Retro svatební šaty - šněrování, nebo zip?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Retro šaty 50. léta

Stránka:  « Předchozí 1 2
DanielaS
5245 příspěvků 5.4.13 11:10

Uplne na zacatku zipove ery se zipem naopak chlubilo, i vecerni modely moc skryte zapinani nemely. Ale v tomhle obdobi uz to takova novinka nebyla a daval se kovovy zip zakryty prekrytem. Pro pohodlnost muzete dat moderni skryty plastovy zip, pokud se chcete drzet postupu presneji, tak kovovy se zakrytymi zoubky (on to ovsem nikdo neoceni).
Muzete si vybrat, jestli na boku nebo vzadu, pro bezpeci ucesu a makeupu bych volila vzadu a jak rika Linie, ukoncit zip na nepruhledne casti a ke krku dal potazeny knoflicek rpo sepnuti sifonove vrstvy.

Ulrika2
4 příspěvky 16.4.13 14:53

Ještě jednou všem děkuji, rozhodla jsem se pro zip na boku.
Poradíte mi někdo, jestli zvolit vrchní, průhlednou vrstvu organzovou, nebo nějaký splývavý šifon? Šaty budou spíše podobné těm na druhém obrázku, takže asi spíš něco méně trčivého, že?
@Ilyska.S Ty Blaženiny jsou fakt boží :)

janyca
139 příspěvků 16.4.13 18:06

Podobné šaty jsem měla loni na své svatbě. Protože nemám se šitím zkušenosti, objednala na e-bay tři střihy na šaty ve stylu padesátých let, aby si švadlena měla z čeho vybrat. Pak použil ten, který měl nejblíž k šatům na obrázku. Šaty měly skrytý zip na boku a na fotkách to není vůbec vidět. Materiál byl hedvábný satén a přes to hedvábný žoržet.

marmota-b
532 příspěvků 23.5.13 17:52

@Ulrika2 Asi je pozdě, a nemám moc zkušenost, ale: Chtělo by to asi něco, co vydrží nějakou tu váhu šatů, když mají takovou širokou sukni - leda byste měla vevnitř v živůtku skrytý „korzet“, aby na vás držely?

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 18:21

Měla jsem podobné a byly na zip vzadu. ono to tím zipem i hezky tvaruje.

janyca
139 příspěvků 23.5.13 19:12

@kayav Jenže vaše šaty končí pod lopatkami, takže tam ten zip vypadá dobře. Šaty z úvodního příspěvku jsou dvouvrstvé. Na nich by zip na zádech působil rušivě.
@marmota-b V šatech jsem žádný korzt všitý neměla. Bylo to šité jako dvoje šaty a spojené byly jen v zipu na boku. Ta spodní vrstva sice byla hodně těžká, ale živůtek byl tvarovaný, takže držel dobře.

Zrovna na této fotce jsem otočená tím bokem, na kterém je zip.

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 19:16

@janyca to se řeší ukončením zipu tam kde končí na mých šatech a průhledná vrstva se zapíná nahoře na knoflíček.

marmota-b
532 příspěvků 23.5.13 21:42

@janyca Jsou krásné! Ta látka, kterou máte na vrchní vrstvě, nevypadá tak průhledná a jemňoučká jako na těch inspiračních obrázcích, ale vypadá to snad ještě líp, zvlášť jak je to takhle v barvě - a ráda slyším, že fungovaly!

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek