Shopaholismus aneb taková menší závislost

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
nanjua
1153 příspěvků 12.2.14 21:53

@yako Nesouhlasím s Váma a už vůbec si nemyslím, že jste oprávněna takto hodnotit. To, že máte na věc jiný pohled ještě neznamená, že ten Váš je TEN správný. Prosím příště před příspěvek podobného typu napište tato dvě slova: „Myslím si“. Okamžitě to tomu příspěvku dá úplně jiný rozměr :-)

yako
3225 příspěvků 12.2.14 22:01

@nanjua když diskutuji na diskusi nepotřebuji pokaždé předeslat myslím si, dle mého názoru atd.., vyplývá to jaksi z podstaty věci. Jestliže se vás mé mínění dotklo, patrně :) jste v nějakém napětí. Nenapsala jsem nic zlého.

nanjua
1153 příspěvků 12.2.14 22:30

@yako Nevyplynulo mi z žádné „podstaty věci“ nic takového. Ano, osobně se mě dotklo to, s jakou samozřejmostí jste můj vztah s přítelem označila jako „žití vedle sebe“.

yako
3225 příspěvků 12.2.14 22:47

@nanjua Berte to tak, že každý příspěvek je něčím názorem, a jinak to ani nelze brát :). Pokud do diskuze popíšete svůj vztah, nebo některé jeho aspekty, těžko se vyhnete jeho hodnocení. Ale já nechci hodnotit váš vzah, jen jsem napsala co z řečeného pro mě vyplývá, jak to na mě působí. Třeba virtuální osoba vystupující pod nickem nanjua na mě nepůsobí příliš vyrovnaným dojmem. Napsala jsem tak trochu jako žití vedle sebe a vy z toho uděláte úplné žití vedle sebe. Psala jste, že nevíte proč cítíte potřebu mít své finance pod kontrolou a já jsem vám napsala svůj názor na to - jak to na mne působí.

rivka
87 příspěvků 13.2.14 06:59

@Denyna Úplně jsem si představila tu scénu. „Miláčku, poslední zpráva statistického úřadu hovoří o tom, že spotřební koš podražil měsíčně o 143 Kč. Vzhledem k tomu ti o tuto částku navýším svůj pravidelný příspěvek.“ (Ona: dojatě slzí.)

Ve skutečnosti se mělo narodit druhé dítě, muž se tak jednou poškrábal na hlavě a pravil Hele, za chvíli rodíš, školka něco stojí, začala jsi jezdit autem, no a věci za dva roky taky podražily, tak ti budu posílat víc, ať se to nějak dorovná.

Klidně se tomu smějte, já jsem ráda, že mám muže, kterému si nemusím o peníze říkat;)

Barbyl
1472 příspěvků 13.2.14 07:32

Ha, zajimave tema- nejvic me zde zarmoutilo umrti usteckeho cinoheraku.
ja jsem ted zjistila, ze teoreticky usetrim - nemam totiz rada nakupovani v retezcich v dobe novych kolekci - vadi mi videt vec v 5 velikostech a 4 barvach (nevadilo by mi to pouze u tilek v milionu barev a strihu a dostupnych v prubehu celeho roku), zejmena u satu a halenek a kalhot - proste, to ze modni vec bude sluset kazdemu je velmi zcestna. Ve vyprodejich mi pak prijde, ze uz jsem vsechny ty veci videla na ulici tolikrat, ze je nepotrebuji videt jeste u sebe ve skrini, nekdy koupim neco opravdu neutralniho nebo neco, co mi sedne uplne na 100% a s vedomim, ze to stejne budu nosit nekde, kde zmineny obchod nema pobocku (Orsey, promod v Australii, Just jeans v CR). Kdybych mela neomezene finance asi bych ujizdela na vecech modnich navrharu, ta jedinecnost a kvalita, ale protoze mam jine priority, tak se krotim. Ono zaoceandske rodine dovolene spolknou rocne asi jako maly byt na severu Cech…kdyz se k tomu pride par jidel v super restauracich, je to jednoducha matematika. ulitavam na nakupech letenek - to me drazdi nejvice, kdyz mohu nekam vycestovat.
Obleceni kupuji hodne v outletech. kdy uz toho stylu nejsou plne ulice (v outletech kupuji I ty hodne drahe znacky (Prada, Moschino, Nicola Finnetti),ale I ty bezne jako Promod, Sunny Girl,…mistni outlet /retro vintage shop a second hand v jednom, kde jsem byla skoro dnes a denne pri prochazce s malou (mam to cestou na plaz a majitelka tam dceru vzdy necha vykrucovat pred obrimi zrcadly) a z nejch pochazi temer 80% meho soucastneho satniku meni majitele, takze budu mita si utrum. Noa le I my se stehujeme, budu bydlet na vsi a nakupovat online me nebavi, takze usetrene penice pujdou na jidlo a cesty.
Jinak vse, co koupim, vynosim a mam pravidlo, ze nejen 3 prilezitosti, a le musim mit k dane veci I troje ladici boty, - pravidlo vzdy spolnuji, pripadne kouknu po tech dalsich botach, ze:) na kabelky pak uz tolik neni.Je ale Pravda, z e vzhledem k nekterym klientum a vyznamnejsim schuzkam mam veci, ktere vezmu na sebe 1× do roka, zvlast ted, kdyz pracuji z domova a mam dve deti.

Jinak pro @nanjua -ucty mame sdilene jiz nekolik let, primela nas k tomu v podstate ambasada, byla to podminka mych spouse de facto viz a od te doby jsme to nejak neresili, prestali jsme spolecne doby uspechu I mensich financnich krizi a myslim, ze v tom bruslime docela dobre. Jidlo, dovolene, veci pro deti nakupujeme spolecne, ja spravuji cesky ucet, manzel australsky, oba mame karty k obema.Ja si mohu koupit „rozumne " mnozstvi obleceni a manzel pak nemusi predkladat ucty k dalsimu zavodu F1. Ted mame obdobi utraceni, atk nejak jsme se na tom domluvili, ale po navratu z evropy mame v planu velke setreni, po pulrocni polopracovni dovolene bude asi nasnade. Myslim, ze pokud funguje komunikace, spolecne ucty funguji aniz by se musely vykladat na stul karty.
Co me v teto diskuzi opravdu zaujalo, je to, kolik lidi resi a sleduje diskuzi, co jsme si dnes koupila, ulovky ze sekacu, atd. Ja bych mohla prispivat pomerne casto do obou:) (stastna to zena, pravila knezna) ale nejak me to nelaka sledovat ani se "chlubit“, kdyz jsem vkladam outfit, zajima me reakce na ne, to o, jeste vic me zajima pristup hodnotitelu a styl, protoze z hodnoceni v podstate ziju a kdyz budou negativni, nemusi byt ani na chleba.
takze pokud se mohu neomalene zeptat - to opravdu mate zajem vedet co ma noveho kdo ve skrini? me teda osobne bavi jit na nakup s kamaradkou, ale jinak to povazuji proste jako nakup rohliku. ale je to muj pristup, takze to nemyslim tak, ze jiny je spatne, jen me to opravdu podivuje.

Denyna
4105 příspěvků 13.2.14 08:24

@Barbyl Mě courání a probírání se oblečením v obchodech až tak neba, ráda se kouknu tady, kdo si co pořídil. Bru to coby inspiraci, je mi jedno, kolik podobně oblečených žen potkám na ulici, ani nehodnotím skříň dotyčné. Ze stejného důvodu sem dávám to, co si koupím já. Nestojí mi to za to, volat nadšeně kamarádkám, co jsem si pěkného pořídila, ale internet a společenství podobně postižených je na to akorát.
Sekáčové diskuze nesleduju

Matmys
2591 příspěvků 13.2.14 08:32

@Denyna @Barbyl
Přesně tak. Sdílená radost = dvojnásobná radost.
Když už něco ulovím (a to není často - z důvodů, které jsem zde popisovala v tomto vlákně - sice ve vtipném duchu, ale ono to tak většinou je), tak mám radost, že se to povedlo.
Vy, @Barbyl, podle vašeho psaní žijete zřejmě v lepších ekonomických podmínkách a máte lepší přístup k nabízeným výrobkům.
My, co jsme se najednou vyloupli za železnou oponou, stále očekáváme, že se něco změní. Že za ty nemalé peníze budeme mít šanci koupit věci v odpovídající kvalitě a krásné.
Ale bohužel, jak v oblékání, tak i například v oblasti potravin, se mi zdá, že nás okolní svět zařadil do typu „popelnice“.
Takže proto se „chlubíme“ a proto se inspirujeme.

suntala
202 příspěvků 13.2.14 08:47

Navíc mě zajímají u sdílených nákupů i ramínka jako reakce „veřejnosti“.

Zaglio
1 příspěvek 25.2.14 11:00

Dobrý den nebudu.si.cist.vsechny prispevky.a.predem.se.omlouvam.ze.delam.tecky.misto.mezer.maly.mi.urval.mezernik.a.ja.odmitam.investovat.do.cehokoliv.jineho.nez.je.obleceni.obuv.a.doplnky.Chci.se.podelit.o.svou.zkusenost…Jsem.po.druhe. vdana. manzel. delal. dluhy. kouril. hulil. travu. chlastal. a.sazel…nesnasela.jsem.to.kvuli.tomu.jsme.byli.na.tom.financne.dost.spatne.rozvedla.jsem.se.a.ted.jsem.spokojene.stastne.vdana.Ale.ted.mam.pocit.ze.delam.spatnou.vec.jakou.delal.muj.prvni.manzel.Je.mi.26…a.zboznuju.nakupovani.ze.zacatku.to.bylo.obacas.pak.trochu.casteji.ted.uz.je.to.opravdu. denodenne…Treba.za.posledni.tyden.jsem.si.koupila.saty.bundu. šal.a.5.paru.bot.ktere.opravdu.nepotrebuju.mam.doma.stovky.botu.nejhorsi.je.ze.vim.ze.je.nebudu.nosit.bud.mi.nesedi.nebo.maji.velky.podpatek.nebo.proste.k.tomu.nic.nemam. nasebe :D prave.ted.jsem.se.vratila.z.mesta.a.koupila.jsem.si.dalsi.cervene.lodicky.ktere.me.strasne.tlacili.uz.v.obchode.stejne.jsem.si.je.ale.koupila…14.dni.zpatky.jsem.videla.za.vylohou.krasne.sako.rikam.si.ne.nechod.tak.mas.doma.hromadu.sak.nekolik.i.s.cedulkama.kupovane.snad.uz.v.loni…sedla.jsem.do.auta.a.odjela.po.kousku.jsem.se.otocila.a.vratila.rikam.zajdu.se.podivat.kolik.stoji.i.kdyz.je.to.drazsi.obchod.treba.nebude.tak.drahe.a.kdyz.jo.nekoupim.si.ho…prisla.jsem.do.vnitr.a.prodavacka.rika.chcete.si.ho.vyzkouset.ja.na.to.nene.dekuju.jen.se.divam.otocila.jsem.sedulku.s.cenou.a.rikam.nic.jdu.pryc..a.pak.jsem.se.zastavila.a.rikal.ale.tak.vyzkouset.si.ho.muzu…nbylo. uzasne…v.kabince.rikam.ale.NE.proste.NE.nemam.penize.nemuzu.si.ho.vzit.odtahla.jsem.zaves.pevne.rozhodla.a.pani.prodavacka.na.me.berete.si.ho.a.ja.ano…a.stala.jsem.u.pokladny.s.penezenkou.v.ruce…a.to.se.mi.stava.porad.nejlepsi.je.kdyz.jde.semnou.na.nakupy.maminka.ta.me.odvlece.abych.si.nic.nekoupila.ja.ji.zavezu.domu.a.vratim.se.zpatky.do.toho.obchodu.si.koupit.co.jsem.chtela…nejhorsi.je.ze.jsem.si.zacala.pujcovat.uz.i.od.decek. s.pokladnicky…vzdycky.jim.to.vratim.ale.pomalu.se.toho.zacinam.desit.nevydrzim.par.dni.doma.si.nic.nekoupit.mam.z.toho.deprese.chce.se.mi.brecet.pak.ale.zas.mam.vycitky.ze.jsem.utratila.penize.a.uz.nemam.ani.korunu.a.vim.ze.musim.treba.detem.zaplatit.krouzek.nebo.ucebnice.a.utratila.jsem.to.za.obleceni.a.boty…nekdy.bych.si.nejradej. nafackovala…

Matmys
2591 příspěvků 25.2.14 11:42

@Zaglio
Tečkovací troll, to tu ještě nebylo…

A pokud nejste troll, pak bych poprosila - investujte do té klávesnice.
Pořizovací náklady jsou oproti botám, saku, sukni minimální a když budete chvíli myslet na jiné, možná váš přejde nakupovací mánie.
Mnohdy se za potřebou nakupování skrývá neschopnost citů, například empatie…

Gorilka
1230 příspěvků 25.2.14 12:00

Evidentně na té klávesnici chybí i další klávesy jako Enter (obě dvě klávesy) a řada s českými znaky.

Go-lightly
3429 příspěvků 25.2.14 12:05
@nanjua píše:
Prosím příště před příspěvek podobného typu napište tato dvě slova: „Myslím si“. Okamžitě to tomu příspěvku dá úplně jiný rozměr :-)

To mi připomíná soudkyni z The Good Wife, která vyžadovala u každého projevu potvrzení, že jde o jeho/její názor. Takže znalí propepřovali všechny své argumenty in my opinion a škodolibě sledovali své neznalé protivníky, jak čelí důtkám Její Ctihodnosti.

LeChatttNoir
373 příspěvků 27.2.14 15:41

.

Příspěvek upraven 04.10.16 v 11:56

Demode
1958 příspěvků 27.2.14 23:56
@Zaglio píše: …nekdy.bych.si.nejradej. nafackovala…

Výborný nápad. Neprodleně realizujte.

Navaa
553 příspěvků 28.2.14 00:31

@Zaglio Nevim, jestli jste troll nebo ne, ale kdyby ne… Najdete si neprodlene dobreho psychologa. Je zadarmo a pomuze. Fakt. www.znamylekar.cz
Obsesivne-kompulzivni chovani se da lecit zpocatku leky, nez pomuze dlouhodobejsi terapie. Takze i psychiatra, k nemu vas posle ten psycholog.

Sleepy
209 příspěvků 28.2.14 08:55

@Zaglio Řekla bych, že jste první skutečná shopaholička, která se v tomhle vlákně vyskytla. Tohle už není obyčejná záliba v nakupování, ale vážná závislost a v tom vám nejlépe pomůže profesionál. Obraťte se na psychologa jak vám tu už někdo radil. Pokud vaše závislost dál poroste, tak můžou být následky katastrofální pro vás i vaší rodinu. Jestli si myslíte, že přeháním, tak si o tom něco přečtěte na internetu a myslím, že se v tom poznáte. Hromady nikdy nepoužitého oblečení, kupování bot, které vás tlačí a věcí, které se vám vlastně nelíbí, utracené peníze pro děti…Dejte si pozor, řítíte se do průseru.

Karja
4837 příspěvků 17.3.14 15:04

Kdy je ten svoz k Chocholouškovi? Mně dneska v práci řekli, že mi v létě přidají (rozuměj za tři měsíce, takže dost času i na vyhazov). Já si to ale už teď tři měsíce dopředu přebrala jako důvod k oslavě a že si teda koupím tu vyhlédnutou kabelku. Včera jsem ale měla vážný rozhovor se svým svědomím, že jaksi výdaje nerovnají se příjmům a nakonec jsem kabelce odolala! V metru jsem se div neplácala po ramenou, jaká jsem borka, když místo nakupování raději uvařím něco k obědu. A? A šla jsem do Lidlu, nechala jsem tam 50 Kč za potraviny a tisícovku za dárky pro ostatní, mám trika pro tátu a pro synovce, věci na kytky pro mámu a pro přítele…No hotovo! To i ta kabelka stála míň!

porjk
3002 příspěvků 17.3.14 16:27

@Karja ale ten pocit, že jste ušlechtilou ženou, která myslí víc na ostatní, ten máme my ženské rády, že? Taky nevím proč se tak často ošidím a jsem hrdá na to, co mi stejně nikdo neocení. Pak si říkám, že příště bude řada na mě a zase to dopadne podobně.

Karja
4837 příspěvků 17.3.14 17:00

@porjk Ale taky jsem mohla myslet na ostatní jen tím uvařením oběda, že. To by také ocenili:D :-D. Navíc já jsem pracující student, pobírající ještě příspěvek na bydlení od rodičů, takže v podstatě kam dávám, tam také ještě dost beru:-D. No měla bych se krotit, nebo za chvíli nebudu mít finanční rozhovory jen se svým svědomím, ale také s někým jiným:-D.

porjk
3002 příspěvků 17.3.14 17:12

@Karja Znám. Taky mě svědomí někdy zve na pohovor. Ale je moje, tak ho vyslechnu a radím se s ním poměrně ráda.

Karja
4837 příspěvků 17.3.14 22:51

@porjk Jo, mě přijde, že to moje je ale čím dál tím dotěrnější. Za chvíli abych s ním probírala kdejakou blbost:-).Možná je to tím, že teď se šetří na auto, a tam někde v dáli mává hypotéka (nééé, proč jsem musela vyrůst..:D).

malinkalenicka
21 příspěvků 10.8.17 10:20

Máte někdo zkušenosti s motýlí zahrádkou pro děti?

BarcaAri
631 příspěvků 10.8.17 10:34

@malinkalenicka Jezisikriste

marikahr
1031 příspěvků 10.8.17 10:37
@malinkalenicka píše:
Máte někdo zkušenosti s motýlí zahrádkou pro děti?

Nemame, ani nechceme mat!
Btw ako ste sa trafila prave do tejto temy? ;-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek