Renovace kabelky po babičce

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Guinea Pig
1190 příspěvků 10.2.13 16:24

@chekotay tak aspon zkuste přiblížit, ke komu by se podle vás hodila…to by taky mohlo pomoci. jinak já jsem ta v těch zelených šatech, co jste komentoval vedle…ale takto to asi myšleno nebylo :-)

chekotay
411 příspěvků 13.2.13 08:59

No, tak k těm zeleným šatům ani jedna. :-)
To jsou (vizuální odhad) dvacátá a třicátá léta, takže si okamžitě představím ženy z fotografií té doby (studuji ovšem fotografie letadel a vojenské techniky, takže ty ženy na pozadí. :D ) - na googlu se mi daří najít maximálně tak modely v tom stylu, ovšem pověšené na moderních vychrtlých modelkách se svěšenými rameny, což je k ničemu.
Bílou kabelku, v mých představách, by mohla nosit třeba tato paní:
http://img.ihned.cz/…en_filmo.jpg
A tu hnědou třeba tato (dobře, možná kdyby byla ještě o 10 let starší):
http://uloupenahranice.iprostor.cz/…ete_mody.jpg

Guinea Pig
1190 příspěvků 13.2.13 17:04

@chekotay Heh…ta první vypadá jako moje prababička, to je vtipný :-) Nakonec budu opravovat jen tu hnědou.

Schnitzel
6 příspěvků 13.2.13 17:39
@Borůvka19 píše:
@chekotay Heh…ta první vypadá jako moje prababička, to je vtipný :-) Nakonec budu opravovat jen tu hnědou.

To je Zita Kabátová. ;) Ta hnědá je pěkná a byla by škoda ji neopravit.

Guinea Pig
1190 příspěvků 13.2.13 18:05

@Schnitzel To bych ji nepoznala…znám ji jen jako tu starou paní. Ale teda nic to nemění na tom, že je podobná prababičce! :-)

if5
461 příspěvků 27.2.13 11:16

Kabelky v Brně opravuje je taky BRAŠNÁŘSTVÍ Nová & Kulhánková na Mendlově náměstí.

LuisaLeelou
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.13 15:26

Musim se primluvit za tu bilou kabelku, libi se mi vic nez ta hneda, i kdyz i a je perfektni… Nez vyhodit, to mi ji radsi poslete :)

Guinea Pig
1190 příspěvků 2.3.13 15:29

@LuisaLeelou vyhazovat je nebudu určitě…spíš si musím promyslet, k čemu mi budou, až je nechám zrenovovat. Abych na tom neutratila čas i peníze a pak nezjistila, že mi stejně leží doma ve skříni.

Sibyla
2646 příspěvků 2.3.13 15:30

Nevíte někdo, jak vyčistit koženou kabelku od špíny z běžného nošení? Všimla jsem si, že mám docela novou kabelku ušmouranou, a když jsem to chtěla odstranit lihem, začal pouštět lak. Jak čistíte kožené kabelky?

if5
461 příspěvků 2.3.13 15:46
@Sibyla píše:
Jak čistíte kožené kabelky?

Zkuste trochu Indulony na hadříku. Napřed vyzkoušet na nějakém skrytém místě.

yourcandy
477 příspěvků 2.3.13 15:55

@Sibyla Pokud myslíte kabelku koženou- hladkou (žádnou useň), tak s citem to vezmu tekutým pískem- opravdu trošičku, rychle otřít vlhkým hadříkem a nakonec přeleštit indulonou. [* *] Takhle čistím kabelky já, tu z fotky také.

Gorilka
1387 příspěvků 2.3.13 17:10

Nebo použít jar.

Sibyla
2646 příspěvků 2.3.13 17:37

Díky, já to zkusím!

LuisaLeelou
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.13 17:55

Kdyz uz to to tema je… Napada nekoho, jakou peci doprad temto:

Vsechny jsou plne prachu, kovove komponenty jsou zasle a tmave a vsechny se na nekolika mistech parou… Ja vim, zasit, ale kdyz mne siti opravdu moc nejde a u te z koralku absolutne netusim, jak na to..

Spis jsem doufala v nejakeho „opravare“, kozena neni ani jedna, tak snad poptat krejcovou???

Dalsi vec je, k cemu je vlastne nosit? Ja jsem na dziny a kozene kabelky, ma to vubec cenu je renovovat???

Sibyla
2646 příspěvků 2.3.13 18:10

Cenu to má určitě, ale pokud je neunosíte, zkuste je nabídnout k prodeji, s označením vad, někdo si s nimi třeba rád pohraje. Já bych asi uvolněné korálky zafixovala průhledným lepidlem, i když je to asi barbarství.

yourcandy
477 příspěvků 2.3.13 18:31

@LuisaLeelou Přikláním se k Sybile. Zjistit cenu (třeba ve starožitnictví)a nabídnout k prodeji. Nejlépe sběrateli a pak si za utržené peníze koupit kabelku novou. Určitě se nepokoušejte to opravit, mohla by jste to poničit a mělo by to menší cenu.

Jackie Daniels
156 příspěvků 3.3.13 18:28

@LuisaLeelou
Ach, ta korálková se mi neskutečně líbí! Kdybyste se jich zbavovala, tak bych o ní měla zájem. Ale nemůžu nabídnout nějaké závratné sumy v případě, že byste měla dojem, že má velkou starožitnou hodnotu. Spíš renovaci a láskyplné zacházení… :)

Mám podobnou jako je ta první, laděnou spíš do hněda, nosím ji na plesy jako psaníčko, k hnědým lodičkám s mašličkou se hodí perfektně.

Sibyla
2646 příspěvků 8.3.13 11:30

Našla jsem u našich béžovou kabelku z českého družstva Kožatex z roku 1986 (má v kapsičce razítko). Byla prý hodně drahá, teď je ovšem značně obnošená a deformovaná, podšívka potrhaná - jeden čas ji táta měl v kufru auta na nářadí. Kůže je ale kvalitní a má elegantní detail chromových uší, tak jsem si řekla, že ji zkusím zrenovovat. Vypárala jsem rozbitý zip a podšívku, vyztužila stěny. Ušiji novou podšívku a kabelku obarvím, ale proč to píšu: je neuvěřitelně kvalitně zpracovaná. To fakt žasnu, jak dobře u nás tehdy podobná družstva pracovala!

yourcandy
477 příspěvků 8.3.13 11:33

@Sibyla foto, foto! :-)

Sibyla
2646 příspěvků 8.3.13 12:21

Bohužel mě nenapadlo ji vyfotit, dokud byla sesutá a deformovaná - takhle vypadá po výztuži stěn, ale před povrchovou úpravou.

devushka-m
145 příspěvků 8.3.13 12:36

@Sibyla - vypadá pěkně. Kožatex, to asi nebude nic spojeného s Kozakem. Ti dělávali krásné kabelky, máme pár pánských diplomatek doma, po dědečkovi, taky porodní kufřík, jak se tomu prý tenkrát říkalo.

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.13 11:04

Rozhodně bych nevyhazoval ani tu bílou. A podíval bych se, kde dnes mají ještě obor Brašnář - sedlář, tam by se možná dala udělat oprava v rámci výuky a za podstatně menší peníze. U nás dříve ten obor byl, ale školu zrušili. Vím, že tam renovace dělali.

Linie
2020 příspěvků 29.3.13 11:56

Sibyla: Zkuste, zda ty kuličky na držadle nejdou odšroubovat. Pokud ano, můžete je ještě použít k jiné kabelce, třeba si ušít látkovou k letním šatům.
Znám podobná držátka u společenských kabelek.

Jeroným
7 příspěvků 8.4.13 23:30

Bílou bych určitě nezahazoval…

Tanya01
92 příspěvků 10.4.13 09:56

[* *] Chtela bych vedet nazor na nositelnost teto kableky. Dostala jsem ji od kamardky za pajdu. Deti si s ni hraji na postu. A vcera po precteni clanku o renovaci kabelek jsem ji vylestila prirodnim voskem. Je prijemna na noseni s docela i prakticka. Muzu s ni mezi lidi, mam ji jeste nejak zvelebit nebo prenechat detem?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek