Rebelove a rebelky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.12 08:42

Hm zajímalo by mě, jestli jsem pozér, nebo ne, když do práce chodím nejraději v sukni, punčochách, botech na širším podpatku, v kabátu, na hlavě nějakou tu čelenku, sponku, nebo prostě účes a v jasně červených barvách, či jinak kontrastní barvě, když ostatní do práce chodí v uniformě alá džíny, triko, mikina a dělá mi to dobře, že jsem odlišná. No aspoň si mě lidi pamatují :)))

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.12 09:05

seznam - myslím, že jste hlavně fešanda,ne?:-))) Já se teda nemám koho ptát, zda mi to sluší, ladí - muž si ani nevšiml, že jsem měla na hlavě nový klobouk :-). dokud jsem mu to neřekla, ostatně vždycky řekne, že nejhezčí jsem naked :-) …to už si víc všímají moji synové - 16 letý i ten 5 letý. Maličký mi řekne, „maminko, jsi jako princezna“ - starší když jdeme spolu na ples: Hm, hustý. A na parketu mne rád objímá. Rodiče už nemám, tak si komunikuju jen se svým zrcadlem, které mi vždy řekne, že jsem ta nejkrásnější . muhehe.
Sybilo - , já toho Kunderu ráda mám - povídky i tu Nesnesitelnou lehkost bytí. Je v tom ta ambivalence všeho, to prožití nejhlubšího já v jakýchkoliv situacích, třeba beznadějných, skrze nedokonalé lidi. Fascinuje mě, jak promíchá úplně všechno do jednoho plastického klubka. Takový je svět, duše člověka. Jeho popis světa je tzv. krásný - už jsem tu jednou pitvala krásu a kýč. Podobně podmanivě plastické vidění člověka je ve filmu Americká krása - postavy jsou tak lidsky nedokonalé, dobré i špatné a v té široké škále emocí dokonale „krásné“ symbiotické.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.12 11:38

lilip: No nevím. Když si vemu na sebe něco jinýho, než červenou, tak už se mě ptají, co se stalo a jeden chlap mi rád říká, že se „oblékám jinak“ :))

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.12 11:55

Za ženou v klobuku by som sa obzrela len ak by mala na sebe trebárs http://ona.idnes.cz/foto.aspx?… ale aby ma pri pohľade na ženu v klobuku napadlo že aj ja sa teda odhodlám,keď už aj táto má klobúk to sa mi ešte nikdy nestalo. To by ma pri pohľade na burku mohlo tiež napadnúť. Klobuky nosím preto že sa to páči mne,nie preto že to mala aj Anča odvedľa na sebe.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.12 12:33

Guiletto, já teda přebírám inspirace běžně. Ne tedy od „Anči od vedle“, že bych musela mít to samý. Ale třeba vidím na někom v metru kombinaci barev nebo kousků oblečení, střihů apod., u kterých by mě nenapadlo, že budou vypadat spolu dobře apod., tak si řeknu, že bych si mohla něco takového taky pořídit. Je to úplně normální, nechat se ovlivňovat svým okolím, stejně jako každého ovlivňuje reklama (a kdo tvrdí, že ne, toho nejvíc).
Dokonce si uvědomuju, že když něco vidím poprvé, tak se mi to často nelíbí, ale když to začnu vídat opakovaně, tak se mi to líbit začne. (A pak si to třeba koupím, pak to vidím úplně všude, a štve mě to, tak to zůstane ve skříni). Můžu si nalhávat, že to tak není, že nikdy nepodléhám trendům, nosit natruc věci naprosto mimo trendy - ale to by bylo to rebelství bez příčiny.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.12 12:37

Rekla bych, ze tady dochazi k omylu a zamenuje se (pochopitelna) snaha o individualitu nebo aspon ozvlastneni outfitu… s tim rebelstvim. Tim rozhodne neni to, ze si na sebe vezmu klobouk - no a co ma bejt?! Nosi ho miliony lidi na svete… Leda ze bych si ho vzala do bazenu a protestovala tak proti dejme tomu povinnym gumovym cepicim. Ale spis by to bylo asi jen legracni…
Totez s cervenou barvou - dneska by se se ni dalo rebelovat snad jen na pohrbu, byl-li by k tomu nejaky zavazny, racionalni duvod - treba na pohrbu staryho komunisty :-)
Jinak dneska vhodnost, potazmo snad krasu odevu nikdo, krome par zoufalcu na Modnim pekle, neresi…
Nebohy rebel aby prisel na ples v Opere docista nahy, aby si jeho rebelantsvi nekdo vubec vsiml.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.12 14:28

Já si myslím, že to není buď a nebo. Že mezi snahou o individualitu, (provokací) a rebelstvím je naprosto plynulý přechod. A jak je vidět, každá klademe ty hranice, kde se to láme, někam trochu jinam.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.12 18:11

qullieto - tak za takovým kloboukem bych se schutí ohlédla, nádhera. Vidím to na zahradní párty, letní noblesní svatbu. Bohužel denní nošení je vyloučeno. :-(
Burku,jo? :-))) tak do toho bych nešla, některé věci mě fakt neinspirují, je to věc i praktičnosti.
U moře v Turecku byla muslimka, ta lezla do vody v koupacích hábitech zahalená fakt od hlavy k patě - měla i kapucku, takové šaty a leginy až po paty v jednotném designu. Jen bosa teda byla. Manžel ji vždycky doprovodil až těsně k vodě, nasedla na pneumatiku, vzala šnorchl a šla se potápět . Když jsem si představila, jak se na ní ty mokré hadry po vylezení z vody lepí a studí, byla mi zima za ní.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.12 19:17

lilip to nie je z párty,ale z „najluxusnejšieho“ dostihu v Anglicku Royal Ascot. Každý kto niečo znamená v anglickej smotánke by mal byť vidieť. A dámy musia mať klobúk. Kto príde bez klobúka je znemožnený na celú sezónu. Napr: http://www.cbsnews.com/…8193-22.html?… Ja som niečo podobné videla ale v menšom vo Frankfurte nad Mohanom na dostihoch a patrí k tomu aj nádherné oblečenie. Človek má pocit,že je v 19 nástom storočí. A z obrázku http://www.guardian.co.uk/…scot-fashion#… ktorý minulý rok obletel svet viem,že aj dámy sa prezúvajú. :-) Takže v zime na ples už kľudne idem v teplých čižmách a prezúvam lodičky až na mieste. :-)

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.12 19:26

Guliet - ti vycpaní plameňáci a sovy na klobouku toho gentelmana, to je bomba. Tuším jsem tam zahlédla i Titanic na skalpu - když sranda, tak teda pořádná a z gruntu. Miluju anglický humor. Už vím, kde brala Rowlingová inspiraci pro klobouk Luny Lovegoodové - klobouk se řvoucím plyšovým lvem Nebelvíru. Zas tak ujeté to nebylo koukám ani na Bradavice.
Něnkteré teda byly opravdu krásné a vytříbené - včetně oblečení… Taky se přezouvám a nestydím se za to..

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.12 19:38

lilip http://neilhallphotos.blogspot.com/…youd-be.html ja som Rowlingovú nečitala,ani som nevidela film,odolala som masovej reklame. :-)

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.12 07:46

gul - to je nádhera - určitě nikdo z nich neměl úpal. Ty královniny klobouky žeru - ta má vždycky takové kreace.

My HP četly se synem, když byl malý, vydrželo nám to několik let - nesnášela jsem první díl kvůli stylu psaní, pak se mi dostala do ruky hned čtyřka a to mě dostalo. Ta masáž dost odrazuje, ale knížky za to nemohou. Ale čte se to dobře, příběh silný - žádná náročná literatura.

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.12 07:54

já jsem zas z Harryho Pottera zbožňovala klobouk Nevillovi babičky, do jejího oblečení se ve třetím díle oblékl bubák vypadající jako Snape :) Harrymu Potterovi jsem taky statečně odolávala, než jsem dostala kdysi k narozeninám první dva díly :) ale odolala jsem stmívání, nečetla jsem knížku ani neviděla film :)

hanabanana76
160 příspěvků 2.4.12 08:05
Pouze dodatek k Ascottu - nejen, ze by se dotycna bez klobouku znemoznila, ale ona by nebyla ani vpustena.
A navic letos zprisnili pravidla, takze nestaci jen fascinator, ale musi to byt klobouk.
veronika.u
10 příspěvků 2.4.12 08:11

Já jsem se teď rozhodla, že budu po českých ulicích nosit tohle: 

http://www.google.cz/imgres?…
tedy ne zrovna moc veliké, spíš jako má ta paní úplně vlevo. Můžete si to vygooglit jako „african head tie“, „african head wrap“ „african gele“… chci to nosit k mému normálnímu oblečení (tedy ne k džínám samozřejmě :), prostě aby to ladilo. Mám muže z Afriky, takže k tomu mám jako doplněk i malého černouška :) Dneska v tom chci jít poprvé, už se těším na ty pohledy .)
GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.12 08:47

souhlas v podstate se vsema, krome Ani
nemyslim, ze v dnesni dobe se nejak zvlast da rebelovat oblecenim, kazdy si muze nosit co chce a kdyz se na nejake zapadle vesnici citi babicka dotcena, protoze nekdo ma barevne puncochace, tak je to fakt jen jeji problem a zadna rebelie. „Rebelovat“ je pro me prilis „vazne“ slovo, nez abych pod nej shrnula barevne puncochy nebo kreativni obleceni. Rebelie musi mit nejake pozadi, neco, co je fakt dulezite a neni moznost to vyjadrit jinak, nejaky duvod. Co se obleceni tyka, jako skutecnou rebelii, ktera je take hned krute potrestana bych videla treba nenoseni burky v nekterych zemich - to je asi extremni pripad, ale rebelie je neco extremniho. Vidim ji jako posledni mozny prostredek, ne jako neco bezneho. Noseni barevneho a „jineho“ obleceni, klobouku atd., tedy veci, ktere max. nekoho pohorsi, neni podle meho rebelie, ale neco naprosto normalniho. Chozeni do divadla v teplakach a do dresscodoveho prostredi bez dresscodu je nase rozhodnuti, ktere zrcadli nasi nevychovanost, buranstvi, lehkomyslnost, neinformovanost nebo buhvico jeste, ale neni to rebelstvi.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.12 08:53

Veronika ja som minulý rok u Punkevní jeskyně videla pár beloška,černoch a malý černoško a maminka beloška bola oblečená v Africkom štýle. Rozprávali holandsky a bol na nich nádherný pohľad. Ale aj ten tatinek bol v etno oblečení,tak neviem či tomu Vášmu malému doplnku nebudete musieť prisposobiť oblečenie. :-) Dajte vedieť ako ste dopadla a či ešte vyrazíte znova. :-)

Nanynka
23 příspěvků 2.4.12 09:45
Hedvika: anarchie, revolta a rebelie jsou politologické pojmy.

Ve spojení s oblečením bych mluvila o revoltě/rebelii např. při nahrazení staletí-prodámu-zcela-nutného korzetu pohodlnými šaty v 19. století (= reformní šaty modrých punčoch) a podobných zásadních událostí.

Slovo anarchie pak nesouvisí se vzpourou, znamená „bezvládí“, takže se dá použít pro popis dnešní módy. Nikde žádný tvrdý módní diktát, každý si může nosit co chce… a proto se taky těžko rebeluje.
Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.12 12:57

Ok, tak jsem jen individualistka, ne rebelka :) Pro mě má prostě slovo rebelie posunutý význam - dělat něco jinak než ostatní, protože je v tom určitá poetika a tak. Rozumím, že ostatní si to slovo šetří pro situace, kdy to znamená něco víc.
Možná jsem si to slovo od okolí výsloužila i tím, že nikdy nedělám nic, u čeho nerozumím důvodu, proč bych to měla dělat (skoro), chci ho nejdřív pochopit. A nedělám nic, co se mi příčí. V praxi se mi to promítá i do oblékání, tak mi to asi splývá. Kdybych se jen oblékala jak se oblékám a jinak byla hodná holčička, tak bych ten pojem v kontextu módy asi nepoužila.
Jinak anarchie je, ale nepsaných pravidel, „správných názorů“ apod. je tu tolik, že vždycky se výrazně oblečení jedinec nějak protiví velké části okolí. Ale souhlasím, že je to spíš komunikace než rebelování.

veronika.u
10 příspěvků 2.4.12 16:08

gulietta: dopadlo to super, cítila jsem se skvěle a lidi koukali jen trošku a spíš zvědavě :) určitě to budu nosit častěji :)

MP Motyka
29 příspěvků 4.4.12 15:49

Rebelství se snad nevyjadřuje oblékáním, ale chováním? Snad jen kdybych protestovala proti objektivizaci ženského těla a proti všemožným druhům diskriminace žen, tak oblečení burky, nebo hábitu jeptišek by v ČR mohlo být bráno jako protestní akt. Nebo naopak, kdybych byla zastánce krásy lidského těla, pak pouze pavučinová síťovinka ve formě šatů by tak mohla být brána…ale do takových stádií jsem (ještě) nedospěla. Nechám si „rebelování“ jen na pokec k půllitru do hospody.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.12 13:46

necetla jsem ceou diskusi, tak nevim, jestli nekoho neopakuju, ale co se tyce dzinu do divadla, meli bychom rozlisovat rebelii a nevhodnost. Dziny v tom pripade totiz nejsou rebelsky, ale jednoduse nevhodny… za rebelii bych povazovala, kdyz nekdo klasicky outfit do divadla nejak zajimave vytuni - barvami, materialy, doplnky… ale stale v norme toho nepsaneho dress code pro divadlo (myslim tim klasice divadlo, ne nejaky divadelni festival nebo alternativu, u nichz se neceka, ze clovek prijde v robe nebo malych cernych)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek