Šaty pro dámy 45+

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.12 10:27
šaty 45+

Teď jsem dočetla příspěvky a ještě k tomu objednávání přes net.Ten obchod v Benediktské ulici jsem si našla zrovna přes net a byla z něho unešená-nádherné kousky za pakatel,udávaná velikost i 44.Když jsem to viděla,tak to už taková nádhera nebyla a konkrétně šaty s visačkou velikost 44 jsem já-38-na sebe nenarvala.Za mě-přes internet šaty ne.Ale zase mi dělá radost nádherná kabelka z luxury bags a když mi přišla,byla ještě hezčí než na obrázku

JarkaJar
432 příspěvků 1.6.12 10:56

A víte, co mě na malém výběru oblečení nejvíc štve? Že to pěkné oblečení je, a je ho spousta, ale u nás ho nákupčí (nebo jak se tomu povolání říká) neobjednávají. Asi usuzují tím směrem, že nejvíc se trhne na hodně mladých a hodně štíhlých ženách, protože ty nakupují oblečení nejvíc a většinou se řídí novými trendy v módě. A ženy středního věku, které nemění oblečení každé dva roky, už pro ně nejsou atraktivní skupina. Nevím, jestli se ještě dočkám doby, kdy i u nás se bude uznávat, že i ženy středněvěkové skupiny (nebo jak nás nazvat) existují a jsou taky spotřebitelé. Mám srovnání s Německem, tam to přece funguje.
Pokud jde o umělé materiály, mám ráda bavlnu, mám ráda, když cítím na kůži proudění vzduchu. Umělé materiály by mi nevadily na sukni nebo na kalhotech, ale tam jsem zase mívala problémy s elektrizováním.

Linie
2020 příspěvků 1.6.12 12:30

Aby šaty dobře seděly i postavě ve vel 44 a větší, je potřeba několik zkoušek. Mluvím o oděvech z tkanin, ne z úpletů, které se trochu poddají. Každá postava je trochu jiná, jinde potřebuje zabrat a povolit, má jiné proporce i při shodných mírách. Navíc má každá zákaznice jiný vkus. Aby se výrobce strefil, bylo by třeba více různých střihů, vzorů látek i barev. Ale jde to, jen obchod u nás to ještě nechápe.

daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.12 13:08
šaty 45+

To že je v Německu nákupní ráj pro vel.42 a výše tvrdí i sestra.Má tak vel.46-nevím kolik přesně,mlží,jezdí párkrát za rok do Mnichova a to je nádhera,co si přiváží.A myslím,že to vyjde i levněji

monny3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.12 13:47

Pokud je „středněvěká“ (jak tu myslím padlo) dáma zvyklá nakupovat přes internet, tak je to jistě řešení. Ale pokud má neforemnou nebo jak to říct postavu, pak má i tak celkem smůlu. I kdybych mamku přemluvila k nákupu oblečení přes internet, tak by jí seděla hádám jedna položka z 10 a to už by to poštovné při vracení nebylo pár korun.
Je opravdu škoda, že hubené-konfekční holky koupí za pár stovek kalhoty i topy, ale oblejší ženy mají smůlu nebo musí (nepřiměřeně spotřebě látky) připlatit. Je to jen další skuhravé povzdechnutí nad tou situací, ale prostě to tak vnímám. Já osobně třeba u spodního prádla/plavek, mít 75B mám milion podprsenek za 300,– ale s písmenkem, které je v abecedě až někde za D, už to prostě stojí minimálně 3 x tolik.

Mori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.12 14:31

Monny, přesně!
(jen tu podprsenku 75B, třeba i dost nad 300, bych si taky jednou přála zakoupit bez shánění - holt jsem nekonfekční ve všem všudy, potřebuju dost atypický střih)
U mě se to nakupování a vracení navíc komplikuje s placením cla (nejsem v EU). Abych si koupila řekněme z UK šaty, čekala měsíc, než to projde celnicí, pak nejspíš zaplatila ještě půl ceny šatů na cle (limit je nízko a za položky nad limitem platím kromě cla i ne zrovna nízký manipulační poplatek, to se pak nákupy prodraží), a pak to vracela a zjišťovala, jak si nechat to clo vrátit, to se mi fakt nechce (to si raději udělám nákupní výlet nebo si nakonec třeba i ušiju)

NISHTA
49 příspěvků 1.6.12 15:49
@HaCh píše:
Nákup přes internet je sice jednou z možností, ale já prostě se svou neforemnou postavou musím zkoušet a zkoušet. Měla bych se naučit počítat s tím, že i když jsou obchody plné zboží, tak nalezení vhodného kousku není na jedno vyražení do nákupního centra.

Všimla jsem si, že někde výše vám @lilip doporučovala svou švadlenu. Na vašem místě bych ji zkusila. Lilip je doporučovala několikrát a já myslím, že ví o čem mluví. Já si ji tedy přidávám do kontaktů, a to ji zase tak extrémně nepotřebuji. Mám pocit, že u vás je naopak švadlena jediné rozumné řešeni. Zase tak strašně z ruky to z Prahy 10 na Smíchov nemáte. Moje babička jezdila ve svých sedmdesáti letech za svou švadlenou padesát kilometrů vlakem. Kdyby dnes ještě žila, tak by určitě už dávno měla zřízený paypal a čile by nakupovala online. :)

katango
1356 příspěvků 1.6.12 16:01

2 gulietta: široká kostra existuje, mám ji já; znamená to, že při velikosti 42-44 mi čouhají žebra, klíční i kyčelní kosti.

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.6.12 16:02

Já už svojí postavu znám a šaty klidně koupím. Lepší značky mají většinou střihy dobré a padnoucí. Například Marc by Marc Jacobs.
Když Vám padnou 1 šaty z 10ti, tak si prostě zapamatujte střih a styl těch šatů. Já nemám s nepadnoucím oblečení velké problémy, ale že bych šla do obchodu, cokoliv si zkusila a hned mi to padlo, to opravdu ne. Tak to asi nemá nikdo.
Už jsem sem dávala odkaz na skvělý blog alterationsneeded.com. Ten je tomuto tématu věnovaný

HaCh
19 příspěvků 1.6.12 16:05

@NISHTA Moje babička měla svoji švadelnu ve vedlejším bytě :-) tak mám geneticky danou lenost dojíždět :-D myslím to samozřejmně v nadsázce a také jsem si kontakt doporučovanou švadlenu uložila.

Sheba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.12 17:04

Já umím nakupovat přes internet,ale šaty bych si takhle nikdy nekoupila.Ty musí nejen padnout,ale i slušet.Když jsem sháněla šaty,v Praze byla možnost kromě OC i butiky.Šatů s délkou pod kolena nebo ke kolenům je fakt mizivé množství.Ale na nějaké jsem natrefila a tak jsem zkoušela.A byla to hrůza.Vypadala jsem v nich buď jak selka,venkovanka,kojná nebo matka pluku.A to mám velikost 40,ale větší prsa.Takže můžu říct,že šaty mohou ze stejné ženy udělat tlustou neforemnou starší ženu,nebo opticky zeštíhlet a omladit,protože nakonec jsem natrefila v outletu na šaty Debenhams,ktré mají úžasný střih i barvu.Vypadám v nich o pár kilo štíhlejší než jsem a fakt sluší.Já bych doporučila hledat šaty v MarksSpencer,v Debenhams nebo Van Graaf.

Sibyla
2646 příspěvků 1.6.12 18:53

@JarkaJar Což je ovšem blbost těch nákupců, která je připraví o pěkné peníze: ženy 40+ jsou snad nejatraktivnější kategorie zákazníků, a ve světě to dobře vědí. Oni k tomu taky dojdou - což ovšem není útěcha pro letošní léto.
Barbu: kam se poděla botička? A kdopak to je teď?

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.12 19:10

@Sibyla Barbucha má v ikonke Neila Patricka Harrisa a je to herec ktorý je najznámejší tým,že sa netají homosexualitou v skutočnosti a hraje najväčšieho sukničkára a zvodcu žien v seriali Ako som spoznal vašu matku.

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.6.12 19:52

Já jsem taková gay friendly osoba:-) Ano, je to člověk, kterého obdivuji. Ale dala jsem ho tam ze srandy a až budu u počítače a vzpomenu si, botičku vrátím:-) Já sem většinou píšu z mobilu na dětském hřišti a tak:-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.6.12 19:54

Sibylo, vím, že ty přes internet nakupuješ hodně, jak Ty to děláš se slušivostí?
Já jsem na e bayi koupila jen dvoje šaty zatím, vybírám hodně opatrně. Oboje mi sluší a padnou perfektně.

Sibyla
2646 příspěvků 1.6.12 20:10

Aha, zase jsem o něco chytřejší.
No, mně to zatím s šaty vždycky vyšlo (musím to zaklepat). Kontroluji pečlivě rozměry, a se slušivostí… nevím, možná podvědomě vybírám typ, o kterém vím, že mi sluší. Vědomě ne. Jak mi sednou přes prsa, tak už sednou všude - teď mě napadá, že to možná souvisí se šířkou ramen, že někomu padnou obtížně? Teď jsem nakoupila čtvery letní šaty a troje podzimní/zimní - až si říkám, že se ze mě stala nakupovačka. No, byly všechny něco přes stovku, ale stejně. Vanilkově žluté se širokými smetanovými lemy nad kolena (styl šedesátek), dlouhé splývavé tyrkysové, lososově růžové hladké do půli lýtek, žluté se širokou sukní jak z padesátých. Ty mají všechny holá ramena, ale ramínka dost široká - nesnáším když lezou ramínka od podprsenky. A pak malé černé, bílé vlněné a fialové Merry Finn - ty budou na podzim. Ach jo, to vážně vypadá, jako bych žila jen pro šaty!

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.12 20:21

@Sibyla my máme taková dvojčata s Barbu víte - akorát můj Benedict je hetero - jen drobná odchylka. Fešáci jsou to oba.

Sibyla
2646 příspěvků 1.6.12 20:28

@lilip ano, on se někdo v anglické debatě podivoval, jak je možné, že Benedict je straight. Oni by hoši chtěli všechny fešáky pro sebe, to zas ne!

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.12 20:50

Benedict je straight.

cože je???

Příspěvek upraven 02.06.12 v 10:06

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.12 20:55

@lilip neznamená to normálny? :-)

Moir
2532 příspěvků 1.6.12 21:15

@lilip že je na ženský ;)

Bugatti
4086 příspěvků 2.6.12 00:17

Kreativní a stilově vyhraněná dámská móda Van Graaf mne dostala… ;-)
http://www.vangraaf.com/cz/#…

Sibyla
2646 příspěvků 2.6.12 00:26

@Bugatti Ano, to je nádhera! To je ono!
Ach jo, teď koukám na Mad men a prostě nestíhám pamatovat si ty nádherné dámské outfity. To bylo TAK slušivé! A Joan (Christina Hendricks) je tak děsivě svůdná - vůbec ne hubená, podle dnešního měření má jistě L, ne-li XL - ale prostě bohyně sexu!

Bugatti
4086 příspěvků 2.6.12 00:31

Nemám nic proti obchodu Van Graaf… jen to, že by si mohli dát pozor, co si dají na titulní stránku svých webovek. Já trpím profesionální deformací a špatně snáším hrubky… tedy nevadí mi u některých zde diskutujících, konečně zde to po této stránce zase není takové peklo, ale vadí mi v dokumentech, jimiž se firmy prezentují.

JarkaJar
432 příspěvků 2.6.12 20:46

Katango, to jste mě potěšila. Jsem na tom taky tak. Včera, když jsem své paní doktorce řekla, že mám rozložitou kostru, ona mi namítla, že něco takového neexistuje. Souhlasím s ní v tom, že musím nutně zhubnout, nebo se mi zhorší zdravotní stav. Jen kdyby se dařilo shazovat kila stejně snadno jako v mládí.
A mám docela spoustu nového pěkného oblečení, které budu moci nosit, až se vrátím na svoji velikost.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek