Rekonstrukce kuchyně - rady a postřehy

Fotoalbum tématu (49) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
sugar_plum
294 příspěvků 15.9.16 14:39

Tak jsem se dneska dopoledne byla podívat po dřezech..a stále jsem pro keramiku. Ty granitové (světlé) mi přijdou takové zašlé (tmavé se mi líbí, ale ten zas do kuchyně nechci). Nerez je moc hezký jako vystavený kousek, ale když si vzpomenu, jak byl poškrábaný a věčně vypadal, jako kdyby ho nikdo nikdy ničím nepřeleštil, tak prostě keramika je pro mě zůstává na první příčce.

A teď váhám nad baterií se sprškou? Má to cenu? Používáte ji?

MaeGandal
767 příspěvků 15.9.16 14:42

@sugar_plum my máme baterii se sprškou, používám ji na opláchnutí plechů nebo prkýnek na krájení, prostě na ty velké věci, které se jinak špatně oplachujou. Taky na spláchnutí dřezu je to praktické. To se všechno dá i bez toho, ale přijde mi to jednodušší se sprškou.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 15.9.16 14:44

@sugar_plum na nerezový dřez se prodává takovej speciální prostředek, neměl by se drhnout ničím hrubým, přijde mi ta údržba hrozně snadná, nemusí vypadat neudržovaně. Baterii se sprchou nemám, ale přijde mi to dobré, třeba na napouštění velkých hrnců mimo dřez, myslím, že si to lidi dost chválí.

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 15.9.16 14:47

@sugar_plum Baterie se sprchou je vážně dobrá věc, stojí to za to. Jednak pro to mytí, ale já ji používám třeba i na napouštění velkých džbánů, kterými nechci třísknout ve dřezu…

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.16 15:02

@MaeGandal sprcha v kuchyni je bezvadná, měli jsme ji v předchozím bytě, a jak jsem na ni zvyklá tak ji ted chci popotáhnout a nic:-),baterii mám pěknou, ale bez sprchy, mám ji aspon v technické na napuštění konve nebo vymytí kočičí toalety bezva věc

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.16 15:44

@sugar_plum Sprcha u dřezu je super, jestli můžete, určitě si ji pořiďte, je to vážně užitečná věc.

Mylady2
12413 příspěvků 15.9.16 15:50

@sugar_plum podívejte se na nanogranit :-) od schock. Je bílej.

sugar_plum
294 příspěvků 15.9.16 16:42

Děkuji za názory na spršku! O víkendu to vyrazím obhlédnout :-).

catherinne
13518 příspěvků 16.9.16 00:25

A my jsme to koupili bez spršky:-(

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.16 13:06

@catherinne To přežijete :) Donedávna jsem ji neměla a nechyběla mi. Jen když se někdo ptá, tak říkám, že je to dobrá věc. Ale nikoli nepostradatelná :)

žluťásek
2432 příspěvků 17.9.16 10:17

@catherinne Souhlasím s Pinot, že žít se bez toho dá a když jste ji doteď neměla, v pohodě se bez ní obejdete. Ale jestli by to snad šlo ještě vrátit nebo vyměnit, než novou kuchyň namontují, tak bych se nad tím zamyslela, protože ta sprška je fakt hrozně užitečná, já ji využívám denně.

catherinne
13518 příspěvků 18.9.16 00:05

A zajímalo by mě, co dáváte do myčky za prostředky na mytí.

moninika
1964 příspěvků 18.9.16 07:05

@catherinne To mi teď připomnělo - telefonuju s manželem, který byl pryč a říká mi, že ještě před odjezdem domů chtěl umýt poslední nějaké nádobí, ale došly mu tablety a nechtěl už kupovat nové, tak to postříkal jarem. Tak jsem se začla smát a ptala jsem se jak moc to vypěnilo. Prý hodně a valilo se to horem dolem. Takže jar fakt ne :-)

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 18.9.16 07:33

@moninika jar v případě nouze jde, ozkouseno, ale musí se ho dat fakt jen maličko, max kavovou lžičku, jinak je to prý fakt jak hrnecku vař (googlila jsem před použitím)

moninika
1964 příspěvků 18.9.16 07:37

@Potrefenáhusa Dle jeho slov to postříkal, takže kapička to fakt nebyla :-) No co, odzkoušeno v praxi, příště už to neudělá :-)

catherinne
13518 příspěvků 18.9.16 08:30

@moninika Že jar ne tuším. Jaké tablety a leštidla a tak…co se vám osvědčilo?

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 18.9.16 08:42

@catherinne podle mě je to skoro jedno, já kupuju většinou ekoznačky - tablety i prášky, co mi přijde pod ruku (frosh, sonet, ecover nebo DM). Nádobí jsem měla špatně umyté jen z jednoho ekoprášku (myslím feel eco, ale tím si nejsem úplně jistá).

Jo ale dobrý je tu myčku pravidelně mýt nějakým tím speciálním přípravkem, co se dává dovnitř a čistit filtr. Sůl kupuju v DM.

Mylady2
12413 příspěvků 18.9.16 08:46

@catherinne já používám to co Husa. Ale ten DM je nejhorší z nich.
Ještě kupuju Sanytol.

Mylady2
12413 příspěvků 18.9.16 08:47

Čistič mám teď tento

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.16 10:04

@catherinne Používám polštářky Jar, vše v jednom, sůl nepoužívám, jednou za měsíc zapnu myčku na nějaký horký program prázdnou s čističem myčky, většinou Finish nebo Somat. Filtr čistím podle potřeby.

notna
72 příspěvků 18.9.16 21:08

K čemu je ten čistič myčky? My máme myčku uvnitř čistou. Jedině jestli to vymyje i odpadní hadice, tam by to možná potřebovalo.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.16 23:01

@notna Já právě kvůli těm hadicím, jinak mám myčku čistou.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.16 14:32

Prosím, co máte za materiál za vařičem? Já jsem měla sklo, jenže prasklo. Naštěstí bylo dělané tak, že šlo snadno sundat. Jinde mám mozaiku. Teď řeším, co dál. Na skle mi vyhovovala jednolitá plocha, která se dobře čistila. Do obkladu se mi jít moc nechce, kvůli spárám. Skla se teď trochu bojím. Edit. Překlepy

Příspěvek upraven 19.09.16 v 14:38

Mylady2
12413 příspěvků 19.9.16 14:38

@Lamicka to musel být ale šmejd. Speciální sklo by prasknout nemělo.
Já nemam momentálně nic páč mám desku na ostrově.
Ale v bytě jsem dala sklo a furt je v pohodě

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.16 14:48

.

Příspěvek upraven 05.10.16 v 16:49

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 28 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek