Šaty pro dámy 45+

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Ema_SN
148 příspěvků 2.6.12 21:08

@JarkaJar Potvrdzujem existenciu širokej kostry. Mne sa takmer nezmestili ramená na obrázok z röntgenu. Ostatní pacienti v čakárni, vrátane mužov, taký problém nemali.

firefly
527 příspěvků 2.6.12 23:05

Moje maminka, která tento věk silně překračuje, ale stále se velmi ráda obléká, nakupuje šaty asi nejraději v Marks and Spencer. Mají velké velikosti a většinou i pěkné látky. Pravda, nejsou nejlevnější.
Pokud nějaké šaty, které se jí líbí, nemají ramínka, nebo mají nevhodně tenká, má velikou zásobu takových různých rukávků, krátkých, polodlouhých, dlouhých, v různých střizích, barvách a materiálech. K šatům je pak nosí a prostě nikdy nesundavá. Když to pěkně ladí, někdy ani nejde poznat, že k šatům původně nepatří.
podobně to řeší s tílky - když se jí nějaké líbí, pořídí si ho a pak ho nosí jako triško s těmito rukávky.
Stejně tak k plesovým šatům, které si sehnala, má rukávky z hezké společenské látky.

Sheba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.12 10:42

A jak se ty rukávky k šatům přidělávají,aby někde cestou „neopadaly“ ?

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.12 11:21
@Sheba píše:
A jak se ty rukávky k šatům přidělávají,aby někde cestou „neopadaly“ ?

jestli ona firefly nemyslí bolerko? :-)

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.12 13:02

@firefly ty kratinké bolerkorukávky jsou skvělý tip - díky - , musím zkusit. Tohle si chci ušít z plavkoviny k moři, aby se mi nepálila ramena a záda ve vodě a při couraání po břehu.

firefly
527 příspěvků 3.6.12 14:00

V podstatě myslím bolerko, jen my doma říkáme bolerko jen u určitých střihů a u zbytku rukávky, ale je pravda, že je to asi moje „vlastní“ terminologie a bolerko se používá pro všechno, pardon :)

katango
1356 příspěvků 3.6.12 14:37

ad široká kostra: zapomněla jsem přidat, že mám taky velkou hlavu, proto mívám problém koupit sedící klobouk.

MP Barbucha
3716 příspěvků 3.6.12 19:36

@katango Mám také velkou hlavu:-) A široká kostra existuje, má ji moje sestra například. takže ač ona má chlapeckou a hubenou postavu a já naopak jsem zaoblená, můžeme si půjčovat oblečení:-) Má totiž širokou pánev a ramena, takže máme stejnou velikost a přitom ona je opravdu hubená

Sheba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.12 14:26

Tak jsem objevila v sekáči TH /TextilHouse/ krásné italské šaty,vypadaly úplně nově,nenošeně,perfektní padnoucí střih,ALE byly mi bohužel krátké.A to měřím jen 165cm.Já nevím,co potom mají nosit ženy kolem 180cm,když i mě je všechno krátké,to by pro ně nebylo ani jako mini.A já chci délku aspoň ke kolenům.

misacek80
6 příspěvků 28.8.12 08:03

V centru Ostravy jsem narazila na obchůdek, kde prodávají pěkné šaty i plavky. Líbilo se mi, že mě šaty ušijí klidně i podle obrázku a z látek které si sama vyberu. Nabídli mi, že jsou schopni zkombinovat prvky z těchto dámských společenských šatů a nebo je jen podle mých představ upravit. Však se tam zkuste zajít podívat i osobně, pokud to máte blízko, jsou tam moc příjemní.

Bugatti
4086 příspěvků 28.8.12 08:40

@misacek80 Ale toto přece nejsou společenské šaty pro ženy 45+! Tohle jsou opět rádobysexy umělotiny nevalné kvality! Tyhle „plesové šaty pro plnoštíhlé“ mne dostaly: http://www.gabriellashop.cz/…-saty-pytel/ Ale na druhé straně… na nic si nehrají, nazvali je příznačně „pytel“. ;-)

misacek80
6 příspěvků 28.8.12 09:11

Vím, že výběr nad 45+ na stránkách moc nemají a některé kousky jsou fakt originální :-D, ale myslela jsem to tak, že by bylo nejlepší si právě šaty nechat ušít na zakázku přesně podle postavy a věku každé z nás.

Bugatti
4086 příspěvků 28.8.12 09:18

@misacek80 V tom obchodě jsem nebyla, nejsem z Prahy, ale to co mají na stránkách mi připadá jako běžný umělohmotný průměr. Zmíněné šaty „pytel“ mají i ve velikosti 44/46, což mi připadá snad nositelné na ženě, která měří víc jak 180 cm, ta by ovšem už neměla sukni, ale bederní roušku. Navíc ušití takových „šatů“ nezabere víc jak hodinu a když vezmeme v úvahu, že spotřeba látky je maximálně 70 cm, spíš o něco míň, tak mi cena připadá velmi přehnaná. Tady cenu nelze ani omlouvat cenou návrhu, neb je to opravdu prachsprostý pytel.

Mysterious
146 příspěvků 28.8.12 09:37

Byla jsem teď o víkendu v Zaře, a docela bych si vybrala. Né tedy plesovky, ale šaty do divadla přijatelné délky tam měli.

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 10:11

Je mi 44 let a mám zhruba velikost 38, ale nemám úplně konfekční postavu, jsem klasické slovanská hruška. V létě nosím vlastně jen a jedině saty, pouze o víkendech a na neformální příležitosti sukně. Problém s pažemi řeším také bolerky, která mám v různých barvách, případně šálami z lehoučkých materiálů. Šaty z umělých materiálů, mají tu výhodu, že se snadno vyperou a při správném sušení se ani nemusí žehlit, jsou ideální na cestování. Některé nosím už nekolik let a stále vypadají šik. A co se týče věku: milé mladé dámy, nikdy jsem nebyla tak spokojená, sebevědomá a šťastná jeko dnes a stále se to lepší! máte se na co těšit.

katango
1356 příspěvků 28.8.12 10:26

@divkavmodrem Připadá mi, že z umělých materiálů nevyperete pot ani Arielem. Naopak jsem na dovolené v Řecku zjistila, že pokud vyperu svou bílou lněnou halenu pomocí mýdla a nechám ji na ramínku pěkně srovnanou a rukama vyhlazenou uschnout, není nutné se obtěžovat s žehlením. A proč myslíte, že šaty z uměliny vypadají stále „šik“? Mně to tak nepřipadá. A jsem už stará větev.

Bugatti
4086 příspěvků 28.8.12 10:30

Milé dámy, toto je prezentováno jako „plesové šaty pro plnoštíhlé“, mají je i ve velikosti 44-46. Cena 1300 korun českých. NAvrhovat je ani nebylo nutné, je to prachsprostý pytel, dokonce tak jsou i nazvány. A šití? Jeden podélný šev, začištění délky a horní části, někde pod pasem tunýlek s gumou. Jsem jen amatérská švadlena, tohle si troufám ušit za hodinu. Spotřeba látky 70 cm maximálně. Plus ten řetěz.

Příspěvek upraven 28.08.12 v 11:00

Bugatti
4086 příspěvků 28.8.12 10:32

@katango Já v létě šaty z uměliny vůbec nemohu nosit, když se spotím, udělá se mi vyrážka. Je-li látka nepordyšná, dělá se mi v tom špatně. A pravdou je, že pot je z uměliny cítit i po vyprání.

katango
1356 příspěvků 28.8.12 10:35

@Bugatti Souhlasím. Umělinu pokud možno nenosím vůbec. Zvláště v létě, mám to asi jako vy. To bych se rovnou mohla zaletovat do igelitového pytlíku.

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 10:47

To katango: Kupuji šaty značek PF, Infinit, GinTonic, concept, Jackpot, Diane von F. apod. Peru je pravda velmi často a neustále střídám, možná se také tolik nepotím, pohybuji se spíše v klimatizovaných místnostech, to je pravda. A že jsou šik a sluší mi, to vidím v zrcadle a na reakcích okolí. A dělá mi to radost!

Sheba
344 příspěvků 28.8.12 12:22
Letní slevy

V letních slevách se daly sehnat kvalitní šaty ve Van Graaf a v Debenhams. Viděla jsem tam kouzelné šaty značky Potis Verso, ale stály 4000,– a byly ve velikosti o číslo menší, než nosím. Chodila jsem je tam obdivovat a asi mi byly souzeny, protože najednou byla sleva na 1500,– a při vyzkoušení mi ta velikost padla jak ulitá. Úžasná barva, materiál i střih. Jsou pod kolena, s rukávky a zeštíhlují. Co víc si může žena 45+ přát…

MP Vladenka
1307 příspěvků 7.10.14 12:42
Společenské šaty pro maminku

Ráda bych oživila tohle téma - sháníme s mamkou společenské šaty pro ní - 172 cm, konfekční velikost 40/42, sem tam nějaký ten bochánek, ale nadváhu rozhodně nemá, tvar v podstatě přesýpací hodiny, blond, 58 let. Marně se pídíme po šatech, co by byly pod kolena, bez hlubokého výstřihu, např. tmavomodré, s rukávy (ať už krátké či delší), ne upnuté. Určitě potřeba vyzkoušet, takže ne eshopy. Nevíte o něčem v Praze? Užití by bylo do divadla, na společenské akce, na svatbu jakožto host…

MP Vladenka
1307 příspěvků 7.10.14 12:44
@MP Vladenka píše:
Ráda bych oživila tohle téma - sháníme s mamkou společenské šaty pro ní - 172 cm, konfekční velikost 40/42, sem tam nějaký ten bochánek, ale nadváhu rozhodně nemá, tvar v podstatě přesýpací hodiny, blond, 58 let. Marně se pídíme po šatech, co by byly pod kolena, bez hlubokého výstřihu, např. tmavomodré, s rukávy (ať už krátké či delší), ne upnuté. Určitě potřeba vyzkoušet, takže ne eshopy. Nevíte o něčem v Praze? Možno i nějaké společenské halenky + sukně (či co půjde použít ke kostýmkovým kalhotám). Užití by bylo do divadla, na společenské akce, na svatbu jakožto host…
bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.14 12:46

@MP Vladenka Moje maminka má černé šaty z MS- jsou tedy spíše pouzdrové, ale jinak vyhovují Vašemu požadavku, černé, krajkové, chodí v nich do divadla, na koncert, byla v nich na promoci vnuka, myslím, že jsou úplně v pohodě. Moje maminka je podle popisu menší a trochu silnější než Vaše, ale ty pouzdrovky jí dělají hezkou postavu. Jinak bych se podívala do Peeku nebo do Neo módy.

MP Vladenka
1307 příspěvků 7.10.14 12:49

@bertulka díky moc. Do Markse koukala, ale nic nenašla - a když, tak ty šaty byly těžce nad kolena. Peek a Neo módu vůbec neznám, určitě mrkneme. Díky!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek