Semi-Formal - co to znamená

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maruš_kr
6 příspěvků 14.11.17 13:47
Semi-Formal - co to znamená

Prosím poraďte, když je dresscode Semi-Formal, mohu mít tmavé džíny, černé kozačky na podpatku bílá halenka bez rukávu s vodou a sako s 3/4 rukávem??
Nebo to musí být business oblečení jako šaty nebo sukně ke kolenům?

Asi budu muset dnes rychle na nákup jestli nemohou být kalhoty :-D
Děkuju předem :)

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Gorilka
793 příspěvků 14.11.17 13:55

http://www.chovani.eu/…ss-code/c799

Maruš_kr
6 příspěvků 14.11.17 13:57

Eh, takže se bude muset na nákup :D Když byste měli nějaký tip, budu ráda!

xSx
126 příspěvků 14.11.17 14:53

Halenka a sako asi ok, pokud to nevypadá nějak extra ‚levně‘, ale určitě ne džíny a kozačky, jestě navíc přes ty kalhoty… Kalhoty mít můžete, ale chce to nějaké společenské. Záleží samozřejmě taky na typu akce, zda je denní nebo večerní, na večerní bych si vzala osobně asi radši šaty/sukni.

marikahr
381 příspěvků 14.11.17 15:19

@Maruš_kr neviem preco sa vela ludi snazi pouzit dziny do akeho-kolvek dresscodu
Skor to patri do pekelnych celebrit ale vcera ma uputalo toto
Ostrihat tie ohony by si mal v prvom rade, a tie otrasne dziny urcite vymenit za oblekove nohavice

pavka_l
473 příspěvků 14.11.17 15:25

@Maruš_kr Nemáte jiné kalhoty než džíny?

Maruš_kr
6 příspěvků 14.11.17 15:40

Doma toho mám hafo… Jde o to, že až dnes poslali informaci o tom, že vyžadují na večerní akci SEMI-FORMAL dresscode a já jsem na cestách, takže žadné koktejlky apod. s sebou nemám. Takže situaci rychle řeším :-D

Maruš_kr
6 příspěvků 14.11.17 15:42

Je pravda, že džíny a sako na takovouhle akci je nejspíš no-no…

czDanda
477 příspěvků 14.11.17 17:20
@marikahr píše:
@Maruš_kr neviem preco sa vela ludi snazi pouzit dziny do akeho-kolvek dresscodu
Skor to patri do pekelnych celebrit ale vcera ma uputalo toto
Ostrihat tie ohony by si mal v prvom rade

Neudělá to. Jako správný lídr své strany si možná ještě nechá narůst bradku. S karálkama. :-)

tak Betty
375 příspěvků 14.11.17 18:03

@marikahr Já myslím, že Bartoš vypadá dobře i s dredama.

Gorilka
793 příspěvků 15.11.17 07:52

@Maruš_kr Můžeš odmítnout pozvání s tím, že nemáš co sebe, protože informace o dress code ti nebyla doručena v čas.

Mulberry
15 příspěvků 15.11.17 09:25

@Maruš_kr tohle není žádná obecná rada, protože dámy výše poradily skvěle, tak není důvod to opakovat. Můžu jen napsat, co bych udělala já.
Já bych šla v tom, co máte. Na nakupování bych se vykašlala. Tímhle způsobem člověk občas z „musu“ koupí věci, které má na sobě jen jednou, ještě navíc, když máte doma spoustu věcí. Proč vyhazovat peníze narychlo. To co popisujete bude pravděpodobně i tak na té akci nadprůměr (pokud je to tedy v ČR. Semi formal si lidé vysvětlují různě a není to návštěva anglické královny.

zelwice
5 příspěvků 15.11.17 11:42
Levně.

Vrch asi dobré, vzala bych útokem nějaký sekáč. Koupíte kalhoty či sukni k tomuto třeba okolo stovky. Pak mi to přijde vhodné a ne overdress. Jako asi i černé rifle jdou, ale já osobně bych sehnala něco levněji, ale líp/elegantně. A určitě malou kabelku, tu si kdyztak od někoho můžete půjčit.

Agraynel
47 příspěvků 16.11.17 14:00

@marikahr Já jsem na tom, že máme 21. století a rozhoduje to, co máme v hlavě a ne co máme na ní… no, evidentně někteří zamrzli myšlením někde ve století 15…

Jordaan
7322 příspěvků 16.11.17 14:05

@Gorilka

Tohle zrovna neni uplne nejstastnejsi navod. Nektere ty zenske vypadaji vedle tech chlapu v oblekach jako stetky, hlavne ty v tech koktejlovych satech.

weruberu
1055 příspěvků 1 inzerát 16.11.17 14:27

@marikahr Mám něco lepšího :-D

Pocit chladu
60 příspěvků 16.11.17 14:27
@Agraynel píše:
@marikahr Já jsem na tom, že máme 21. století a rozhoduje to, co máme v hlavě a ne co máme na ní… no, evidentně někteří zamrzli myšlením někde ve století 15…

vacsina ludi ma v hlave velke…, tak nech sa aspon dobre oblecu..preboha, ved sme v 21. storoci

Uživatel je onlineBossygirl
269 příspěvků 16.11.17 14:30

Weru, pocitchladu, holky, s Vámi je dneska sranda, přestala mě i bolet hlava!

Agraynel
47 příspěvků 16.11.17 14:34
@Pocit chladu píše:
vacsina ludi ma v hlave velke…, tak nech sa aspon dobre oblecu..preboha, ved sme v 21. storoci

No, jestli hodnotíte hodnotu člověka podle vohozu, je mi vás opravdu smrtelně líto… ;) raději santusáka s mozkem, co něco v životě dokázal než nažehlenýho panáka v kravatě, co má v hlavě piliny ;)

269 příspěvků 16.11.17 14:38

To Agraynel Jasně, santusáci jsou samé ryzí charaktery, lidé v elegantním oděvu jsou automaticky podezřelí. Přečtěte si název blogu.

Pocit chladu
60 příspěvků 16.11.17 15:36

@Agraynel o to nemusi, vazne
ludia, ktori maju nieco v hlave sa vedia obliect vhodne podla prilezitosti
ignoracia pozvanky s predpisanymi dress codom je len znamkou debility

a podla vasej logiky najviac Einsteinov by clovek nasiel niekde na futbalovych stadionoch alebo v ubytovniach pre bezdakov
no hodte sem meno nejakeho genialneho santusaka…co nieco v zivote dokazal /Trumpa nie:-)/

Gorilka
793 příspěvků 16.11.17 17:35

@Jordaan Holt, někdo čte text, někdo další se dívá na obrázky.

Jordaan
7322 příspěvků 16.11.17 20:20

@Gorilka

Aha, tak to se omĺouvam, jsem trochu pomalejsi. Takze kdyz je text doprovozeny obrazkem, tak to znamena, ze ten obrazek s tim textem nesouvisi? Treba jako tady, z Vaseho doporuceni?

Semi-Formal

Většinou to znamená, že velké večerní šaty či smoking nejsou vhodné. Z hlediska oblékání je Semi-Formal nejošemetnější. Zde záleží na hodině, kdy se událost bude konat. Je- li začátek dopoledne nebo odpoledne do 18.hodiny, ženy volí elegantní kostýmek, pánové oblek (nemusí být nutně tmavý). Je-li začátek po 18.hodině, ženy by si měly obléci koktejlové šaty - koktejlky, muži tmavý oblek.

benyka
5315 příspěvků 16.11.17 23:17

Jak vypadají koktejlky pro 60+? Nebo s takovými vykopávkami se už nepočítá?

269 příspěvků 17.11.17 00:43

@benyka Já si jedny takové koupila ve Van Graaf asi před 5 lety. Materiál syntetický mušelín v barvě kakaa, širší pás, široká ramínka, větší výstřih, rozšířená sukně, celé podsivkovane. Nosím je stále na lepší příležitosti hlavně v létě, přes ně buď smetanovou šálu z hedvábí nebo bolerko šité na míru ze smetanové krajky posite sem tam perlickami. K tomu vysoké podpatky, mám léta nude lodičky Guess, nezničitelné, a buďto české granáty nebo perly.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Růžově květinový Jared Leto

Americký frontman hudební skupiny 30 Seconds to Mars Jared Leto na... Celý článek

Reklama

Už víte, co si koupíte? Černý pátek je tady a s ním i uragán slev!

Všechny nákupní maniačky, pozor! Největší slevová akce roku je zpět... Celý článek

Poslední článek:
Instagram: Realita vs. Iluze

Autor: Kateřina Hl.

Jestli vám slova jako my story, squad nebo selfie nic neříkají, pak... Celý článek

Reklama