Sárí/čoli: znáte vhodnou švadlenu v ČR?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ShiningMoonlight
3 příspěvky 31.5.20 13:23
Sárí/čoli: znáte vhodnou švadlenu v ČR?

Neznáte někdo švadlenu sídlící v ČR, která by si uměla poradit s šitím čoli (tj. speciální halenka k sárí) a uměla udělat tzv. ready-made sárí? Chce to někoho, kdo má předchozí zkušenosti, jinak je to na nic :-) Dostala jsem totiž darem od indických přátel několik tzv. raw sárí, které je potřeba upravit švadlenou (začistit materiál, odstřihnout kus látky, který je na to určen, pak ušít na míru čoli) a pak bych z toho chtěla ready-made kus, který švadlena nastřihne a sešije na míru tak, že se to pak už nemusí vázat (ušetří se tím hodně času a energie). Nevěděl by, prosím, někdo o jakékoli švadleně, která by s něčím takovým měla zkušenosti? Máte s tím někdo zkušenosti? Bohužel se do Indie v nejbližších měsících nedostanu a chtěla jsem si to obléknout na Navarátrí v zahraničí, ať mají Indové, kteří mi to dali, radost a nevím, co s tím (sama to neumím) :-) Jsem v Praze, ale když na to přijde, jsem ochotná se za švadlenou vypravit v rámci ČR v podstatě kamkoli :-) Předem děkuju za tipy

Reakce:
Moir
2390 příspěvků 31.5.20 15:55

Kontaktujte obchod Ganga, určitě budou vědět, na koho se obrátit.

ShiningMoonlight
3 příspěvky 31.5.20 16:01

@Moir Děkuji za tip. Tam jsem už byla a bohužel majitelka o žádné švadleně v ČR také nevěděla (všechno šijí v Indii a v ČR s nikým prý nespolupracují). Tak už ani nevím, kde se ještě zeptat :-(

Aroosak
629 příspěvků 31.5.20 17:54

Možná je to blbost, ale napadlo mě zkusit se zeptat na indickém velvyslanectví (nějaká kulturní sekce, třeba), v indické restauraci nebo zkusit zapátrat po indické komunitě v čr.

giuliettka
7130 příspěvků 31.5.20 18:11
@ShiningMoonlight píše:
@Moir Děkuji za tip. Tam jsem už byla a bohužel majitelka o žádné švadleně v ČR také nevěděla (všechno šijí v Indii a v ČR s nikým prý nespolupracují). Tak už ani nevím, kde se ještě zeptat :-(

Prečo ste sa preboha neopýtala tých priateľov čo vám tu látku dali?

ShiningMoonlight
3 příspěvky 31.5.20 18:17

Protože mi to darovali v USA těsně před odjezdem.

giuliettka
7130 příspěvků 31.5.20 18:33

@ShiningMoonlight Predstava, že niekomu darujem modrotlač, pretože som Slovenka a chcem mu urobiť radosť niečím slovenským, a on si z toho nechá ušiť Hontianský kroj, ma pobavila. Pravdupovediac by ma to asi urazilo. Čakala by som, že si z toho nechá vyrobiť niečo, čo sa jej bude páčiť, a nie že bude parodovať moju kulturu.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek