Rozdielne vzdelanie

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
blacken
2464 příspěvků 17.5.13 21:53

@Nanynka02 Spíš muže, který to se svou partnerkou probere, oba se ujistí, že ani jeden momentálně nechce děti. Dohodnou se, jak se budou chránit, aby minimalizovali riziko. A pak najednou zjistí, že něco nevyšlo a ona (asi celkem pochopitelně možné) změnila názor a najednou očekává, že se zapojí (nedejbože změnila názor někdy v průběhu a zapomněla mu to oznámit předem).

Tak tohle mi přijde jako základní otázka, co by asi tak člověk měl probrat se svým protějškem. Asi ne ve stylu „a když se to nepovede, tak půjdeš na interrupci, že jo?“, ale nějakou formou jsem myslela, že by to proběhnout mělo. Jsem asi fakt divná :-D

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.13 21:55

No nekdy neprobehne ani jak se kdo jmenuje ;)

blacken
2464 příspěvků 17.5.13 21:58

@gudrun To jo, ale pak to právě beru jako můj problém:-D Když jdu s někým do známosti na jednu noc, tak asi nemůžu čekat, že to bude taťka :-D

continuity
5853 příspěvků 17.5.13 22:26

@blacken nikdy nemuzete vedet netehotna, co by jste delala jako tehotna. nikdy. vsechno jsou to jenom domenky, ktere nemaji nic spolecneho s tim, co nakonec udelate.

a nikdy nemuzete vedet, co udela vase svedomi, az se rozhodnete pro potrat. je to pro zenu jedno z nejhorsich traumat, a i kdyz nejsem odporce potratu, jsem rozhodne odporce toho, aby se zeny jakykoliv zpusobem k potratu tlacili (z duvodu spolecenskych nebo medicinskych).

zena nema moc jinych sanci nezli lezt do te postele jenom s muzi, kde by pripadne tehotenstvi az tolik nevadilo. ono se s takovou eventualitou musi pocitat bez ohledu na to jake kroky oba podnikli. a jako reseni navrhovat varianty potrat nebo vzdani se vsech odpovednosti to proste hruzne.

chlapi maji taky problem, ze na ne zenska muze usit boudu a proto by samozrejme mali byt take ostraziti a dle moznosti lezt do postele se zenami, o kterych maji jakou takous jistotu, ze neupecou dva typy podrazu - potajmu vysadi antikoncepci nebo si upecou dite s jinym a hodi to na nevinneho. to je jejich cast odpovednosti sama za sebe.

pak je tady odpovednost za to nebohe dite a ta je myslim stanovena zcela v poradku. oba jsou rodice a ze jenom jeden z nich ma delohu toho druheho rodicovstvi nezbavi.

jinak jak rekl MUDr. Plzak. kdyby muzi rodili, tak se soulozi jenom s policejnim dohledem. :D

blacken
2464 příspěvků 17.5.13 22:38

@continuity mám pocit, že je tu komunikační šum:-D
Neluvila jsem o tom, jestli musí dotyčná vědět jestli potrat ano či ne už před sexem - to chápu, že se mění. Ale o tom, jestli nutit někoho k něčemu, co nechce. A tam si troufám tvrdit, že mám jasno.
A dokud rodíme my, tak je to prostě hlavně naše zodpovědnost… (jinak pokud vím, tak alimenty jsou tak mizerné, že asi životní úroveň moc nezvednou) - ještě nejsme v Červeném trpaslíkovi :-D

continuity
5853 příspěvků 17.5.13 22:48

@blacken jadna vec je nutit tatinka, aby mel ditko rad, druha vec jsou penize. treba mne je hrozne nechce platit dane a kupodivu nikdo se mne nepta jestli chci nebo ne.

blacken
2464 příspěvků 17.5.13 23:24

@continuity No, to je fakt, je blbé, že musíme platit daně, když jsme se nerozhodli, jestli tu chceme být nebo ne :-D (I když já placení daní vidím vesměs jako užitečné, tak bych je platila i dobrovolně…)
Ale přesto se mi představa házení zodpovědností dost ekluje… a ani po diskusi mě to nepřešlo. Holt co člověk, to názor :-)

EvelineShop
113 příspěvků 19.5.13 13:31
@Diankenstein píše:
Jasně, v pripadech, kdy se to stane nechtěně, náhodou… Tak asi není lepší řešení. Ale kdyz se já(fikce, jo! :D) rozhodnu vysadit prášky a svému bohatemu příteli to neřeknu, v naději, že si mě potom veme, nebo mi z toho kapne příjemná sumicka na alimentech, tak by mě v tom stát neměl podporovat. Měla bych dostat na dítě tolik, co by dostala průměrná žena a ještě nějaký alternativní trest, verejne práce. Peněžitá pokuta by asi nebyla namístě, ale záleží na konkrétní situaci. Protože to prostě je podvod a docela nechutné zacházení s dítětem coby nástrojem k vydírání:)

To by bolo na dlhú-predlhú debatu. Z jednoduchého dovodu, dokazovať, že niekto schválne vysadil antikoncepci alebo schválne niečo urobil tak, aby niečo selhalo a bolo z toho dítě…je skoro nemožné. A nejaké pravidlá sa na to nastaviť ani nedajú, pretože by v konečnom dosledku na tom boli „biti“ i tí, čo toto nikdy neurobili.

maarcy
92 příspěvků 19.5.13 13:49

VŠ bych brala, ale záleží také na škole, kterou vystudoval - asi bych nezkousla absolventa nějakého humanitního oboru - na zbytečné kecy si postačím sama…

Nitty
112 příspěvků 19.5.13 14:43

@maarcy Nechci vám kazit iluze, ale mezi humanitní obory se dá zařadit i porodní asistence, sociální pedgogika, překladatelství atp…Jestli vám i tohle přijde jako zbytečné kecy, tak pardon za pokus o osvětu.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.13 15:05

@Nitty Možná to bylo míněno trochu jinak. Měla jsem známou, jejíž manžel v podstatě pořád mlčel. Němý teda nebyl, ale muselo se promluvit přímo a konkrétně na něj, aby stručně odpověděl. Ona říkala, že jí to vyhovuje, protože by jí lezlo na nervy, kdyby pořád něco vykládal. Ale sama byla tak strašlivě ukecaná, že i já, co v tomhle směru málokdy mívám konkurenci, jsem jenom zírala.
PS: ale vzdělání měli stejné, oba z fildy, takže tohle zas tak zásadní roli hrát nemusí

katkarinka
1255 příspěvků 19.5.13 19:49

@maarcy ešteže na zbytočné kecy treba papier.

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek