficiálně půjčuje.

smeki
220 příspěvků 11.11.18 13:11

V Bratislave existuje kostymove studio (Elijana), ktore sa zameriava na poziciavanie kostymov, skuste pohladat, ci neexistuje nieco podobne aj u vas v Cechach.

Váš příspěvek

Barvou roku 2019 je korálová

Living Coral 161546. To je odstín, který bude podle firmy Pantone... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Proč si přeju ponožky k Vánocům

Autor: Matouš

Jak si užít k Vánocům ponožky a další dárky, které nikdo nechce? Celý článek