Sako a jeansy

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Mylady2
12413 příspěvků 23.08.13 09:05

@Sekhmet :-D já se orientuju a řekla bych že je to tím jaká je nabídka laciných obleků. Čím víc polyester tím víc lesku :-)
Takže toliko k módnosti jestli jako blesku.

Sekhmet
1918 příspěvků 23.08.13 11:00

@Mylady2 Myslíte, že je to jen cenou? Já jen, že se to vyrojilo až teď (alespoň co jsem si všimla), přitom levné polyesterové obleky tu byly vždy, a je to i na oblecích od Bosse (kolega), což už taková láce není.

Mylady2
12413 příspěvků 23.08.13 11:04

@Sekhmet je to obsahem polyesteru! Kolega ho evidentně oblibuje.

Mylady2
12413 příspěvků 23.08.13 11:17

@Sekhmet neměl by kolega mít spíše oblek na míru nežli konfekci? Je právník…

Sekhmet
1918 příspěvků 23.08.13 11:19

@Mylady2 No jo, ale víte, kolikrát musíte na takový oblek na míru na zkoušku? Nejmíň třikrát. Pokud máte konfekční postavu, to se na to vykašlete…

Mylady2
12413 příspěvků 23.08.13 11:21

@Sekhmet :-D ne nevím.
K tomu tedy není co dodat.

Sekhmet
1918 příspěvků 23.08.13 11:27

@Mylady2 To byla řečnická otázka :) Já mám taky radši oblečení na míru, zvlášť halenky a košile, ale zkoušky u švadleny jsou prostě otrava, tolik času nemám a jak jen můžu, se tomu vyhnu. A to nemluvím o tom nejdůležitějším - šikovných švadlen je málo a na pánský oblek si troufne málokterá…

MPSkrolew
1850 příspěvků 23.08.13 11:29

@Mylady2 A nelesknou se i trochu obleky s příměsí hedvábí?

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.13 11:57

@MPSkrolew
Asi podle zpracování, ale muž má oblek s velkým podílem hedvábí a je naprosto matný. Je to cítit spíš na omak.

MPSkrolew
1850 příspěvků 23.08.13 14:17

@cibetka 1 Díky.

Kloboučník
4 příspěvky 24.08.13 19:22

Přijatelné to asi je, na měkom to nejspíš vypadat dobře může. Já bych to ale asi chytil za opačný konec. Pokud to má být až tak casual jako džíny a není možnost sehnat adekvátní sako, asi bych sako oželel úplně a vážnost tomu přidal detaily. Místo saka klidně svetr (v civilizované barvě), klidně i přes hlavu (v takovém případě ale V-neck), případně vestu. Jako protiváhu pod něj zcela určitě klasickou čistě bílou košili se širokými manžetami, u krku buď něco trochu výstředního nebo vůbec nic. Pokud je v místnost teplo, dnes už nikoho nepohoršují viditelné šle - sám na ulici k džínům nosím bílou košili a přes ni viditelně černé X-back šle na knoflíky, jednoduché hodinky s černým řemínkem přes manžetu a černé polobotky. Kontrastní šle pěkně rozbijí velkou bílou plochu košile bez kravaty, bílá košile se vzorně zapnutými manžetami dodá trochu vážnosti.

Alterations
714 příspěvků 25.08.13 19:41

Svým příspěvkem jste mě úplně nadchl. Konečně někdo s " pozitivním, konstruktivním " prostě sebevědomým přístupem. Atˇ si každý vyzkouší jak chce vypadat a působit a v rámci svých možností se prostě musí odvážit.

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.13 00:07

@Veselý Puntík Můj přítel má něco jako tohle (LLOYD) http://www.lloyd-shoes.com/…/1305300.jpg
Ale pravda je, že nenosí džíny (a bundu), ale buď oblek nebo klasické jednobarevné kalhoty (a trenčkot)… Takže se to k tomu hodí.
Spíš než na změnu obuvi bych to směřovala právě ke změně z džín na jiné kalhoty :). Ale samozřejmě to záleží na tom, jak moc ty džíny „potřebuje“ :D.

Veselý Puntík
223 příspěvků 26.08.13 11:05

@jumbeee No, víte co, přítel není ani typ lázeňského šviháka, ani městského elegána, takže třeba ten trenčkot by na sebe prostě nikdy nevzal. Ale stejně tak by na sebe nevzal ani to sako od obleku k džínám. K těm má fakt pěknou tmavomodrou bundu Ben Sherman. On je tak něco na půl cesty, má moc rád košile, kterými ho pravidelně zásobuji, ale nemá rád takový ten příliš vyhlazený styl, jestli mi rozumíte. Džín se nevzdá, a ani to po něm nechci, každopádně klasické plátěné kalhoty už letos dokonce zvažoval (!), takže moje snaha bude možná příští léto dovedena i k realizaci :-) Já to tedy spíš vidím na to botové řešení. Bude to nejméně náročné. Prostě se koupí vycházkové boty, které mu k těm džínám stylově padnou, a bude po problému :)

elixa
4 příspěvky 07.03.14 14:32

Kde koupit pěkné kvalitní sako které nezruinuje moje finance? : D Hledám sportovnější, ne klasické k obleku, velmi se mi líbí, když jsou na loktech barevně záplaty. Poradíte?

kacenka.smile
428 příspěvků 07.03.14 15:30

@elixa Pokud Vám bude stačit kvalita konfekce, tak takové mívají třeba v HM, tuším, že jsem něco viděla i v S. Oliver.

iga
1470 příspěvků 10.03.14 09:25

Hooky, zkuste se podívat i na muzivcesku.cz. Je to bezvadný zdroj inspirace pro pánskou módu a s tímhle dotazem tam naleznete další zdroj odpovědí. Jinak mně se klasické oblekové sako k džínám tuze nelíbí. Ještě jsem v tom neviděla (naživo) nikoho, kdo by nevypadal, jako že se ráno nezvládl obléknout. K džínám se hodí blazer. Oblekové sako patří k obleku. Něco jiného jsou samozřejmě profi obrázky, tam to někdy může být zajímavé na pohled, v reálu je ale velmi náročné toho docílit. Naposled jsem viděla skupinku mužů na letišti, kteří byli přesně takto oblečeni a bohužel první, co mě napadlo, bylo, že si asi něčím polili ty oblekové kalhoty a v kufru už jim zbyly jenom džíny. A přitom měli všechny ty kusy padnoucí a evidentně kvalitní…

gonga
23 příspěvků 29.03.16 10:41

Je to prosté a mnozí i mnohé to již zmínili - oblekové sako se nosí jen…k obleku! K džínám se oblekové sako prostě nenosí, je totiž, mimo jiné, moc dlouhé. Čili pán s nekonfekční postavou má jedinou možnost a to, nechat si ušít blejzr. A má vyhráno.

Kloboučník
4 příspěvky 30.03.16 02:49
Oblekové sako k obleku

Víceméně souhlasím, ale bavíme-li se o klasice, ne každého baví kovové knoflíky. Já jsem to u jednoho kousku řešil tak, že jsem u dobře padnoucího, poměrně krátkého (což vyžaduje dost vyštíhlené kalhoty) tmavě modrého saka vyměnil knoflíky dokola s tvídovým béžovo-zeleno-hnědým a červenohnědým manšestrovým, čímž jsem získal na modrém hnědé knoflíky, na vodnickém skoro červené a na červenohnědém tmavě modré až do černa. Nevýhodou je, že se to nedá tolik kombinovat (nemám „svoji paletu“, barvy volím podle nálady a co se mi kde zalíbí) a těch 3×10 knoflíků zabralo dost času a bohapustého klení. A k modrým džínám stejně jde jenom to vodnické. Mně to nevadí, moc je nenosím, ale občas si říkám že bych ty „civilní“ knoflíky na modrém saku k džínám přežil.

gonga
23 příspěvků 12.08.16 16:13
@Kloboučník píše: …jednoduché hodinky s černým řemínkem přes manžetu a černé polobotky…

To jste mě tedy dostal, s hodinkami přes manžetu - ne, že bych nevěděl, že to tak někteří muži nosí a asi to jednomu ze sta sluší, ale já si, promiňte, nemohu pomoci, a přijde mi to jako obzvlášť velká ohavnost, takovéto procovské předvádění se, že hodinky mám. Ale to je asi můj problém, nakonec jsou hodinky prakticky jediný pánský šperk a proč je vlastně neukázat. Nevím, nemám v tom úplně jasno, jen pocitově mi připadá, že je to příliš chtěné, okázalé, trochu jako zlaté řetězy na krku. Zvlášť když dotyčný ještě má nějaké veliké masivní Breitlingy, optimálně fake z Číny.

vercik486
2 příspěvky 26.09.17 13:13
Poradíte ? :)

Holky, potřebovala bych poradit jaké sako pro chlapa /cca 30 let, štíhlá postava/ na schůzky, ale i běžné nošení? Máte nějaký tip?
Já Mám tyhle typy, ale váhám nad barvou… Mají i jiné barvy. https://www.bolf.cz/…aka-808.html
Nebo se nebát něčeho barevnějšího, divočejšího? Spíš jsem myslela asi něco univerzálnějšího… Díky moc za tipy!

Alterations
714 příspěvků 27.09.17 11:21

@vercik486 To druhé se mi líbímnohem víc!

Doudou
1387 příspěvků 01.10.17 13:39
@Mylady2 píše:
@Sekhmet neměl by kolega mít spíše oblek na míru nežli konfekci? Je právník…

Já vím, že je to několik let staré, ale zarazilo mě to, dobrý klišé :-)

Jahudka64
41 příspěvků 19.10.17 10:13

Sako a jeansy, tak tahle kombinace oblečení se mi fakt hodně líbí:)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek