Ruské krasavice

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
mikita.miki
1935 příspěvků 3.8.12 09:26

Anniette, jak ale rozlišíte kožich, který si pořídila ještě moje babi a já ho nosím? to mi přijde větší neúcta k tomu zvířeti vyhodit to, když už muselo umřít. co králičí kožešina? co kožená kabelka? nerýpu, jen se ptám, jaký na to máte pohled. například moje příbuzná je radikál - nenosí ani kožené boty či pásek. já opravdu nemám problém s využitím zvířete od ocasu po rohy

christinka
91 příspěvků 3.8.12 09:36

V Rusku jsem nikdy nebyla, tak si dovolím trochu odbočit. Znám pár dívek tady v u nás, které jsou z rusky mluvících zemí a je pravda, že ony se za svou ženskost nestydí, tak jako my, i když někdy to přeženou. A navíc, když jdete ve městě ven, celkem jasně poznáte cizinku od Češky… myslím svým vzhledem a upraveností. Není to smutné? Když ono je to těžké, také jsem se před některými muži téměř „styděla“ vzít si něco pěknějšího na sebe, protože oni nechtěli ženu na podpatcích, ale ženu do každého počasí, žádnou princeznu. Nemáte podobnou zkušenost?

La_Crime
601 příspěvků 3.8.12 09:44

Anniette, nechte si to všechno vytesat na epitaf a žijte blaze s hřejivým vnitřním pocitem. Myslím si, že můj jeden kožich nevyhubí celou smečku dalmatinů. A přiznejme si fakt, že přírodní materiály (kůže, bavlna, len, hedvábí) svými vlastnostmi povětšinou jednoznačně porážejí uměliny. Souhlasím, že mít čtyři kožichy z norka a pět z lišky je rozežranost, ale ráda bych vypíchla větu, kterou napsala Jetthro -,,Az nekdy zazijete aspon takovou zimu, ze budete citit jak vam omrzaji drobne chloupky v nose a pripadne i na zapestich kdyz sundate rukavice, tak mi prijde rict jak jsou ty kozichy desny." Navíc - nebudu nosit kožich, protože je drahý a kupovat si kožené kabelky a boty, abych ukázala že na to mám, ale jednoznačně z toho důvodu, že jsou kvalitní a budou plnit svůj účel mnohem déle než nějaké plasťáky.

La_Crime
601 příspěvků 3.8.12 09:49

@christinka To víte, že mám. Přítel je takový sportovnější typ a já jsem prostě slečna. Ne, že bych se do lesa vydala na jehlách, ale do města je mi to prostě milejší než tenisky (a proto taky zatím žádné nemám :) ). Když se vydáme na túru, tak holt do těch traktorek musím. Ale chlapi už jsou asi takoví. Už jsem si párkrát vyslechla, že v těch supermoderních kotníčkových botách na jehle vypadám jak coura, tak je prostě nosím jen na víno s kamarádkami, protože trvám na tom, že jsou krásné, ale on to prostě nedocení :D

anniette
159 příspěvků 3.8.12 10:29
@mikita.miki píše:
Anniette, jak ale rozlišíte kožich, který si pořídila ještě moje babi a já ho nosím? to mi přijde větší neúcta k tomu zvířeti vyhodit to, když už muselo umřít. co králičí kožešina? co kožená kabelka? nerýpu, jen se ptám, jaký na to máte pohled. například moje příbuzná je radikál - nenosí ani kožené boty či pásek. já opravdu nemám problém s využitím zvířete od ocasu po rohy
Ono jde o to, že kůže je v podstatě „vedlejší produkt“ ze zvířete, které bylo poraženo na maso, tj. bylo by zabito tak jako tak, kdežto kožešinová zvířata jsou chována jen pro kožešinu. Navíc tím, že jsou většinou malá, se jich každoročně zabije strašlivé množství. Nejde jen o kožichy - většina kožešin jde na lemy kabátů a bot. Nejsem v tomhle žádný radikál, veganství mi připadá extrémní na jedné straně a kožichy a testování na zvířatech (když dávno existují jiné metody) na straně druhé. Koženým výrobkům se nějak vnitřně bráním, pokud to jde, koupím si radši jiný materiál, ale ta kvalita je samozřejmě daleko horší.
@La_Crime píše:
Anniette, nechte si to všechno vytesat na epitaf a žijte blaze s hřejivým vnitřním pocitem. Myslím si, že můj jeden kožich nevyhubí celou smečku dalmatinů. A přiznejme si fakt, že přírodní materiály (kůže, bavlna, len, hedvábí) svými vlastnostmi povětšinou jednoznačně porážejí uměliny. Souhlasím, že mít čtyři kožichy z norka a pět z lišky je rozežranost, ale ráda bych vypíchla větu, kterou napsala Jetthro -,,Az nekdy zazijete aspon takovou zimu, ze budete citit jak vam omrzaji drobne chloupky v nose a pripadne i na zapestich kdyz sundate rukavice, tak mi prijde rict jak jsou ty kozichy desny." Navíc - nebudu nosit kožich, protože je drahý a kupovat si kožené kabelky a boty, abych ukázala že na to mám, ale jednoznačně z toho důvodu, že jsou kvalitní a budou plnit svůj účel mnohem déle než nějaké plasťáky.

Já jsem přece psala, že v tom Rusku jsou kožichy i pochopitelné, přesto např. vědci pracující v polárních oblastech kožichy nepoužívají (proč asi).

mikita.miki
1935 příspěvků 3.8.12 10:42

Anniette, mě určitě nemusíte vysvětlovat rozdíl, já se lišky a norky v rámci školy i učila chovat a právě proto mi je to proti srsti. ve skutečnosti mi totiž není proti srsti až tak to, že jsou primárně určena pouze pro kožich a nevyužije se z nich nic jiného, ale vadí mi, nakolik onen chov u šelem jde proti jejich naturelu. jsou to samotářští zcela nedomestikovaní jedinci, kteří celý život trpí ohromným stresem, na který v mnoha případech i uhynou. nevadí mi nutrie, ta se mimochodem využije celá, králík to samé, vadí mi šelmy.

Cinkitoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.12 11:01

Sekhmet: Mám za to, že ta tlumočnice byla ale vdaná, ne? Že se potřebovala rozvést v Rusku. Ale taky si myslím, že byla jediná, kdo mohl uspět. Nicméně spousta těch chlápků byli opravdu trubkové.

Jinak moje ruská zkušenost je, že starší ženy jsou většinou ještě oblečené tak nějak „typicky“, nosí výraznou rtěnku atd. Ale mladé holky, které jsem poznala, byli spíš přirozené, nebarvené vlasy, přírodní barvy nenápadně luxusního oblečení, decentní dívčí vystupování. A podle toho jsem je už časem poznala v davu. Ovšem mluvím o slečnách, co sem přijely studovat, takže asi žádné chudinky, co by se potřebovaly někde upíchnout.

Jetthro
1130 příspěvků 3.8.12 11:11

@Cinkitoo S tim studovanim - vetsina ruskych (nebo ex sovetskych) studentu jsou opravdu z vrstvy ktera nema problem s penezi, ale vim i o par lidech kteri tu jsou proto, ze studium v Rusku (na lepsi skole) by je vyslo mnohem draz. A duvodem jsou, jak jinak, uplatky :) Na moskevskych, drive prestiznich, univerzitach je dnes beznou praxi, ze jsou rodiny studentu doslova zdimany - profesor proste studenta nenecha projit zkouskou i kdyby mu tam nakrasne odrecitoval 10 knih. A jelikoz v Rusku to neni jako tady (vic pokusu a kreditovy system kde, pokud na predmet nic nenavazuje, se zkouska da opakovat i v dalsim rocniku) a kdyz clovek neudela zkousku tak proste leti ze skoly, rodice jsou nuceni solit desetitisice, aby jejich dite mohlo dal studovat. Taky se plati skolne coz neni uplne levna vec. Ve vysledku pak je pro rodinu levnejsi poslat potomka sem, kde je (zatim) VS vzdelani zadarmo a platit mu tu pronajem bytu a dalsi zivotni naklady. Smutne, ale bohuzel pravdive :/

JarkaJar
432 příspěvků 3.8.12 11:51

Myslím, že na kožichu není nich špatného, zvlášť při velkých mrazech. A zvlášť třeba u kožichu z berana nebo z králíků - protože se využije taky maso. (Mimochodem, kdysi na návštěvě u matky samoživitelky se školními dětmi jsem jedla pečeni z nutrie. Dnes bych se už rozmýšlela, stejně jako s koňským masem, to bych taky asi už nejedla.)
Ale co je čirá hrůza a s čím naprosto nesouhlasím, jsou perziánové kožichy, kdy se musejí zabíjet ještě nenarozená jehňata. Hnusné.

La_Crime
601 příspěvků 3.8.12 12:02

Jarka.Jar, souhlasím s Vámi.

Jen si osobně myslím, že nikdo nikoho nenutí nosit kožich. Nikdo nikoho nenutí nosit kožich, kvůli kterému se musí zabít vzácná šelma nebo nenarozené mládě. Třídění odpadu, globální oteplování, vymírání živočichů - to je všechno medializováno natolik, že je na každém z nás, aby si sám rozhodl, co je podle něj v pořádku a co ne. Ale co mi přijde hloupé je přesvědčovat někoho o své pravdě.

anniette
159 příspěvků 3.8.12 12:19
@ivanina píše:
Teda ženský tady je to jak na uštěkané pavlači, ty urážky atd. Vyčítání zde někomu, že měl někde fotku a byl na ní ne zrvna v lichotivém, mně přijde, jako by někdo Vám vyčítal ve čtyřiceti, že jste ve třetí třídě napsali sýkorka s měkkým i.Je to jedovaté a podpás, diskutujeme snad k tématu.

Taky mám ten pocit.. :) Holt když nejsou argumenty, dochází na osobní útoky a jak se říká - kdo chce psa bít.. Vyštrachat moji nejhorší fotku, je jedno, že je to úplně z jiného tématu, že jsem sama psala, že to není OK, že ta fotka i tak má (kupodivu..) většinu zelených ramínek.. No už si příště hodně rozmyslím, jestli sem nějakou svou fotku dám. :D

anniette
159 příspěvků 3.8.12 14:21
@La_Crime píše:
Jarka.Jar, souhlasím s Vámi.Jen si osobně myslím, že nikdo nikoho nenutí nosit kožich. Nikdo nikoho nenutí nosit kožich, kvůli kterému se musí zabít vzácná šelma nebo nenarozené mládě. Třídění odpadu, globální oteplování, vymírání živočichů - to je všechno medializováno natolik, že je na každém z nás, aby si sám rozhodl, co je podle něj v pořádku a co ne. Ale co mi přijde hloupé je přesvědčovat někoho o své pravdě.

Já nikoho o ničem přesvědčovat nechci, Vy jste se ptala, co je na kožichu špatného, já jsem řekla svůj názor. :) To, co nosíte, je na Vašem uvážení a na Vašem vědomí a svědomí. Samozřejmě je velký rozdíl mezi třeba Vámi a někým, kdo doma shromažďuje dvacet kožichů.. Jsem ráda, že (alespoň v ČR) jsou tito lidé v drtivé menšině.

Cinkitoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.12 19:20

Jetthro: Ano, o tom jejich „systému“ jsem nedávno četla. Já jsem rok a půl byla na brigádě v Poděbradech, kde je přípravné jazykové centrum UK. A to množství cizinců je masakr. Taky tam mnoho z nich zůstalo napořád.

kimnie
411 příspěvků 3.8.12 19:50

Nechce se mi pročítat celou diskusi, ale tohle téma mě zaujalo, tak také přidám svůj názor.

Je asi přirozené, že my, Češi, pohlížíme vzhledem k minulosti na Rusko negativně. Ono je těžké si k němu vybudovat vůbec nějaký vztah vzhledem k tomu, že to je fakt země plná rozporů. Luxus i bída, překrásné paláce i nejnuznější chaloupky. Pár kilometrů od Moskvy už jsou silnice, které vypadají jak polní cesty. A stejně rozporuplní jsou tam i lidé. Proto člověk narazí na neuvěřitelně půvabné ženy, nad kterými každému spadne brada, stejně jako na klasické „ruské ropuchy“ s přemalovaným obočím a v leopardím kožichu. Nicméně se mi zdá, že poslední dobou převažují ty lepší případy, takže možná se Rusku blýská na lepší časy.

kellmorian
26 příspěvků 3.8.12 20:05
Kozichy NE!

Uplne se ztotoznuju s nazorem na nehumannost kozichu z selem. Ovce, nutrie a kraliky dejme tomu, kdyz se ta zvirata stejne cela sni. Kazdopadne ale argumentovat „nutnost“ nosit kozich ruskou zimou je zcestne a plne nesmyslne, existuji tyhlety absolutni skvosty satniku, ktere jsou mnohem hezci, praktictejsi i teplejsi nez kozich a humannejsi, ptactvo stejne skonci na pekaci tak jako tak. A holkam i vic slusi nez kozichy, ktere na pohled pridavaji roky a ubiraji socialni inteligenci.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.12 20:11

@kellmorian ta fotka je, doufam, minena jako VTIP?!

anniette
159 příspěvků 3.8.12 20:38
@kellmorian píše:
Uplne se ztotoznuju s nazorem na nehumannost kozichu z selem. Ovce, nutrie a kraliky dejme tomu, kdyz se ta zvirata stejne cela sni. Kazdopadne ale argumentovat „nutnost“ nosit kozich ruskou zimou je zcestne a plne nesmyslne, existuji tyhlety absolutni skvosty satniku, ktere jsou mnohem hezci, praktictejsi i teplejsi nez kozich a humannejsi, ptactvo stejne skonci na pekaci tak jako tak. A holkam i vic slusi nez kozichy, ktere na pohled pridavaji roky a ubiraji socialni inteligenci.

Souhlasím, ale ta bunda, co jste přidal - ledviny by Vám asi nepoděkovaly. :)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.12 20:47

Bože můj :-)
Napsala jsem že rovněž nosím kožich a nalíčené rty. Nenapsala jsem JAKÝ kožich :-).
A ono se to stočilo na " desítky kožichů z šelem a nenarozených mláďat" :-).
Při tom co mě živí, je konstatování Anniente v souvislosti se zvířaty a kožichy
v případě Rena Lange vím s kým mám tu čest" hodně úsměvné, právě že nevíte,
byť žijete za rohem :-).
Víte, zvířata Vás hodně naučí, hlavně klidu, a dle Vašich přemrštěných reakcí : " abych nevyprskla smíchy" či " otvírá se mi kudla v kapse" je vidět že s nimi nepracujete.
Co je ale zarážející, je že pracujete s dětmi, s postiženými dětmi jak sama uvádíte. Pracujete s dětmi a neumíte se ovládat?
To je mnohem větší zrůdnost než králičí kožich.

anniette
159 příspěvků 3.8.12 21:24
@RenaLange píše:
Bože můj :-)
Napsala jsem že rovněž nosím kožich a nalíčené rty. Nenapsala jsem JAKÝ kožich :-).
A ono se to stočilo na " desítky kožichů z šelem a nenarozených mláďat" :-).
Při tom co mě živí, je konstatování Anniente v souvislosti se zvířaty a kožichy
v případě Rena Lange vím s kým mám tu čest" hodně úsměvné, právě že nevíte,
byť žijete za rohem :-).
Víte, zvířata Vás hodně naučí, hlavně klidu, a dle Vašich přemrštěných reakcí : " abych nevyprskla smíchy" či " otvírá se mi kudla v kapse" je vidět že s nimi nepracujete.
Co je ale zarážející, je že pracujete s dětmi, s postiženými dětmi jak sama uvádíte. Pracujete s dětmi a neumíte se ovládat?
To je mnohem větší zrůdnost než králičí kožich.

Mně zase připadá jako zrůdnost, že tolik lidí nedokáže porozumět jednoduchému psanému textu.. Nevím, z čeho usuzujete, že bydlím za rohem nebo že pracuju s dětmi??? Spolupracuju s organizací sdružující postižené děti a s organizací na ochranu zvířat, dělám to jako dobrovolník, není to moje práce. Kožich si pro mě za mě klidně noste, máte právo nosit si co chcete, stejně jako já mám právo si o kožichách a jejich nositelkách myslet svoje - že je to vrchol nevkusu a etické ignorance. A nemějte starost, já jsem naprosto klidná. :)

La_Crime
601 příspěvků 3.8.12 22:58

Anniette, mně se zdá, že se snažíte přeneseně řečeno spasit svět a jdete na to s velmi naivním pohledem na něj. Lidé odjakživa zabíjeli zvířata pro svou potřebu. A dokud nebude nic lepšího (co se týče kvality, trvanlivosti a nadčasovosti), tak ať je to drahé jak chce, stokrát radši kožíšek než na sebe obléct tu špekatou zrůdnost, kterou tu někdo publikoval výše. Sice jste zdůraznila, že existují i jiné nositelky kožichů než ty, které si jich shromažďují desítky, jenom tak přestaňte jednat třeba s takovou RenaLange, o které opravdu nic nevíte ani Vy, ani já.

A ad ty špekaté bundy - to já osobně považuji za největší peklo zimní sezóny. A už vůbec nechápu, jak může někomu kožich ubrat na sociální inteligenci :D

Nyxx
512 příspěvků 4.8.12 08:30

Nějak mám poslední dobou pocit, že se postiženými dětmi ohání téměř každý. Skoro bych to označila za zneužívání, je mi těch dětí líto. Jsou lidé, kteří dokáží pomáhat nezjištně, a pak ti, kteří využívají pomoc druhým k sebeprezentaci.

Ad kožichy: ještě jsem si na ně neudělala názor, protože v naší zeměpisné šířce jsem zimu zatím vždycky přežila v kabátu. Uznávám ale, že v Rusku bych už asi kožich měla. A kdybych ho zdědila, nejspíš bych ho nosila. Protože čím pomůžu x let mrtvým zvířatům, když kožich z jejich kůže vyhodím, že.

Ad Love Translated: Sekhmet to napsala naprosto přesně. Ještě bych doplnila, že jsem měla na konci pocit, jako by obě strany věděly, že se jen vzájemně využívají, a vlastně jim to ani nevadilo. Pánové se ujišťovali, jak se do Ruska zase vrátí pro jiný ruský diamant nebo jen tak pobavit se, a dámy se nebály říct, kolik let už jsou u agentury zaregistrované, což znamená, že to není jejich první seznamovací kolečko. Nikdo z nich tedy vážnou známost nehledal. S vyjímkou jednoho páru.

anniette
159 příspěvků 4.8.12 13:06
@Nyxx píše:
Nějak mám poslední dobou pocit, že se postiženými dětmi ohání téměř každý. Skoro bych to označila za zneužívání, je mi těch dětí líto. Jsou lidé, kteří dokáží pomáhat nezjištně, a pak ti, kteří využívají pomoc druhým k sebeprezentaci.

Ad kožichy: ještě jsem si na ně neudělala názor, protože v naší zeměpisné šířce jsem zimu zatím vždycky přežila v kabátu. Uznávám ale, že v Rusku bych už asi kožich měla. A kdybych ho zdědila, nejspíš bych ho nosila. Protože čím pomůžu x let mrtvým zvířatům, když kožich z jejich kůže vyhodím, že.

Ad Love Translated: Sekhmet to napsala naprosto přesně. Ještě bych doplnila, že jsem měla na konci pocit, jako by obě strany věděly, že se jen vzájemně využívají, a vlastně jim to ani nevadilo. Pánové se ujišťovali, jak se do Ruska zase vrátí pro jiný ruský diamant nebo jen tak pobavit se, a dámy se nebály říct, kolik let už jsou u agentury zaregistrované, což znamená, že to není jejich první seznamovací kolečko. Nikdo z nich tedy vážnou známost nehledal. S vyjímkou jednoho páru.

Těžko se někdo může sebeprezentovat na anonymním diskuzním fóru. :) Psala jsem o tom v souvislosti s těmi Vary. Ale máte naprostou pravdu, kolikrát mě na ulici zastavují lidi s žádostmi typu „přispějte na postižené děti“ nebo „přispějte na děti z dětských domovů“. Působí to na mě hodně neseriózně, oficiální sbírku musí člověk nahlásit předem, musí být uveden název organizace a účel sbírky, dostane papír, na kterém je doloženo, že je sbírka povolena na jednom určitém místě ve stanovený čas a vybírající hlavně musí mít zapečetěnou kasičku z ÚMO, na kterém se vybraný obnos přepočítá a zaznamená. Nevšimla jsem, si, že by tito lidé měli zapečetěné kasičky, kolikrát ani nedovedou jasně odpovědět, kam přesně vybrané peníze půjdou. Takovým nedám ani korunu.

Nyxx
512 příspěvků 4.8.12 17:30

Jelikož tady každá píšeme pod jedním určitým nickem, tak úplně anonymní nejsme. Sice netušíme, jak většina ostatních diskutujících vypadá a jak se ve skutečnosti jmenuje, ale občas tu o sobě něco utrousíme, takže pak je snadné si poskládat, že diskutující ta a ta má dvě malé děti, je jí asi pětatřicet a pracuje na poště. Například. A stejně jako mimo virtuální realitu tady můžete být svými názory někomu sympatická nebo nesympatická. Komentáře tu nejsou jen výkřikem do tmy.

Abych se vrátila k tomu Rusku, tak jsme úplně opomněli ruské pohádky. A teď nemyslím jen Mrazíka. Já jsem na ruských pohádkách s trochou nadsázky vyrostla a nebylo v tom nic politického. Jsou totiž hodně pohádkové- spoustu kouzel, pohádkových bytostí jako je třeba Kostěj Nesmrtelný, zvířata mluví, lidé jsou zaklínáni ve zvířata atd. Není to tak dávno, co jsem před spolužáky utrousila kousek z pohádky Krása Nesmírná a spolužáci na mě jen nechápavě zírali.

saryvary
681 příspěvků 4.8.12 18:16
@Nyxx píše:
Jelikož tady každá píšeme pod jedním určitým nickem, tak úplně anonymní nejsme. Sice netušíme, jak většina ostatních diskutujících vypadá a jak se ve skutečnosti jmenuje, ale občas tu o sobě něco utrousíme, takže pak je snadné si poskládat, že diskutující ta a ta má dvě malé děti, je jí asi pětatřicet a pracuje na poště. Například. A stejně jako mimo virtuální realitu tady můžete být svými názory někomu sympatická nebo nesympatická. Komentáře tu nejsou jen výkřikem do tmy.Abych se vrátila k tomu Rusku, tak jsme úplně opomněli ruské pohádky. A teď nemyslím jen Mrazíka. Já jsem na ruských pohádkách s trochou nadsázky vyrostla a nebylo v tom nic politického. Jsou totiž hodně pohádkové- spoustu kouzel, pohádkových bytostí jako je třeba Kostěj Nesmrtelný, zvířata mluví, lidé jsou zaklínáni ve zvířata atd. Není to tak dávno, co jsem před spolužáky utrousila kousek z pohádky Krása Nesmírná a spolužáci na mě jen nechápavě zírali.

Krása nesmírná - moje nejoblíbenější knížka. Dostala jsem ji k Vánocům asi v osmi letech a pohádky z ní jsem si četla ještě na střední škole (tehdy jsme nebyly tak vyspělé :-) ) Škoda, že nevím, kde skončila.

Mylady2
12413 příspěvků 4.8.12 21:50

@saryvary Jojo to byla super knížka! Pohádky trochu hororové… Pamatuju si tu ilustraci jak tam lítá baba jaga v tom pekáči a vesluje kostí:-D teda metlou… :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek