Rozdielne vzdelanie

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
Diankenstein
1895 příspěvků 16.5.13 21:26

@gudrun Jo, a taky jsme emancipovane a ekonom. soběstačne, když se rozhodneme samy vychovávat dite, tak je to čistě naše vec… Ale chlap ať plati, přeci neponeseme následky (svého rozhodnutí) samy!

Příspěvek upraven 16.05.13 v 21:31

Nanynka_02
450 příspěvků 16.5.13 21:27

@gudrun Určitě existují ženy, které berou jako křivdu, že manžel platí alimenty na děti z předchozího manželství (nebo děti upletené bokem). Ale doufám, že jich takhle krátkozrakých (a krkavých) není většina.

blacken
2464 příspěvků 16.5.13 21:44

@Nanynka02 Ale já to tak vidím - mám jasno, jak bych se zachovala. Pokud se chceme chovat jako rovnoprávné, tak se vším všudy. Chci si užívat sex mimo manželství. Ok, ale následky si ponesu sama, prostě je nutné přijmout, že do postele jdeme s větším rizikem než muž. Pokud partner udělá vše pro to, aby nepočal - tedy použije kondom (sterilizace mi tedy přijde jako hodně konečné řešení, to jako možnost neberu), případně něco dalšího, tak pak už to považuju za můj problém. Nikdo mě nenutí spát s někým, kdo si nevezme ochranu - je jen na mně, jak si to vyžádám. Ale pokud chci mít možnost rozhodnout si o potratu sama, tak si to taky budu sama živit. Není fér, aby moje rozhodnutí ovlivnilo život někomu, kdo dal jasně najevo, že to nechce a udělal pro to svůj díl. Mimoto když tedy selže ochrana, existuje ještě postinor. Když ani to nezabere, tak já bych nechtěla, aby byl někdo otcem mého dítěte jen proto, že jsem ho k tomu donutila. Pokud vím, že občas na tabletku zapomenu/tělísko nemám/na potrat jít nechci - tak prostě a jednoduše budu spát jen s někým, kdo děti chce a je to trvalý partner. Ne se vyspat s někým, přijít do jinýho stavu a najednou začít zvažovat, jestli není potrat moc velký zásah do těla a začít alibisticky tvrdit, že mi do toho nemá kdo co kecat, ale platit na to bude. (Ale samozřejmě je ideál, když se oba domluví na něčem, co vyhovuje všem zúčastněným.) Mimoto případů, kdy se oba chránili a přesto počali, zase tolik nebude.
@Diankenstein To přijde :-D

Dammy
1672 příspěvků 16.5.13 21:53

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 16:10

Diankenstein
1895 příspěvků 16.5.13 21:54

@blacken Možná ne, třeba jste lepší řečník…
v té době na mé pokrokove myšlenky ještě nebyl svět připraven :D
Edit: chyba

blacken
2464 příspěvků 16.5.13 22:01

@Dammy A proč se má nechat sterilizovat chlap? Stejně tak může on říct, že se měla nechat sterilizovat ona ne? Nezapomínáte tak trochu na možnost, že i on možná bude chtít mít děti s tou pravou?
To znamená, že dotyčná udělala taky málo a ať si to tedy „užije“. Antikoncepce samozřejmě zodpovědnost nemaže. Ta tam pořád je. Na druhou stranu bych chtěla vidět, jak selže zároveň kondom a prášky… A rozhodně bude větší část zodpovědnosti na ženě. Vždy.
Právo dítěte na peníze? To je hezké, ale pokud je nebudu po muži vyžadovat, tak mi je dávat nemusí. Nemyslím si, že tím matka dítěti upře nějaký zázrak, kdyby mu upírala otcovskou lásku, to by bylo fuj. Ale peníze od tatínka, který o dítě nestál, to je mi tedy právo. Chápu, že se s některými asi neshodnu. Jdu poděkovat tátovi za chromozom x, že nejsem muž. Chudáci chlapi :-D

Dammy
1672 příspěvků 16.5.13 22:15

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 16:10

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.13 22:17

Ja bych predevsim rekla ZE PRED BITVOU JE KAZDY GENERAL.

katkarinka
1255 příspěvků 16.5.13 22:18

@blacken ano, mate jasno ako by ste sa (v buducnosti) zachovala. evidentne ste v takejto situacii este nebola.

blacken
2464 příspěvků 16.5.13 22:18

@Dammy No, ale jen přes poctivě brané prášky :-D Ne v pondělí zob jeden, v pátek zobne tři a tak…

(A to, že jsou chudáci myslím vážně… brr… nechtěla bych být chlap :-D)

blacken
2464 příspěvků 16.5.13 22:23

@katkarinka Jednou mi vyšel pozitivní test. Naštěstí se to ukázalo jako vadný test a následky hormonálního kolísání po nemoci - ne selhání antikoncepce, ale rozhodně bych nenutila svůj protějšek, aby se staral, když by mu to bylo proti srsti. Jasno jsem měla. A měla bych zase.

katkarinka
1255 příspěvků 16.5.13 22:50

@blacken neviem, v tomto sa proste nezhodneme. pre mňa to je priam nebezpečny precedens. nepotrebujem sa otcovi doprosovať. ale tiež sa mi nepáči, aby sa naša „emancipácia“ dostala tak ďaleko že si mužov vychováme do stavu, keď si budú kade tade plodiť deti a bude im to jedno, lebo však mali kondóm. Pokiaľ žena nejakého muža len „použije“, pretože túži po dieťati, tak OK. Ale v prípade „nešťastných náhod“ očakávam, že sa ten muž k tomu postaví ako chlap - spoluautor.

ofeliet
429 příspěvků 16.5.13 22:51

@blacken
Před svým svědomím je otcem každý, kdo zplodil dítě, i kdyby se stokrát chránil a tisíckrát nechtěl.
Dnes jsou muži v nevýhodné situaci - mohou se snadno stát otcem proti své vůli. Partnerka řekne, že bere prášky, protože chce chlapa přinutit ke svatbě, a je to. Ale v této nevýhodné pozici byly po staletí ženy - antikoncepce žádná nebyla, chlap „se udělal dovnitř“ a žena mohla otěhotnět, ať chtěla či ne. Takže to je život, každý neseme následky svých činů, i nevědomých…

Diankenstein
1895 příspěvků 16.5.13 23:00

@ofeliet počkejte, mám to chápat jako oko za oko..? Černoši bylo taky po staletí zotrocovani, můžou teď v odvetě zotrocovat bílé… Pár pomocníků by se mi domů hodilo! :))))

Vážně, tenhle způsob argumentace mi nepřipadá " rovnoprávný". Jsme si snad rovni, ne?

Maedl
16 příspěvků 16.5.13 23:15

@Borůvka19 píše:
@Turako jj, na světě je spousta povah Takových lidí, jako je ten David (nebo jak) pár znám. Jestli si to paní redaktorka vymyslela, tak docela věrohodně
Neee…neříkejte mi, že někdo jemu podobný fakt existuje..

David fakt existuje, znam ho osobne z VS. Kdyz jsem doscrollovala k jeho fotce, malem jsem spadla z gauce :). Jeho aktovku do ruky, ktera mela uvnitr napis od maminky „David x., 3. kolej“ asi hned tak nezapomenu. Jak si ho pamatuju, nedovedu si predstavit, ze by se mu nekdy byvala naskytla prilezitost ztratit „to nejcennejsi“…

Nanynka_02
450 příspěvků 16.5.13 23:18
@blacken píše:
@Nanynka02 Pokud partner udělá vše pro to, aby nepočal - tedy použije kondom, případně něco dalšího, tak pak už to považuju za můj problém. Není fér, aby moje rozhodnutí ovlivnilo život někomu, kdo dal jasně najevo, že to nechce a udělal pro to svůj díl.

Ale jeho život neovlivní žádné Vaše „rozhodnutí“. Ovlivní ho objektivní skutečnost, ke které dojde nezávisle na jeho či Vaší vůli.

PS: Popravdě je legrační, že tu rozumuji zrovna na tohle téma. Nechtěně těhotná jsem nikdy nebyla, naopak se mi několik let vyhýbalo těhotěnství chtěné. Člověku pak přijde, že početí dítěte je něco jako přírodní anomálie… a když si vzpomene, jak byl obludně odpovědný, jak do sebe cpal hormonální antikoncepci už několik let předtím, než přišel o panenství, protože jak říkáte, když jste ženská, takže většina rizika spočívá na vás… tak by si nejraději nafackoval.

Turako
501 příspěvků 16.5.13 23:21

@Maedl A nevíte, zda nalezl? Tipuji, že ne… Jak už tu někdo napsal, vypadá od pohledu divně.

Nanynka_02
450 příspěvků 16.5.13 23:39
@Diankenstein píše:
@ofeliet Vážně, tenhle způsob argumentace mi nepřipadá " rovnoprávný". Jsme si snad rovni, ne?

Dokud se nebudou děti vyrábět v umělých dělohách, ale v ženském břiše, tak ohledně reprodukce muži a ženy 100% rovnoprávní být nemohou. Ono to ale nebude trvat dlouho, už se na tom myslím pracuje. :-)

Ofeliet má přitom naprostou pravdu, prakticky po celou historii měli výhody při určování otcovství muži. Dítě svobodné matky bylo ničí, pokud je otec dobrovolně nelegitimoval. Přičemž lidé zrození mimo manželství nebyli plnoprávní a jejich matky nesly stigma poběhlice (otcové byli samozřejmě z obliga). S vynálezem DNA testů se situace změnila, protože nyní není problém „pachatele“ určit a povolat k zodpovědnosti - což není argument pro škodolibý výsměch nebo útlak mužů, jenom konstatování faktu.

Alizon
1235 příspěvků 17.5.13 09:51

Na druhe strane, co hrozi tomu chlapovi, kdyz to dite nechce - maximalne ty alimenty (vetsinou smesne). Odsouzeni okoli? Dnes je to tak bezne ze chlapi odchazeji i od rodin, ze uz to nikoho nebere. A dal si vesele zije svuj svobodny zivot.
Oproti tomu zenska ktera treba nechtene otehotni, na potrat jit z nejakeho duvodu nechce nebo uz nemuze. Pripadne otehotni planovane (planovane z obou stran), ale dotycny hrdina se na ni jeste v tehotenstvi nebo po porodu vykasle. Kolik se nam to rozvadi manzelstvi a kolik je neplaticu alimentu? Ta ma „na krku to dite“, porod, tehotenstvi, financni problemy, karieru v haji. A zenska to dite, treba i nechtene jen tak neodlozi.
Nemuzu si pomoci, porad ma v tomto ohledu lepsi postaveni chlap. Proste si odejde a v nejhorsim plati alimenty.

666mahu
1490 příspěvků 17.5.13 09:53
@Turako píše:
@Borůvka19 ad představy některých mužů:
http://www.prozeny.cz/…m-zenu-pannu:D

:D, tento muz to ma pomerne jednoduche, asi zustane panic, zadna jeho pozadavky nesplni. :D

Caralina
916 příspěvků 17.5.13 10:30

Borůvka musím říct, že ten pán z odkazu je poměrně, soudě tedy jen na základě toho textu, dost děsivá bytost. I když nevypadá úplně špatně, cosi mě na něm fakt hoodně odpuzuje.

Jinak ad teorie Sekhmet, že tlustá žena nemá šanci… tak asi nebude přehazovat potenciální partnery vidlema, jako sexy blondýna 90-60-90, ale že by musela zpstat do konce života sama…taky nejsem zrovna malá ( cca 44 ) a jsem šťastně vdaná a nemám problém.

Příspěvek upraven 17.05.13 v 14:30

EvelineShop
113 příspěvků 17.5.13 10:32
@blacken píše:
@katkarinka Jednou mi vyšel pozitivní test. Naštěstí se to ukázalo jako vadný test a následky hormonálního kolísání po nemoci - ne selhání antikoncepce, ale rozhodně bych nenutila svůj protějšek, aby se staral, když by mu to bylo proti srsti. Jasno jsem měla. A měla bych zase.

„Jasno jsem měla. A měla bych zase.“

Žiadne dítko ste na svete nemala a nejaké „bych“ je totálne fuk. Ani s malinkým dítkom ešte jasno nikto nemá.

„Jasno“ príde až v dobe, keď to dítko začne dávať otázky a začne mať nároky vačšie finančne.

Plenkový kojenec ešte prd ví. Ale to príde. A „jasno“ naráz zmizí.

P. S. Som rozvedená a prvého syna mám z prvého manželstva. Rozvádzala som sa, keď synovi nebol ešte ani rok. A až teraz to začína byť záhul (má 7).

EvelineShop
113 příspěvků 17.5.13 10:35
@Diankenstein píše:
@gudrun Jo, a taky jsme emancipovane a ekonom. soběstačne, když se rozhodneme samy vychovávat dite, tak je to čistě naše vec… Ale chlap ať plati, přeci neponeseme následky (svého rozhodnutí) samy!Příspěvek upraven 16.05.13 v 21:31

Tu nejde o nás. Tu ide v prvom rade o to dieťa a jeho práva!

Zebra33
2038 příspěvků 17.5.13 10:56

Ja hlavne nechapu tu nezodpovednost zen spolehat se v pripade „mimovztahoveho“ sexu pouze na kondom. V mem divocejsim obdobi jsem byla zatracene opatrna, vzdycky jsem zaroven brala hormonalni antikoncepci (pro rejpaly existuje i moznost bez hormonu v podobe teliska, to by byla ma druha volba) a v jednom pripade, kdy jsem den PO mela prujem a mela strach, ze by antikoncepce mohla selhat, jsem pro jistotu sahla po postinoru. Proste pokud v urcitem obdobi/s urcitym muzem dite v zadnem pripade nechci, je moje vlastni zodpovednost se chranit a ne spolehat na chlapa a kondom.

Dammy
1672 příspěvků 17.5.13 10:58

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 16:09

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek