Šaty versus figura

Fotoalbum tématu (67) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Giuli
2931 příspěvků 11.02.17 09:37
@Jordaan píše:
@AmigdalaJa myslim, ze byly organizovanejsi a moc casu neproflakaly (jako treba ja).

Ale preflákali. Nie toľko ako my, ale chodili na rozne páračky a kecali so susedkami. Mali to namiesto internetového plkania. :-D
Moja babička sa narodila v 19 storočí a prežila takmer celé 20 storočie, obidve svetové vojny a ona vždy vravievala, že si našli čas aj na robotu aj na parádu. Ak jej niekto povedal nemám čas, tak mu povedala rovno „nechceš to robiť“.
Ps. babička si na oblečenie potrpela a z domu neodišla, kým nemala šatku na hlave na milimeter rovno. :-)
ps2, nie každý si šil oblečenie sám, šiajcí stroj malí len tí solventnejší. A my sme stroj mali a babička šila nádherné veci. :-)

Giuli
2931 příspěvků 11.02.17 09:42
A aby som sa vrátila k téme a nebola furt OT, tak pre @grafin. Myslím, že zbytočne zveličujete a @xixela si tie šaty može kúpiť a pristali by jej.
@Gräfin píše:
@Giuli to jsou šaty pro ženy s pasem, ne pro xixelu, která má přes břicho víc než přes prsa. Na fotkách vypadají krásně, ale z xixely udělají almaru.
@xixela píše:
mé míry jsou 100 - 88 - 104 - no to je hrůza…když to vidím…

Jordaan
8274 příspěvků 11.02.17 09:44

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:32

Giuli
2931 příspěvků 11.02.17 09:55
@Jordaan píše:
@Giuli
Mame lepsi chemii, takze rychleji vypereme a rychleji se uzdravime.

Ale aj rýchlejšie ochorieme. Babička k lekárovi nechodila a neužívala žiadne lieky. Aj po 90 bola čiperná a sebestačná. Keby jej to otec dovolil, tak nám aj čerešne naoberá. :-)
A keď si naši kúpili prvú automatickú pračku, tak lamentovala, že to strašne dlho trvá, že ona by mala vypraté už 5 krát. :-D

Jordaan
8274 příspěvků 11.02.17 09:59

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:31

Giuli
2931 příspěvků 11.02.17 10:02

@Jordaan To by ju asi naštvalo, že si to nemože užívať s nami. Spomínam si, že my sme prvé pranie u tej pračky trčali všetci a čumeli ako teliatka na nové vrátka. :-D Potom nás to našťastie všetkých prešlo. :-D

Lála_druhá
452 příspěvků 11.02.17 10:03

Teda, když se to už tady zvrtlo na „co dělaly ženy před sto lety ve volném čase“, tak doporučuju knihu Ze života prababiček (https://books.google.cz/…C4%8Dek.html?…), kterou tady kdosi doporučoval ve vlákně o knihách. Sice je primárně o oblečení, ale o to tady právě jde, že…
(Dozajista se další spousta informací o životě před sto lety dá získat i z mnoha dalších knih. Lepší než plácat nesmysly.)

Amigdala 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 10:04

@Lála_druhá Kdo plácá nesmysly, prosím?

Giuli
2931 příspěvků 11.02.17 10:08

@Amigdala Asi to patrilo na mňa, uznávam knihu som nečítala, akurát som s tou mojou babičkou, ktorá rada spomínala, žila v jednej domácnosti 20 rokov. Ale chápem @Lála_druhá, nemám to z literatúry a tak už držím klávesnicu.

Amigdala 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 10:13

@Giuli Aha, já jen že jsem přecitlivělá na to když mi někdo podsouvá, že mám číst a co, plus s dodatkem, že bych pak neplácala nesmysly, neskromně se domnívám, že málokdo čte tolik co já, já si důsledně čas na čtení i nakupování hadrů vždy vyhrazuji!

cerruti
542 příspěvků 11.02.17 10:15

@Lála_druhá radšej mam spomienky na babičku, hoci nesu také presne ako píšu v knihe.

Giuli
2931 příspěvků 11.02.17 10:18

@Amigdala A ja si vyhradzujem čas na spomienky na babičku! Ona ma zbožňovala a ja ju mám ako vzor. Naučila ma šiť na šlapacom stroji a priviedla k posadnutosti módou. Ale babička bola východniarka a jej slová boli doslova „nikto nevidzí co máš v rici, ale co máš na rici“ a tak si dala suchý rožok, zapila ho vodou zo studne a za ušetrené prachy si kúpila nový kabát. :-D

DRW
2021 příspěvků 11.02.17 12:17

Mam na babicku a prabicku stejne vzpominky jako @Giuli, ta prvni byla vyucena svadlena a za 2WW a po ni nez dostala zloutenku delala pomocnou sestru v nemocnici. Prababicka, protoze nebyli z uplne nejchudsich vrstev, hackovala a pletla. Pamatuji si ty kvanta ubrusu, zaclon aj. pitomustek z bavlnenich niti uhackovanych nebo upeletenych drobnymi ocky. Ve vysledku, kdyz se to vyplo, byly to nadherne kousky. Nekde ve skrini jeste neco mam. A babicka vecne u siciho stroje sila pro sousedky a rodinu. Ale na, co si vzpominam, ze na zabavu a pokec se sousedkami si nasly obe cas. Navic ctily jako volny den nedeli a sobotni odpoledne. Pamatuji si, ze obe chodily do divadla a kazdy mesic mely neco noveho na sebe. A v pozdnim veku se vubec nezanedbavaly, pri pohledu na duchodkyne dneska, tak si vybavuji jen jednu vetu: „V tom bych nesla ani do konzumu.“ Nutno podotknout my jsme meli onen obchudeck cca 500 m od domova. A na konci 60.let a pocatku 70., kdy ja byla male dite a pamatuji si mistni zeny. Tak moje babicka vyrazela v lepsich, ale na vetsi vychazku nevhodnych satech. A ty ostatni zenske v takovych tech zasterach, co tady postla @Giuli pred casem. A z domu na delsi cas zasadne klobouk.

Pavlena
841 příspěvků 11.02.17 21:49
@Giuli a tak si dala suchý rožok, zapila ho vodou zo studne a za ušetrené prachy si kúpila nový kabát. :-D

Rozok jako rohlik? Ten byl prece jen v nedeli, misto zakusku..!

Giuli
2931 příspěvků 11.02.17 22:31

@Pavlena V dvadsiatom storočí roku pána 1985, keď to tá moja babička urobila, už to nebolo jedlo sviatočné, leč všedné. :-D

BEZDOMOVEC
1703 příspěvků 13.02.17 05:33

.

MP Edina
114 příspěvků 13.02.17 11:57

@xixela tak nám nafoťte to co máte doma a v čem chodíte teď, řešíte plesové šaty a plavky-to snad není až tak důležité, v tom se chodí jednou za čas, svému okolí a především sobě se musíte líbit i ve všední den

Giuli
2931 příspěvků 19.02.17 11:21
@Jordaan píše:
Dneska taky povazujeme za normalni a bezne veci, ktere tenkrat byly extravagantni, treba sport nebo cestovani.

Babičky na horehroní športovali. :-D

MP blanka
1457 příspěvků 19.02.17 13:44

@Giuli - pekná autentická fotka. Približne z ktorých rokov?

monel 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 13:50

Řešily se tady maloměstské plesy a oblečení na nich. já jsem na jednom včera byla a nebylo to tedy- bohužel, v našem městě… byla jsem tak překvapená, jak tam byly dámy krásně oblečené. většina měla dlouhé společenské šaty, minimálně dvacatery se mi líbily moc. u nás chodí baby na ples v krátkých šatech a gatích, ach jo. bylo to moc pěkné podívání.

Jordaan
8274 příspěvků 19.02.17 13:53

.

Příspěvek upraven 24.06.17 v 23:52

Giuli
2931 příspěvků 19.02.17 14:55

@Jordaan Fotka bola uvedená s komentom, že na Orave boli ženičky všestrané a debata pod fotkou bola o tom, že to nie je Orava, ale Horehronie. Autentitu nespochybňoval nikto. Ale či je to naozaj pravé netuším.

Klotylka
568 příspěvků 19.02.17 15:19
@Giuli píše:
Babičky na horehroní športovali. :-D

A není to spíš způsob přepravy, než sport? :-)

Klotylka
568 příspěvků 19.02.17 15:22
@monel píše: Řešily se tady maloměstské plesy a oblečení na nich. já jsem na jednom včera byla a nebylo to tedy- bohužel, v našem městě… byla jsem tak překvapená, jak tam byly dámy krásně oblečené. většina měla dlouhé společenské šaty, minimálně dvacatery se mi líbily moc. u nás chodí baby na ples v krátkých šatech a gatích, ach jo. bylo to moc pěkné podívání.
Úroveň těch akcí se totiž hodně liší. Připadá mi, že akcím, co se tam chodí v gatích a krátkých šatech a hraje tam nějaká obskurní kapela, by se mělo říkat zábava, tancovačka nebo tak nějak.

MP blanka
1457 příspěvků 19.02.17 16:07

@Klotylka - tie ženy vyzerajú spokojné, sú veselé, teda si myslím, že sú na pohyb na lyžiach zvyknuté. A či to robia z nutnosti sa niekam dopraviť, alebo len tak z plezíru, je mi jedno, pre mňa sú to športovkyne. Skôr by ma zaujímalo, kto a prečo ich odfotil, odhadujem, že to bolo v časoch, keď sa ešte tak bežne nefotilo, že si to nefotil vnúčik svoju babičku. Že by to bola fotka do časopisu? Fotka sa mi páči a ženy tiež!

Stránka:  « Předchozí 1 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Další »
 Váš příspěvek

Ralph Lauren je rytíř! Získává britský šlechtický titul

Americký módní návrhář Ralph Lauren získává britský rytířský titul,... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Mami, fakt dík aneb Pekla dětských šatníků

Autor: Janča

Říká se, že maminka má vždycky pravdu. Před pár dekádami let jsem o... Celý článek