Seminář o látkách u paní Kalců

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Kalcu
164 příspěvků 16.4.12 17:28

Semináře „Šijeme s Burdou“:
Praha, Žitná 30 – 12.5.2012,
Brno, Kobližná 21 – 19.5.2012,
Semináře „Látky a jejich využití“:
Praha, Žitná 30 – 16.6.2012,
Brno, Kobližná 21 – 16.6.2012,
přihlášky na oba semináře můžete posílat na e-mail kalcu@kalcu.cz .

Kalcu
164 příspěvků 30.4.12 01:40

Dnes odeslány pozvánky všem přihlášeným na seminář „Šijeme s Burdou“, Praha, 12.5.2012, pokud by ji někdo nedostal, pište na e-mail kalcu@kalcu.cz

Cesnekacka
282 příspěvků 12.5.12 00:07

Jen připomínám, že už dnes jsou semináře „Šijeme s Burdou“ u paní Kalců v Praze. Jsem moc zvědavá, jak to bude probíhat :-)

ZetKa
292 příspěvků 12.5.12 22:03

Musím znovu poděkovat paní Kalců a jejímu týmu za dnešní seminář o šití s Burdou (bez Burdy). Neuvěřitelné tři hodiny povídání o šití, fíglech a různých drobnostech usnadňující práci…
Opravdu výborně strávená sobota, děkuji!

Kalcu
164 příspěvků 13.5.12 20:41

Děkuji všem přítomným za trpělivost na včerejších seminářích, dnes odeslány pozvánky na seminář „Šijeme s Burdou“ 19.5.2012 v Brně. Pokud jsem na někoho zapoměla ozvěte se prosím na e-mail kalcu@kalcu.cz.

Cesnekacka
282 příspěvků 14.5.12 00:01

Seminář byl opět svělý!!! Moc paní Kalců děkuji za jeho organizaci a moc se omlouvám firmě, že jsem zapoměla potvrdit svoji účast! :-) Bylo velice příjemné, opět potkat známé tváře:-) Potvrdily jsme si některé postupy a s některými novými jsme se seznámily.

Skutečnosti, které jsme se dozvěděly o Burdě-vydavatelství i zřejmé rozdíly mezi českým a německým vydáním časopisu nám všem vyrazily dech. Je opravdu nepříjemné zjistit, že se stylová a „šicí“ Burda, mění v časopis pro „široké masy“ a nosič reklam.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 01:17
@Cesnekacka píše:
Seminář byl opět svělý!!! Moc paní Kalců děkuji za jeho organizaci a moc se omlouvám firmě, že jsem zapoměla potvrdit svoji účast! :-) Bylo velice příjemné, opět potkat známé tváře:-) Potvrdily jsme si některé postupy a s některými novými jsme se seznámily.Skutečnosti, které jsme se dozvěděly o Burdě-vydavatelství i zřejmé rozdíly mezi českým a německým vydáním časopisu nám všem vyrazily dech. Je opravdu nepříjemné zjistit, že se stylová a „šicí“ Burda, mění v časopis pro „široké masy“ a nosič reklam.

to by me docela zajimalo - jaky je rozdil mezi ceskym a nemeckym vydanim (ja ctu to nemecke a malokdy to ceske, vzdycky mi to ale prislo dost stejne)?

Co se vyvoje casopisu tyka, je tam dost reklam, to je fakt, ale celkove mi prijde, ze je trochu modernejsi, nez driv. Rozhodne se tam obcas necha najit neco, v cem bych byla ochotna chodit a ne jen usedle „hausfrau“ modely. Doufam, ze tento vyvoj bude pokracovat…

Příspěvek upraven 14.05.12 v 01:48

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 01:22

Ty fotky ze seminare (zvlast ta druha) mi pripadaji jako velice slusne peklo (se dvema vyjimkama, ta tmavovlaska ve svetle halence uplne vlevo na druhe fotce a taky ta vedouci kurzu). Zbytek zrovna opravdu nemel svuj den (a kralovnou pro tento den vyhlasuju tu slecnu/pani v te vlnkovate pruhovane tunice a trvalou???). Mozna by taky nebylo od veci fotit ty ucastniky z nejakeho vyhodnejsiho uhlu, nez zezadu a v situaci, kdy budou mit sanci tvarit se aspon trochu pricetne. Aspon, kdyz mam v planu ty fotky pak povesit na internet.

Rahja
164 příspěvků 14.5.12 09:15

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:46

Kalcu
164 příspěvků 14.5.12 12:10

GreatSusan: Rozhodně sem nedávám fotky ze seminářů za účelem toho, aby se zdejší „pipky“ měly do koho trefovat. Semináře naopak slouží k tomu, aby se účastnice něco naučily. A budu raději, když na seminář někdo přijde v monterkách a něco tam pochytí, než když bude tlachat zde o perlách a kašmíru.
Jaký je rozdíl mezi CZ a DE Burdou? DE Burda 12/2011 má o 36 stran více. Nemluvě o obsahu.

Cesnekacka
282 příspěvků 14.5.12 12:43

Jenom bych si dovolila doplnit, že oněch 36 stran není vyplněno reklamou!!

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 13:44
@MP Kalcu píše:
GreatSusan: Rozhodně sem nedávám fotky ze seminářů za účelem toho, aby se zdejší „pipky“ měly do koho trefovat. Semináře naopak slouží k tomu, aby se účastnice něco naučily. A budu raději, když na seminář někdo přijde v monterkách a něco tam pochytí, než když bude tlachat zde o perlách a kašmíru.
Jaký je rozdíl mezi CZ a DE Burdou? DE Burda 12/2011 má o 36 stran více. Nemluvě o obsahu.

Pani Kalcu: je hezke, ze pro Vas jsou mistni ctenarky „tlachajici pipky“ (jak vyplyva z Vaseho komentare), ale presto Vam nevadi zvat tyto „pipky“ prostrednictvim pekla na Vase seminare.
Btw.: kdyz uz nekam vesim nejake fotky, tak je dobre si rozmyslet, co na nich je. Je totiz uplne jedno, za jakym ucelem jste je sem povesila, z tech fotek to neni videt a neni to na nich napsane - to je jaksi pricip fotografie, komunikace probiha pouze prostrednictvim obrazu. Dost pochybuju, ze Vam ty Vase omonterkovane ucastnice podekuji za to, ze jste vystavila jejich blbe vyfocene zadky a nepripravene obliceje kamsi na internet, dokonce na stranky, ktere jsou povestne tim, ze si na nich ctenari delaji z blbe oblecenych lidi srandu. Krome toho - za jakym ucelem jste je sem vlastne povesila? Ukazat svetu, ze cast Vasich zakaznic ma tlusty zadek a je blbe oblecena? Opravdu? Asi spis ne, tipuju, ze chcete komunikovat se zakaznikem, davat mu pozitivni feed back, upevnovat vazbu mezi Vasim obchodem a zakaznikem, animovat ho k dalsim navstevam prodejny a vsechen tenhle marketinkovy srot. Dobre myslene, ale tak trochu kulha to provedeni. Fotkama, na kterych zakaznice vypadaji jako provincni slepice nikoho moc nepotesite, naopak spis nastvete (me jste ale ohromne pobavila, takze to cele ma i dobrou stranku :-)).

Příspěvek upraven 14.05.12 v 14:11

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 14:10
@Cesnekacka píše:
Jenom bych si dovolila doplnit, že oněch 36 stran není vyplněno reklamou!!

zajimave. A je pocet strihu stejny nebo je taky o ca. 1/3 mensi?

DanielaS
5302 příspěvků 14.5.12 17:24

Pokud ja vim (sleduju nemeckou, ceskou a italskou Burdu), modely jsou ve vsech vydanich stejne. Strany navic muzou byt vyplnene rozhovory, clanky a navody na dekorace a doplnky, ale saty jsou ve vsech vydanich, pokud vim, stejne.

ZetKa
292 příspěvků 14.5.12 17:44

Sním či bdím? Deja vu? Diskuze o odívání čtenářek pekla vyfocených na seminářích u Kalců tu už někde byla, ne? A jestli se nepletu, byla docela plamenná :) Tak holky, přidejte trochu, ať si to můžu zase pročíst a zvednout si náladu :)) Některá kritika je celkem vtipná, ta, co je myšlena vážně rozhořčeně, je také vtipná, ale tam to určitě nebylo záměrem. A přesto pobaví :)

P.S.: Já na fotkách jsem, a je mi to celkem šumák

Ver
53 příspěvků 14.5.12 18:54

No mě to tedy slečny/dámy pekelné nepřišly. Nikomu nekoukalo prádlo, nelezly špeky z o 5 čísel menších kalhot ani nebyl nikdo umuněný či špinavý, takže nevím co byste chtěli více. Ano pod rouškou anonymity se kritizuje velice snadno. Mimochodem ve Vuittonovi a na jehlách se opravdu 300km nepotáhnu (nehledě na to že můj šatník toto ani neobsahuje).

Jinak bych chtěla poděkovat p.Kalců za velmi příjemně strávené odpoledne. Byla jsem zde poprvé a určitě se zúčastním i dalších seminářů.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 20:20
@ZetKa píše:
Sním či bdím? Deja vu? Diskuze o odívání čtenářek pekla vyfocených na seminářích u Kalců tu už někde byla, ne? A jestli se nepletu, byla docela plamenná :) Tak holky, přidejte trochu, ať si to můžu zase pročíst a zvednout si náladu :)) Některá kritika je celkem vtipná, ta, co je myšlena vážně rozhořčeně, je také vtipná, ale tam to určitě nebylo záměrem. A přesto pobaví :)P.S.: Já na fotkách jsem, a je mi to celkem šumák

:-) jestli tou vazne rozhorcenou kritikou myslite tu moji, tak je to omyl. Je minena skutecne jen vtipne a taky mozna trochu jako jemny stouchanec pro pani Kalcu - ona to mysli dobre a v podstate i dela skoro dobre, jen bohuzel trochu nedomyslene a hlavne neprofesionalne. Ale co se mne tyka, klidne muze fotit a davat sem fotky az do aleluja, ja se nad tim vzdycky rada zasmeju…

JarkaJar
432 příspěvků 14.5.12 20:59
Opravdu?

GreatSusan, opravdu si myslíte, že ženy na fotkách si zaslouží kritiku? Nevidím mezi nimi jedinou, která by si kritiku zasloužila. A připadá mi trochu nefér posuzovat ženy, které přišly na seminář o látkách, jako by šlo nejmíň o návštěvu Národního divadla. A neříkejte prosím o paní Kalců, že svou práci dělá „skoro dobře“, to mi taky nepřipadá spravedlivé. A nedalo mi, abych se neozvala.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:21

GreatSusan Vaše příspěvky se mi líbí čím dál míň. Jak už bylo řečeno třeba ot jsou lidi, co stále tápou v módě, chtějí to změnit a pořád to není dotažený do konce, tak šli na seminář u paní Kalců, aby se naučily šít z burdy a dokázaly si spíchnout něco lepšího, než co měli na sobě. Proč hned tolik jedu, že nejsou slečny oblečeny bůh ví jak? proč ten komentář o fotkách, co jsou foceny zezadu nepřipravené?

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.5.12 22:02

Myslím, že GreatSusan nehodnotí ty ženy, ale spíš to, že většina z nich není zachycena v lichotivých pózách a možná kdyby věděly, že se budou fotit a fotky pak budou viset na internetu, oblékly by se jinak. A třeba i nalíčily.
Já bych tedy určitě nebyla ráda, kdyby někde visela fotka moje, kde vypadám blbě.

Katio
196 příspěvků 14.5.12 22:46

@JarkaJar Myslím, že to „skoro dobře“ patřilo způsobu prezentace dam na těch fotkách a ne samotné práci paní Kalců. Kdyby se řeklo: „A teď si uděláme fotku do památníčku, všichni usmívat!“, budou se nejspíš všechny tvářit jinak a možná by se i některá usmála. Zvlášť druhá fotka vypadá, jakoby to byla strašná nuda (což si vůbec nemyslím!).

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 23:03

@Barbucha a Katio: diky! konecne nekdo, kdo me chape :-)

Pro vsechny ostatni: skutecne nekritizuju az tak moc ty zenske na fotkach, proc taky. Nektere jsou z meho hlediska upravene ne uplne optimalne, jine jsou vzhledem k prilezitosti naprosto ok. Co kritizuju, je kvalita fotek, ktera je naprosto mizerna a skutecnost, ze se kdesi na internetu vyvesi fotky, na kterych je veskere osazenstvo foceno z nelichotiveho uhlu a bez pripravy. Fotka skupiny 25 lidi, na ktere 19 z nich neni videt oblicej nikdy nebude vypadat dobre. Vyfotit nekoho, kdo o foceni nevi tak, aby vypadal dobre, je dost tezke. Kdyz se jedna o skupinu lidi, je to temer nemozne. A kdyz to dela amater za blbeho osvetleni, z blbeho uhlu a amaterskym fotoaparatem, tak je to na 100 procent nemozne. Zverejnit takove fotky mi prijde vuci tem lidem na nich prinejmensim nefer. Pani Kalcu mohla ucastnice poprosit, aby utvorily skupinku a udelat skupinove foto, na kterem vsichni vedi, ze jsou fotografovani. Dalsi by mohl byt portret vedouci seminare. A potom par „zatisi“ s materialem a pripadne s ucastnici. Vysledny dojem by byl o rady lepsi.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 23:10
@JarkaJar píše:
GreatSusan, opravdu si myslíte, že ženy na fotkách si zaslouží kritiku? Nevidím mezi nimi jedinou, která by si kritiku zasloužila. A připadá mi trochu nefér posuzovat ženy, které přišly na seminář o látkách, jako by šlo nejmíň o návštěvu Národního divadla. A neříkejte prosím o paní Kalců, že svou práci dělá „skoro dobře“, to mi taky nepřipadá spravedlivé. A nedalo mi, abych se neozvala.

Ja mezi nima aspon jednu, ktera by si kritiku zaslouzila, vidim. To je ale vec vkusu (meho) a neminim se o tom hadat. Nikde netvrdim, ze by se mely ohaknout jako do Narodniho divadla, zas to tak neprehanejte, to pak neni spravedlive vuci mne. A pani Kalcu dela dobre skoro vsechno - vsechno, az na to spatne foceni a zverejnovani tech spatnych fotek.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 23:16
@seznam.mih píše:
GreatSusan Vaše příspěvky se mi líbí čím dál míň. Jak už bylo řečeno třeba ot jsou lidi, co stále tápou v módě, chtějí to změnit a pořád to není dotažený do konce, tak šli na seminář u paní Kalců, aby se naučily šít z burdy a dokázaly si spíchnout něco lepšího, než co měli na sobě. Proč hned tolik jedu, že nejsou slečny oblečeny bůh ví jak? proč ten komentář o fotkách, co jsou foceny zezadu nepřipravené?

Nevidim rozdil mezi jedovatym komentarem k fotce kohosi na seminari pani Kalcu a jedovatym komentarem k fotce kohosi na ulici v Adinym clanku. Protoze je to v krame pani Kalcu, tak se najednou nesmi kritizovat? Proc? Protoze ty damy patri ke good guys? Komentar o fotkach zezadu a bez pripravy vysvetluju nahore.
Btw. pisu sem sve nazory proto, ze mam potrebu (mozna, ze prebujelou) je vyjadrit, ne proto, abych Vam udelala radost.

Rahja
164 příspěvků 14.5.12 23:27

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:45

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek