Sauna a wellness - tipy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
verulenka
3336 příspěvků 3.1.14 13:24

Dovoluji si doporučení na skvělý relaxační víkend, alespoň já jsem byla nadšená http://www.hotel-sonnenhof-lam.de/…wald-lam.htm.

nanjua
1153 příspěvků 3.1.14 13:47

@Karoleenah Měla jste bílé? To už potom nejde vyprat? V Harkanech je možná podobná voda (?) a problém jsem se světlýma plavkama neměla. Tak děkuji, to abych ještě koupila nějaké tmavé plavky :-D

Edit: Pro toho, kdo si všiml toho „ý“ ve slově „bílé“: Nemám pro to žádné omluvení a stydím se :-D

Příspěvek upraven 03.01.14 v 14:15

Violetina
177 příspěvků 3.1.14 13:57

Jo, sauna. Nepotřebuju žádné vychytávky, saunu mám přes ulici, jen letos teda zdražili, takže už je to mimo moje skromné možnosti:(

Jinak na táborech míváme indiánskou saunu, ta je též výborná, ale musí se dobře postavit a utěsnit. Šlehání se březovými proutky a následný skok do ledové tůně je prostě neodbytně spjat s létem.

nanjua
1153 příspěvků 3.1.14 14:17

@Violetina Prosím nepopsala byste mi tu indiánskou saunu? Taky jezdím na tábory a tohle by mohlo být originální zpestření.

Bacteria
436 příspěvků 3.1.14 14:31

@Violetina ano, ano…taky prosím, jak udělat indiánskou saunu?

top topic
967 příspěvků 3.1.14 15:43

@Mylady2: saunu nesnasim, ale v Lanterne jsme byli na obed a byla jsem prekvapena kvalitou jidla. Opravdu velice povedene. Jedine, co bylo slabsi, byla obsluha a kava. Ne ze by obsluha byla vylozene tragedie, ale na to, jak se prezentuji a v souvislosti s urovni jidla, to trochu bilo do oci. Ale nic, co by nas extra zprudilo a odradilo od dalsi pripadne navstevy. Co vas dojem?

Mylady2
12413 příspěvků 3.1.14 16:15

@top topic ano obsluha je skutečně marná. Bohužel na východ od Prahy je opravdu problém sehnat dobrý personál…ale ještě horší personál restaurace jsem zažila v Kateřina Resort…to byl děs. :-)
Jídlo v lanterně je v poměru cena výkon fajn. Nic extra ale snaha je :-)

Coraline
1980 příspěvků 3.1.14 16:50

Miluju saunu! Doteď jsem chodila jen tak občas, ale rozhodla jsem se teď začít chodit do fitka, kde je v ceně i sauna, takže si do ní tak 1-2× týdně zajdu. Nevím teda, jestli je pro tělo uplně nejlepší jít do sauny po tréninku v posilovně, i když nikdy jsem se po tom nijak špatně necítila, tak snad to ničemu nevadí :). Vychytávky tedy žádné nemám, dokonce jsem si tam nikdy ani nebrala pití, ale jak o tom tak přemýšlím, asi s tím začnu.
Můj sen je mít jednou saunu doma, já to říkám pořád, že seveřani jsou velmi rozumný lidi :)

Violetina
177 příspěvků 3.1.14 17:36

@nanjua @Bacteria

je to jednoduché:) konstrukce je z dlouhých pritů, ze kterých se postaví kopulovitá kostra, celé se to přikryje starými plachtami, spacáky a jinými látkami, u země dobře utemuje, pak se vedle rozdělá pořádný fajrák, ve kterém se rozžhaví kameny do ruda; ty se pak přenesou dovnitř do vyryté jámy, lidi nalezou kolem dokola, a na kameny se chrstá voda či bylinný výluh, což tvoří páru… je to slast:)

přesný popis v knize táboříme v týpí nebo na netu;) (hledejte indiánskou saunu či potní chýši)

Aiweli
146 příspěvků 3.1.14 21:12

Já byla poprvé v sauně asi před rokem, pořád jsem z toho měla strach, to horko a pak zima, ale překonala jsem se a nakonec je to super.

Zatím mám vyzkoušených jen několik míst v okolí Ostravy, ale moc dobrý dojem na mě udělala sauna 365 v Porubě. Příjemné prostředí a pán co tam obsluhuje byl hrozně úslužný, pořád běhal kolem, vytíral, nosil zmrzlinu, sypal do akvária krmení, abychom měli zajímavější program :-D.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.14 21:50
Ať žije Německo
Těm, co nemají daleko do Německa, mohu doporučit termální lázně ve Wolkensteinu (Sasko), pak v Bavorsku Bad Griesbach, Bad Birnbach a Bad Fuessing.-). Na všech místech najdete opravdu dobré sauny.
@nanjua píše:
Je to sice téma, které s těmito stránkami moc nesouvisí ale věřím že se mezi Vámi najdou příznivci :-) Já sama jsem milovnicí sauny, konkrétně finské (ale ráda vyzkouším i parní a aromaterapie). Chodím s kamarádkama téměř pravidelně jak čas dovolí a postupem času jsme přišly na různé vychytávky. Třeba znáte zase jiné a rády se podělíte. Nebo místa, dávejtě tipy kam se zajet podívat a zrelaxovat :-)
alvapboudica
62 příspěvků 3.1.14 22:35

V Brně: http://www.gwstudio.cz/, jejich ajurvédské procedury + příjemný přístup. V zimě mám ráda solnou jeskyni.
Beskydy: Hotel Horal, bazén - slaná voda, skvělá kuchyně.

nanjua
1153 příspěvků 4.1.14 00:10

@Coraline Ján doteď žila v domnění, že to po tréninku dobré je, pro uvolnění svalů. Vy myslíte, že je to špatně? Pokud ano, bude to pro mě zase užitečná informace.
@Violetina Díky moc, to zní bezvadně! ráda bych to zrealizovala

TerezaFin
794 příspěvků 4.1.14 01:54

Kedze zijem vo Finsku saunu mam doma ;) Po fitku je sauna super, svaly sa uvolnia, v skoro kazdom fitness tu je sauna. Vzdy je to v cene.
Co sa tyka pitia pred saunou, v saune a po…fini piju kludne pivo :D Saunovanie nieje obmedzene, saunuju sa kludne aj denne. Sauna je tradiciou aj na Stedry den, kedy rodina pred vecerou ide do sauny :)
A najlepsia sauna v akej som tu bola, bola chatka na jednom z finskych ostrovcekov, povodna, v ktorej pukalo drevo, horela piecka, ta vona dreva bola uzasna, a na schladenie proste skok z mola do mora :)

Coraline
1980 příspěvků 4.1.14 10:29

@nanjua no já snad někde slyšela, že to dost namáhá oběhovej systém a chce to dát si mezi tím třeba hodinu pauzu… Ale v tom našem fitku to tak nikdo nedělá a na ty svaly jak říkáte to je na druhou stranu fajn… Nevím no, třeba to byla jen nějaká nafouknutá bublina a negativní vliv to nemá, stejně tam nemám kdy jindy chodit než po fitku, tak to nebudu nijak řešit :)

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.14 10:40

Co se CZ týče, tak jak už zde bylo zmíněno: Lanterna v Beskydech a Augustiniánský dům v Luhačovicích. Horal v Beskydech znám jen ten termál, což můžu doporučit, ale ROZHODNĚ mimo sezónu, jinak je tam dost narváno, což nesnáším. Spa jsem v Horalu nezkoušela. Ambru v Luhačovicích NEBRAT.
Na Kanárech určitě Gloria Palace San Augustin (Gran Canaria), jinde jsem tam spa nezkoušela.

nanjua
1153 příspěvků 4.1.14 12:25

@Coraline Tak kdyby se Vám dělalo špatně tak to poznáte. Taky bych chodila rovnou kdybych tu možnost měla, u nás nic takového bohužel není a trochu mi to chybí. Já musím přejíždět takže tu pauzu tam chtě nechtě udělám…

Ptera
112 příspěvků 4.1.14 21:50

Chodím pravidelně co týden každou zimu již 12 let do malé sauny v malém městečku poblíž Pardubic - je tam i vířivka a bazének s velmi studenou vodou, kde udělám 4 tempa tam a čtyři zpátky.:) i si můžu dopřát masáž. Už se tam za ta léta dost známe, co tam chodíme - tak to je bezva společenská příležitost si s ženami poklábosit.
Občas vyrazím navečer do Pardubic ve čtvrtek, do http://www.aquapce.cz/wellness
tam je to skvělé!!! Nejprve plavání v bazénu, pak různé sauny!
Piju kohoutkovou vodu při odpočívání, nosím si výbornou z domova, občas si koupím zelený čaj.
Saunám zdar!

Holka_Hnědooká
84 příspěvků 5.1.14 20:30

Taky saunu miluju. Akorát mám možná maličko nablblý dotaz. Vždycky jsem v ČR chodila jen do dámské, ale v nejbližších dnech mě poprvé společná. Jak to děláte? Jste celou dobu zamotané do prostěradla nebo ne? Byla jsem ve společné v Německu, kde se nikdo nezakrýval. Nestydím se, jen bych nerada někoho pohoršila… :-)

Taky jsem si všimla zajímavé věci. V Německu neexistuje, aby se saunové lavice dotýkala jakákoliv část těla. Pod vším musí být osuška. Samozřejmě i pod chodidly, když je máte na lavici pod vámi. Naproti tomu v Čechách (znám dobře Radlice) to nikdo neřeší a ručník se nechází obvykle pouze pod tím „nejnutnějším“. Vadí vám to nebo je vám to jedno? (Nebo je to taky možná problém pouze v Radlicích…)

nanjua
1153 příspěvků 5.1.14 21:01

@Holka_Hnědooká Nebalím se, pak je mi sauna k ničemu. Ve městě kde bydlím chodím jen do dámské. Hlavně vzhledem k mému povolání. Mímo město když mám záruku, že nikoho neznám :-) Prostěradlo nechávám pod celým tělem kromě chodidel hlavně kvuli sebe, nechci se dotýkat dřeva když vím, že se na něm někdo poředtím mohl potit. Jsem v tomto ohledu citlivka :-)

Když už jsem u toho co nesnáším tak se mi nedávno stalo, že si pode mě na schod sedla ženská a pokusila se mi opřít o nohy.

kitti1
22 příspěvků 5.1.14 21:18
@nanjua píše:
@Holka_Hnědooká Nebalím se, pak je mi sauna k ničemu. Ve městě kde bydlím chodím jen do dámské. Hlavně vzhledem k mému povolání. Mímo město když mám záruku, že nikoho neznám :-) Prostěradlo nechávám pod celým tělem kromě chodidel hlavně kvuli sebe, nechci se dotýkat dřeva když vím, že se na něm někdo poředtím mohl potit. Jsem v tomto ohledu citlivka :-)Když už jsem u toho co nesnáším tak se mi nedávno stalo, že si pode mě na schod sedla ženská a pokusila se mi opřít o nohy.

Taky mi vadí, že se u nás na hygienu zas tak nedbá. V potírně se můžu před „cizím potem“ chránit prostěradlem, ale v bazénku není jak, pokud do něj vleze někdo, kdo se před tím neosprchoval.

Taky mi vadí, když se do sauny snaží nacpat další lidi, i když je sauna plná místo toho, aby těch pár minut počkali než někdo vyleze. Vyhovuje mi ještě k tomu při saunování ležet, protože tělo se pak prohřívá stejnoměrně a vydržím v ní dýl, a proto docela s nelibostí snáším, když musím nově příchozím lidem uvolňovat místo a sedat si a nechápu, že nejsou schopni tu chvilku počkat než se místo uvolní

Holka_Hnědooká
84 příspěvků 5.1.14 21:19

@nanjua Díky za odpověď. Jo, to opírání taky nemám ráda.

A nevěřila jsem, co jsou ženy schopné v sauně probírat. Jednou jsem si od dvou důchodkyň poslechla, že manžel jedné měl něco se žaludkem. Neměla jsem do té doby tušení, jakými všemi tělními otvory se to dá vyšetřit… Samozřejmě si to líčily pěkně v barvitých detailech :D Všeobecně mi žvanění v sauně vadí. Chodím si tam odpočinout, ne poslouchat cizí pikantní detaily partnerského soužití.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.14 21:28

@Holka_Hnědooká Jednoznačně platí, že tělo se nemá dotýkat dřeva, proto se fasuje osuška či sarong. Recepční to vždy zdůrazňuje, alespoň v těch podnicích, kam chodím.

Holka_Hnědooká
84 příspěvků 5.1.14 21:30

@Lola Njn, v Radlicích to nezdůrazňuje nikdo, taky to tam podle toho potom vypadá :)

nanjua
1153 příspěvků 5.1.14 21:31

@Holka_Hnědooká Jak kdy, mě to poslouchání někdy docela baví. Hlavně když jdu sama. Lehnu si a je to jak rádio :-D

Ještě se mi vybavila jedna situace - historka, která souvisí s Vaší předešlou otázkou :-D
Byla jsem ve společné sauně a když jsem si všimla, že je jedna potírna úplně prázdná, vlezla jsem si tam. Vklidu si natáhla prostěradlo a lehla jsem si po celé délce lavice na břicho s tím že když příjdou ze dva lidi tak se nezesypu. Jenže vešlo 6 chlapů a posedali na lavičku naproti mě a začali si povídat jak u piva. Říkala jsem si „holka vydrž, něco přece zvládneš, ti odejdou dřív než ty“. Po cca 15 minutách jsem už nemohla a najednou zaslechnu „ty vole já už to nedávám, to je horko, jdu ven“ a druhý na to „ještě chvíli počkej, slečna to taky dlouho nevydrží…“. Pak mi to celé došlo. Tak jsem je narovinu požádala jestli by byli takový gentlemani a odešli dřív než já protože já už to dlouho nevydržím a nehodlám se tam motat před nima. Tak nakonec odešli napůl mrtví a já se napůl mrtvá pěkně vklidu posbírala :-D

Tak bacha :-D Raději choďte do sauny, kde už osazenstvo je a nemůže Vás nic překvapit.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek