Rekonstrukce kuchyně - rady a postřehy

Fotoalbum tématu (49) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
8967 příspěvků 26.4.18 19:10
@benyka píše:
Pračku lze kdykoli vypnout, a pokračovat v praní, až to ničemu nevadí. Nebo tu vaši ne?

Ale lze, ale potom človek musel znova k práčke a naprogramovať ju a odpovedať na jej otátzky čo chcem robiť, či stornovať program, či pridať prádlo… a po večeri čakať kým doperie, lebo mama ma učila, že prádlo sa má hneď po dopratí vybrať z práčky, aby „nezatuchlo“ a naučené veci ťažko zmeníš. :-)
Skrátka ma pračka v kuchyni nebavila. A teraz už by som ju tam nechcela vobec, zvyknem sedávať s pohárom vínka pri kuchynskom stole a pozorujem manžela pri varení a vykecávam oveľa viac ako s bývalým. :-D

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.18 19:16

@giuliettka Aha. Tak ta moje pračka tak (zbytečně) inteligentní není. Když jdu nakoupit, tak ji vypnu hlavním vypínačem, když se vrátím, zapnu, a pokračuje tam, kde skončila.

Jó, pozorovat manžela s pohárkem vína při vaření, můj sen. :-)

giuliettka
8967 příspěvků 26.4.18 19:22

@benyka Teraz len zo zvedavosti, neurazte sa prosím. Nepokračuje potom tá práčka v praní so studenou vodou? Alebo ju znova nahreje aj bez toho, aby bola inteligentná?

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.18 21:03

@giuliettka Tak dalece ji nestuduji, ale jednak nebývám tak dlouho pryč, aby stačila vychladnout, a pak si myslím, že pokud se trefím zrovna do ohřívacího cyklu, má termostat na to, aby ohřála vodu na teplotu, kterou potřebuje, resp. kterou jsem zadala při úvodním programování.

Veselka10
170 příspěvků 26.4.18 21:48

@Pozorovatel Pračka nemusí být jen v kuchyni, ale neměla by být v koupelně. Samozřejmě si jí tam mnoho lidí dává, ale pokud je možnost, měla by být prostě jinde.
Praktický důvod je vlhkost, většinou mají koupelny nedostatečné odvětrání.
O estetice nemluvím, to je jasné.

DRW
2040 příspěvků 26.4.18 22:27

@Pozorovatel pisete, ze kupujete starsi byt, nepremyslela jste nad tim, ze by pracka a susicka byly v chodbe ve skrini, pokud tam je misto? Stare byty dost casto mivaji velke vstupni prostory. Uz jsem videla i in natura takoveto reseni skrin v ni kose na pradlo pracka susicka a vse hezky uklizeno za dvermi. Male dite dobre umyjete ve vanicce. Sprcha je casem i pro dite vyhodnejsi.

Moir
2592 příspěvků 27.4.18 08:16

@Pozorovatel vůbec se netrapte, ani mne nenapadlo, že by to mohlo od kohokoli být míněno nějak špatně :)

Pozorovatel
728 příspěvků 27.4.18 14:12

@DRW máte pravdu, chodba je velká, ale pračka by asi musela stát uprostřed, protože jinak jsou snad úplně všude dveře, které se otevírají všechny do chodby a ve srovnání s „moderními dveřmi“ i vcelku široké. A já pořád přemýšlím, jestli bude hezčí zachovat původní dveře a jen zrenovovat, nebo celé zmodernizovat.

@Veselka10 Díky za odpověď. To s tou vlhkostí z pračky mě nenapadlo, že by v koupelně byl problém, ve stávajícím bytě to asi zvládne větrák, neb jsem si žádné vlhkosti po praní nevšimla. Naopak, od koupě pračky se sušičkou jsme nemuseli řešit plíseň v bytě.

czDanda
656 příspěvků 28.4.18 06:19
@DRW píše:
nepremyslela jste nad tim, ze by pracka a susicka byly v chodbe ve skrini, pokud tam je misto? Stare byty dost casto mivaji velke vstupni prostory. Uz jsem videla i in natura takoveto reseni skrin v ni kose na pradlo pracka susicka a vse hezky uklizeno za dvermi.

Hezky uklizeno ano.
Ale jak se řeší odvětrání pračky ve skříni?

DRW
2040 příspěvků 28.4.18 14:01

@czDanda v tech konkretnih pripadech to bylo do puvodniho komina, klasicky pres ventilaci. Navic ta skrin v provozu se nezavira. Ma to takhle moje sestra bydlici v panelaku z konce 80.let po odstehovani deti menili castecne dispozici a pracku a susicku chteli mimo. koupelnu, kterou udelali v puvodni kuchyni. Boky ony skrine vyzdene, podlaha dlazba s krytym odtokovym zlabkem pro pripad nehody, hadice napojena primo na odpad. vedle stojici susicka a ventilator do vetraci sachty. Za cca 5 let provozu nikde nemaji plisen ani problem z vetranim. Totez kamaradka nebo kolegyne v praci, ktere bydli v bytech z cca 30.let a v te skrini nemaji ten ventilator, bez problemu. Daleko vice problemu prinasi suseni pradla na susaku v byte.

Moir
2592 příspěvků 28.4.18 17:31

@czDanda já bych to řešila otevřením dveří skříně/větrací mřížkou
btw, co to má být to nebezpečné množství vlhkosti z pračky, která se „nepočůrává“? Nikdy jsem si ničeho nevšimla.

czDanda
656 příspěvků 29.4.18 07:09

@Moir stačí zbytková loužička vody na dně pračky. V nevětraném prostoru začne velmi brzo zapáchat, posléze vytvářet plíseň.

@DRW podobně mám odvětranou celou koupelnu.

Moir
2592 příspěvků 29.4.18 08:52

@czDanda zajímavé, nikdy, napříč asi osmi byty mi pračka nezasmrádla, asi proto, že nemám ve zvyku ji zavírat a z vlhkého bytu jsem se po třech měsících odstěhovala, protože to bylo zdraví nebezpečné jako takové, loužička na dně otevřené pračky sama vyschne, případně, než vyschne, zase se pere

Pozorovatel
728 příspěvků 29.4.18 09:35

Včera jsem v zápalu hledání inspirace na zařízení koupelny a umístění vany našla toto řešení a úplně zvrhle se mi to líbí. A co horší, manželovi taky, už se vidí, jak v koupelně relaxuje.

marikahr
1053 příspěvků 29.4.18 10:28

@Pozorovatel to prve riesenie - posed vedla wc mi pride uchylne

Pozorovatel
728 příspěvků 29.4.18 10:49

@marikahr to první řešení je spíš pro lidi s častými gastrointestinálními problémy. Nebo pro lidi, kteří si jsou hodně blízcí, můžou obě místa užívat současně. Líbí se mi samozřejmě ten nápad zakrýt zrovna neužívanou vanu, ne úplně provedení. Ale v té umírněnější verzi, jestli se nakonec rozhodneme i pro vanu, tak bych to brala. Manžel se mě navíc snaží přesvědčit, že to bude určitě strašně praktický k přebalování dětí. (nejsme trpaslíci, tož k praktičnosti mého muže)

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.18 17:50

@Pozorovatel K přebalování dětí je použitelný jedině nábytek výšky stolu a víc. Ze všeho nižšího děsně bolí záda. Když jsem přebalovala na posteli, klekla jsem si k tomu na zem, protože se to nedalo vydržet. Kdybych neměla kde jinde, v koupelně bych volila nějakou sklápěcí desku v pohodlné výšce.

Pozorovatel
728 příspěvků 29.4.18 23:09

@benyka no to mne je jasny, ale manzel asi nikdy neprebaloval.

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.18 01:49

@Pozorovatel Na to stačí představivost. Můj (praktický) muž zase na každý můj teoretický návrh řekne „Já bych to potřeboval vidět“. Což většinou dost dobře nejde, takže jsme se při rekonstrukci domu málem rozvedli. :-)

Matmys
2595 příspěvků 30.4.18 11:31

@Pozorovatel
aniž bych vás chtěla nějak srážet, vězte, že jakkoli dobře si vše naplánujete, teprve po dotažení posledního šroubku budete vědět, co jste udělali špatně… :)
tak to zas tak moc nehroťte, plánování je sice třeba, ale nejlepší nápady se líhnou až v okamžiku realizace

Jiri88
1 příspěvek 1.5.18 10:07
@Matmys píše:
@Pozorovatel
aniž bych vás chtěla nějak srážet, vězte, že jakkoli dobře si vše naplánujete, teprve po dotažení posledního šroubku budete vědět, co jste udělali špatně… :)
tak to zas tak moc nehroťte, plánování je sice třeba, ale nejlepší nápady se líhnou až v okamžiku realizace

To jo, na druhou stranu spoustu zajímavých věcí můžete zjistit, až když bude pozdě. :D Třeba kamarádka pořád chtěla tenhle dvojdřez a až později začala řešit, jestli se vůbec do linky nacpe… vypadalo to na první pohled, že musí, ale stejně to chtělo dopředu změřit. :D :D

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.18 10:38

@Matmys Nesouhlasím. Všechno dopředu rozmyslet je nutné, i když se to někomu může zdát zbytečné a otravné. Při realizaci se pak řeší jenom kiksy dodavatele, který si špatně přečetl výkresy, špatně něco pochopil, nebo si myslí, že to vymyslel líp, a s nikým to nezkonzultoval. (A u nás takových kiksů bylo tolik, že to vydalo každý den na nejméně jednu kontrolu, po které se dělala aspoň jedna, ale někdy i víc docela zásadních oprav.) Kuchyni jsem měla rozmyšlenou do detailu, a po dvaceti letech provozu nemám nic, co bych dneska udělala jinak (kdyby ovšem dodavatel tehdy všechno udělal skutečně tak, jak jsem to chtěla; něco se opravilo, nad něčím jsem mávla rukou a nechala to tak - chyba).

Pozorovatel
728 příspěvků 1.5.18 13:56

@Matmys @Jiri88 @benyka diky všem za názor, já se snažím opravdu všechno důležitý naplánovat, nějak si nedokážu představit, že řeknu něco jako dřez mi vyveďte zhruba támhle, pro jistotu tam dejte i kohout na pračku, protože ještě nevím, kam ji dám a jak to bude vypadat v koupelně, zásuvek mi tam dejte nějak přiměřeně. Třeba v kuchyni máme 2 okna, digestoř bych ráda přesně mezi, jinak se z ty asymetrie pak asi zvencnu (znám se)

Asi by to chtělo i názor nějakýho vodaře, topenáře, jak se dělá pro lidi bez větší představy, to bych se pak bála, že bez plánu budu spadat do kategorie “oni mi to udělali jinak, než sem si myslela”

Matmys
2595 příspěvků 2.5.18 11:31

@benyka
hele a s čím konkrétně nesouhlasíte?
napsala jsem…plánování je sice třeba…
a nepsala jsem, že je zbytečné a otravné
jak plánujete vy, když ani neumíte číst psaný text?

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.18 11:57

@Matmys Myslím, že číst umím. Nesouhlasím konkrétně s tímhle: „tak to zas tak moc nehroťte, plánování je sice třeba, ale nejlepší nápady se líhnou až v okamžiku realizace“. Nejlepší nápady se musí líhnout už při projektování, jinak je celá příprava na houby. Při realizaci se řeší už jenom neplánované problémy způsobené vyšší mocí.

P. S.: Mimochodem, nepsala jsem, že VÁM se to může zdát zbytečné a otravné. Kdybych to tak chtěla napsat, tak to tak napíšu. Ale věřte, že mám zkušenost s lidmi, kteří na každý pokus o nějaké plánování berou do ruky telefon a řeknou „zavoláme odborníka (čímž myslí řemeslníka konrétního oboru)“, a těžko jim vysvětlovat, že se nejdřív musíme domluvit, co po něm vlastně budeme chtít, a že to nějak souvisí s ostatními konkrétními obory.

Stránka:  « Předchozí 1 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek