Šaty pro běžné nošení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tynka134
2 příspěvky 05.03.18 15:58
Šaty pro běžné nošení

Ahoj, řekněme, že měním šatník k elegantnímu a šaty se začínají stávat součástí mého šatníku. Můj dotaz zní, jaké šaty se hodí nosit do „civilu“, a které už na akce typu ples kamarádky a podobně? Můžete přiložit i obrázky? Moc by mi to pomohlo. Takhle blbě se ptám, protože někteří lidé považují šaty ne za běžný kus oblečení v šatníku, ale za něco jen na slavnostní příležitosti, i když je to nesedící pytel. Takže náledkem nevím, co můžu beztrestně nosit do civilu (nebereme v potaz, že žijeme v ČR) Pokud tady tohle téma už někde bylo, tak se omlouvám, ale nenašla jsem.

Reakce:
Agraynel
81 příspěvků 06.03.18 12:16
...

Upřímně?? Klidně jděte ven mezi lidi ve velké večerní :) když to umíte nosit, nikomu to divný nepřijde ;) Tohle je o pocitu. Pokud se v šatech necítíte dobře, nesedí vám a připadáte si nepatřičně, nepatřičná v nich budete - budete vyzařovat negativní energii a vaše gesta a neverbální řeč těla bude křičet „sundejte tu příšernost ze mě - já chci kalhoty a tenisky!!“. neohlížejte se na to „Co asi tak řeknou ostatní“ a noste to, co chcete vy :) Jinak pokud se v šatech necítíte a stejně chcete nosit elegantní oblečení, dnes je na trhu mnoho druhů kalhot. Kalhoty nerovná se jen džíny a černý nudný kostýmový hadr kalhoty ;) Takže se opravdu vybodněte na názory druhých, sedněte si a v klidu se zamyslete nad tím, v čem se budete cítit dobře a co vám bude sedět a podle toho nakupujte ;)

Tynka134
2 příspěvky 06.03.18 21:30

Děkuji moc, tohle jsem chtěla slyšet :) zajímalo mě, jestli není nějaké pravidlo říkající, které šaty už jsou „moc“. Jinak jsem zjistila, že v šatech a sukních se cítím mnohem líp než v kalhotách, a to jsem ještě do nedávna byla ta holka, která by se zapřísáhla, že to nikdy nevezme na sebe.

Matmys
1911 příspěvků 07.03.18 13:39

To je zas nějaké vlákno na oživení? :(

Agraynel
81 příspěvků 08.03.18 14:15

@Tynka134 Ale vidíte, kolik tu dostanu červených, jo?? :D jeden by řekl, že zrovna to, najít si osobitý styl, ve kterém se cítím dobře a nedat na názory okolí, zde bude bráno pozitivně :D Evidentně ne :D takže Oblékejte se tak, jak je to pohodlné vám a na nějaký rádoby módní odbornice, co na vás nenechají vlas suchý jen proto, protože nemáte správně předepsanou výšku podpatku, se vykašlete ;) Oblékáte se pro sebe a ne pro druhé :)

Lavander
13 příspěvků 15.03.18 16:13

@Tynka134 ono je „moc“ a „moc“. V Čechách je „moc“ skoro všechno, i když se to hodně zlepšilo:-D
hodně tipů najdete na netu - stačí zadat do google třeba: smart casual style, young elegant style, apod.
Pravidlo je, že přes den se „moc“ nenosí štras a černá krajka - světlá ano. Zlatá a černá spíš na doplňcích. Taky záleží na délce - I když máte hezký nohy - nenoste přes den „moc“ minisukni:)) Ta se obvykle taky na den moc nedoporučuje, ale třeba s teniskama nebo sandálkama bez podpatku už je to v pohodě. Šaty by Vám měly sedět hlavně střihově a barevně.

Lucy Liu
37 příspěvků 18.06.18 13:31

Souhlasím s @Agraynel, že ti v šatech hlavně musí být příjemně. Nemusíš na elegantní styl přecházet nijak násilně. Pěkně pozvolna se zbavovat starého oblečení a nahrazovat ho novým. Vyber si látky, které ti budou sedět. Když si vybereš něco jen proto, že je to zrovna „v módě“, tak můžeš šatník měnit každý rok :D

Btw, vždycky se najde někdo, komu tvoje oblečení bude vadit. Nikdy se nezavděčíš všem. Ve výsledku tak záleží jen na tobě ;)

Váš příspěvek

Barvou roku 2019 je korálová

Living Coral 161546. To je odstín, který bude podle firmy Pantone... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Maxi šála: Proč ji opravdu nosíme

Autor: Adéla

Naprosto chápu poslání huňaté šály. Ale opravdu ji potřebujeme mít... Celý článek