Rekonstrukce kuchyně - rady a postřehy

Fotoalbum tématu (49) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Mylady2
12413 příspěvků 5.9.16 20:51

@Giulietta tak to je dobrý rádce :-) já teda takovýho neznám!

0zero7
4458 příspěvků 7.9.16 06:52

@sugar_plum ja mam taky keramickej. Je velkej, mycka se do kuchyne nevezla asi (jsem v najmu, kuchyn je nova, ale uz tady byla, kdyz Jsem se stehovala).
Veci dam po umyti vedle na uterku. Odkapavac je v planu z ikey. Jeden se mi tam libi.
Zaujala me Ta podlozka, ale nikde Jsem to tady nevidela. Tescomu bohuzel nevedu.
Baterka mi vyhovuje. Ma skrytou hadici co jde vytahnout TakZe vsechno vcetne drezu Jde super oplachnout a Jde prepnout na sprchu.
Je festovni, TakZe nejakej vodopad nehrozi. Zabira spis pomaleji

Zapadlá venkovanka
131 příspěvků 8.9.16 08:42

@0zero7
máte to moc krásný, a vůbec celý byt viz vedlejší vlákno

a s dovolením hned využiji vaši fotku pro dotaz, spíš tedy pro ostatní, líbí se mi tyhle bílé obklady, mám zjištěno, že podobné mají v hornbachu, ty jsem i viděla naživo, ale teď jsem zjistila na netu, že ještě podobné by měly být i v siku, kam se hned tak nedostanu, není tu někdo, kdo je taky sháněl a měl to vzájemně nějak porovnaný? Ze sika se mi zdají lepší, jak to říct, líp vytvarovaný, ale je to jen fotka, kdo ví jaká je skutečnost.

0zero7
4458 příspěvků 8.9.16 18:32

@Zapadlá venkovanka Dekuji :)
Ty subway tile jsou super, krasne jde vsechno setrit, spary jsou minimalni a libi se mi jak to vypada, ale ja jsem uchyl na bilou.

Ty cesky neznam, dejte pak vedet. Videla jsem docela dost modifikaci, zkoseny okraje, skleneny atd, nejvic se mi ale libi ty klasicky bily hladky.

sugar_plum
294 příspěvků 14.9.16 14:38

Tak dnes nám domů přivezli tuhle krásku! První obyvatel - hurá! Mám z ní radost - zítra jedeme do Démosu vybrat kuchyňskou desku, kování, úchytky atd atd.. Jsem z toho celá nervozní!

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.16 17:22

@sugar_plum Úchytky volte takové, o které se nemůže žádným způsobem zachytit oděv. Není snad nic nebezpečnějšího, než když nesete z trouby horký pekáč a zaseknete se někde kapsou nebo nedejbože rukávem. Držím palce. :-)

sugar_plum
294 příspěvků 14.9.16 17:24

@benyka vlastní zkušenost :-D?

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.16 18:53

@sugar_plum Poučila jsem se zkrizového vývoje. Teď mi to dělá jenom klika u dveří mezi kuchyní a obývákem, kde máme jídelní stůl. Ale kliku člověk nepřečurá. Musím prostě jenom dávat zatracenýho majzla. Polívku radši vůbec nevařím. :-)

dost_bot
2071 příspěvků 14.9.16 21:40

@benyka Souhlasím, úchytky bez volných konců! A taky jsem někdy dřív zmiňovala, že pokud vybíráte menší model úchytek, vyzkoušet do nich ruku pána domu. - u nás tato zkouška vyřadila mnou vybrané - prostě se mu ruka nevešla.

kocoureksuggy
499 příspěvků 14.9.16 23:01

@benyka
Pekáč netřeba nikam přenášet, pokud jsou v troubě pojezdy. S těma pojezdama je to bezpečnější.

Gris Clair
4 příspěvky 14.9.16 23:38

Dobrý večer, jsem typický dlouholetý neaktivní čtenář Pekla, který diskuze rád čte, ale nepřispívá. Nicméně, vzhledem k tomu, že je kuchyně momentálně taktéž moje aktuální téma, zkusím přispět pár postřehama, třeba to někomu pomůže.

• kombinaci keramického dřezu a dřevěné pracovní desky máme v naší současné kuchyni. Dřez máme Ikea verzi bez odkapávače a dohromady to funguje bez problémů. Nádobí, kterě nechci dávat do myčky, nechávám v klidu okapat přímo na dřevě a není to na něm poznat (tedy aspoň za těch 5 let). Přijde mi, že hlavní je na počátku pracovni desku dobře ošetřit, pak vydrží mnohem více, než by člověk tušil. Dřevěnou pracovní desku plánuju dát do nové kuchyně znovu. To ale nemůžu říct o porcelánovém dřezu. Je fajn, že je velký, ale „třísklý“ jsme ho měli snad už za tři měsíce a co mě asi štve mnohem víc je je jeho špatná vyspádovanost - dno je příliš rovné a voda při silnějším proudu stříká ven. Takže budu moc ráda za jakékoli tipy na odolné, velké a pokud možno jiné, než nerezové dřezy.

No a pokud jde o ledničky, tak tady chovám takřka až lidskou náklonnost k Liebherr. Nejde ani tak o nějaké nové technologie, věřím, že spoustu věcí umí i jiné značky, ale jejich systém otevírání pákou je pro mě prostě nej (něco na obdobném systému má tuším i Miele, ale tu jsem sama netestovala). Je to snad můj nejmilejší domácí spotřebič (nejen kvůli obsahu).

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.16 02:39

@kocoureksuggy O.K., každý jak umí. Já porcuji maso na stole. Syrové i upečené.

Oblázek
171 příspěvků 15.9.16 09:30
@Gris Clair …jejich systém otevírání pákou…
Jak to vypadá? Prosím odkaz nebo obrázek. Díky.
kocoureksuggy
499 příspěvků 15.9.16 09:50

@Gris Clair
Miele to má také, Liebherr vyrábí lednice pro Miele.

Gris Clair
4 příspěvky 15.9.16 10:31

Vypadá to takto http://www.mctree.cz/…op/index.php?…, ale to Vám asi nic neřekne, na pohled to vypadá jako obyčejné madlo. Nicméně při otevírání nemusíte překonávat žádný odpor, a to ani když lednici otevíráte opakovaně za sebou.
Mě to škubání dveří vždycky dost otravovalo, takže tohle je pro mě u lednice v podstatě ten nejdůležitější parametr, který v duchu chválím x-krát denně.

Miele má narozdíl od Liebherr tuším to otevírání integrované přímo ve dveřích ledničky, fungovat by to mělo obdobně, ale to mám opravdu jen nastudované z netu. Že Liebherr vyrábí pro Miele jsem vůbec netušila.

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.16 12:21

@Gris Clair Přidávám se. Je to geniálně jednoduchý vynález.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 15.9.16 14:01
@Gris Clair píše:
Vypadá to takto http://www.mctree.cz/…op/index.php?…, ale to Vám asi nic neřekne, na pohled to vypadá jako obyčejné madlo. Nicméně při otevírání nemusíte překonávat žádný odpor, a to ani když lednici otevíráte opakovaně za sebou.
Mě to škubání dveří vždycky dost otravovalo, takže tohle je pro mě u lednice v podstatě ten nejdůležitější parametr, který v duchu chválím x-krát denně.Miele má narozdíl od Liebherr tuším to otevírání integrované přímo ve dveřích ledničky, fungovat by to mělo obdobně, ale to mám opravdu jen nastudované z netu. Že Liebherr vyrábí pro Miele jsem vůbec netušila.

teda zeny… proc jsem to neznala driv??? me to rvani za madlo hrozne stve:-( tak priste no…

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 15.9.16 14:05

Já jsem si nikdy nevšimla, že by byl nějaký problém s otevíráním lednice :-D

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 15.9.16 14:08

@Potrefenáhusa dvere vam nekladou odpor? obzvlast kdyz se otevre-zavre-otevre? neze by to vyzadovalo nejakou extra silu:-) ale musim trhnout a vsechno co je ve dverich se trese (a cinka) su kapku neuroticka obcas;-)

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 15.9.16 14:14

@viktorka_od splavu já fakt nevim, nikdy jsem si toho nevšimla :-D
Máme teda taky liebherr (docela malej a vestavěnej), ale mně přijde nějak víceméně stejná jako byla ta předtím (17 let stará Gorenje), ale je to teda jenom takovej základní model, doufám, že vydrží taky dlouho.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 15.9.16 14:15

@viktorka_od splavu ale myslím, že trhat fakt nemusím. Ale vy máte takovou docela velkou americkou lednici? My fakt máme docela šidítko :-D

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 15.9.16 14:23

@Potrefenáhusa jo, velkou, obcas to fakt rvu silou:-)

MaeGandal
767 příspěvků 15.9.16 14:30

@viktorka_od splavu @Potrefenáhusa já jsem jako teenager takhle urvala madlo. Už bylo opotřebované a byla to jen otázka času, kdy někomu zustane v ruce. Zustalo mne a vzhledem k reakci matky, od té doby otevírám lednici chycením za dveře. Nemůžu se toho zbavit.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 15.9.16 14:32

@MaeGandal tak za dvere to jde s dvoukridlou blbe:-)

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.16 14:32

Nejhůř jde otvírat malý mrazák na staré lednici. Když něco zapomenu a chci ho otevřít podruhé, tak musím chvíli počkat, než to vůbec jde odervat, jinak bych tu lednici zbourala.

Stránka:  « Předchozí 1 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek