Sako a jeansy

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
continuity
5853 příspěvků 14.8.13 21:28

@hooky a jak je to sako resene? protoze to prvni fakt neni oblekove sako s temi prosivanymi klopami. to druhe bych uz asi omilostnila.

Sicilianwidow
505 příspěvků 14.8.13 21:44

@hooky Jsem asi z toho mírně zmatená, ale nejprve píšete o klasickém oblekovém saku a pak tu postujete odkazy na casual blejzry. Takže za mě klasické oblekové sako k džínám ne, vypadá to strašně. A ani si k nim neberte takové ty „oblekové“ boty, je hromada lepších a pohodlnějších možností.
Pokud máte problém vlézt se do casual saka, tak si kupte hezké svetry do véčka, tam problém s nepadnutím odpadne. :)

hooky
10 příspěvků 14.8.13 22:04

Prosím Vás můžete mi někdo vysvětlit jakej je rozdíl v těchto botách? jedny jsou brogue a ty druhé tu někdo nedoporučuje k jeansům a mě teda kromě toho motivu příjdou úplně stejné :-/
http://cz.static.bata.eu/…/c/f/2/7.jpg
http://www.gentlemen-prefer-brogues.co.uk/…y_Brogue.jpg

Jinak jsem si koupil sportovní sako jen si ho nechám trochu upravit na šířku v bocích protože tam mi je velké. a plánuju k němu tedy tmavě modré spíše do černa jeansy a nějakou modernější košily :-/ Přemýšlím, že sem hodím fotku protože tu je hodně rozporuplných odpovědí a kritika mi jen prospěje :-D Jinak mi jde o to abych mohl jít někam jednat ale nevypadal moc jako finanční poradce :-D

No já jsem se ptal na oblekové protože to je jediné co mi padne :-/ Ale původně jsem chtěl nějaké sportovní či blejzr a tentokrát jsem našel i jedno poslední v mé velikosti :)

teetee
499 příspěvků 15.8.13 09:58

@real.blond @jumbeee připojuji se.

MPSkrolew
1850 příspěvků 15.8.13 10:12

@hooky Vy ten rozdíl nevidíte? Tak to si klidně noste k džínám sako od obleku… A k tomu ty nudný černý baťovky, který jakýkoliv pokus o styl zabijou.

Jindra N
8 příspěvků 15.8.13 10:27

No, myslím si, že cokoliv, co posune od vorvaných džín a vytahaných trik s „ftipným“ nápisem.

hooky
10 příspěvků 15.8.13 10:44

@MPSkrolew No jediný rozdíl vidím v té „textůře“ nebo jak to popsat zkrátka jsou hezčí to určitě, ale jinak by se nemělo jednat o nějaké faux pas ne? Já mám jako trochu jiné než tyhle baťovky z fotky ale také na nich nejsou takovéto ornamenty :-D :)

skl
462 příspěvků 15.8.13 10:45

@hooky nejak nechapu.. oblekove sako na sebe sezenete a blazer ne?

jinak obecne… sako od obleku + rifle je spatne, kosile s kratkym rukavem je obecne horsi nez dlouhy rukav + ohrnuti pokud je takove teplo.

jinak pocitejte s tim, ze konfekci vzdy budete muset nejak upravit…delka kalhot, delka rukavu u saka, vetsinou i delka rukavu napr. u kosile.

co se tyka bot, tak tam je mozne vybirat ze spousty typu tezko radit…polobotky, semisky, oxfordky…dulezita je barva, aby ladila se zbytkem, aby ladila s opaskem, paskem na hodinkach…

to co vam na tech fotkach (vetsine z nich) prijde snadne nakombinovani par lezernich prvku, je ve skutecnosti naaranzovany model pro fotografa s peclive vybranymi vecmi a dosahnout toho jen tak z fleku rozhodne neni tak easy jak to vypada. A pokud se vrhnete do experimentovani s barvama, tak na to pozor :D muzete dopadnout dost priserne.

skl
462 příspěvků 15.8.13 10:55
@hooky píše:
@MPSkrolew No jediný rozdíl vidím v té „textůře“ nebo jak to popsat zkrátka jsou hezčí to určitě, ale jinak by se nemělo jednat o nějaké faux pas ne? Já mám jako trochu jiné než tyhle baťovky z fotky ale také na nich nejsou takovéto ornamenty :-D :)

obecne a zjednodusene se panska moda mimo jine :D ridi tim co je casual a co uz je formalni

oblek = formalni, boty brogue = casual protoze je na nich ozdoba. Rifle = casual, blazer = casual. Cerna barva je formalni (da se obcas prezit i hneda), ostatni jsou casual.

atd… proto napr. ke casual riflim se nehodi formalni sako od obleku

teetee
499 příspěvků 15.8.13 10:55

Ještě jsem chtěla dodat, že záleží také na nositeli :-D
občas to může vypadat dobře: http://cdn2.gossipcenter.com/…051612sp.jpg
a občas se i přes snahu a splněné poučky ocitneme tady: http://oidnes.cz/…42_cihla.jpg

:-D :-D
MPSkrolew
1850 příspěvků 15.8.13 11:02

@hooky Heleďte, musím se přiznat, že jsem se trochu namíchla. Prostě pokud si nejste ochoten najít, co teda ty brogues jsou, tak proč chcete vůbec nějaký rady? Brogue shoes jsou specifické tím, že mají právě onen perforovaný „ornament“ neboli „broguing“. Najděte si všechny boty, o kterých psala vám @Mylady2 nebo skl - opravdu mezi nima zas tak žádný rozdíl není? Fakt ne?
To, co jsem vám poslala, je pologumová baťovka s useknutou nehezkou špičkou, ošklivého tvaru, kterou nosí většina českých mužů. Aspoň ti, co přes den sedí v kanclu - soudím podle toho, co potkávám. Nevím, kolik vám je let, ale jestli vám ještě nebylo 70, tak nevím, proč byste to měl nosit. Není to ani k obleku, ani se to nehodí na denní nošení. Pokud nejste ochoten hledat a pojmenovávat ve věcech (na sebe) rozdíly, tak se moc daleko nedostanete. Když jsou ty boty stejný, tak proč tedy čeští muži nenosí brogues? A navíc, kvalitu zas tolik nepoznáte na fotce od počítače, musíte jít do obchodu a na ty boty se podívat a ohmatat si je. A taky se dívat na jiné muže na ulici, jaké mají boty a jak v nich působí. To pak snad poznáte, jaký je rozdíl v tom mít hranaté černé baťovky se švama přes špičku, které se co nevidět rozlezou, nebo hezké boty s hezky tvarovanou špičkou. Bota, její materiál, tvar a barva udělají fakt hodně, to si pište.

skl
462 příspěvků 15.8.13 11:27

@teetee specifikum nasich nejvyssich politiku, kteri at maji statisicove platy a milionove prijmy, si nenechaji udelat napr. sako na miru. Na druhou stranu kdo vi jestli to neni zamer a nesnazi se tak vypadat schvalne…lidove

notrends
514 příspěvků 15.8.13 11:32

@Dahllie zrovna ten první obrázek se mi moc nezdá. Je to příliš společenské sako na to aby bylo vhodné k džínům - materiál, střih. Na tom hodně záleží. Poslední dobou se nosí obleky z lesklých materiálů a ty se k džínám moc nehodí, aspon podle mě.

Dagbog
29 příspěvků 22.8.13 13:26

Nečas má to sako celkově předlouhý, historický klopy přitom moderní knoflíky a to jen tak mrknu.Ve výprodeji v Tescu koupíte vhodnějsí pokud máte trošku soudnosti.

Jinak celkově se podle mě nehodí k hrubému přírodnímu materiálu džín syntetické mikrovlákno levných oblekových sak; i když džíny jsou imo založené na tom, že mizerné odrbané montérky na veřejnosti jsou taková hrůza, že ať k nim dáte cokoliv, o moc horší už to nebude.

Co se bot týče, tmavě hnědé dírkované s traktorem jsou věčná klasika, hodí se k obleku i džínům a hodí se do těžkého kamenitého terénu kočičích hlav, vydrží věčnost, v naší provinci by se i černé snesly, jen je tu sehnat. Nebo, pokud to má být mladistvější, tak ještě lépe desert boots - pohodlné, jednoduché, módní. Dělají se i „společenské“ Adidasky nebo Pumy.

Veselý Puntík
223 příspěvků 22.8.13 14:48

Můžu se zde přítomných zeptat, proč je podle vás neadekvátní vzít k džínám ty černé kožené boty na fotce výše? Myslím to zcela upřímně, ty boty mi nepřipadají nijak pekelné ani urážlivé. Sice tedy jsou asi spíš společenské, takže jdou lépe k obleku než k džínám, jejichž styl společenský není, přesto mi to ale pořád nepřijde jako nějaký nemožný trapas. Prostě normální černé boty… Mám tu zcela evidentní módní mezeru, proto se ptám. I ten fešák na úplně první fotce nahoře v příspěvku od Dahllie je má a nevypadá v tom jako blbec.

skl
462 příspěvků 22.8.13 15:35

@Veselý Puntík no tak jako vystihla jste to celkem presne, jde to nosit, ale sama jste popsala nekolik duvodu proc se to k sobe zrovna dvakrat nehodi. Jinak ten prvni obrazek je podle me MP. Formalni tmave sako na cernem rolaku v kombinaci s riflema a tema botama je pro me spis navod jak by se to nosit a kombinovat nemelo nez naopak.

Sekhmet
1918 příspěvků 22.8.13 16:19

Za mně NE! Ne a ne a ne a ne a ne. Je to hrozné. Dokud mají ti chlapi ruce v kapsách, sako rozepnuté, ne černé a ne příliš dlouhé, tak to (s oběma očima zavřenýma, exorcismem a pradědečkem rotujícím v hrobě) ještě jde. Ale jak to zapnete a spustíte ruce… peklo.
Kupte si neformální sako, nebo se na to vykašlete.

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.13 16:24
@Veselý Puntík píše:
ten fešák na úplně první fotce nahoře v příspěvku od Dahllie je má a nevypadá v tom jako blbec.

Mně ten úplně první „fešák“ jako blbec připadá… Ty džíny tam prostě nepasují.

Sekhmet
1918 příspěvků 22.8.13 16:25

Ještě mne napadá, pokud chcete „trochu casual styl“, dejte k džínám košili s dlouhým rukávem (ne oblekovou) a přes ni případně (ideálně jednobarevný) svetr s výstřihem do V.

Sekhmet
1918 příspěvků 22.8.13 16:26

@jumbeee Mně ten úplně první fešák na fotce připadá jako fešák. Co se blbě oblékl. Mít to na sobě geek jouda, byl by na titulce MP než by stihl říct „Armani“.

Veselý Puntík
223 příspěvků 22.8.13 16:57

@skl @jumbeee Hmm..hmmm… Asi vám dám za pravdu. Úplně ono to není. Přiznám se bez mučení, že přítel podobné boty má a k džínům je nosí. Podvědomě cítím, že by to chtělo jiné, ale ať jsem se ho snažila navést na sebehezčí vycházkové, následovala věta ve smyslu „nejsem buzna“ :) A tak jsem na tuhle variantu prozatím přistoupila, protože mi to přijde pořád lepší, než jeho „pouštní lišky“ (pod tímto názvem rozumějte trekové hnědé boty značky Merell, které jsou asi děsně pohodlné, děsně oblíbené, ale taky děsně hnusné). Do příštího roku se na tom pokusím zapracovat, ale bude to ještě makačka, protože pro něj je oblečení spíš záležitost toho „nechodit nahý/bosý“, než aby nějak zvlášť řešil, co se k čemu hodí. Tedy do divadla by pouštní lišky nevzal, ale chápete mě. Ty černé boty, co teď má, jsem si na něm doslova vydupala já, protože ty, co měl před tím, ty byly superhnusné, a tohle bylo jediné, co sneslo kompromis… Uff…

Zoe
316 příspěvků 22.8.13 17:14
@real.blond píše:
@jumbeee to jsem rada! Bohuzel jsme zrejme jedine.. Mne to prijde spravne buranska kombinace. K riflim jedine sako k tomu urcene, tudiz neoblekove.

Nejste jediné, považuji to také za hrozné. Ta kombinace jako by říkala - zbylo mi sako od obleku, tak ho „donosím“ k riflím. Na první pohled je zřejmé, že šetřivost zvítězila nad vkusem.

skl
462 příspěvků 22.8.13 19:34

@Veselý Puntík…sezente si filmy s Bondem a serial Suits (kravataci) a sledujte to spolecne s pritelem :D muzete obcas - velmi vzacne, prohodit neco obdivneho o dokonalem stylu hlavnich protagonistu. Tim se teoreticky propoji predstava hrdinu a profesionalu s jejich stylem oblekani a pomala zmena nazoru muze zacit :)

Mylady2
12413 příspěvků 22.8.13 22:54

@notrends poslední dobou se nosí obleky z lesklých materiálů??? WTF :-D

Sekhmet
1918 příspěvků 23.8.13 09:00

@Mylady2 Já se v pánské módě zrovna neorientuji, ale podle toho, kolik lesklých šedých obleků běhá po Praze, bych řekla, že ano…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek