Seminář o látkách u paní Kalců

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Kalcu
164 příspěvků 3.6.12 16:41

Po zveřejnění infa, že o prázdninách nebudeme pořádat semináře, jsem dostala několik rozhořčených e-mailů, že by jsem o prázdninách měla udělat alespoň něco oddychového. Dávám sem tedy k diskusi, pořádání semináře „Drbání o šití u kávy“. Seminář by proběhl v Praze 14.7.2012 a 25.8.2012. V Brně 21.7.2012 a 18.8.2012. Zajistím na všechny semináře krejčovou a pokud máte nějaké vlastní výrobky a potřebujete s něčím poradit, tak zde bude možnost. Prosím zatím neposílejte přihlášky, až podle diskuse zde, včas oznámím termín pro příjem přihlášek.

volfish
945 příspěvků 5.6.12 13:08

Drbání o šití u kávy - za sebe nevím.
Ale mám dotaz na plánovanou školu šití a konstrukce střihů - kdy prozradíte nějaké bližší info? Ráda bych nějaký kurz navštěvovala a do těch od konkurence už je potřeba se začít hlásit, aby na mě případně zbylo místo (pokud zjistím, že vámi plánovaný obsah kurzu nenaplňuje mé představy).

Kalcu
164 příspěvků 5.6.12 14:05

Vzhledem k tomu, že lektorka, která tyto kurzy povede nastoupila teprve včera, zatím přesný plán není, ale představa je taková, že by semináře byly minimálně jednou týdně, po dvou až třech hodinách. Náplní by mělo být vše, od úplných začátků, až po profi vychytávky a to jak se týká konstrukce střihů, nebo vlastního šití. Rozhodně to nebude už tak masové po 30ti účastnících a hlavně se změní systém přihlašování a účastí.

Kalcu
164 příspěvků 13.6.12 10:42

Jen připomínám, seminář „Látky a jejich využití“ již tuto sobotu 16. 6.2012.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 10:54

Prima, hlavne sem pak nezapomente hodit par fotek!

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 12:38

@GreatSusan čtete mi myšlenky:)))).

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 13:02

Souhlasím s GS a RL, taky bych se na těch fotkách vidět nechtěla, a to se sama sobě líbím.
Jinak díky vám, zase jsem si pěkně početla (zřejmě máme společného víc, než si připouštím, což je dobré vědět)
Soudím, že seznam. mih má nějakou dys-něco, já jsem si zvykla, u ní to nějak filtruju.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 13:17

K tomu pravopisu bych ještě ráda napsala toto:
Mně chyby ani nevadí, pokud je příspěvek srozumitelný. Vlastně mne na webových diskusích nepobuřují vůbec, kolikrát ony můžou pomoct stvořit novou kvalitu. Asi jako virus, kterej mění kód dna, dokážou chyby mimoděk zplodit nové slovo. Přiznávám se ale také, že pokud narazím na někoho, kdo opravdu UMÍ psát, má vybroušený, originální a nenucený styl, chrochtám blahem. Pokud tedy má taky co říct, což není tak samozřejmé - bohužel se výjimeční jedinci ve svém samožerství uchylují k bezúčelné slovní ekvibristice bez pointy (tady nikdo takový není)

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 19:28

Já bych na kafe přišla. A jsem zvědavá na podzim.

Kalcu
164 příspěvků 13.6.12 19:36

@Levandule Příští týden zveřejním termíny na červenec.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 19:41

@runningfox Ne nemám žádnou dyslexii, dysgrafii, ani nic podobného. Jsou to jen překlepy.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 19:44

Mě se akorát líbí, že na ty fotky nadávají jen ty dámy, které na fotkách nejsou a ty dámy, které se na fotkách poznávají, tak těm to nevadí.

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 19:47
@seznam.mih píše:
@runningfox Ne nemám žádnou dyslexii, dysgrafii, ani nic podobného. Jsou to jen překlepy.

Nemáte ji diagnostikovanou, ale máte. To nejsou překlepy. Mám bratra, který je schopný napsat šílené věci a netrkne ho to. Taky nikdy nebyl v PPP a nic mu „neobjevili“, vystudoval jazyky a je to chytrý kluk ;-)
Jinak mně vaše chyby nevadí, bazírovat na pravopise je prostě to nejjednodušší, co se v psaném textu dá, někdo píše bez chyby, ale smysl to nemá žádný.

Kalcu
164 příspěvků 13.6.12 19:50

@seznam.mih To chce klid :-))))Jsou lidé kteří musí „rejpat“ do všeho a být nejchytřejší na celém internetu.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 20:02

@Levandule Měla jsem opožděný vývoj řeči. Mluvit jsem začala pořádně v šesti letech. Jinak se mnou máma lítala po doktorech. Navštěvovala jsem logopedii a nastoupila jsem do dyslektické třídy a tam jsem byla tři roky. Pak jsem šla do klasické třídy. Takže vím na jisto, že nemám žádnou dyslexii. Čtu plynule bez zaškobrtnutí, to bych s dyslexií nezvládla. Co jste viděla u mých příspěvků jsou opravdu jen čistě hrubé překlepy, které jsem jednoduše nezkontrolovala - byla jsem líná.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 20:03

@MP Kalcu Já jsem v klidu. Mě tyhle diskuze baví :)

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 20:12
@seznam.mih píše:
Co jste viděla u mých příspěvků jsou opravdu jen čistě hrubé překlepy, které jsem jednoduše nezkontrolovala - byla jsem líná.

Jaj - a já se vás zastávala!! :) brácha prostě napíše „na domně“ a vůbec mu to nepřijde na první pohled nějaké divné. Tak jsem myslela, že jste podobný případ :)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 20:17

@Levandule Já jsem ráda a vím, že jste to myslela dobře ;).

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 23:49

@Levandule " na domně " prominu, ale „…sem byla v tej zelenej sukni pač mladej a fotr… mne neskutečně baví, to se chechtám a volám kolegyni ať si jde taky užít:-).
Zato výraz " sem študovala módní návrhářku“ mne vedl k chvilkovému zamyšlení, která to byla návrhářka, jejímuž dílu slečna věnovala pozornost?

Příspěvek upraven 14.06.12 v 00:02

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 23:55

@MP Kalcu už jste doručila seznam. mih ty vzorníky do Plzně neb musela na autobus?
Pač z toho máte tydlety zisky " :-)

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 00:40

Nemohu si pomoci, ale já si při čtení seznam. mih vždy vybavím Lízu Doolittlovou :-)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 04:28

Vám připadá vtipné, nebo vás nějak pobuřuje, že píšu nespisovně? Hmm tak se smějte dál dámy, ale tady už to silně nepatří.

JarkaJar
432 příspěvků 14.6.12 12:41

@seznam. mih
Je dobře, že si z toho rýpnutí od runningfox nic neděláte. Myslím, že je nás tu víc, kdo rád čte Vaše příspěvky. Máte hodně co říct a máte spoustu zajímavých názorů. Myslím, že chyby, které občas uděláte, pocházejí z toho, že píšete tak rychle, jak myslíte.
Po 17. listopadu 1989 byl střed Prahy polepený letáčky, které napsali studenti a kupodivu už tenkrát se tam daly číst chyby druhu " vitach, ženy vyděli…" - a to byli vysokoškoláci. Přitom chyby v češtině mi vadí, ale když je obsah zajímavý, chyb si nevšímám. Nakonec i sama občas asi nějakou udělám, když si napsané po sobě dost pečlivě nepřečtu.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 13:32

Ja nevim, jestli seznam. mih pise nespisovne. Prijde mi, ze pouziva spis nejaky dialekt nebo argot. V kombinaci s tema chybama je to (pro me) nekdy na hranici srozumitelnosti. Jeji prispevky ctu v podstate rada, protoze jsem se jeste nikdy nesetkala s nekym, kdo by mluvil jako ona.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 13:35

@JarkaJar
Konstatovala jsem, že seznam. mih píše jako dyslektička. Kde máte jaké rytí? Asi jste nečetla celé vlákno, ale zřejmě nával jednoduchých emocí při spatření mého nicku ve vás vyvolává tyhlety nekoordinované výlevy diskutérské (pseudo)solidarity?
Nejsem grammar nazi. Ale když někdo píše jako ta zmíněná diskutérka, vybaví se mi mí kamarádi dyslektici. Znám jich dost z výběrové (matematické) třídy.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek