Sešitý rozparek u kabátu aneb zimní varianta ponožek v sandálech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucka00000
1 příspěvek 28.1.20 16:41
Sešitý rozparek u kabátu aneb zimní varianta ponožek v sandálech

Taky jste si všimli, kolik lidí chodí v ulicích (minimálně těch pražských) v krásných trendy kabátech, ale nechají si z výroby sešitý rozparek? Na zadku jim pak zmíněný úlet tvoří v závislosti na postavě různé zábavné boule a další kreace. Přijde mi to zoufalé a často přemýšlím, jestli dotyčného nezastavit a neupozornit ho na to. Udělali jste to někdy? :)

Reakce:
giuliettka
5588 příspěvků 28.1.20 16:56
@Lucka00000 píše:
Taky jste si všimli, kolik lidí chodí v ulicích (minimálně těch pražských) v krásných trendy kabátech, ale nechají si z výroby sešitý rozparek? Na zadku jim pak zmíněný úlet tvoří v závislosti na postavě různé zábavné boule a další kreace. Přijde mi to zoufalé a často přemýšlím, jestli dotyčného nezastavit a neupozornit ho na to. Udělali jste to někdy? :)

Koľko máte rokov? 15? Mne pripadá zúfale upozorňovať niekoho na to, že má zašitý rázporok na kabáte. Čo Vás je po tom?

vlm
4871 příspěvků 28.1.20 18:29

@Lucka00000 ano, všimly, psaly jsme a komentovaly to mnohokrát, ano je to peklo pekelné, už jsem ví upozornila… ale vy jste první kdo kvůli tomu založil nové vlákno, proboha proč???

Neferek
143 příspěvků 28.1.20 18:44

Pár známých jsem na to už upozornil. Prostě to nevěděli/nenapadlo je to a v obchodě jim to nikdo neřekl. Ale že by mi to nějak drásalo nervy to teda fakt ne.

Lizbeth
1141 příspěvků 28.1.20 21:37

Už jsem bohužel viděla i několik videí, kde youtuberka dělala přehlídku nakoupeného zboží z číny a podobně a nevěděla, že kapsy a rozparek jsou zašité schválně a vydávaly to za vadu..načež tedy přišla reakce od lépe informovaných fanoušků.
Trochu zarážející slyšet a vidět takovou neznalost u někoho, kdo chce lidem předvádět zrovna oblečení :)

Jinak já okolo sebe pěkné kabáty v ulicích nevidím vůbec a už vůbec ne zašité rozparky..ale tak já nejsem z Prahy, že jo.

jarnyvanok
13 příspěvků 28.1.20 22:03

Podla etikety by sme mali taku osobu velmi slusne upozornit na vselijake nedostatky na obleceni. Par krat som to videla, ale nechcelo sa mi na ulici oslovovat cudzich ludi. Mozno sa jedneho pekneho dna nahodou dostanu do tejto diskusie a rozparaju si ten razporok na kabate.

Moudd
128 příspěvků 28.1.20 23:41

Kamarádka si koupila v sekáči pěkný vlněný kabát, ale zadní rozparek se jí rozvíral a trčel tak, že ho radši zašila. Třeba někteří z lidí se zašitými rozparky to mají taky schválně - protože rozparek nebyl dobře ušitý a „zlobil“.

vlm
4871 příspěvků 29.1.20 06:08

@Moudd tak to si ho ale zašila celý ne?, Neudělala si tam jenom ten pojistný kříž, co máte z výroby, při chůzi to vypadá fakt kouzelně.

mikrob
216 příspěvků 29.1.20 07:55

Jen cestou metrem z lékařského domu na hlavák jsem jich potkala minimálně pět :-) Asi to patří spíš do pobaveného vlákna.

MP blanka
2257 příspěvků 29.1.20 08:42

Ja som predvčerom išla chvíľu za slečnou, ktorá mala rozopnutý kabát, na bokoch dva rozopnuté rázporky / boli tam gombíky, ale mala je rozopnuté /.Kráčala veľmi rýchlo a pri chôdzi gestikulovala rukou, v ktorej nedržala mobil, do ktorého hovorila. A pretože išla rýchlo, tak sa všetky tie voľné diely všelijako hýbali a zvíjali a najviac zvláštna stuha na tom gestikulujúcom rukáve. Bola celkovo asi 20 cm dlhá, zložená na plovičku a našitá na rukáv asi 15 cm od DO. kabát béžový, stuha tmavo hnedá. Celý čas, čo som ju mala v dohľade som rozmýšľala, čo to je.

bao-baba
629 příspěvků 29.1.20 10:09

Občas se také objevují našité cedulky na rukávech kabátů a sak. Ale musím se přiznat, že jsem si nechávala zašité kapsy u sak, abych si tam nestrkala ruce a neměla pak kapsy „vygajdané“.

vlm
4871 příspěvků 29.1.20 11:13

@MP blanka nenasivaly se takové tkalouny kdysi v čistírně? ale v tomhle případě to muselo být něco jiného

MP blanka
2257 příspěvků 29.1.20 13:11

@vlm : áno, presne to ma tiež napadlo, ale nevidela som to až tak zblízka, a potom - takú značku z čistiarne by si snáď neponechal nikto? Napadla ma aj netradične umiestnená maturitná stužka, ale tá býva zelená. Možno to bol nejaký nový módny uletený nápad, v súčasnej dobe už fakt nikto nemôže na nič povedať, že je to hrozné, pretože čo ak len nemá dostatok informací? V tom, ako slečne pri rýchlej chôdzi lietali všetky otvorené diely okolo tela aj ten pásik nejako zapadal do kontextu. :-)

Temperance
2274 příspěvků 29.1.20 14:53

@MP blanka Viděla jste i druhý rukáv? Nebo kabát zepředu, jestli tam těch hnědých prvků nebylo víc? Já jsem v 70. letech měla zimní kabát (nelíbil se mi, ale to bylo v době, kdy mi oblečení kupovala maminka) se stahovacími pásky na rukávech. Třeba je měla v duchu celkového stylu rozvázané…

MP blanka
2257 příspěvků 29.1.20 16:50

@Temperance -Na druhom rukáve som nevidela nič, ale je pravda, že ani tú ruku, lebo ju mala slečna zohnutú vpredu, keďže telefonovala. Možno ste teraz vyriešila jednu záhadu.

marikahr
1031 příspěvků 29.1.20 21:24

@Lizbeth ja tiež pekné kabaty v uliciach nevidím, asi to bude aj tým, že sa v uliciach pohybujem zriedka ;-)
Ale na 90% sú zastúpené bundo-kabaty a vetrovky…

marikahr
1031 příspěvků 29.1.20 21:28

@bao-baba vrecká na niektorých sakách som si nerozpárala tiež, a na jednom kabáte som ich rozpárala asi po 3 sezóne ;-)

marikahr
1031 příspěvků 29.1.20 21:28

Edit: zdvojeny prispevok

DanielaS
5056 příspěvků 31.1.20 11:17

Nekdy jsou rozparky sesite i na produktovych fotkach. Jako ze prece to nebudeme pro modelku parat, vsak se jen vyfoti a dame to zpatky do regalu…

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek