Ramadan - dodržuje některá z vás?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
continuity
5853 příspěvků 21.7.13 12:32

@yako rekla bych to jinak: oni jsou schopni se sveho blahobytu vzdat v prospech myslenek, na kterych jim zalezi, ale euroatlanticka civilizace takovym vecem uz odvykla. (osobne si myslim (doufam), ze jsme toho schopni take, ale myslenka je to hodne neprijemna a nepohodlna).

v tom je jejich sila a jde z toho (opravnena) hruza. ale resenim neni je fanaticky nenavidet, to muze celou situaci jenom eskalovat.

yako
3225 příspěvků 21.7.13 14:13

@continuity dovolím si nesouhlasit. Celá jejich nenávist vůči nám vychází z frustrace - oni jsou pohodlní systematicky na sobě pracovat (zato ležet s kalašnikovem za šutrem celý den na rozpáleném slunci jim nevadí), závidí nám náš blahobyt a chtějí ho mít také. A my jsme rozložení, naše kultura stagnuje, již nepřináší žádné nové směry, kterými by bylo možno se nadchnout, něco pro ně obětovat. Oni vyznávají své hodnoty - my už většinou nevyznáváme žádné. Naše civilizace je v úpadku. Upřímně - byla bych ochotná - a dělám to - hodně (všechno) obětovat nějaké idee, ale to je samozřejmě spojené i s tím, pro koho to děláte a já bych pro tento národ tedy své dítě do války neposlala. Na to je procento lidí kteří by za to stáli a vážili si toho, již příliš malé. Vemte si, jak jsme ocenili veterány z druhé světové války - hlavně ty, co bojovali na západě, jak se chováme k politickým vězňům dnes z let komunistického útlaku a jak jsme zatočili s komunisty.

Robena
1257 příspěvků 21.7.13 17:59

@yako Jako mala jsem byla presvedcena, ze bych sla bojovat za vlast (vliv filmu o odboji, cetby o legiich atd.) Dnes uz si nejsem jista - za spoustu pekelnic bych bojovat sla (nevim jak by se daly pouzit podvazky treba, ale neco by se vymyslelo). Pridaly by se ke mne ale i siky vietnamske, ukrajinske atd. mensiny? Vnimaji toto uzemi jako vlast? Nasli bychom nejakou jednotici myslenku?

continuity
5853 příspěvků 21.7.13 18:12
@yako píše:
závidí nám náš blahobyt a chtějí ho mít také.

to bych sice netvrdila (cele se mi to zda trochu slozitejsi), ale jinak nejsme v rozporu, nase civilizace je v krizi, predevsim hodnotove.

system_error
855 příspěvků 21.7.13 20:53

No, já to osobně tak tragicky s krizí civilizace nevidím. Ono je někdy lepší, když nikdo ničemu moc nevěří, aspoň pak nemá takovou potřebu přesvědčovat ostatní, že ta jeho pravda je ta jediná správná. Spíš mě přijde, že některým „humanistům“ chybí pud sebezáchovy.
Ad islám - osobně nesouhlasím se strašením typu všichni vyznavači islámu chtějí zavést všude právo šaría atd. bububu, na druhou stranu problémům je dobře předcházet.

Jinak když si proberu kde jinde a kdy jindy bych chtěla žít - vyjde mi, že nikdy a k tomu kde - tak tam bych taky neopouštěla západní civilizační okruh (kromě čistě teoretického přání přestěhovat se někam kde je pořád teplo, ideálně do tropů někam k moři).

yako
3225 příspěvků 21.7.13 22:47

@continuity tak právě o tom sem přesvědčená z vlastní zkušenosti s nimi.

KKristýna
473 příspěvků 22.7.13 13:51

http://www.novinky.cz/…e-volna.html

Situace vyřešena. Jen by mě zajímalo, jestli by se to vyřešilo a takhle rychle, kdyby se toho okamžitě nechytli novináři.
A taky bych chtěla vědět, v čem spočívala ta křivá přísaha, když za ní dostala ještě tři měsíce navíc oproti tomu chlapovi.

Mylady2
12413 příspěvků 22.7.13 16:26

@KKristýna tak dle nich je v právních otázkách žena na úrovni psa ne?
Takže asi proto o 3 měsíce více!

real.blond
6688 příspěvků 22.7.13 18:47

@KKristýna @Mylady2 jeste muze byt rada, mohla dopadnout daleko daleko hur..

Mayim
401 příspěvků 22.7.13 22:25
@KKristýna píše:
http://www.novinky.cz/…e-volna.html
A taky bych chtěla vědět, v čem spočívala ta křivá přísaha, když za ní dostala ještě tři měsíce navíc oproti tomu chlapovi.

Vzhledem k tomu, že neměla islámem požadované čtyři svědky (dospělé muže, muslimy), je to nařčení z křivé přísahy logické… Neobhajuju to, ale prostě to tak je. A nemluvím o tom, že každý by si - kdyby se nááááhodou našli - asi dost rozmyslel svědčit ve prospěch nemuslimky. A ty tři měsíce navíc mi vychází ve stylu „o polovinu méně práv, o polovinu víc povinností“…

Diankenstein
1895 příspěvků 26.7.13 13:09

Islamizace pokračuje. Za chvíli se ta naše malá zemička rozpustí jako kostka cukru v tom jejich přeslazeném čaji

Juliect
301 příspěvků 26.7.13 13:59

Nečetla jsem celou diskusi, ale stejně jako spousta jiných věcí je i Korán a islám věcí výkladu. Výklad koránu se mění dle tzv. škol islámu, kde jej každá vykládá jinak. Radikální výklady jsou vynálezem 20tého století a bohužel evropy, kde se radikalizovali isĺamští imigranti. Kteří se následně vraceli do svých zemí a byli tzv. „papežštější než papež“. V koránu se nic nepíše o tom, že žena by měla být podřízená či, že by měla chodit zahalená. je tam pouze zmínka, že by neměla příliš cinkat svými šperky a dbát na to aby chodila slušně ustrojená. je to proto, že korán vznikal v době kdy ženy na blízkém východě chodily oděny jen do sukně a šperků ( na horní části těla se nic nenosilo, prsa se „halila“ do obrovských náhrdelníků a nadměrné cinkání způsobovalo natřásání poprsím a jeho odhalování, proto ta zmínka aby žena nechřestila) Nikde tam není ani slovo o tom, že by žena měla chodit zahalená, a už vůbec ne tak, že jí nemá být vidět ani obličej. Jsou arabské země, kde je rovnoprávnost a nezahalování přímo v zákoně ( že se nedodržuje to je jiná věc) ale viděla jsem i zahalené ženy v žabkách s nalakovanýma nehtama na nohou. V převážné většině arabských zemí dodržuje ramadán (opravdu) pouze 40 procent islámského obyvatelstva. Jinak se naoko dodržuje tak, že se nepije, nekouří, nejí pod širým nebem. Z obchodů zmizí pivo, víno a alkohol, a všichni před ramadámem jej nakupují jako zběsilí. U restaurací a kaváren se zruší zahrádky a když do kavárny vejdete zadusili byste se kouřem a ohluchli hlukem ( stále myslím ve dne, nikoliv po západu slunce)Těhotné, kojící, děti, staří a nemocní jsou naopak nabádáni aby ramadán nedodržovali. Mám kamarádku, která ramadán drží se sympatií k arbským zemím a lidem, které tam má. Drží jej pouze ve smyslu půstu, nezahaluje se ani se nepřestává vonět či malovat…
Osobně jsem nepraktikující katolík.

Go-lightly
3429 příspěvků 26.7.13 14:21

Mám známého, který byl na vojně v Bosně, kde byly celé muslimské pluky (spojenců). Asi to píšu negramotně, možná dnes vůbec pluky nejsou a „na vojnu“ se nechodí, ale však víte, co myslím. Prostě tam byli muslimští vojáci a párkrát za den se hromadně modlili a klaněli k Mekce. Tak jsem se ho ptala, jestli to žerou, jestli je to pro ně důležité, a on odpověděl, že to je různé: někdo zjevně jo, ale spousta to dělá, protože to dělají všichni, kdyby je nikdo k té modlitbě nenakomandoval, vykašlali by se na to. Což mě potěšilo.

Grine Kuzyne
243 příspěvků 26.7.13 14:27

Že zrovna v Bosně existovaly muslimské jednotky mě tolik nepřekvapuje :) Bosňáci coby národnost jsou právě ti, co se hlásí k islámu (byť jen formálně) a vymezují se vůči pravoslavným Srbům a katolickýcm Chorvatům. Zvlášť u vojáků je tohle „normální“, protože to posiluje identitu a bojového ducha.

@Go-lightly píše:
Mám známého, který byl na vojně v Bosně, kde byly celé muslimské pluky (spojenců). Asi to píšu negramotně, možná dnes vůbec pluky nejsou a „na vojnu“ se nechodí, ale však víte, co myslím. Prostě tam byli muslimští vojáci a párkrát za den se hromadně modlili a klaněli k Mekce. Tak jsem se ho ptala, jestli to žerou, jestli je to pro ně důležité, a on odpověděl, že to je různé: někdo zjevně jo, ale spousta to dělá, protože to dělají všichni, kdyby je nikdo k té modlitbě nenakomandoval, vykašlali by se na to. Což mě potěšilo.
Go-lightly
3429 příspěvků 26.7.13 20:24

@Grine Kuzyne Jo, ony to byly nějaké mezinárodní mírové sbory, už je to pár let. Myslím, že tam schválně měli muslimské, že to bylo schůdnější pro rovnání konfliktů s vystresovanými muslimy. Ale už si to nepamatuji.

skl
462 příspěvků 26.7.13 21:18

@Juliect… sutra 4 vers 34: Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.

co se tyka radikalizace islamu, tak to neni zadny vymysl 20.stoleti…arabska filozofie ma vrchol ve 12 stoleti, pak jen upada…tam kde najdete kazdou odpoved v Koranu uz nema (v pripade islamu navic ani nesmi) cenu hledat a zkoumat a diskutovat o nejakem smyslu zivota

modny guru
280 příspěvků 26.7.13 22:42

Neviem, ako by sa diskuterky obhajujuce Islam citili, keby ich podrobili starej moslimskej tradicii-zenskej vyriezke. Je to zakrok, ktory sa robi malym dievcatkam pri ktorom sa ich vonkajsie pohlavne organy vyrezu a cele sa to potom zasije, ponecha sa len dierka velkosti zapalkovej hlavicky kvoli mocu a menstruacnej krvi. Pre tych, ktory maju zaujem vediet nieco viac: http://www.desertflowerfoundation.org/en/ doporucujem precitat si aj knihu Pustny kvet.

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.13 22:52

@modny guru Četla jste tuto diskuzi?

modny guru
280 příspěvků 26.7.13 23:00

@jumbeee
Ano, absolutne celu a mala som pocit, ze tu niektori obvinovali druhych, ze su proti moslimom, osobne som mala pocit, ze sa tu utocilo na vsetkych, ktori hovorili, ze si treba zachovat svoje nabozenstvo a nenechat si Europu zmenit na moslimsku. Citala som tu v diskusii, ze kvoli moslimom odstranili vianocny stromcek z nejakeho verejneho miesta, lebo im to prekazalo. A nechapem preco by mal niekto dodrziavat ramadan bez toho aby bol moslim so vsetkym co k tomu patri. Zda sa mi, ze niektore diskuterky ani nevedia, co je to za nabozenstvo. Ak som nieco pochopila nespravne, budem rada, ak ma opravite.

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.13 23:01

@modny guru Takže jste ji četla jen zběžně… O ženské obřízce se tu už totiž taky diskutovalo.

Atlacoya
2744 příspěvků 26.7.13 23:11

@modny guru jumbee má pravdu, ženská obřízka se tu už probírala a nejde o muslimský zvyk, je mnohem starší. Navíc ženská obřízka má mnoho podob, ta kterou popisujete je ta nejradikálnější (tzv. faraonská - už ten název napovídá, že je mnohem starší než islám, prošla si jí třeba modelka Waris Dirie původem ze Somálska), pak existují méně devastující formy (imputace klitorisu, odříznutí velkých pysků…). Pokud chcete zdroje v češtině hledejte rozhovory s Leilou Abassovou.

modra_kocka
903 příspěvků 26.7.13 23:56

Pravá muslimka chodí ven výhradně v niqábu a v doprovodu muže :)
(prosím, nehledejte v tom víc než vtip na odlehčení)

modny guru
280 příspěvků 27.7.13 07:37

@jumbeee
Ano, aj to je mozne, zrejme som to preskocila. Bola som v domneni, ze som ju celu citala.
@Atlacoya
Aj to je pravda, ale moslimovia to beru ako nabozensku zalezitost a obhajuju to tym, ze im to kaze Koran, co sice nie je pravda. Nemam s islamom ziaden problem, som rozhodne za pravo vybrat si nabozenstvo ale interpretacia Koranu niektorych moslimov je chora.

Anne-Ladybug
76 příspěvků 29.7.13 00:05

Proč by měl sakra někdo dodržovat Ramadán??? Kolik muslimek asi chodí na MP???

eveK
334 příspěvků 29.7.13 12:30

http://www.youtube.com/watch?… zajímavé pokoukání, je tam více dílů tak doporučuji

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek