Šaty pro dámy 45+

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Sibyla
2646 příspěvků 31.5.12 10:27

@daniela11 Tak přesně to si myslím. Ono je to o životním pocitu: když se začnu cítit jako mamina a říkat si: „dyť už mám ňoučata, to je pro mladý,“ tak ze mě ta bába bude. Asi by to potvrdily pozdní matky malých dětí: čtyřicítka s pětiletým je prostě mladá matka, kdežto čtyřicítka s osmnáctiletým už má své za sebou. Teď jsem sledovala Lewise - jeho nadřízená je dáma sošných tvarů, jistě 40+ - a v některých scénách, v letních šatech (byť strohých, jak se na policejní představenou sluší) je vysloveně rajcovní.

JarkaJar
432 příspěvků 31.5.12 10:36

Vy to ale berete hopem, podívala jsem se na obě herečky do Wikipedie a je jim 48 a 43 let. Nejlepší léta po čtyřicítce nejsou žádný důchodcovský věk, ten je podle mě tak 70 a víc. „Oblečení úměrné věku“ chápu tak, že žena, které už není dvacet, by neměla nosit tak odhalené oblečení jako mladé děvče. A spíš elegantnější. Někdo tu napsal: „čím jsem starší, tím mě moje oblečení přijde na víc peněz.“ Na tom něco je. Podle mě nejde tak o barvy - pokud nejsou přímo řvavé, dají se jasné barvy nosit do vysokého věku. Třeba červená.

JarkaJar
432 příspěvků 31.5.12 10:37

Můj příspěvek byl pro Danielu 11

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.12 10:42

@JarkaJar jasně že o barvy nejde vůbec. Já třeba červenou mám ráda, mám červenou kabelku, kabát i koženou bundu. Barevná mohu být i ve 100 letech, jen ta míra odhalování masa poněkud klesá. Ona s věkem se mění i ta postava - takže z toho plyne přímo úměrně, co už jaksi ne. Kromě toho se třeba v létě potřebuji více schovávat před slunkem, takže ramena a záda vůbec zahaluju, protože jsem pak samý pigmentový flek.
A je mi 43, mám syny 16 a 5 let a ve školce jsem nejelegantnější matka, co tam chodí. :-). džíny, bundy, kecky, neupravené a rozježené matky. Jednou jsem si ráno nevzala klobouk a učitelka mě skoro nepoznala. ha ha

daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.12 10:51
45+

Ale o tom píšu-že mi rozčiluje dělení mody pro mladé a na 45+,což tady se často děje.
mimochodem-desiguel má příjemné materialy,hlavně bavlnu.S kvalitou je to bohužel horší

Bugatti
4086 příspěvků 31.5.12 11:05

@daniela11 @Sibyla Hned na začátku jsem psala, abyste věk 45+ nebraly doslovně. Někdo má i v 45+, dokonce i v 60+ velikost 36 a ani se o to nemusí moc snažit, jinému prostě nebylo dáno a je to celoživotní boj. A jak tu už psala lilip, většina z nás se neživí svou vizáží a nemůže nebo nechce investovat obrovské sumy do toho, aby stále vypadala na třicet. To je výsadou hereček, modelek, zpěvaček a různých jiných pseudohvězd. Tudíž srovnávat se s Madonnou, nadřízenou Lewise (kdo to je?) nebo Jennifer Anniston je naprostý nesmysl. Mnoho z nás si prošlo zlými životními situacemi, nemocemi a úrazy a na postavě se to nějak projevilo. Konečně i mnoho mladých žen má dnes větší velikost a nezlobte se na mne, tlusté nohy s pomerančovou kůží v sukni pod zadek nevypadají pěkně ani na velmi mladé holce. Mně právě na trhu chybí oděvy, které jsou vhodné pro starší a pokročilé, neodkrývají zbytečně moc, jsou šmrncovní a mladistvé a vhodné pro věk 25 - 65? 75? s tím, že pětadvacítka si je vezme na zkoušku nebo pracovní pohovor a starší žena je nosí k více příležitostem. Tím, že si starší žena (věk si doplňte samy) oblékne džíny a tričko těsně do pasu nebo mini do půlky stehen ani neomládne, ani nezíská na přitažlivosti; naopak překročí-li velmi tenkou hranici, bude vypadat směšně. A dřív než začnete můj příspěvek kritizovat, ráda bych zdůraznila, že považuji za důležité udržovat se po všech stránkách, duševní i fyzické, cvičit a obecně se hýbat, pěkně a přiměřeně věku se oblékat a líčit.

Příspěvek upraven 31.05.12 v 11:39

Bugatti
4086 příspěvků 31.5.12 11:37

„…čtyřicítka s pětiletým je prostě mladá matka, kdežto čtyřicítka s osmnáctiletým už má své za sebou.“ S tím nemohu tak úplně souhlasit. Čtyřicítka s pětiletým dítkem je prostě matka… s jejímž dítkem bude cloumat puberta v době, kdy ona sama bude bojovat s menopauzou. Naopak ta s osmnáctiletým dítkem může začít žít po svém, věnovat se víc svým zálibám a sobě. To je jen poznámka, nechci tím nic naznačovat ani obhajovat mateřství v nížším věku. Každé má svoje výhody a nevýhody a na nás je jen vybrat si, co považujeme za lepší.

Mori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.12 11:57

Já bych to nestavěla tak věkově :-) (Bugatti to původně napsala rozumně, netřeba rejpat, ne?)
Osobně jsem 30-, ale tohle je téma přesně pro mě: letní šaty s rukávama sháním léto co léto už od dvaceti, většinu těchto let marně (nojo, když já si taky vymejšlím : třeba dlouhá sukně, nebo sakra aspoň teda po kolena, a ještě kdyby to nebylo polyesterový). A postavu mám docela OK (nekonfekční, pravda, ale schovávat ji nemusím), jen zkrátka nemůžu s kůží na sluníčko (a krom toho se mi taky minimalismus co do množství látky nelíbí). Typicky v létě sháním šaty s rukávy - neseženu - nosím šaty na ramínka + něco navrch (lehkou lněnou košili třeba), mažu dvakrát denně krémem s UV 50 (jenže stejně se nakonec nějak vždycky spálím) a nadávám: to je takovej problém vyrobit letní šaty s rukávama? A delší než do půl hýždí? Za postavu se nestydím, ale nepotřebuju, aby mi kdekdo okukoval pod šatama půlky a nad šatama hrudník, a ještě se mi pokaždý, když vylezu ven, následně udělala vyrážka nebo rovnou oloupala všecka kůže…
Tak mi řekněte: proč se soustavně nevyrábí letní šaty z většího než malého množství látky? To by to vážně nikdo nekupoval? Kromě teda mě a tak?

HaCh
19 příspěvků 31.5.12 12:08

Jsem 40+ s dospělým synem i 5ti letou dcerkou, takže taková stará-mladá ;-) která na svou neforemnou postravu není schopná koupit šaty :-( včera jsem prošla celé OC a opět budu toto léto pravděpodobně bez šatů :-/
Budu moc ráda za každý tip, kam se v Praze vypravit pro nějaké normální (ne divoké, ne umělé, ne krabicoidní) šaty na vel. 44/46

Bugatti
4086 příspěvků 31.5.12 12:19

@HaCh Velikost 44/46 není neforemná postava (!) přestože se nám to p®odavačky v obchodech často snaží namluvit. Mám stejnou velikost, věk 55+ a stejný problém. Švadlena to jistí. Pokud už seženu něco v obchodě a musím to nechat upravit/upravit si sama, nevyjde to o mnoho dráž než konfekce.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.12 12:55
píšu nahoře odkaz na ulici Štefánikova v Praze u OC Smíchov - „našli moji rádcové“ pěkné šatky. Jukněte tam.
Já taky nejsem neforemná a šaty jsem koupila 44-46, jen plné přesýpací hodiny, mám pas, akorát jsem taková prostě celá velká,nooo.
@HaCh píše:
Jsem 40+ s dospělým synem i 5ti letou dcerkou, takže taková stará-mladá ;-) která na svou neforemnou postravu není schopná koupit šaty :-( včera jsem prošla celé OC a opět budu toto léto pravděpodobně bez šatů :-/
Budu moc ráda za každý tip, kam se v Praze vypravit pro nějaké normální (ne divoké, ne umělé, ne krabicoidní) šaty na vel. 44/46
HaCh
19 příspěvků 31.5.12 13:04

@Bugatti Mám neforemnou postavu :-( momentálně mám za sebou nakupovací maraton, potřebovala jsem se vybavit na víkendovou konferenci, takže mám ještě v živé paměti jak jsem hrozivě v těch modelech, co se v obchodech nabízí vypadala … Asi si opravdu budu muset najít nějakou šikovnou švadelnu, protože mi to courání přišlo vyloženě jako ztráta času. Před časem jsme si dokonce s kamarádkou objednaly stylistku zdarma (tuto službu nabízí OC Chodov v Praze)a po hodině ve zkoušecí kabince při zkoušení naprostých šíleností, to slečna uzavřela tím, že by doporučovala najít si švadlenu, že nabídka v obchodech nemyslí na ženy, které mají trochu bříško nebo věší prsa.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.12 13:46

@HaCh zajímavá služba - kolik si slečna řekla?
Jinak dobrá krejčová je na zastávce tram U Zvonu Iveta Karbulková, pár metrů výše od zastávky .

Bugatti
4086 příspěvků 31.5.12 14:04

@lilip Vizážistkám moc nevěřím. Netvrdím, že nejsou výjimky, ale obvykle mají svůj styl a ten se snaží použít na každého. Mají naučená klišé, která ovšem nejde bez rozmyslu a zkoušení aplikovat. Potřebovala jsem poradit, co s vlasy. Vizážistka mi poradila účes, který mi 1. neslušel (protože použila poučku kulatý obličej potřebuje protáhnout delšími vlasy, což u mne neplatí), 2. špatně jsem se v něm cítila (vlasy se mi lepily na krk), 3. i pro kadeřnici bylo obtížné ho vytvořit (mám velmi jemné vlasy), 4. doma jsem vůbec nebyla schopná účes po umytí vyfoukat, 5. vůbec neodpovídal mému životnímu stylu (1 - 2× týdně bazén, což je pro mne nutnost a vizážistce jsem to řekla). Pokud jde o oblečení, prohlásila mne (slušně) za tlustou (i když to řekla jinak) a doporučila mi z mého pohledu samé „babské“ a „důchodcovské“ oblečení. Při mé velikosti 44 a zimním typu se mne snažila obléknout do samých tmavých barev. A to vůbec nejsem já!

Příspěvek upraven 31.05.12 v 14:39

HaCh
19 příspěvků 31.5.12 14:36

@lilip naštěstí to bylo zdarma … jinak to bylo šílené, kamarádka po půl hodince měla slzy na krajíčku, protože jí nosila zásadně věci, co jí prostě neslušely :-(
Podlnikla jsem to 2× a ani jedna ze stylistek se nějak netrefila do zadání: společenský komplet, který lze např změnou halenky za třičko přeměnit na sportovně elegantní, mě jako první nacpala džíny …

HaCh
19 příspěvků 31.5.12 14:38

@lilip Děkuji za tip na švadlenu, ale je to pro mě trochu z ruky, pohybuji se spíš Praha 10 a 11

Bugatti
4086 příspěvků 31.5.12 15:54

@daniela11 Nakoukla jsem na šaty značky Desigual, které tu doporučujete. http://www.differentfashion.cz/cs/16-saty Pravdou je, že jsou z viskózy nebo z bavlny, ALE v délce pod kolena ani jedny letní šaty nemají, mají pouze šaty do poloviny stehen nebo 5 -10 cm nad kolena. Což nevyhovuje každému a s přibývajícím věkem počet těch, které si to mohou dovolit, výrazně klesá. Krátké rukávy nemají ani jedny šaty, pouze tzv „cup sleeves“ což starším a silnějším ženám vůbec nelichotí. Jedny šaty mají netopýři rukávky. Navíc jsou to strakaté šaty, dejme tomu vhodné na volný čas, ale kupříkladu do kanceláře se vzít nedají. A cena kolem 2 000 Kč za letní šaty bez podšívky mi také připadá přehnaná.

Příspěvek upraven 31.05.12 v 16:07

volfish
938 příspěvků 31.5.12 15:59

@Bugatti ráda bych ještě dodala, že do Desigualí XL se se svou konfekční velikostí 40-44 nenarvu ani náhodou (zkoušela jsem předloni v Barceloně povícero šatů a triček - v jejich butiku, vyšlo to tak na polovinu ceny, ve slevách ještě levněji), takže fakt jenom pro štíhlé.

NISHTA
49 příspěvků 31.5.12 16:25

Dámy, @Bugatti, @ Volfish, nikdo Vás přeci do Desigualu neposílá.@daniela 11 jenom napsala, že i když jí je 45, tak tam s oblibou nakupuje. Mně je o 7 let míň a taky mám tu značku ráda. Pokud máte velikost 46, tak tam fakt nechoďte, já mám 38 a běžně tam mám spíš 40. Jeden kabát dokonce 42. Záleží na střihu. Že to není zrovna business móda, to je snad jasný na první pohled. Souhlasím s tím, že materiály jsou na dnešní poměry celkem kvalitní. Luxusní značka to ale rozhodně není. Hedvábnou podšívku nečekejte. To musíte někam jinam. Já Desiqual nosím s oblibou na procházky s dětmi. Děti mají rádi jak jsem barevná. Moje poslední koupě - bílé áčkové šaty, materiál bavlna, podšívka acetát. Délka dlaň nad kolena. Fakt si nemyslím, že by byly nějak odhalující, spíš takové šedesátkové retro.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.12 16:27

@Bugatti tak to jsme dvě,co jim nevěříme. Mám stejně špatnou zkušenost a to s docela úspěšnou vizážistkou. Prostě se mě snažila dokázat, že jsem podzimní teplý typ, líčení tmavé (skončila jsem u broskvové a růžové tužky), že mám vlasy ztmavit až na kaštanově hnědé (už jsem platinově blond, děsně šedivím), barvy těžké, podzimní a teplé. Jsem PRAVÝ OPAK. Světlá dorůžova kůže, co se neopálí, , a jako blondýna ve studených a světlých barvách se cítím jako štika v rybníku. Všechno ,co mi tvrdila, bylo špatně. Stálo mě to 1600,– Takže si radím sama a koukám, v čem se cítím dobře a co mě rozzáří obličej - červená, růžová, smetanová, lila, mořská zelená,azurově modrá atd. Nejvíce mi pomohla knížka Jaká barva mi sluší.Naprosto to souznělo s mým instiktem, našla jsem se v ní a rady mají logiku. Jsou v ní i rady ohledně tvaru obličeje - není pravda, že kulatý potřebuje protáhnout - na kulatý ukazují jemně zvlněný krátký kulatý účes. Já mám hranatý a mě sluší zvlněné delší,vlasy, rozházené do vln kolem obličeje. Vlní se mi přirozeně.
@HaCh no, taky mám silný dojem, že má naučený jeden ideální typ - kadeřnice, vizážistka a ten pak cpe druhým. Už jsem se nechala líčit odborně několikrát a každá mi tvrdila úplně opačné zásady , co mi jako sluší. Jen jedna se trefila, protože mě nalíčila podle sebe a obě jsme byly stejné typy. Tak proto.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.12 17:59

No. Kdybych se tady u sebe na kopci posadila na kámen a štkala v dál, neb dole v osadě nekoupím sedmičkové Audi v nejlepší výbavě ( kterážto a jen ta mi vyhovuje), za cenu nejmenšího Hyundaye, budu vypadat jako mešuge.
Stejně tak je to s těmi šaty, prostě YSL ke kolenům s hedvábnou podšívkou se v malých městech za cenu Orsaye neprodává.
K dostání v Pze a Karlových Varech,cena odpovídající místu prodeje.
Vám vyhovující velikost lze objednat, úprava oděvů je samozřejmostí.

NISHTA
49 příspěvků 31.5.12 18:24

V této diskusi mě trochu zarazilo, jak jsou zde zatracovány umělé materiály. Jasně, kousavý polyester z levného řetězce je fakt hnus. Ale já nedám dopustit na několik svých šatů z umělého úpletu (myslím nylon s lycrou, možná dokonce i PES) Jsou chladivé, prodyšné, nemačkají se, snadno se udržují. Na běžné nošení jsou k nezaplacení. Po několika hodinách cestování vypadají pořád stejně, hedvábí bych takhle jedině zhuntovala. A asi zas tak šílenej hadr to nebude, jedny z nich jsou Ralph Lauren Blue Label. Ale fajn jsou i levnější značky. Já fakt nemusím chodit denně v hedvábí. Jo, a hedvábnou podšívku má jen jediný můj kus oděvu, trench Burberry. To byla pro mě ale opravdu velká investice ( byť ve slevě), kterou jako vintage předám jednou své holčičce.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.12 19:11

@NISHTA mám stejný názor. Jenže stále si stěžovat jak nelze,není a MNĚ NEVYHOVUJE! je tak snadné ( a otravné).

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.12 20:12

@RenaLange mňa na tejto diskuzii skor zarazilo konštatovanie že za postavu može vek,životné problemy,urazy,nemoci,deti,cisarsky rez.Všetko možne okrem stravy.Ja by som mala mať podľa tejto teorie 100kg.

MP Barbucha
3716 příspěvků 31.5.12 20:15

Hurá! Nejsem jediná, komu nevadí umělé materiály:-) Například značka Splendid nebo Three Dots, od kterých mám šaty a top, mají ten materiál příjemný, ač umělý.
Na fórum protivné blondýny jsem před časem dávala téma s názvem Budino, probuď se. Šla jsem kolem jakéhosi českého obchodu s konfekcí, Budina se jmenuje. Ve výloze mě zaujala sukně, vyzkoušela jsem si ji a podšívku měla z umělého materiálu, který připomínal igelit! A to stála 1 500,–. To tedy ne! Ale obecně mi umělé materiály nevadí.
Jo a zrovna Jennifer Aniston opravdu hodně cvičí a maká na sobě, z plastik prý pouze vyzkoušela botox a vyhlazení vrásek v obličeji, tělo má 100% přírodní.
A myslím, že zrovna ona v životě prošla dost velkýma krizema, opustil ji manžel kvůli jiné a to před očima celého světa… No já zrovna ji mám moc ráda a je to pro mě opět další inspirující žena - bojovnice:-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek