Šaty do tanečních

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Viktorie H.
664 příspěvků 30.8.12 22:41

@GreatSusan Aha, tak děkuji za názor. Myslíte, že by se víc hodily ty jednodušší? Mě taky nepřipadají nejlepší, proto jsem se ptala v poradně, kde mi to odsouhlasily, ale vypadá to, že je tedy zahrabu zpět ho skříně.

river fairy
6 příspěvků 30.8.12 22:42

Všem moc děkuji za názory! :)
Půjdu se ještě kouknout po nějakých obchodech, tak doufám, že něco najdu (nemáme tu u nás zrovna moc na výběr, takže je tu navíc velká pravděpodobnost, že se někdo objeví ve stejných šatech :/ ) Navíc se vyhýbám špagetovým a bezramínkovým šatům-musí se zakrýt podprsenka a vzhledem k tančení bezramínková podprsenka asi moc ideální nebude…

Příspěvek upraven 31.08.12 v 15:03

Sionel
136 příspěvků 30.8.12 22:43

@gulietta Šaty krásné - ale tancovat v nich? V dlouhých rukávech?

Barbuchaa
219 příspěvků 30.8.12 22:47
@Viktorie H. píše:
@GreatSusan No jo, rozdílně názory, zvláštní, když jsem se ptala v poradně zda se ty modré a fialové hodí, všichni mi řekli, že ano. Tak teď opravdu nevím, mám ještě další dvoje, z Promodu, žluté a takové něco mezi lososovou a tělovou, trochu ve stylu 50. let, na ty by zdejší pekelnice řekly, že nejsou moc slavností, tak teď babo raď!

Ze zkušenosti před dvěma lety: na běžných hodinách se vyskytlo ledacos, včetně těch džínů. Šaty podobné těm tvým byly asi nejrozšířenější, takže bych se vůbec nebála. Pozor se střihem a barvičkami jen u prodloužených.

Viktorie H.
664 příspěvků 30.8.12 22:51

@Barbuchaa U prodloužené se budu muset zamyslet, zeptám se sestry co měla. Taky jsem trochu v háji s výběrem šatů na ples, sestra se o módu nezajímá, měla „krásné“ princeznovské, zlaté, s objemnou sukní. Nelíbily se mi. A tak si nevím rady, asi si pořídím nějaké antického střihu, poradíte mi?

Sionel
136 příspěvků 30.8.12 22:59

Co se „všeobecných rad“ týče: šaty: určitě s ramínky - při rychlejších tancích (jive, chacha, rock´n´roll) budete mít co dělat sama se sebou a natož se starat ještě o poskakují přednosti ;-)
u nás v tanečních (6 let zpět) proběhla i jakás takás výuka etikety a kluci měli povinné bílé rukavičky a holkám byly doporučeny sukně minimálně ke kolenům =) (o silonkách mluvit nemusim, že?)
a pokud se více potíte radím spíše tmavší barvu - kamarádka chodila v béžové a pak se styděla zvednout ruce při mazurce ;-)

a myslím si, že ani sukní a slušným (=společenským) „trikem“/halenkou (či, jak tomu říkáte) neuděláte chybu =)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 23:09

.

Příspěvek upraven 29.09.12 v 11:13

Viktorie H.
664 příspěvků 30.8.12 23:23

@GreatSusan Máte pravdu, jsem v tomhle ohledu zatím hodně nejistá. Ale já teď nevím opravdu co s nimi, ne že by se mi nelíbily, ale nadšená z nich také nejsem. Uvidím na aktuální náladě.

Barbuchaa
219 příspěvků 30.8.12 23:41
@Viktorie H. píše:
@Barbuchaa U prodloužené se budu muset zamyslet, zeptám se sestry co měla. Taky jsem trochu v háji s výběrem šatů na ples, sestra se o módu nezajímá, měla „krásné“ princeznovské, zlaté, s objemnou sukní. Nelíbily se mi. A tak si nevím rady, asi si pořídím nějaké antického střihu, poradíte mi?

Záleží na taneční škole, do značné míry i na městě… Se všemi pravidly nás seznámili přímo na hodinách, vždycky jsme měli cca 10 minut kulturní vložky o pravidlech etikety. Na prodloužené jsme dostali předepsanou délku minimálně pod kolena; přesto se našly slečny, co šly v krátkých. Koupila jsem si takové šaty, abych je unosila i na další plesy a cítila se v nich dobře. Objemné sukně u šatů mi na tanec nepřijdou moc praktické, mám radši ty splývavější, nicméně to už je pak spíš otázka osobního vkusu. Hlavně, aby si to člověk užil, vždyť o tom to je.

Viktorie H.
664 příspěvků 30.8.12 23:58

@Barbuchaa Asi si pořídím nějaké splývavé, uvidím co bude v obchodech, děkuji za názor a radu.
Budu chodit k Hesovi takže Praha

D.C.M.
82 příspěvků 31.8.12 08:46

@pehot: Krásné šaty.
@Viktorie H.: Podobné šaty jako máte vy bude mít pravděpodobně většina. Takže je noste. @river fairy: Trošku mi připomínají šaty pro latinu. Jen mám pocit, že jsou opravdu dost krátké. Na 100% budete potřebovat více než jedny.

Byla jsem se podívat před třemi lety v tanečních. Maloměsto, kurz klidně od dvou hodin odpoledne. Téměř všechny holky měly šaty. Téměř se neobjevila kombinace sukně plus halenka. Známá dceři i pár krátkých šatů půjčila z půjčovny.
Nejsem proti, když má dívka na PRVNÍ prodlouženou krátké šaty. Pokud není super talent, tak to pro ni i její taneční partnery bezpečnější a instruktoři ji můžou lépe opravovat. (Menší trapas jsou krátké šaty, než když sebou flákne.) Jinak žádné dlouhé šlehačky, hromady spodniček apod. To samé platí na věneček, který u nás bývá tradičně v bílých šatech.

PS: Pozor na hluboké výstřihy, taneční partnery to rozptyluje. :)

daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 10:12

@Viktorie H. ty modré měla dcera dcera akorát ve zlaté barvě a opravdu jí to moc slušelo a zvlášť v porovnání s ostatními, kterým lezla halenka ze sukní

daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 10:24

@gulietta A jsou to šaty nebo sukně a halenka-to by bylo naprosto nevhodné. A dlouhý rukáv je také špatně.

kisvakond
110 příspěvků 31.8.12 11:55

Nevidím důvod, proč na běžnou hodinu nevzít sukni s halenkou. Jiné je to samozřejmě s půl-/kolonou. Podle mě je mnohem důležitější, aby Vám to slušelo s ohledem na postavu. Bohužel mám pocit, že mnohé dnešní mladé slečny nedostatky své figury sebevědomě přehlížejí a pak v sebekrásnějších šatech (určených ovšem pro dlouhonohé gazely) působí hřmotně. Nemůžu si pomoct, ale k mládí podle mě patří štíhlost. Vím, že hmotnostní norma se od dob mého mládí (taneční před 15 lety) poněkud posunula a na -náctileté holky nad 60kg jsme dnes všichni zvyklí (my jsme vážily všechny mezi 50–55kg a to jsme si ještě připadaly tlusté :-D ), ale i tak, proč zbytečně odhalovat nedostatky? Délka a střih sukně je fakt strašně důležitá, schválně si zkuste své nohy nafotit v jejich různých typech a bez předsudků si ty fotky prohlédnout nebo je ještě lépe ukázat někomu nezaujatému schopnému Vám říct pravdu do očí. Dlouhé šaty jsou do tanečních dost nepraktické, ale třeba délka těsně nad až těsně pod kolena sluší skoro všem :-)

m.amar
124 příspěvků 31.8.12 13:36
@Viktorie H. píše:
@GreatSusan No jo, rozdílně názory, zvláštní, když jsem se ptala v poradně zda se ty modré a fialové hodí, všichni mi řekli, že ano. Tak teď opravdu nevím, mám ještě další dvoje, z Promodu, žluté a takové něco mezi lososovou a tělovou, trochu ve stylu 50. let, na ty by zdejší pekelnice řekly, že nejsou moc slavností, tak teď babo raď!

Prosím Vás! Vy se opravdu oblékáte podle toho, co Vám zde poradí??
Pokud se Vám ty šaty líbí a chcete v nich jít, tak jděte, jsou to Vaše taneční.
Já bych si je třeba taky nevzala (až na ty fialové, ty se mí i líbí), ale to je jenom můj názor, proboha.
Neberte to tady jako nějakou dogmatickou stránku, že když se tady řekne „ne“, tak přes to vlak nejede. Máte přece svoji hlavu nebo ne??

lessie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 13:52

Čo ste sa tak všetci obuli do Victorie? Ma 15, podľa udajov v poradni, na pochybovanie ma právo.

monicka
566 příspěvků 31.8.12 14:18

Já jsem sice taneční upřímně nenáviděla, ale vybírání šatů mi trvalo strašně dlouho, takže vím, jaké to je :). Nám v tanečních na první hodině řekli, že nejkratší možná sukně je do půlky stehen a nejdelší po kolena - kratší ani delší nepřipadala v úvahu, takže ty zelené šaty z dotazu by nesplňovaly ani jeden požadavek. Nevadilo, když jsme měly sukni a nějaký ozdobný vršek. Je to ale už deset let, takže tehdy jsme stejně všechny měly klasické šaty na špagetová ramínka - těm módně uvědomělým vyčuhovala gelová ramínka od podprsenky, těm ostatním normální :). Na prodloužené a plesy potom byly povinné dlouhé šaty.

@Viktorie H. Ty vaše šaty mi připadají do tanečních úplně v pohodě. To, že se tady nelíbí je celkem jedno, každý máme jiný vkus, ale střihově jsou vhodné. Jen bych si dala možná pozor na ty fialové šaty se zavazováním za krk, jak moc mají odhalená záda. Ty rukavičky, co kluci nosí, se totiž strašně snadno propotí (obvykle během prvních pěti minut) a nechat se potom omakávat po holých zádek takovou oslizlou rukavičkou je docela peklo :).

M.Rejčová
65 příspěvků 31.8.12 14:28

Néé, nejen do tanečních, nikam! Buď krátké, nebo dlouhé, ale tahle rádobyvtipná obojakost mě ničí. Neviděla jsem nikoho, komu by to opravdu slušelo. Je to jak z kabaretu, jakoby se měl tančit kankán a dáma byla líná zvedat ty sukně.

teetee
499 příspěvků 31.8.12 14:48

Do tanečních ne. Tam by měly být rozodně slavnostnější a tyhle „nevytáhnete“ ani doplňky a šperky.

Kdybych šla do tanečních já, vybrala bych si nějaké takové: http://www.promgirl.com/…tem-PD348310

nebo takové http://www.promgirl.com/…tem-PD693754

nebo---- no je jich dost, skoro bych se tam vrátila :)

kisvakond
110 příspěvků 31.8.12 16:24

@teetee
Jé, tak v těch žlutých se zatočit a je vidět úplně všechno :-D, ale jsou fakt moc hezké, oboje.

Viktorie H.
664 příspěvků 31.8.12 16:30

@m.amar Samozřejmě, že mám svou hlavu, ale zajímal mě názor ostatní, protože se mi ty modré a fialové moc nelíbily. A teď nevím už vůbec.

teetee
499 příspěvků 31.8.12 16:42

@Viktorie H. Zdravím Vás. Protože jsem jedna z těch, která Vašim šatům dala „červenou“ považuju za fér odpovědět i na dodatečnou otázku „proč“.
Líbí se mi ty první (důvody netřeba uvádět :)
U těch druých dvou mám problém - jeden společný. Mám pocit, že jsem ty šaty viděla VŠUDE. Od normálních obchodů po tržnice. Jakkoli je délka a jejich „slavnostnost“ do tanečních v pořádku, zpracování na mne působí…marně hledám mírnější slovo…lacině (látka??).
U těchto modelů nešlápnete vedle z jediného důvodu, bude je tam mít dalších osmdesát dívek. Možná jsem nespravedlivá, ale tak… znovu, móda je věc vkusu, který má každý jiný :)

Viktorie H.
664 příspěvků 31.8.12 16:46

@teetee Jo, to máte asi pravdu. Právě materiál je to co mi na nich nesedělo. Ty modré asi nechám ve skříni, i když mi dělají pěknou postavu, ale ta brož je na mě moc. Ty fialové si možná někdy vezmu.
Pak mám ještě tyto a podobné akorát v citrónově žluté, nevíte jaké k nim doplňky?
Jinak děkuji za Váš názor, cením si toho, že jste mi napsala, co se Vám nelíbí, stokrát lepší, než jen dát červené a neodpovědět :)
EDIT: teď když na to koukám, tak ty šaty mi nejsou přes hrudník tak uplé, mám je volně po celé délce a mám je po kolena. Už se těším na červená ramínka :D

Příspěvek upraven 31.08.12 v 16:49

kisvakond
110 příspěvků 31.8.12 16:48

Pokud vůbec nevíte, pak doporučuju volit střídmý střih (mírně áčkový, pokud máte štíhlý pas, pak vypasovaný, nepříliš hluboký dekolt) a tu délku zhruba ke kolenům/těsně pod ně, jak jsem psala. A trochu se podívat na kvalitu látky -ať se nemusíte bát v nich posadit, zmačkané šaty nikdy nevypadají dobře. A lesklé, křiklavé materiály se zase rychle ohledí, takové už pak nikdy znovu nevytáhnete. Zatímco ty, které jsem rámcově popsala, pak klidně vícekrát využijete k různým příležitostem, vždy s nějakým novým drobným doplňkem :-), vždyť to taky není zadarmo, že? ;-)

teetee
499 příspěvků 31.8.12 17:18

@Viktorie H. Ty se mi líbí. Jestli je máte opravdu pokolena (na modelce-terénní krůtě vypadají krátce:) ) šla bych do nich, klidně. Umím si představit třeba sladit páseček s botami a voilá, bude to zajímavější než ty modré. Žlutá může být ošemetná. Doporučuji na první dvě lekce „vynést“ konsensuální model a potom uvidíte jestli budete zářit příliš nebo ne. (Na vysvětlenou - ne každému je v tanečních příjemné, že na něj lidi „civí“, ať už proto, že je oblečený dobře nebo špatně. Mě například to prostředí zpočátku stresovalo a vyhovovalo mi „nebýt vidět“, ale to je zase věc povahy…)
V první řadě byste si měla být jistá, že se v šatech cítíte dobře (nezávisle na radách samozvaných odbornic mého ražení na MP). To z vás může udělaT hvězdu večera v jakýchkoli šatech nezávisle na počtu červené :) docela vám to závidim, klidně bych se do tanečních vrátila :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek