Shopaholismus aneb taková menší závislost

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Violetina
177 příspěvků 12.2.14 10:36

@nanjua Kromě společného účtu mme každý ještě svůj, na který nám odchází „kapesné“, stejné pro oba, nehledě na výši příspěvku do společné kasy. A co s tím udělám, to je moje věc. Dárky pro muže se platí odtud, stejně tam moje drobné radosti.
A k otázce šetření: banka nám k účtu nabízí několik „obálek“, kam lze po libosti přesouvat peníze, takže víme, že na peníze na podúčtu lednice se nesahá, stejně tak na peníze na podúčtu dovolená a podobně. Jak prosté:)

Karin
3948 příspěvků 12.2.14 10:38

A teď mi přišel mail od elnino.cz, že mají dopravu zdarma, tak zase nakládám košík tam :D Ale nakonec si stejně nic nekoupím. Parfémů a kosmetiky mám v koupelně vagón.

Karja
4837 příspěvků 12.2.14 11:13

Jedna moje kamarádka se sestěhovala s přítelem a značně brzo měli miminko. Jak to měli s přístupem k financím nevím, ale myslím, že normálně čerpali z účtů toho druhého. S výstupy to ale bylo horší. Odevzdávala mu veškeré účtenky mimo potravin, když chtěla koupit něco do domácnosti nebo sobě, museli to spolu prodiskutovat a také jí občas zkoušel, kolik stojí jaké potraviny (to snad trochu i z žertu). Ale na jeho obhajobu, kamarádka se s ním usadila fakt mladá, téměř ihned po full servisu od maminky, o cenách opravdu moc přehled neměla a s partnerem měli peněz dost, takže on jí musel trochu pohlídat a dovychovat to, co nestihli rodiče nebo spíš to, co nestihla samostatným bydlením. Půl roku o tom vyprávěla trochu udiveně, ale pak už měla klid:)

suntala
202 příspěvků 12.2.14 11:20
@Karin píše:
@suntala : jo, přesně, e-shopy s pamětí, ty mám taky v oblibě :) Třeba ten Fler. Tam mám teď naskládáno asi za dva tisíce, ale postupem času, přesně jak píše @stricc, přijdu na to, proč nemá smysl to doopravdy kupovat. Ale budu spokojená :D

No jo, Fler, na ten jsem zapomněla, tam mám asi dvacatery náušnice permanentně:-)

suntala
202 příspěvků 12.2.14 11:21
@Violetina píše:
@nanjua Kromě společného účtu mme každý ještě svůj, na který nám odchází „kapesné“, stejné pro oba, nehledě na výši příspěvku do společné kasy. A co s tím udělám, to je moje věc. Dárky pro muže se platí odtud, stejně tam moje drobné radosti.
A k otázce šetření: banka nám k účtu nabízí několik „obálek“, kam lze po libosti přesouvat peníze, takže víme, že na peníze na podúčtu lednice se nesahá, stejně tak na peníze na podúčtu dovolená a podobně. Jak prosté:)

To je super, co máte z banku, prosím vás?

Karin
3948 příspěvků 12.2.14 11:26

@suntala : tyhle obálky nabízí Air Bank (aspoň co já vím), taky ji mám, ale obálky zatím nevyužívám. Ale líbí se mi to a určitě to použiju.

suntala
202 příspěvků 12.2.14 11:27

No já to asi chci a nutně potřebuju:-) Už dlouho přemýšlím o změně banky, ta spořitelna mi připadá drahá.

Violetina
177 příspěvků 12.2.14 11:28

@suntala jj, jak psala @Karin. Soukromé účty máme teda jinde, ale taky u banky „zdarma“:)

Gatita
302 příspěvků 12.2.14 11:38

@Karja K tomu přehledu o cenách - baví mě přítel, který je úplně mimo, co se týká přehledu o cenách potravin. Je zvyklý stravovat se venku, takže byl v šoku, když jsme se jednou doma nad řízkem s kaší bavili o mase a nějak vyplynulo, že ta večeře vyšla asi na 30 korun :-) Myslím, že jsem v jeho očích povýšila na zdatného hospodáře. A když jde jednou za uherák nakupovat, tak rozjařeně přinese věci jako hrách a mouku a nadšeně hlásí, že to stálo jen šest korun. A co já s tím pak…Omlouvám se za off topic.

Demode
2050 příspěvků 12.2.14 12:03

@Sailorette No, po dvou měsících soužití, to se nedivím, že dochází k všelijakým překvápkům. Když ale znáte někoho 25 let (s přestávkami) a pak se sestěhujete, už vás protějšek jen tak něčím nepřekvapí :-) I když i to se může stát. Život vás protáhl různými více či méně schůdnými cestami a vy už víte, na co si dát pozor.

Příspěvek upraven 12.02.14 v 12:09

Karin
3948 příspěvků 12.2.14 12:05

@suntala : já jsem dlouho váhala, u předchozí banky (GE) jsem byla asi dvanáct let, jsem konzerva a nemám ráda změny… Ale oni postupně „utahovali šrouby,“ pomaloučku polehoučku zvyšovali poplatky, nakonec jsem platila za běžný účet měsíčně 139 Kč, a to už mi přišlo moc, ten účet prakticky prodělával… A u Air Bank nabízeli ty samé služby, které jsem využívala, jenže bezplatně, a účet navíc lehce vydělává (teď tuším 1,3 %), takže jsem do toho praštila. Jediná drobná nevýhoda je, že bezplatný je jen výběr z jejich bankomatů, a těch není mnoho, ale já zase tak často vybírat nepotřebuju, takže si vyberu příležitostně, když se ocitnu v blízkosti jejich bankomatu (bývá ve velkých obch. centrech) a jinak výběr z cizího stojí 25 Kč, zatímco u GE stál výběr z cizího 40 Kč, takže je to pořád lepší.

suntala
202 příspěvků 12.2.14 12:08

Nahlodala jste mě:-)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.2.14 12:08

@Gatita připomněla jste mi manžela jedné známé. Ten jí vyčítal i elektriku, kterou sežere PC, odměřoval jí čas, kdy smí být na netu. A pak přitáhl z obchodu 3 úplně děsné předražené krémy na obličej, protože byly v akci 2+1 zdrama.

Zebra33
2038 příspěvků 12.2.14 12:09

@Gatita - muj pritel krome toho, ze nevi, co kolik stoji, nema predstavu o tom, jake suroviny jsou k cemu potreba. Tuhle se podivoval, na co uz zase potrebujeme cibuli a mouku. Obcas mam fakt pocit, ze si mysli, ze vezmu samotne maso, udelam simsalabim a je z toho gulas :D

Violetina
177 příspěvků 12.2.14 12:21

@Karin @suntala Nemluvě už o výběrech na teminálech Sazj´ky za desetikorunu - pokud se teda uvolí ty prachy vadat, nějak jim to poslední dobou hapruje…

@Zebra33 Ještě že existují i osvícení muži, co umí vařit:) Já mám naopak pocit v restauracích, žeb tam mají dost draho, protože doma vyrábím jídlo za hubičku…

crazydaisy
864 příspěvků 12.2.14 12:38

@Sailorette Hm, tak to je opravdu drsný. Od té doby co jsem se vdala(před 25 lety), tak máme společné peníze. Nejdřív jsme „obálkovali“ aby nám na všechno vyšlo, teď už máme moře let společný účet se dvěma kartami. Během let se stal hlavním „živitelem“ manžel. Můj příjem je velmi variabilní jak v čase, tak i ve výši. Nikdy jsem o tom doteď nepřemýšlela, ale asi mám teda štěstí. Ze společných peněz (pokud tam nějaký jsou :-D) si můžu kdykoliv vybrat nebo zaplatit v podstatě cokoliv. Samozřejmě že když jde o větší částku, tak to hlásím, aby muž neplašil, že nám někdo vybral účet. :-D

Gatita
302 příspěvků 12.2.14 13:29

@Zebra33 Je to zkrátka jedno velké mystérium. Kolikrát si říkám, že bych měla s tou svojí angažovaností u plotny ubrat a odtajnit některé alchymistické procesy, neb hrozí reálné riziko, že až mě angažovanost přestane bavit, bude se v kuchyni zelenat jedna plesnivá kůrka :-/

Denyna
4105 příspěvků 12.2.14 13:42

Fakt mě pobavil post, jak muž navýšil ženě příspvěk na domácnost mimo jiné i kvůli inflaci :D
Asi jsem se zasmála i kvůli tomu, že se mě to netýká. Manželství je jediná instituce, kde vyznávám komunismus a kde nám funguje.

Ale původně jsem se přišla přihlásit do klubu terapeutických on-line nákupů, trávívám tak večery někdy též. V období slev je to vážně mor, ty věci na fotkách vypadají pořád stejně hezky a neotahaně.
A košík využívám k ladění, sestavím si celý outfit, takové polyvore :) A pak jenom ubírám. Pro mě je na tohle nejhorší Boden, ty jejich barevné kombinace inspirované šedesátými léty prostě žeru (a potřebuju odtamtud zrovna jednu sukni, chápejte, zelenou, tu ještě nemám)

nanjua
1153 příspěvků 12.2.14 13:47

@Gatita Přestože jsem minulý rok pokořila teprve čtvrt století, angažovanost už mě přešla. Ono je v 18 člověk nadšený, že si konečně může dělat na svém písečku, takže mě to bavilo a furt jsem něco pekla, prala, žehlila, vysávala,… Při škole na to všechno byl i čas. Teď by to bohužel bylo o té kůrce když uvařit nestihnu nebo vařit nechci, ale přítel moc dobře chápe to, že tyto práce u nás nemám zastávat pouze já…A ten pocit, když přijdete domů úplně mrtvá po práci a na stole teplá večeře…:-)

Gatita
302 příspěvků 12.2.14 14:13

@nanjua To vám přeju :-) Já z toho taky rychle vystřízlivěla a přítel ode mne ani nečeká, že budu za hospodyňku, ale s jeho příchody z práce v jedenáct večer bychom asi pošli hlady oba, kdybych se neangažovala.

Jinak s těmi společnými penězi, utrácením a tak - uvědomila jsem si, že jsem to vlastně nikdy neřešila. Máme každý vlastní účet, já platím např. bydlení, on zas např. zatáhne dovolenou. Razím názor, že pokud spolu dva žijí, měli by si vzájemně dopřát stejnou životní úroveň a taky se na tom dle svých možností podílet. Tak předpokládám, že pokud by jeden z nás chvíli nepracoval, ten druhý to na chvíli bez řečí potáhne sám. Nebo aspoň doufám :-)

nanjua
1153 příspěvků 12.2.14 15:33

@Gatita Přesně tak. Souhlasím. Vlastně je asi v podstatě jedno, jestli je účet jeden, nebo jich je deset ale jde o to aby na tom oba byli přiměřeně stejně.
V opačném případě se to buď vysere nebo tím jeden trpí (pravděpodobně ten, co na tom bude finančně hůř).

Kammila
467 příspěvků 12.2.14 19:26

Při pročítání diskuze začínám být ráda, že jsme se brali oba s holým zadkem, miniaturním výdělkem po VŠ a v dobách, kdy bylo zvykem dát vše na jednu společnou hromádku…my u toho zůstali a rodinný rozpočet ruinují naše společné nákladné koníčky (cestování+sport), takže dohady o nějaký toaleťák či lodičky fakt nehrozí a přílišné utrácení si ani nemůžeme vyčítat - máme na tom oba shodný podíl :-)

continuity
5853 příspěvků 12.2.14 20:51

@nanjua no prave, kdyz mate jednu hromadku, tak je to uz temer jedno, kdo kolik vydela, sdileji to spolu.

nanjua
1153 příspěvků 12.2.14 21:10

@continuity
Rozumím, že Vám to takto vyhovuje.

Já si to takto stále nedovedu představit a nic ně nepřesvěčilo. Jsem povaha, co prostě asi potřebuje mít tu SVOU hromádku. Vysvětlit to nedokážu, je to pocitová záležitost a pokud to tak necítíte, možná nepochopíte.
Podle mě nelze paušalizovat a aplikovat jeden model na všechny. V čem je spokojený jeden může druhý trpět a naopak.

Tohle je asi závěr pro mě samotnou.

yako
3225 příspěvků 12.2.14 21:18

@nanjua prostě jste sama za sebe a partnerství neberete jako jednotu. Nežijete společně, ale tak trochu vedle sebe. Ale proč ne, když vám to oběma tak vyhovuje.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek