Rekonstrukce kuchyně - rady a postřehy

Fotoalbum tématu (49) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
vlm
4712 příspěvků 11.2.18 19:58

@pavla.ku Tak to mam štestí, že jsem si pořizovala, jen vlastni kuchyň, dcera si tu svoji pořidila s manželem sama, syn žije v pronajmu.

Josefínaa
429 příspěvků 19.2.18 19:11

@pavla.ku Černá a přírodní bude pěkná! Zase je znát, že sestry mají nejspíš podobný vkus.

pavka_l
1026 příspěvků 22.2.18 14:40

@Misha.in.power A já čekala, že nabídnete náramky :-)

barvinok
655 příspěvků 22.2.18 20:17

,

Příspěvek upraven 02.10.18 v 22:34

pavka_l
1026 příspěvků 26.2.18 10:57

@barvinok Nevím, jak to funguje. Ale zadarmo to určitě dělat nebudou. :-)

Pozorovatel
611 příspěvků 25.4.18 22:41

Nenašla jsem rekonstrukci obecně, tak to s dovolením umístím sem. Jsme s manželem ve fázi koupě bytu, kde se bude vše rekonstruovat (část je původní snad z 30. let a postupně předělávané), takže co si vymyslíme, to budeme mít. Zatím různě rozmýšlíme, jak poskládat kuchyň a koupelnu. Určitě se poradíme s architektem, ale ráda bych předem nasbírala nějaké postřehy. Nyní jsou dispozice 3+pidi 1, předěláme na 3kk, koupelna a toaleta zvlášť, děti nejsou, ale snad budou.

• mám pocit, že nutně budeme potřebovat kromě toalety zvlášť ještě toaletu v koupelně (prostě 2 záchody)
  • já i manžel radši sprchový kout, ale něco mi říká, že dítě se líp koupe ve vaně
  • když dáme do koupelny vanu standartních rozměrů (a ten záchod), tak už se mi nevejde do koupelny pračka
  • když nechám pračku v koupelně, vana bude muset být jedna z těch kratších - tipuju do 130 cm - dá se v tom pohodlně koupat?
  • ještě jsem vygooglila jakýsi hybrid - vana a sprchový kout dohromady (nemyslím tím klasickou zástěnu k vaně), je to praktické?
  • máte zkušenosti s pračkou v kuchyni, když je v podstatě spojená kuchyň s obývákem?

Nějak mám pocit, že se do koupelny 2×2,5 m všechno, co chci, nevejde (vana, sprcha, záchod, pračka, umyvadlo). Co se podle vás dá oželet? Dá se zvyknout na hluk pračky v kuchyni/obýváku? Pro event. čtyřčlennou rodinu, stačil by pouze jeden záchod? Jak se koupe dítě ve sprchovým koutu, když není vana?
Moc se omlouvám za možná trochu hloupé otázky, ale když už s manželem investujeme nemalé peníze, tak to chci mít na první dobrou. Samozřejmě bych nejradší velkej dům se 2 koupelnami a zvlášť ještě prádelnu, což mi pro rodinu připadne fajn - takhle to mají rodiče, ale na tohle bohužel prostor v bytě není.

Lakerol
128 příspěvků 26.4.18 06:57

@Pozorovatel My máme pračku v kuchyni spojené s obývákem a jsme spokojení. Vybrali jsme takovou, aby měla nízkou hlučnost, velkou kapacitu a sušicí funkci.

Veselka10
169 příspěvků 26.4.18 08:55

@Pozorovatel Pračka v koupelně nemá co dělat, je to jen nouzové řešení.
Pračka má být v prádelně, pokud prádelna není, tak v kuchyni nebo technické místnosti apod..

Problém to v kuchyni není. Pokud se integruje do linky (plněná bokem), je to právě naopak, hlučnost se o dost sníží.

Nevím jak 130 vana, ale třeba rohová Rosa 140cm od Ravaku je dostatečná na pohodlné koupání i pro velkého a vysokého chlapa. Jistě 150 by byla lepší, ale netísní se. Pro mě je na relax akorát.

Moir
2284 příspěvků 26.4.18 09:02

@Pozorovatel mám klasické panelákové 2+kk s kosmeticky rekonstruovanou koupelnou, kde je sprchová vanička vyměněná za malinkou vanu. Koupat se v tom dá, pohodlnost je otázkou úhlu pohledu, já jsem za ni velice vděčná, ale rozhodně je koupání v delší vaně pohodlnější.
Pračku mám v kuchyňském koutu, žít se s tím dá, ždímání je hlučné, nejvíc hlučnost sníží, když zašpuntuju dřez.

Pozorovatel
611 příspěvků 26.4.18 09:33

@Veselka10 můžu se zeptat na praktické důvody, proč má být pračka právě v kuchyni?

@Moir a co praktičnost pračky v kuchyni a v koupelně? Teda jestli máte srovnání. Chápu, že v některých bytech se to jinak udělat nedá, ale právě chci zvážit pro a proti a případně se rozloučit radši s vanou nebo druhým wc.

U mě by to vyřešilo problém prostoru v koupelně, ale nějak se mi příčí představa nošení špinavého prádla do prostor přípravy jídla a pak vynášení čistého, kde jsou různé kuchyňské vůně… Kromě toho mám pocit, že naše prádlo strašně práší i po použití sušičky (nebo snad právě proto?), takže naopak mi připadne logický mít vše v koupelně… svleču se-hodím do prádelního koše-hodím do pračky-vyndám z pračky (a třeba povlečení ještě v koupelně složím, jo, nežehlím) - práší se mi jen na jednom místě a ne do jídla. Kromě toho máme 2 roky starýho kombinovanýho obříka na 9 kg prádla a tuším, že ve standartně hluboké kuchyni by mi poněkud vykukoval do prostoru (60 šíře, 64 hloubka).

benyka
7656 příspěvků 26.4.18 09:53

@Pozorovatel Pokud si nelibujete v polehávání v lázni s pěnou, tak bych obětovala vanu. My jsme nedostatek prostoru vyřešili sprchovým koutem 120×90 cm, do kterého se vejde jeden „mycí“ dospělý i vanička pro malé dítě (do cca 2 let). Starší děti už to dovádění ve vaně tak nebere, hlavně aby tu očistu měly brzo za sebou, takže je sprchujeme. Záchod máme přístupný přes koupelnu, aby měl přímé větrání, ale oddělený dveřmi, koupelna má nucený odtah. Je fakt, že v bytě by se pak hodil ještě jeden samostatný záchod s umyvátkem na ruce.

barvinok
655 příspěvků 26.4.18 11:10

.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 15:23

Lakerol
128 příspěvků 26.4.18 11:57

@Pozorovatel Kontakt prádla s kuchyní se dá minimalizovat. Horší je spíš to, že je v kuchyni o skříňku míň a musí se počítat i s místem pro prací prostředky. Ale pokud jste ve fázi návrhu, tak to není velký problém.
Ohledně koupelny - ještě existují hluboké sprchovací kouty, které se dají napustit jako vana. K samostatnému WC přidejte určitě ještě umyvátko na ruce.

Z vlastní zkušenosti vím, že při plánování rekonstrukce se člověk nejvíc zaseká na věcech, které se pak ukážou jako prkotiny nebo osobní bloky. Nám na to pomohlo si představit kdybychom takto přišli k hotovému (novému, podle našeho vkusu), jestli bychom si na to zvykli nebo ne.

benyka
7656 příspěvků 26.4.18 12:08

Ty zažité zvyklosti jsou při vymýšlení dispozice docela nepříjemná komplikace. Mně se nikdy nelíbil záchod nezávislý na koupelně (člověk ošmatá kliku koupelny než si může umýt ruce, a vzápětí si je zase o tutéž kliku zašpiní), ale manžel si nic jiného nedovedl představit, protože takhle se to vždycky dělalo (a dělá i v nových bytech, bohužel, dodnes). Ke změně dispozice podle mých představ nás donutil nevyhovující spád ležaté kanaliace (to se zjistilo až při rozkopání sklepa), za což jsem mu dodnes vděčna. :-) Stejně tak je v kuchyních zažitá nesmyslná zásada, že sporák a dřez jsou vedle sebe.

barvinok
655 příspěvků 26.4.18 13:37

.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 15:22

Pozorovatel
611 příspěvků 26.4.18 17:30

@barvinok druhy bydleni bude mozna na duchod! Tak chci nejvetsi chyby vyloucit rovnou.

@benyka chybejici umyvadlo na wc… to bych nechala predelat. Mne oddelene wc vyhovuje, aspon se neblokuje koupelna, ale umyvadlo, klidne pidi, to byt musi. Uz s manzelem sepisujeme veci, ktere nechceme zapomenout, jako kolik zasuvek vyuzivame v kuchyni, ja touzim po bidetove sprsce… Proste veci, ktery me stvou bud v nasem stavajicim (najemnim) byte, nebo co jsem videla na navsteve (viz to chybejici umyvadlo).

Jeste uvazuji nad sirsi kuchynskou deskou tak o 10 cm - at mame dost pracovniho prostoru, kde stoji rychlovarna konvice. A na zapojeni vypinace ke kuchynskym zasuvkam (jakoze bezpecnejsi nechavat konvici a ponorny mixer stale v zasuvce), to si ale urcite necham poradit od elektrikare, jestli je to vlastne genialni napad nebo ne.

Moir
2284 příspěvků 26.4.18 17:37

@Pozorovatel tak jistě, že pračka v kuchyni vrchol praktičnosti není, ale protože komunistický architekt vymyslel koupelničku 120*160 cm velikou, ze které je vlez na záchod ještě, tak tam prostě pračku nedá ani David Copperfield. V dlouhodobém plánu, až vyhraju aspoň třetí ve sportce, je přesunout ji do vestavné skříně v předsíni, nejzákladnější příprava, tedy přívod vody a odpad tam už od předchozího majitele je, ale poněkud to nedomyslel a například zapomněl na zásuvku

pokud jde po jakousi nehygiečnost pračky v kuchyni…já nemám jinou možnost a to prádlo do hrnců a na talíře nestrkám, tak co by s tím mělo být? Pachy z vaření se v malém bytě stejně rozlezou do celého bytu samy

pračku mám velikou, na 7 kg, a pod linku se normálně vejde a pokud budete mít linku na míru, není nic jednoduššího si nechat tu linku hlubší o pár cm

to umývátko na ruce na WC určitě a k tomu bidetovou spršku.

benyka
7656 příspěvků 26.4.18 17:51

@Pozorovatel Jo, zásuvky jsou důležité. I na sebemenším kousku zdi mezi dveřmi. Dobré jsou automatické spínače světla do malých místností, kterými se jenom prochází, a vypínače světla v různých komorách, WC, koupelně umístěné z vnější strany místnosti (nemusíte hledat a šátrat ve tmě), i když někteří naši známí se tomu diví. Ponorný mixér většinou stejně musíte vypojit, když ho potřebujete umýt (mají krátkou šňůru a zásuvka by zase neměla být blízko dřezu. Desku 70 cm jsem chtěla taky, ale udělali ji 60, protože 70 by se musela uříznout snad z 90 nebo co, takže by je to stálo víc. Teď ji někdy hodlám vyměnit, tak na tom budu trvat. Bidetovou spršku mám, ale jen na studenou vodu (dá se to vydržet). Před dvaceti lety jsem o její existenci neměla potuchy, tak jsem si ji nechala dodatečně jenom připojit na přívod k nádrži WC, aby se nemusel sekat obklad. Atd. Přeji hodně zdaru a málo rozporů s partnerem při návrhu i realizaci.

Pýthia
277 příspěvků 26.4.18 18:08

@Pozorovatel Moje drobné poznatky-je super mít myčku na nádobí trochu výš, ale málokdo to tak má. A známí mají super vychytávku, kolem desky maji malý zvenutý rantl, ničemu nepřekáží, ale když něco vylejete a podobně, zůstane všechno na desce a nestéká dolů po lince.

giuliettka
4896 příspěvků 26.4.18 18:30
@Veselka10 píše:
Problém to v kuchyni není. Pokud se integruje do linky (plněná bokem), je to právě naopak, hlučnost se o dost sníží.

Mala som v bývalom byte s bývalým priateľom a problém sa mi to zdal. Napriek tomu, že sme mali krásny veľký jedálenský stol, tak ak prala pračka, tak sme vzali taniere a večerali v obývačke a to sme potom samozrejme zapli telku a už to žiadna večera s kecaním nikdy nebola. Teraz v kuchyni v pohode večeriame všetci a nemusím logisticky plánovať pranie tak, aby sa mi nekrylo s večerou alebo víkendovým obedom. Áno viem, že spoločné stolovanie je prežitok, ale keď nás to tak baví. :-D

giuliettka
4896 příspěvků 26.4.18 18:34
@benyka píše:
Ty zažité zvyklosti jsou při vymýšlení dispozice docela nepříjemná komplikace. Mně se nikdy nelíbil záchod nezávislý na koupelně (člověk ošmatá kliku koupelny než si může umýt ruce, a vzápětí si je zase o tutéž kliku zašpiní)

Videla a používala som duálne WC a považujem to za najlepšiu vychytávku pre malé byty.

Pozorovatel
611 příspěvků 26.4.18 18:40

@Moir urcite jsem se vas nechtela dotknout ohledne te pracky. Spis me zarazil prispevek od vedelka10, ktery cituji nize, ze pracka do koupelny nepatri a ze v kuchyni je lepsi. Samozrejme pracka lepsi nekde nez nikde.

@Veselka10 píše:
@Pozorovatel Pračka v koupelně nemá co dělat, je to jen nouzové řešení.
Pračka má být v prádelně, pokud prádelna není, tak v kuchyni nebo technické místnosti apod..

Problém to v kuchyni není. Pokud se integruje do linky (plněná bokem), je to právě naopak, hlučnost se o dost sníží.

Nevím jak 130 vana, ale třeba rohová Rosa 140cm od Ravaku je dostatečná na pohodlné koupání i pro velkého a vysokého chlapa. Jistě 150 by byla lepší, ale netísní se. Pro mě je na relax akorát.

@benyka diky, snad zadny rozbroje nebudou. Manzel je nadmiru neprakticky a vi to o sobe, takze zasadni rozhodnuti uz poctive diskutujem vcetne ruznych variant. Naposled, kdyz jsem ho pozadala, at zmeri dvere, jestli tudy projde pracka, tak zmeril siroke vchodove, ne ty uzke do koupelny. No neprosla.

benyka
7656 příspěvků 26.4.18 18:42

@giuliettka To je, hádám, zařízení na další využití odpadní vody z umyvátka. Dobrý nápad. Ale jen si tak představuji, jak bych si myla ruce na návštěvě, kdybych měla oblečenou úzkou sukni, a na pravé straně od mísy by bylo stejně málo místa, jako je na levé, což lze v malých bytech předpokládat.

Pračku lze kdykoli vypnout, a pokračovat v praní, až to ničemu nevadí. Nebo tu vaši ne?

giuliettka
4896 příspěvků 26.4.18 18:50

@benyka Takisto ako splachujete. Na nohy je aj v minizáchode miesta dosť po oboch stranách. Postavíte sa k zavretej mise bokom a umyjete ruky, potrebbujete rovnako imiesta, ako keby ste splachovala. Fakt sa o misu neotriete a ruky si umyjete. Je to len o zvyku ako píšete hore.

benyka
7656 příspěvků 26.4.18 18:57

@giuliettka Je fakt, že někdy je problém (většinou v restauracích apod.) vůbec vešroubovat se do místnůstky, kde je záchod a dodatečně přidané umyvátko. Tam by to mohlo fungovat. Ale už jsem zažila i záchody (dneska už se vyskytují málo), kde vyměnili staré mísy se splachovací nádrží nad hlavou, za nové „kombi“, které zasahují o 15 - 20 cm víc do místnosti, a byl problém po zavření dveří vůbec na ně usednout, aby člověk nebušil hlavou do dveří.

Stránka:  « Předchozí 1 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek