Second-hand online

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Grine Kuzyne
243 příspěvků 6.9.13 13:01
@bambulka123 píše:
Zpravidla u všeho oblečení, které se po světě sbírá, je proklamováno, že je na charitu. A také že ano. Jde to do obrovských třídíren, tam se to rozdělí podle toho, co je pro kterou zemi vhodné a posílá se to tam. Do chudých zemí jde samozřejmě spousta oděvů, ale drtivá většina končí právě v sekáčích. Z výnosu jsou potom financovány různé charitativní projekty. A v tom je právě ta charita. Pokud by všechno sesbírané oblečení mělo fičet do afriky, nebo jiných chudých zemí, tak by tam nevěděli, co s tím mají dělat.

Přísun levného oblečení pak v chudých zemích likviduje domácí textilní produkci, která není schopna cenově konkurovat charitě.

bambulka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.13 13:44
Sekáč likviduje produkci textilu
@Grine Kuzyne píše:
Přísun levného oblečení pak v chudých zemích likviduje domácí textilní produkci, která není schopna cenově konkurovat charitě.

To myslíš vážně?!
Nevím, kde žiješ, ale vykládat něco o tom, že přísun textilu ze sbírek, likviduje domácí produkci textilu… To si jako myslíš, že řešením by bylo dát embargo na dovoz zboží a darů z jiných států a dopomohlo by jim to k rozvoji? Tvůj způsob uvažování se může jevit jako převratný, ale už dopředu, aniž by to někdo vyzkoušel, si myslím, že je spíš hloupý. I když mně napadá, že možná Severní Korea by se mohla blížit tvému ideálu, protože oni mají docela uzavřenou ekonomiku. Navíc reaguješ na něco co si ani nepřečteš pořádně. Je tam vysloveně napsáno, že drtivá většina skončí v sekáčích, o kterých se zde píše. Tzn. zboží nejde do chudých zemí, ale prodá se na trzích ve vyspělých zemích a z utržených peněz se financuje charita.
Je to podobné, jako kdyby jsi tvrdila, že humanitární pomoc v podobě pytlů s obilím decimuje rozvoj zemědělství v chudých zemích.
U nás, když přijdeš do charity, tak tě také oblečou zdarma. A není to to, co by likvidovalo náš textilní průmysl.
Nepopírám, že když si někdo koupí bundu v sekáči, tak si ji už logicky nekoupí v obchodě a tak se tato bunda nevyrobí atd. Principielně je ale ve světě nadprodukce a vyrábět něco jen proto, aby byla práce a generovat skleníkové plyny, spotřebovávat energii a řešit jak likvidovat odpad, namísto toho, aby se recykloval a znova používal je počátkem konce. A to rychlého.
No nic, to je asi marné…

jennyfor
758 příspěvků 22.9.13 16:40

Hm, hezky jste to tu vyostřily a přitom jde jen o osobní volbu jedné každé z nás. Já sekáče miluju, ovšem už trochu jinak, než v době jejich nástupu v devadesátých, kdy člověk jásal nad každým hadrem, který ulovil levně. Dneska se dá levně nakoupit i v řetězcích, někdy jsou ty ceny s lepším secondhandem srovnatelné. Ale já miluju ten adrenalín, to očekávání, že zrovna dneska kápnu na něco, bez čeho se nedá odejít :) Něco originálního, co nemá každý, nebo zrovna tu barvu šály, co mi bude ladit s kabátem, nebo fantastický kožený jezdecký holinky fungl nový za hubičku. Mám i laťku, pod kterou nejdu: Nekoupím nic, co je vytahané, potrhané, bez knoflíku, potřebuje přešít (stejně bych se nedokopala), do čeho bych měla zhubnout, co kouše, je těžké, z umělé hmoty, a nebo kde z nějakého důvodu váhám. Musí to být láska na první pohled, musím být přesvědčená, že se mi to hodí k mému stylu. Udělám si na nákup čas a užívám si i to hledání toho pravého kousku. Když nenajdu, nevadí, zkusím příště. Vždyť je to zábava. A člověk může vyzkoušet i střihy, které by normálně nekoupil. Takhle jsem přišla na chuť šatům ala šedesátá, do áčka, zdálo se mi, že už mám na ně po sezóně, ale pak jsem ty dvoje ze sekáče nosila s takovou chutí, že jsem si další koupila pak už v Promodu. Jen bych asi z výše uvedených důvodů nenakupovala v e-shopu, musím zkoušet, nejsem zrovna konfekční typ a taky musím cítit materiál v ruce…ale chápu, že ne všude je možnost navštívit kvalitní sekáč osobně…

lucky_monty
3 příspěvky 6.11.13 11:49

Super dodavatel na outlet a second hand http://velkoobchod.charley.cz/

lucky_monty
3 příspěvky 6.11.13 11:52

Třeba taky tady: http://www.charley.cz/

eszta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.14 15:34

Co třeba tady? http://extrem-textil.cz/

Go-lightly
3429 příspěvků 28.3.14 17:46
@Grine Kuzyne píše:

Domácí textilní produkci likviduje přísun levných hadrů z Číny. Tržnicové parádnice ohrnou nad použitými šaty nos.

prirodnizrzka
162 příspěvků 28.3.14 19:26

@Go-lightly
myslím, že tržnicová paráda stejně nemá šanci se dostat do sekáče, dřív se rozpadne

Housátko
6 příspěvků 11.4.14 10:42
Čím se desinfikuje oblečení v second handu?

Hezký den, nevíte prosím někdo, jakou chemikálií se desinfikuje oblečení, co jde pak do second handů? Ani nevím, jestli to dělají už v zemích, odkud sem to oblečení jde nebo velkoobchody u nás, ale dost by mě to zajímalo a nikde ( hledala jsem na netu i v angličtině asi hodinu )se to nedá najít…přijde mi to ale důležitý, protože tam nakupuju hodně a chci vědět, jak moc škodlivé to je ( pak bych třeba to oblečení vyprala víckrát než ho budu nosit a asi přestala chodit do hrabáren…). Jak je možný, že to nikdo nikde neuvádí? A proč???

Oldyn
6401 příspěvků 11.4.14 10:51

@Housátko
Je to nějaký plyn. Všechny žoky se před opuštěním dané republiky musí dezinfikovat.

Housátko
6 příspěvků 11.4.14 11:01
@Oldyn píše:
@Housátko
Je to nějaký plyn. Všechny žoky se před opuštěním dané republiky musí dezinfikovat.

jj, že je plyn vím, ale jaký…

em1976
91 příspěvků 11.4.14 14:29
Housátko
6 příspěvků 11.4.14 16:13
@em1976 píše:
@Housátko @Oldyn ozón?

Jednak by to z ozónu tak nesmrdělo a taky by nemuseli psát v těch prodejnách, že kvůli chem. desinfekci doporučují před nošením oblečení vyprat…Ono kdyby se to po jednom vyprání vypralo, tak je jedno, co to je, ale některé ty chemikálie se vyperpu třeba až po desáté nebo dokonce po padesáti vypráních…Tolikrát jsem nikdy snad žádnou věc ani neprala…

Oldyn
6401 příspěvků 14.4.14 22:10

@Housátko
Tak jsem pátrala a zjistila jsem název toho plynu, je to Methyl-bromid. :D

Housátko
6 příspěvků 14.4.14 22:43

No, moc děkuji za pátrání, ale asi to ono nebude… http://cs.wikipedia.org/…Methylbromid Methylbromid je v EU zakázaný od roku 2005 a navíc je to plyn bez zápachu, ale to oblečení má typický zápach…

Housátko
6 příspěvků 14.4.14 23:06
@Oldyn píše:
@Housátko
Tak jsem pátrala a zjistila jsem název toho plynu, je to Methyl-bromid. :D

Můžu se zeptat, kde jste to našla? Kdyby to byla pravda, tak teda nic moc…Rozpustný to ve vodě není…

elesse
102 příspěvků 14.4.14 23:25

Našla jsem nějaký atest, mrkněte sem

Housátko
6 příspěvků 15.4.14 09:00

Paráda, děkuji :). No tahle látka sice taky není nic moc - vdechovat to často přehrabováním v hrabárnách nebude nejlepší, ale jinak se dobře z látky vypere, což je super. Ale taky je bez zápachu, tak nevím, jestli tohle používají všichni, protože většinou to v těch second handech typicky smrdí. Každopádně to vypadá, že se to desinfikuje až u nás, takže to ti velkoobchodníci musí vědět. Dám příp. vědět, jestli ještě něco zjistím.

elesse
102 příspěvků 15.4.14 10:11

Já bych řekla, že klasicky bude existovat levnější a dražší verze desinfekce, ale bude to na obchodníkovi co si vybere nebo kde nakoupí…

Oldyn
6401 příspěvků 15.4.14 17:22

@Housátko
Zeptala jsem se dovozce, který provozuje třídírnu a velkoobchod s obnošeným šatstvem.

Sailorette
1594 příspěvků 23.7.15 13:57

@Dominika.keltnerova Tak jsem na to klikla a jak mám sekáče ráda, tak tohle jsou hrozné hadry.

Dominika.keltnerova
8 příspěvků 23.7.15 14:13
@Sailorette @Sailorette
@Sailorette píše:
@Dominika.keltnerova Tak jsem na to klikla a jak mám sekáče ráda, tak tohle jsou hrozné hadry.

no tak možná se ti líbí něco jiného než mě, já nakupuji pro děti a byla jsem vždy spokojená :)

Hopsinka28
1 příspěvek 23.7.15 16:06

Tak jsem dětem objednala na Second hand Sluníčko snad budu také spokojená :)

lilinka24
2 příspěvky 24.7.15 23:28

http://unimoda.cz/

Já ráda nakupuji na Unimoda.cz. Super kousky za super ceny.:D A nemluvím o dopravě a jednání. Můžu jen doporučit.:D Zkuste se mrknout. :)

Petra.prtka
3 příspěvky 25.7.15 01:11
@lilinka24 píše:
http://unimoda.cz/Já ráda nakupuji na Unimoda.cz. Super kousky za super ceny.:D A nemluvím o dopravě a jednání. Můžu jen doporučit.:D Zkuste se mrknout. :)

a co za super kousek a za super cenu jste si tam koupila? když second hand kousek stojí i 800kč? :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Tipy na nejlepší dárky k Vánocům: Jak udělat radost jemu i jí?

Mnozí se začínají připravovat na blížící se vánoční svátky. Jaký... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek