Řidičský průkaz v pozdějším věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
paviocko
70 příspěvků 19.9.18 14:41

Moje babička v 59 letech. A úspěšně, jezdila do osmdesáti :-)

lorens
2106 příspěvků 19.9.18 14:41

@pavka_l No vždyť. Po šedesáti kilometrech se nepozná nic, akorát ta ženská to na sobě okamžitě pozná. Bohužel často podpořená v názoru chlapem, kterému auto patří nebo taky patří. Vím, že MP blanka na kole jezdí a nikam pravidelně nezahučí.

pavka_l
1015 příspěvků 19.9.18 14:45

@lorens Proč ne? Prostě si o sobě myslí, že není typ na řízení auta, tak nejezdí - i když řidičák má. Když to není potřeba, tak proč by vlastně měla řídit auto.;-)

lorens
2106 příspěvků 19.9.18 14:50

@pavka_l Pokud nejste člověk, co nechce individuání dopravou ničit životní prostředí a je to záležitost jaksi světonázorová, přijde mi to omezující.

pavka_l
1015 příspěvků 19.9.18 14:52

@lorens Mě to tedy nijak neomezuje, na kratší vzdálenosti dojdu pěšky, po městě jezdí MHD a ČR má poměrně slušnou síť linek autobusových i vlakových ;-)

lorens
2106 příspěvků 19.9.18 14:53

@pavka_l Nemusí jezdit, vždyť ani nejezdí. To ale nic nemění na mém názoru, že to není tím, že nemá nadání. :)

lorens
2106 příspěvků 19.9.18 15:00

@pavka_l do je debata zase. Vaše individuální životní situace je vaše individuání životní situace.Nevypovídá nic o tom, jestli máte nebo nemáte nadání a schopnosti řídit. Pokud jste to nikdy nezkusila nebo jste ujela jen pár kilometrů, nevíte to. Toť vsjo. A pořád trvám na tom, že většina lidí bez rozdílu pohlaví řídit schopna je.

pavka_l
1015 příspěvků 19.9.18 15:01

@lorens Jasně :-)

pavka_l
1015 příspěvků 19.9.18 15:03

@lorens Já teda když vidím, co se děje poslední dobou na silnicích, tak mám pocit, že většina lidí bez rozdílu pohlaví řídit schopna není :-D ale jinak souhlas ;-)

pavka_l
1015 příspěvků 19.9.18 15:05

@lorens Jo a debata je to dobrá :-) jste fajn.

MP blanka
1967 příspěvků 19.9.18 15:28

@VeronikK Pane doktore, vy jste se zase kochal…

áno,to som presne ja. A aby som ukľudnila @lorens - ja netvrdím, že by som eventuálne nebola schopná viesť auto,ale ku šťastiu to nepotrebujem a v tých ostatných prípadoch to prenechám manželovi,ktorý zasa, na rozdiel odo mňa,jazdí až fanaticky rád,a dobre.Mindráky z toho,že panebože nešoférujem tiež nemám, pretože viem ,aká som úžasná vo všetkom ostatnom. A desať rehotajúcich sa smajlíkov!

Uživatel je onlineTemperance
1923 příspěvků 19.9.18 18:17

Řidičák jsem si dělala na škole, bylo to tenkrát - 1983 - pro studenty levnější (nevím, jak to je dnes), líbilo se mi to, ale protože jsme nikdy auto nepotřebovali a tudíž neměli, nejezdím. Párkrát mi někdo ze známých půjčil volant. Myslím, že technicky docela založená jsem, ale bojím se, že nejsem dost pohotová řešit nečekané situace. Po prázdných okreskách by mě to bavilo, po velkoměstě už míň. A když vidím, jak je Praha systémově proti řidičům (zóny apod.), asi nikdy jezdit nebudu, ač mám řidičák platný (vyměněný).

opal_k
131 příspěvků 24.9.18 17:45

Já tedy se závanem starých časů souhlasím. Umět nastartovat, rozjet a udržet v chodu auto a bezpečně ho dopravit aspoň do blízkého bodu B mi připadá jako docela základní dovednost. Nemusíte jezdit autem a můžete dosyta používat MHD, ale nikdy nevíte, co vás potká. Manžel si zvrkne nohu. Kámoška zvrací. Dítě má horečku - budete volat taxík na chalupu, shánět souseda, nebo vysvětlovat záchrance, že to není tak zlý, ale ať radši přijedou…
Kromě toho to z vás udělá lepšího chodce. Pochopíte, že není ideální vejít na přechod když vás má řidič proti sluníčku. Že na zledovatělé cestě možná nemá auto úplně pod kontrolou, a ti chodci kolem mu to neulehčují… a tak dále…

MP blanka
1967 příspěvků 24.9.18 18:56

@opal_k -súhlasím,a prvé zelené máte do mňa.Len u mňa je holt rozdiel medzi teóriou a praxou.

giuliettka
4574 příspěvků 24.9.18 19:19

@MP blanka A odomňa má @opal_k prvé červené.

@opal_k píše:
Kromě toho to z vás udělá lepšího chodce. Pochopíte, že není ideální vejít na přechod když vás má řidič proti sluníčku. Že na zledovatělé cestě možná nemá auto úplně pod kontrolou, a ti chodci kolem mu to neulehčují… a tak dále…

Keď nevie jazdiť proti slnku, nemá na zľadovatelej ceste auto pod kontrolou, potrebuje aby mu to chodci uľahčovali… tak nech chodí autobusom a nelezie za volant. Podľa mňa naozaj nestáčí auto vedieť rozjet a udržať v chode. Fakt to je závan starých časov, ale takých, keď ešte pred autom musel utekať chlapík s červenou zástavkou a upozorňovať okoliducich na nebezpečenstvo. Ako chodec naozaj nebudem premýšľať odkiaľ slnko svieti, či ten vodič čo sa blíži k prechodu ide smerom za západ, alebo na východ v ústrety slnku a nebudem mu nič uľahčovať. Nech odovzdá vodičák a ide kanálom.

opal_k
131 příspěvků 24.9.18 19:38

Já s vámi v hodnocení takových řidičů samozřejmě naprosto souhlasím (navíc to tedy byly první příklady, co mě napadly, našly by se i vhodnější). To ale neznamená, že v praxi z aut vylezou a nebudou na ulici. Co vám pomůže, že jste byla v právu, když ta hromada plechu vyhraje? Trvám si prostě na tom, že chodec - řidič lépe předvídá chování aut kolem sebe.

lorens
2106 příspěvků 24.9.18 19:48

@giuliettka Nerouhejte se. :} Já bych přemýšlela. Tady už několik lidí auto zajelo, protože byl řidič oslněn. Už jsem několikrát jela tak, že jsem skoro nic neviděla a jen se modlila, aby mi tam nikdo nevlezl.

weruberu
1257 příspěvků 24.9.18 19:56

Ode mne má @opal_k druhé zelené, naprosto s ní souhlasím, já bych možná řekla, že to z Vás neudělá lepšího chodce, ale rozhodně opatrnějšího (jelikož si dokážete lépe představit, co všechno se může stát, pokud za tím volantem bude sedět někdo méně zkušený)

EJK
264 příspěvků 24.9.18 20:19

@opal_k

Nemusíte jezdit autem a můžete dosyta používat MHD, ale nikdy nevíte, co vás potká. Manžel si zvrkne nohu. Kámoška zvrací. Dítě má horečku - budete volat taxík na chalupu, shánět souseda, nebo vysvětlovat záchrance, že to není tak zlý, ale ať radši přijedou…

Pre mňa z toho vyplýva povinnosť vlastniť auto.

giuliettka
4574 příspěvků 24.9.18 20:30
@EJK píše:
@opal_k

Nemusíte jezdit autem a můžete dosyta používat MHD, ale nikdy nevíte, co vás potká. Manžel si zvrkne nohu. Kámoška zvrací. Dítě má horečku - budete volat taxík na chalupu, shánět souseda, nebo vysvětlovat záchrance, že to není tak zlý, ale ať radši přijedou…

Pre mňa z toho vyplýva povinnosť vlastniť auto.

A najlepšie pre každého člena rodiny vlastné, čo ak si manžel zvrtne tu nohu, keď manželka bude v robote? A kámoška ktorá zvracia je opustená sirota, vdova a nemá na tomto svete nikoho iného len vás a váš manžel zrovna vaším autom vezie iného suseda s poranením ruky do inej nemocnice… Ľudia nepreskočilo vám? Neurobili ste z toho auta niečo, bez čoho nedosiahnete ani orgazmus pri sexe s milencom? :-D
Mne to auto pripadá ako normálny dopravný prostriedok, ktorý nahradím kľudne aj tým taxíkom, alebo zavolaním sanitky, nie priepustka z Alcatrazu. :-D

giuliettka
4574 příspěvků 24.9.18 20:32
@lorens píše:
@giuliettka Nerouhejte se. :} Já bych přemýšlela. Tady už několik lidí auto zajelo, protože byl řidič oslněn. Už jsem několikrát jela tak, že jsem skoro nic neviděla a jen se modlila, aby mi tam nikdo nevlezl.

Ale ja sa nerúham, len si nemyslím, že tomu čo má vodičák s papierami zčistajasna pánboh nadelil aj opatrnosť a rozum. :-D
Komu nie je zhora dáno v autoškole nekúpi. :-D

EJK
264 příspěvků 24.9.18 21:45

@giuliettka No práve. Auto som predala pred rokom, lebo zo zdravotných dôvodov šoférovať nemôžem. A žijem a fungujem s MHD, taxíkmi a vlastnými nohami.

lorens
2106 příspěvků 25.9.18 01:42

@giuliettka Já jsem blbá, některé věci mi došly, až když jsem začala řídit a je ze mne mnohem opatrnějši chodec.

V Praze jsem dlouho auto neměla a normálně jsem žila. Po Praze MHD, to i teď. Od domu k metru nebo tramvaji to mám 650 metrů, to v pohodě dojdu. Zatím. Za příbuznými do Brna, Bratislavy a na výlety, kam bylo ucházející spojení, jsem dojela vlakem nebo busem a kam nebylo, tam jsem nejela.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek