Sexuální náruživost v souvislosti s péčí o sebe

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.13 19:35

.

Příspěvek upraven 01.09.13 v 16:09

ofeliet
429 příspěvků 29.6.13 19:37

@uu
To ještě nikdy nepadlo, třeba mi to řekne syn, až doroste :-). Dcera hysterčí taky, po mně :-).

monel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.13 19:45

@ofeliet nerozebírejte to, nebo vás tady rozsekají na kusy- jak to máte doma, je jen a jen vaše věc. jsem taky docela vznětlivá, mám to po mamce, byla výborná a oblíbená dětská lékařka, děti milovala, jenže já jsem hodně zlobila a mockrát jsem tedy dostala na zadek a jednou dokonce prkýnkem, protože vařeka byla málo.
s otcem se hádali, protože byla fakt temperamentní, ale rozvod nebyl na pořadu dne ani náhodou.. tak nějak asi chápu, jak to myslíte..

ofeliet
429 příspěvků 29.6.13 19:48

@monel
Díky, asi tak :-).
To jsem já a neměnila bych se :-), aspoň každej ví, na čem se mnou je…

modra_kocka
903 příspěvků 29.6.13 19:52

Tady je zas plno odborníků na výchovu cizích dětí a fungování cizí rodiny… To fakt nikoho nenapadlo, že není hádka jako hádka a křik jako křik? Každá hádka nevypadá tak, že se lidi navzájem uráží a vytahují na sebe dávno zapomenuté věci. A křik automaticky neznamená urážky a osobní výpady.
Na tvrzení @ofeliet, že pořád se ovládat není moc dobré, a že je lepší se hádat před dětmi, aby viděly, že to prostě k životu patří, a že hádka neznamená konec světa a rodiny, něco je.

Chany
928 příspěvků 29.6.13 20:00
@ofeliet píše:
Tvrzení je podloženo pozorováním.
Ad přirozená potřeba, pokud je Vaše přirozená potřeba kálet na náměstí, musíte se ovládat :-), abyste to neudělala. Já takové choutky nemám, mezi mnou ovládající a neovládající moc velký rozdíl není. Myslím, že se tomu říká, že člověk je vyrovnaný :-).

O SVÝCH potřebách jsem se tu vůbec nezmínila a Vaši očividnou manipulaci s výroky odmítám.
Pozorování je průběžný proces, závěry lze udělat, až budou děti dospělé.
Do té doby jsou to pouze nepodložené domněnky. Definice „vyrovnanosti“ nepotřebuje komentář… ;)

monel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.13 20:05

Když jsem byla mladší, docela se řešilo, jak to má doma ten či onen, ale teď už vůbec- ti, co spolu nechtěli být, už spolu nejsou a ti, co spolu jsou, to mají nějak nastavený, jak jim to vyhovuje.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.13 20:14
@monel píše:
@ofeliet nerozebírejte to, nebo vás tady rozsekají na kusy- jak to máte doma, je jen a jen vaše věc.

A preto je toľko týraných deti a nikto im nepomože, veď čo ma je po tom, že u susedov se večne reve a nadáva. Je to len ich vec…

monel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.13 20:30

@Giulietta jenže do takových věcí málokdy vidíte tak, abyste se nějak vměšovala… hodně poznají třeba učitelky a vím o jednom takovém případu, bylo to zanedbávání péče a dítě nakonec vychovávají prarodiče..
děti dnes už taky dostávají daleko více informací, kam se obrátit..

Isca
960 příspěvků 29.6.13 20:35
@Giulietta píše:
A preto je toľko týraných deti a nikto im nepomože, veď čo ma je po tom, že u susedov se večne reve a nadáva. Je to len ich vec…

Jojo, jenže křik není jediný způsob týrání. Co z toho, když se na sebe doma dívají a usmívají a opakují si, jak se strašně milují, a děcko se bojí přiznat, že má průšvih, protože „milující“ rodič na něho pak měsíc nepromluví.

ofeliet
429 příspěvků 29.6.13 21:30
@Giulietta píše:
A preto je toľko týraných deti a nikto im nepomože, veď čo ma je po tom, že u susedov se večne reve a nadáva. Je to len ich vec…

Holka, to už trochu přeháníte, ne? Kdybych byla vztahovačná, tak se naštvu…

Jordaan
8869 příspěvků 29.6.13 21:39

@ofeliet
ale urcite se nastvete s laskou, ne?

0zero7
4458 příspěvků 29.6.13 23:01

No tak neco k tematu?

Myslim, ze naruzivost a peci o sebe nejak primo umerne nesouvisi. Pokud se budeme bavit o tom, ze clovek se citi dobre a ma zdrave sebevedomi a fajn zivotni styl (do cehoz pece o sebe patri, at uz cviceni, kosmetika nebo cokoliv dalsiho), tak to myslim na postel vliv ma. Ne nutne na naruzivost, ale na to, jestli se clovek odvaze a poradne si to uzijte, mimo jine taky proto, ze neresi kraviny a jde do te postele sebevedomne s cilem si to uzit.
Naruzivej muze byt kdykoliv, I pupkatej osklivej soused. Kdyby vypadal jak James Bond, bab by mel asi Vic, ale na jeho naruzivosti by to asi nic nezmenilo.

Co se tyce sexu pred a po 30, myslim, ze zalezi jak u koho.
Srovnani treba 22 a 32 tam uz bych rozdil videla urcite.
Osobne mam sex rada. Preferuju staleho (v ramci moznosti hehe) partnera, myslim, ze Kdyz se lidi znaji je sex lepsi.
Znam momentalne dva pary co spolu ziji, ale nespi. Vetsinou z duvodu neporozumeni jinde nez v posteli. (Jeden z paru je slecna, ktera tak partnera sefuje, ze mi by ty koule taky upadly)
Osobne bych ve vztahu bez sexu byt nemohla. To je par z partnera kamarad a spolubydlici.

Edit: hrubka, doplneni

Příspěvek upraven 29.06.13 v 23:29

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.13 23:22

@ofeliet Trosku mi zvasich prispevku cisi : ooo jak jsem nespoutana, uprimna, vyrvu se kdy se mi zachce, uuuuzasneeee! Jen bacha, co prijde vam desne ulevne a otevrene uprimne, muze byt pro ostatni bolestne trauma. Mozna se ostatni OVLADAJi a proto vas jeste neposlali do prd..le s tim jaka jste „hystericka sobecka nana. “

Karoshi
344 příspěvků 29.6.13 23:41

Nepopírám, že pro děti může být přínosem, když vidí, že rodiče řeší problémy konstruktivní diskuzí, vzájemným nasloucháním a pochopením. Nicméně vše s rozumem, asi před dětmi nebudete řešit například problémy intimní, že.

Jinak, u nás v rodině je to tak, že otec je ukázkový cholerik a s matkou mají problémy dlouhodobě, které buď nechtějí nebo neumí řešit. Nechci je nijak soudit, ale myslím, že v našem případě by pro nás (mám 3 mladší sourozence - 13, 7 a 6 let) bylo lepší vyrůstat v domácnosti sice neúplné, ale alespoň v rámci možností harmonické a pohodové. Otec se opravdu nerozpakuje vyřvávat na celý dům, takže my jako děti často slyšíme to, co slyšet nechceme a ani bychom neměli. Sama na sobě pozoruju, že to na mně zanechalo následky - při sebemenším zvýšení hlasu začínám brečet a přestávám být schopná konstruktivní diskuze, sestra si z toho zase odnesla to, že křik vyřeší všechno, protože vám ostatní budou ustupovat. Takže podle mě není správné všechny výměny názorů před dětmi úzkostlivě schovávat, ale jsou věci, které děti prostě slyšet nemají.

Příspěvek upraven 30.06.13 v 10:03

Sibyla
2646 příspěvků 30.6.13 00:11

Tyhle spory o konkrétní hádky nemají absolutně žádný smysl, neznáme se a netušíme, co tím ta druhá myslí a jak to ve skutečnosti vypadá. Připomíná mi to mezinárodní konferenci jisté společnosti (čímž se vracím k sexuální tématice): Američané tam nadnesli problém, že vysoké procento jejich adeptů zažilo v dětství sexuální obtěžování. Italové vzpláli: v Itálii něco tak ohavného prostě neexistuje, tam se každý muž věnuje pouze dospělým ženám! Afričani nechápali, oč jde, tak se ptali na podrobnosti. Když se jim jich dostalo, reagovali: „Ale to přece žádné obtěžování není, to je docela normální!“

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 30.6.13 00:24

Když jsme u toho sexu:
Ptá se učitelka Pepíčka: Máte doma pejska? Měli jsme, ale já maso nejím, tatínek taky ne a kupovat ho pro psa…tak ho utratil.
A máte kočičku? Měli jsme, ale já mlíko nemusím, tatínek už vůbec, tak ji utratil.
Víš co Pepíčku, přijď zítra do školy s maminkou!
No, měli jsme maminku, ale já eště na sex nejsem, tatínek už nemůže a držet ji kvůli sousedovi…

ofeliet
429 příspěvků 30.6.13 00:40

@gudrun
Těžko, Gudrun, posoudíte jaká jsem, když jste mě nikdy neviděla. A ještě hůře posoudíte, jak mě vnímají ostatní.

z_dediny
1108 příspěvků 30.6.13 08:43

@ofeliet Nevím, jak vás vnímají lidé ve vašem okolí. Dovolím si ale odhadnout, jak by vás vnímali lidé z mého okolí - jako hysterku, od které je třeba držet se stranou. Měla jsem kamarádku, která taky vřeštěla kvůli každé maličkosti. Na mě ne, na mě se nekřičí. Bylo mi ale nepříjemné být v její blízkosti, když zase kvůli něčemu „spravedlivě rozhořčená“ vylítla. Za dvacet let, co ji znám, vystřídala spoustu kamarádek. Odešly ze stejného důvodu jako já - nesnášely její ječení na děti, manžela a jiné lidi. Za svoji povahu nemůžete, ale že by to zrovna bylo terno, že se neumíte ovládat a vydávat to za svoji přednost?

Dammy
1672 příspěvků 30.6.13 09:45

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 16:15

Morže
1094 příspěvků 30.6.13 11:17

Sem taky nervóza, vzteklá, hysterická a řvu. Považuju to za svojí silně špatnou stránku, ale na mojí obhajobu - jsem mnohem mnohem mírnější, než když jsem byla dítě, když jsem byla schopná zmlátit svojí sestru kvůli tomu, že mi naschvál sebrala moje jídlo, nebo hračku nebo cokoliv, co bylo moje. Táta je cholerik a často zvyšuje hlas, pokud se mu něco nelíbí a když jsme zlobili, tak na nás taky řval, jaký jsme prasata a že nás nikdo chtít nebude a kolikrát řval kvůli různým krávovinám. Z jeho chování mám následky takové, že se bojím zvuků, které vydávají z kuchyně, nebo když prostě neznám ten zvuk. Taky nemám ráda, když někdo zvyžuje hlas, i když to sama kolikrát dělám. Kdyby se naši rozešli, bylo by to lepší.

ofeliet
429 příspěvků 30.6.13 11:47

Holky, jste úplně mimo mísu. Vaše fantazie o tom, jak by mě vnímali Vaši známí apod. jsou úsměvné. Ta debata už nemá smysl. Zůstanu holt, jako většina géniů :-) :-), nepochopena.
Bohužel do mě promítáte svá traumata, raději si je běžte někam poléčit. Často tady zmiňujete, jak se dodnes bojíte křiku apod. To se dá snadno poléčit např. vizualizací ve stavu relaxace. Doporučuju knihu Psychokybernetika, Maxell Maltz.

Možná se na té cestě přestanete nejen bát lidí, ale i samy sebe. Hodně štěstí.

Olinka
2582 příspěvků 30.6.13 18:37
@Dalmitka píše:
Podpísalo sa to na mne napr. tým, že na krik alebo agresivitu reagujem dvomi úplne rôznymi spôsobmi - buď sa roztrasiem alebo naopak - vrieskam ešte viac

Přesně tak, já když slyším, že se někdo hlasitě hádá, okamžitě to ve mně vzbudí provinilý pocit, že za to určitě zas můžu já (a to můžu slyšet třeba hádku dvou učitelů ve škole!). A se svým otcem se snažím nehádat, což dopadá tak, že dlouho snáším jeho dementní výlevy a nakonec na něj začnu hystericky ječet - jemu se totiž argumentovat nedá…

Zebra33
2038 příspěvků 1.7.13 13:34

Pridavam se ke skupine deti frustrovanych pribuzenskymi hadkami! Deda byl cholerik a vztek si vybijel na babicce. Pamatuju si, jak jsem k nim jako mala velmi nerada jezdila, protoze mi vadilo, jak deda s babickou zachazi (poznamka vzhledem k predchozim prispevkum v diskuzi: babicce mozna nevadilo, ze na ni deda rve, pisu jen, jak jsem to vnimala ja jako dite). Myslim, ze do dospelosti me to poznamenalo tim, ze spatne snasim, kdyz na me nekdo zvysi hlas. Jestli je dobre nebo spatne v urcitych situacich zvysovat hlas je asi subjektivni, mne se treba libi, ze jsme na sebe doma (ani rodice) nikdy nekriceli a vsechno se resilo konstruktivni diskuzi. V mem soucasnem vztahu to mam taky tak, jsme rozumni dospeli lide a dokazeme se vicemene v klidu domluvit.

Dammy
1672 příspěvků 1.7.13 14:22

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 16:55

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek