Rekonstrukce kuchyně - rady a postřehy

Fotoalbum tématu (49) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Josefínaa
429 příspěvků 20.11.16 20:50

@Veselka10
Dík. No, nepotěšila jste mne!

Veselka10
170 příspěvků 20.11.16 21:21

@Josefínaa To jsem, ale nechtěla:). Když Vás vyjde spotřebič s vhodným pojištěním/prodlouženou zárukou pořád na rozumné peníze, tak to problém být nemusí, kdyby se přeci jen porouchal.

Jo a pro jistotu, abych nebyla nakonec nařčená z toho, že prodávám nějaká pojištění, tak neprodávám. Dokonce jsem je dřív spíše zavrhovala, protože šlo ve většině o tahání peněz, ale od té doby, co kvalita spotřebičů širším spektrem klesla, je považuji za rozumnou volbu, samozřejmě mj. s ohledem na celkovou cenu spotřebiče.

Jo a ještě přidám jednu dobrou radu k domácím spotřebičům obecně.
Pokud výrobce/prodejce jako výhodu/bonus uvádí prodlouženou záruku na nějakou konkrétní část spotřebiče, obvykle to žádná výhoda není.
Nejvíc je taková záruka dávána na díl u kterého je porucha té části po dobu udávané záruky téměř nemožná, ale zároveň je podstatně vyšší pravděpodobnost poruchy jiné části spotřebiče na kterou se prodloužená záruka nevztahuje.
Nebo, což bývá v menší míře, má taková prodloužená záruka na konkrétní díl, spoustu výjímek/výluk, takže jakoby nebyla.

Josefínaa
429 příspěvků 20.11.16 21:31

@Veselka10
No a prodloužená záruka na cca 10 let např. u Miele? Vztahuje se přece na celý spotřebič.

Veselka10
170 příspěvků 20.11.16 22:16

@Josefínaa Pokud je na celý spotřebič, dobře si přečtete podmínky takové záruky a nejsou tam vypsané výluky, které by razantně omezovali záruku ve Váš neprospěch, tak to samozřejmě žádný problém není.

Ještě pro jistotu upozorňuji, že prodloužená záruka neplatí vždy automaticky. Někdy stačí potvrzení odborné montáže, jindy je třeba např. registrace výrobku po nákupu.

Oldyn
6401 příspěvků 20.11.16 22:24

@Veselka10
Pište dál, očividně znáte mapu. Díky.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.16 22:32

Ono je fakt těžké se orientovat, my hledali na internetu, ale je toho tolik…na konec jsme si nechali poradit u výrobce kuchyně, udělal nám takový užší výběr..máme indukci, troubu a mikrovlnku Brant, myčku a ledničku Blomberg, digestoř Faber, zatím spokojenost, používáme půl roku, tak snad se nic nemění

EmilyG.
2149 příspěvků 20.11.16 23:11

Já mám všude Miele, v práci i obou domácnostech, ledničky Liebherr a bez problémů.
@Josefínaa Miele se nekazí, to my musela být vyjímečná smůla.

Josefínaa
429 příspěvků 21.11.16 07:56

@Veselka10 @EmilyG.
Dík za info.

Bacteria
436 příspěvků 21.11.16 12:01

@Jiss @notna tak zrovna já ty dubové voskované parkety v kuchyni měla a zničily se. Je pravda, že tam byly asi 30 let, ale poté, co jsem vy bytě bydlela asi 5 let a následně ho koupila, tak to bylo už za hranicí. I přes péči tam byly fleky od vody a hlavně barevné od všeho možného, nesly na sobě stopy všech nehod - vyteklá voda, která nebyla okamžitě setřená zanechala mapu, byly tam šedé skvrny potom, co to někdo umyl saponátem a tím odmastil, skvrny od různých barvících potravin, dloubance od spadlých nožů a nádobí a co bylo permanentně ve spárách, hlavně na okraji pod soklíkem linky, se ani nedá popsat (to mi došlo až když se mi začali množit moli). Navíc teda máme starý byt a ta podlaha se trochu houpe, sice neznatelně ale šlo to poznat tak, že ta kuchyňská linka měla poměrně „rozviklaný vzhled“, jak se po několik let ty díly vůči sobě pohybovaly. Poté, co jsem to koupila, tak jsem uvažovala, co s tím, jestli vybrousit a spravit, nalakovat, nebo nahradit. Nahradila jsem to kvalitní cementovou dlažbou se secesním ornamentem, propojení s obývákem, které jsem taky udělala jsem realizovala tak, že jsem místo navrhované přechodové lišty nechala k dlažbě doskládat parkety, velice se jim to povedlo, ačkoliv bylo třeba řemeslníky trochu pohlídat, takže tam není ani milimetr rozdíl a dlažba se k parketám opravdu hodí.

Puffin
379 příspěvků 21.11.16 13:42

@Jiss Doma máme ve dvou místnostech jen napastované parkety (to do kuchyně ani náhodou :-), a pak podlahovým olejem (Kreidezeit) napuštěná prkna na chalupě. Ten olej je možný, určitou míru vody a fleků to fakt nepustí, ale nesmí se to mýt saponátem ani horkou vodou, takže pro mě do kuchyně ne.
Nevím, jak je to s čištěním té voskové podlahy, určitě doporučuji zjistit, co výrobce doporučuje.
Jinak podlahy i v kuchyních kdysi bývaly dřevěné, jenže ženy pravidelně zaklekaly s rýžovým kartáčem (jeden hezký popis je třeba v Robinsonce - jak to té holčině i přes velkou snahu nešlo vyčistit dobře), nebo to čistily louhem, oboje už dneska moc nikdo nedělá.
Sama nevím, co jednou dát na chalupu k lince (zatím tam je dlažba, kterou chci výhledově vyměnit), ale pořád nevím, jak ošetřit dřevo tak, aby zůstalo měkké a „dřevěné“, nenasálo žádné tekutiny a šlo jednoduše mýt vroucí vodou.

DanielaS
5302 příspěvků 21.11.16 13:58

Me taky dodavatel kuchyni hrozne presvedcoval na indukci, ale ja jsem nervozni, kdyz mi veskere vareni a ohrev vody v baraku stoji a pada na dodavce elektriny. Mit aspon dva nezavisle zdroje tepla me uklidnuje.

Bacteria
436 příspěvků 21.11.16 15:31

Ještě k těm parketám v kuchyni si pamatuji, že byly znatelně jeté a prošlapané hlavně kolem linky v takových těch nejzatěžovanějších oblastech kolem dřezu a sporáku. Prostě ten nápor na nich byl znát. Moji rodiče (předtím prarodiče a praprarodiče) ve staré vesnické chalupě měli v kuchyni smrková prkna. Ještě tak před 20 lety to mamka drhla rejžákem pěkně na kolenou a nadávala u toho jako špaček. Teď tam mají taky dlažbu. Podlaha se po sto letech odporoučela do říše kompostů. Myslím, že od počátku nikdo nečekal, že tam zrovna smrk vydrží tak dlouho.

Oldyn
6401 příspěvků 21.11.16 17:27

@Puffin
Já pamatuji u rodičů drátkování parket, které byly jen navoskované a už nikdy teda.
Někdy začátkem devadesátek se přebrousily a natřely lakem.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.16 17:32

@Oldyn drátkování parket je moje noční můra, na intru jsme povinně drátkovaly jednou za dva týdny :-)

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.16 19:00

@vlm Probůh, to snad ne?! A to tam po vás ještě něco zbylo na další ročníky? :-)

MaeGandal
767 příspěvků 21.11.16 19:01

@Jiss řešíme to stejné a zatím tedy vede dřevěná podlaha s voskovým olejem nebo olejovým voskem či co. mám pocit, že o tom psal někdo v této diskusi. Nám to doporučil taky truhlář. Máme v obýváku lakovanou a problém je, že je to vychozené, ale jen někde. Takže musíme přebrousit celou podlahu a znovu ošetřit. A to je tam tak 10 let ani ne. Výhodou oleje/vosku je, že se to dá navoskovat lokálně. Takže zatím počítám s tím, že budu u kuchynské linky převoskovávat častěji než jinde.
Dlaždičky ani beton nechceme, nebudeme mít podlahové topení a na mě je to moc studené a tvrdé. Budeme tam mít i jídelní stůl. Řekněme si to otevřeně, nejpraktičtější by bylo vydlaždičkovat až po strop, uprostřed místnosti odtok a brát to vapkou.

MaeGandal
767 příspěvků 21.11.16 19:03

@Veselka10 to jste mě nepotěšila, měla jsem za to, že siemens by mohl být v pohodě. Vyšel mi vzhledem k mým požadavkům na flexi-plotýnky, slider na ovládání (i když bych radši jedno ovládání/plotýnku) a cenu (kolem 1000 euro, tahle siemens je za 1200).

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.16 19:16
@benyka píše:
@vlm Probůh, to snad ne?! A to tam po vás ještě něco zbylo na další ročníky? :-)

tak to bylo vděčné téma při každém tom nesmyslném drátkování :-),ale asi jsme to flákaly…

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.16 19:21

@vlm To si myslím. :-) My jsme drátkovali tak nanejvýš po malování.

porjk
3306 příspěvků 21.11.16 19:35

@benyka To si pamatuju z dětství, neradostná práce…zato o leštění jsem se se sestrou prala. Měli jsme krásnou věc, bůhví kam přišla, litinová deska, opatřena asi filcem, vsazená do dřevěného vyřezávanêho pouzdra. Na tom byla připevněná jakási oj a s tím se jezdilo po navoskované podlaze. Vláčel brácha a my se sestrou se handrkovaly o misto na té krychli. Naše váha navíc zvyšovala efektivnost leštičky. :-)

notna
72 příspěvků 21.11.16 21:22

@Bacteria Myslím, že vosky dnes a před 20 lety je dost velký rozdíl. Musí se samozřejmě počítat s obnovou vosku. Ale nám ta navoskovaná prkna opravdu nenatáhla ani vodovky a tempery. Po setření a nebylo to hned, protože dcera si toho nevšimla a já to zjistila až při úklidu, jsou v původní barvě.
Možná větší mastnota by mohla být problém, jak píše Puffin.

@MaeGandal Lakované dubové parkety máme v bytě 15 let a jsou v perfektním stavu. Lakovalo se lakem od firmy Bona a jednou za rok se leští přípravkem na lakované parkety taktéž od firmy Bona. Dávali jsme o jednu vrstvu víc než doporučoval výrobce. Bona lak můžu opravdu doporučit, má s ním velmi dobré zkušenosti i náš pan truhlář, který nám ho doporučil.

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.16 22:26

@porjk My jsme měli kartáče s pantem, které se nazouvaly na nohy jako pantofle. Ale nejefektivnější byl stejně vysavačový nástavec s kartáčem po obvodu, tedy něco, co bylo původně určeno na úplně něco úplně jiného (což se nám stávalo dost často). :-)

MaeGandal
767 příspěvků 22.11.16 18:49

@notna děkuju, my bychom chtěli tu podlahu sjednotit tím voskem, takže lakovat už nebudeme. Vosk chci kvůli té kuchyni, at to můžu častěji převoskovat. ale uvidíme. Je to dřevo, beru jako vlastnost, že na tom bude používání vidět.

Leontýnka225
1 příspěvek 22.5.17 22:26
DIY

Zkus si vyhledat nějaké DIY do kuchyně aneb udělej si sama.

Jordaan
9551 příspěvků 23.5.17 11:21

.

Příspěvek upraven 23.06.17 v 15:52

Stránka:  « Předchozí 1 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek