Rekonstrukce kuchyně - rady a postřehy

Fotoalbum tématu (49) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Mylady2
12413 příspěvků 3.5.16 21:23

@benyka tam to je katastrofa v tomto bydlet celkově… S tím nejde nic udělat?

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 3.5.16 21:26

@benyka nám něco namontovali za vodoměr, prý že byl moc velký tlak vody a ten udělátor by to měl spravit, půjdu se asi podívat co to je a dám vědět

dagino
872 příspěvků 3.5.16 21:27

@Gorilka U nás je to všetko inak. 95% varím ja a žena má už tretie auto, zatiaľ čo ja stále to isté. Autá neznášam, za prvé mám najazdené skoro 1,5 milióna kilometrov a za druhé mám na starosti všetky domáce aj firemné autá. Moja predstava je, že dosť peňazí budem mať vtedy, keď nebudem musieť mať auto a mobil ( rozumie sa asistentka a taxík ).

Mylady2
12413 příspěvků 3.5.16 21:29

@dagino řidiče! Ne taxi.
A pak taky se říká, že člověk je bohatý až když vydělává ikdyž spokojeně spí :-D

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.16 21:29

@Mylady2 Určitě by šlo nastavit parametry toho vodostopu jinak. Ale už s tím teď umíme pracovat - stačí při sprchování třeba na chvíli změnit sílu proudu vody a on to bere jako že to máme pod kontrolou a začne počítat zase od nuly. S těmi trubkami je to horší, to by se muselo zase celé rozkopat. A když si přestavíte generální rekonstrukci za všechny prachy zakončenou perfektními novými omítkami… Prostě se nám do toho nechce.

Mylady2
12413 příspěvků 3.5.16 21:31

@benyka tak ano člověk si zvykne na leccos… ale pro mne je tahle představa mnohem míň příjemná než za 10 let vyměnit spotřebiče nebo kuchyň :-o

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.16 21:32

@viktorka_od splavu jj, to máme taky. Ale někdy je nízký tlak asi i venku v řadu. Většinou to bývá v neděli dopoledne, kdy všichni vaří. A s tím ten omezovač tlaku nic neudělá, zatímco vodostop to vypne, protože čuje nějaký „nelegální“ únik. :-)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 3.5.16 21:42

@benyka ahaa, no tak to je peklo teda:-(

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.16 22:39

@viktorka_od splavu Tak, není to taková hrůza. Smůla je, že člověk nemůže být tak vzdělán ve všech oborech, aby si pohlídal úplně všechno. Studovat typy trubek pro rozvody vody a kontrolovat, co tam jako odborníci v řemesle dali, bylo už nad mou představaivost i síly. Jinak jsem toho vychytala poměrně dost.

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.16 18:13

Tak se mi zdá, že jsem o tom neměla vůbec mluvit. Odpoledne mokrý flek na zdi, právě čekáme na havarijní službu. Vodostop, který má hlásit krom jiných případů i déletrvající malé úniky vody (kapající kohoutek nebo protékající nádrž WC), ani nepípl, natož aby zastavil vodu. Vyhozené prachy. Ach jo.

MP_vinnie
274 příspěvků 4.5.16 18:18
benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.16 13:53

Zpráva z bojiště: Uplynulo 12 dní, teď zrovna čekám na instalatéra, aby udělal finální úkon - namontoval baterii. Prasklý byl asi 10 cm dlouhý kousek stoupačky mezi dvěma odbočkami. Museli jsme kvůli tomu rozmontovat sprchový kout a částečně rozbít obklad. Když už jsem měla tu sprchovou zástěnu venku, vyčistila jsem ji v rámci možností a přesilikonovala všechny spáry. Včera tu byl obkladač a dneska se chystám ještě na velký úklid, protože vrtal díry do obkladaček v koupelně a prach je úplně všude, i v mých plicích. Příště se nenechám ukecat a vyženu ho s tím na dvůr.

sugar_plum
294 příspěvků 30.8.16 11:15

Dobrý den, tak už i já (konečně!!!) pořizuji kuchyň.. Mám vybranou barvu skříněk, barvu linky, dřez…a teď jsou na řadě spotřebiče..a tápu :-). Máte nějaké dobré tipy? Je lepší zainvestovat nebo i v nižší cenové kategorii se najdou spotřebiče, které stojí za to? A co spotřebiče z IKEA? Moc děkuji za každou reakci! Lednici plánujeme americkou, pak troubu, mikrovlnku, digestoř a myčku :-).

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 30.8.16 11:24

@sugar_plum byva zvykem poridit vsechny spotrebice jedne znacky, kvuli designu. jenze zadna firma nedela vsechno nej. nekdo je top na lednicky, jiny na trouby apod. mame bosch - americka lednice, mycka - supr, muzu doporucit. mikrovlnka a trouba zadna slava.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 30.8.16 11:30

@sugar_plum já si myslím, že není vůbec nutné pořizovat jednu značku. Lednici a myčku máme vestavnou, tak tam je to úplně jedno (myčka má ovládací panel uvnitř). Na lednice jsem se v Ikee dívala (ono je pro ně dělá myslím whirlpool, nejsem si jistá, abych nekecala, ale není to nějaká noname ikea značka) a mě vůbec nevyhovovalo to jejich uspořádání. To samé myčka, takže to jsem kupovala jinde. Troubu a desku Ikea mám - troubě se rozbila minutka s hodinami ani ne po roce, jinak trouba ale funguje a protože ji používám trochu drsně (časté pečení chleba se zapařováním), tak mi levná trouba celkem vyhovuje. Ale jede už 6 let.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.16 11:32

@sugar_plum My máme spotřebiče různých firem právě podle kvality, ale design zůstal nenarušen. Myčka/lednička/mrazák vestavěné (myslím tím, že nejsou vůbec vidět, vestavěné je všechno mimo digestoře), zbytek se nijak netluče.
Myčka Miele, lednička/mrazák Liebherr, digestoř Sirius, trouba/deska Fagor, mikrovlnka Bosch (mikrovlnka byla jako jediná vybíraná čistě s ohledem na design, a když mi řekli cenu, tak jsem málem omdlela, což je vyděsilo tak, že cenu o podstatnou část stáhli). Vše pracuje již pět let bez sebemenšího problému.

sugar_plum
294 příspěvků 30.8.16 12:09

@viktorka_od splavu mohu se zeptat, jak máte lednici zakomponovanou? Máte ji jako výrazný prvek kuchyně? Přemýšlím, jestli ji obestavět skříňkami nebo ji nechat volně..

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 30.8.16 12:38

@sugar_plum ona uplne zastavet nejde, vycuhuje:-( ale ano je relativne schovana. " vyrazny prvek" se mi nelibi, ale my mame kuchyni s obyvakem

sugar_plum
294 příspěvků 30.8.16 13:10

@viktorka_od splavu máte to krásné! S tím, že bude vyčuhovat, počítám.. Skříňky kolem máte na těsno? Vyčetla jsem, že by kolem lednice mělo být na každé straně alespoň 5cm místa.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.16 13:12

@viktorka_od splavu Koukám, že tu mikrovlnku máme opravdu úplně stejnou :)

mkoll
148 příspěvků 30.8.16 13:17

@viktorka_od splavu Můžu se zeptat, kdo Vám tu kuchyň dělal? Jsme ve fázi plánování a to, co vidím u Vás na obrázku, se mi moc zamlouvá. Zatím jsme nenarazili na kuchyňské studio, které by nám navrhlo linku tak pěkně „zapuštěnou do zdi“.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 30.8.16 13:18

@sugar_plum nahore je mezera, ta neni videt, resp ja tam nevidim:-) po stranach natesno
@Lola draha jak cert a proti stare dost " hloupa". oni snad ani jinou nemeli

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 30.8.16 13:19

@mkoll bytmax, je to polsko ale uz jsem je tu chvalila nekolikrat

MaeGandal
767 příspěvků 30.8.16 13:20

@mkoll navrhovala bych truhlare, ten udela linku na miru. V kuchynskem studio to na miru znamena vybrat si ze skrinek, ktere maji v katalogu.

mkoll
148 příspěvků 30.8.16 13:22

@viktorka_od splavu Díky, podívám se na to. My měli doteď Oresi (r. 2013, což bylo asi taky ještě z Polska) a vůbec s kuchyní nebyl problém. Teď mají řady z Německa, ale nějak se nemůžeme s návrhářkou domluvit. Čeká nás holt ještě hodně práce.

Edit: rok

Stránka:  « Předchozí 1 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 28 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek