Shopaholismus aneb taková menší závislost

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
continuity
5853 příspěvků 11.2.14 23:39

@nanjua no pritel obnovil, vy obnovite, kde tam vidite nespravedlnost? (za predpokladu, ze nebudete dva roky jist suche rohliky v tom nevidim problem)

treba az budete mit deti, mozna zjistite, ze dve auta se siknou nebo jsou zbytecny zrout penez, co ja vim. vzdyt na dovolenou taky pujdete v jednom a ne dvema, jenom proto, ze mate dve.

continuity
5853 příspěvků 11.2.14 23:40

@dost_bot ja se dnes fakt kralovsky bavim, potiz je trochu v tom, ze jsem mela neco jeste udelat do prace a uz alespon hodinu spat.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.14 23:42

@nanjua ja si takto beru penize na me pomerne nakladne fotograficke cesty a dovolene, kam jedu sama nebo s kamoskou. Manzel sam nikam moc nejede, takze se to nijak nekompenzuje. Takto jste to asi myslela, ze? Pracuji, na tu cestu si vydelam, a i kdyz me prijmy jsou mensi nez manzela, tak se nemusim nejak prosit, proste to dopredu probereme a penize si vezmu. Za obleceni take utratim vic nez on. Snad neni nic, za co by on utracel vic nez ja. Jo vlastne je, ma hodne luxusni kolo a lyzarske vybaveni ma drazsi. Asi to souvisi i s nasi povahou, ze sa na tom dokazeme bez problemu domluvit a hlavne s nadhledem manzela, ze mu ten stav nevadi (sakra, to nezni moc feministicky :-) )

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.14 23:48

Jdu spat, asi si zitra vyrazim na nejaky nakup :-)

nanjua
1153 příspěvků 11.2.14 23:51

@continuity No, možná v tom, že přítel má vyšší třídu a u sebe to vidím zas na nějaký nákupní hatchback, ale ještě chvíli čekám. Kdyby byl společný účet, nepoznala bych kolik si můžu poměrově dovolit a pravděpodobně bych si dovolila více. Což by bylo teda asi samozřejmě dobře pro mě, ale ve výsledku… Kdo by kdy dokázal z jakých peněz to bylo a já mám ráda, když je jasno. Auto je mé a nemůže nikdy nikdo nic říct. Ani za dvacet let. Přecejen je to větší suma.

Děti nechceme.

nanjua
1153 příspěvků 11.2.14 23:53

@bertulka To nezní ale jistě se máte dobře :-)

Karin
3948 příspěvků 12.2.14 00:14

Teď - tři, čtyři hodiny se přehrabuju v internetových obchodech, bazarech a na Fleru, nakládám do virtuálních košíků věcičky, které musím mít… A pak to všechno pozavírám. A tímhle (ne)nakupováním já zabíjím osamělé večery. A nebo někdy průběžně i celý den, když nemám do čeho píchnout. Jo, je to taková kompenzační činnost, ale zase mám dobrej pocit, že mám přehled, co se dá kde a za kolik koupit (kdybych si to náhodou chtěla koupit doopravdy) a že jsem uspokojila shopaholické bažení a neutratila ani korunu. Škoda, že takhle nedá i jíst. Že by člověka uspokojily představy o jídle. Že bych místo nájezdu na spižírnu třeba zalehla do kuchařek.

catherinne
13518 příspěvků 12.2.14 00:16

@Karin to jsem měla číst než jsem spucovala čokoládu :-)

Karin
3948 příspěvků 12.2.14 00:18

@catherinne : no, ono to právě na jídlo asi nefunguje… No, ale za zkoušku nic nedáte. Příště vyrazte do cukrárny (nebo mezi regály se sladkostma) a hodinu, dvě se jen koukejte a představujte si, co všechno si koupíte a sníte. A pak napište, jestli se dostavil pocit nasycení :D

catherinne
13518 příspěvků 12.2.14 00:20

@Karin můžu napsat asi klidně hned…tuším, jak to dopadne.

gummybee
4596 příspěvků 12.2.14 00:21

@Karin haha, teďka je nějaká úchylnost v koreji, že holka má videoblog kde streamuje jak si dopřává opulentní večeře a ti méně šťastní se na ni koukají :D to by mi asi miglo

Karin
3948 příspěvků 12.2.14 00:23

@gummybee : a co mají z toho koukání? Já teda když koukám, jak někdo žere, tak vždycky dostanu hlad.

catherinne
13518 příspěvků 12.2.14 00:25

@Karin když sním před tím knedlo-vepřo-zelo, tak já ne.

gummybee
4596 příspěvků 12.2.14 00:43

@Karin no to se mě neptejte, já to taky nechápu :D
http://ona.idnes.cz/…lecnost.aspx?…

rivka
87 příspěvků 12.2.14 08:11
@continuity píše:
@Karja objasnete mi nekdo, co tyto zeny delaji, kdyz jsou s detma na materske? jdou si rict mamince o penize na pleny?
(obych nebyla zaujata proti jednomu pohlavi, obdobna situace nastane, kdyz si chlap blbe zlomi nohu a je pul roku upoutan na luzko.) akorat ze ta zenska to ma vicemene jiste.Příspěvek upraven 11.02.14 v 21:22

Vždyť jsem říkala - třeba u nás je to tak, že po dobu mateřské muž zadal trvalý příkaz v bance a posílá mi část platu. Na začátku jsem spočítala přibližné výdaje, vyřešili jsme to tak, abych já nemusela počítat každou korunu a on taky ne. Po několika letech (zvýšení nákladů s druhým dítětem + inflace) se příspěvek zvednul. Občas u toho pracuju, co vydělám, jde často na „přilepšení“ - šaty, knihy, které bych si jinak nekoupila (třeba), společná dovolená, větší dárek k Vánocům (pro mě nebo kohokoliv, kdo se zrovna namane)…

On to může být(jak jsem ledaskde četla) horor, když jsou lidi nesoudní (například model „vždycky jsi platila domácnost, je mi fuk, že teď máš o desítku míň, plať domácnost, moje prachy jsou moje prachy“ - takže muž je pětkrát do týdne v hospodě a manželka počítá, za co by nakoupila ty pleny). Když jsou příčetní - což pro mě znamená, že sice nezapomínají na vlastní potěšení, ale zároveň jsou si vědomi, že mají rodinu, takže investují do obého (tedy: po dobu mateřské má žena snížené příjmy, logicky se tedy finanční model musí nějak změnit), může to fungovat bez starostí (což je, zaplaťpámbu, náš případ).

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.2.14 08:34

@Karin to funguje. Já to dokonce v záložkách nechávám. Někdy něco skutečně koupím, ale většinou se na to chodím koukat tak dlouho, až objevím nějaký důvod, proč to nekoupit. Třeba zrovna včera jsem si u jednoho výrobku všimla, že má dvě ne úplně pozitivní reference, a už letěl. Předevčírem zas nějaká velikost byla asi o centimetr míň, než bych potřebovala. A už to letělo. To já si i klidně i vymyslím, co bych s tím dělala a k čemu by se mi to hodilo, užiju si to virtuálně a v reálu z těch třeba deseti vysněných kousků koupím jeden, co fakt potřebuju, nebo taky nic.

suntala
202 příspěvků 12.2.14 09:22

Já si to nenechávám v záložkách, ale udělám si screenshot celýho košíku a mám plochu plnou takovýchhle terapeutických nákupů:-) Pak si ještě jednou za čas můžu spočítat, kolik jsem ušetřila:-) Možná bych si místo ukládání na plochu mohla vytvořit složku s názvem Uspořeno!
Dobrý je to třeba na aliexpresu, kde si můžete nechat věci v košíku, jak chcete dlouho - tenhle typ e-shopů s pamětí" mám moc ráda.

RueDuPastis
684 příspěvků 12.2.14 09:34

@stricc Mám to podobně. Teda, buď nemám peníze, tak to nekoupím, nebo peníze mám ale je mi jich líto, protože vím, že je mít nebudu. A hrozně koukám na kvalitu a je mi líto kupovat hadry z asosu a podobně, tak se pak koukám na farfetch, matchesfashion a podobně a to už je jiná cenová relace :D
Ale moje terapie - mám uložené stránky s luxusnějším oblečením a tam hledám co by mi mohlo slušet a motivuju se tak do studia :D

Sailorette
1594 příspěvků 12.2.14 09:39

Je vidět, že je to tady samé vyrovnané partnerství, tak ať je nějaká změna:D
Ex má jednou takový plat co já, ale po nastěhování bylo všechno, co s náklady na živobytí souvisí, t. j. nájem, potraviny, i ten toaleťák, rozpočítáno na na přesnou polovinu, dovolená taktéž, zábava, oblečení atd. každý za své. No budiž, potud asi ještě ne tak neobvyklé. Ale ty neustálé stresy, že si z těch společných peněz koupím o jogurt víc, než druhá strana nebo diskuze, proč jsem ze společných peněz koupila i tampóny a šampón za šedesát, když ex stačí obyčejný březový litr za třicet, byly vyčerpávající. Já nijak zvlášť na peníze nejsem, šetřit moc neumím (=vůbec), ráda kupuju dárky a pozvu na skleničku, do kina atd., dělá mi to radost. Ale ono nadšení přejde a nejhorší je, že já pak už měla tendenci to druhé straně přepočítávat taky, protože mě to strašně štvalo a říkala jsem si, proč mám trpět jen já:D Paradoxně dárky k narozeninám a Vánocům byly hezké a nešetřilo se na nich.
Blbé je, že tohle zjistíte, až když se sestěhujete. Bylo to moje první společné bydlení po dvouměsíční známosti a tyhle věci mě prostě vůbec nenapadlo prodiskutovat předem. Zkrachovalo to v zásadě na něčem jiném, ale tohle byl slušný hřebíček do rakve.
Nejvtipnější je, že časem, když jsme přestali kromě nájmu cokoliv platit napůl, každý jsme si začali kupovat i vlastní jídlo, když došel toaleťák, někdo ho koupil atd., tak jsme se pak shodli, že oba máme pocit, že tu domácnost táhneme jen my a ten druhý se jen veze a nepořizuje nic. Kdo ví, jak to ve skutečnosti bylo.
No, rozešli jsme se nakonec docela v dobrém a časem mi ještě přijde zpráva, jakou částkou mám přispět za nedoplatek za vodu z minulého roku, kdyby nějaký byl. Takže toliko k tomu rozpočítávání splachování.

suntala
202 příspěvků 12.2.14 09:49

Tak to je drsný. V takovým partnerství trávit třeba mateřskou nebo jiný finančně horší období bych teda nechtěla.

Matmys
2595 příspěvků 12.2.14 09:56

@Sailorette
Zní to jako partnerský horor, ale i taková partnerství bývají.

Jedna moje kamarádka už v podobném manželství setrvává přes dvě desetiletí. Ale u ní je to možné jen proto, že jsou oba „šetřílkové“ (to neznamená, že by to nebyli prima kamarádi). Rozdělené pokladny a účty, rozdělené financování oblastí manželského a rodinného života… občas zatajování financí (z obou stran) …

To všechno by pro mně byl důvod k rozchodu už při první diskuzi ohledně splachování – a vidíte – jim to klape.

Sailorette
1594 příspěvků 12.2.14 10:04

@Matmys Věřím tomu, jak tu bylo napsáno už několikrát, musí se to sejít. Kamarádka má partnera, se kterým si teď vzali hypotéku a plánují dítě. Doslova o něm říká, že ví, že on je na peníze a vyčůránek, ale že ona mu to nežere a ohlídá si ho. On například pravidelně zapomíná natankovat její auto (má i svoje, ale půjčuje si její), když jí projezdí benzín nebo si doma často zapomíná peněženku, když jdou na společný nákup. U mě by po tomhle partner velmi klesnul v ceně, kamarádce to asi zas tak nevadí.

Pirek
7062 příspěvků 12.2.14 10:04

@Matmys
Já se děsím, až přítel zjistí, kolik beru, že mi pak začne dělat do práce svačinky a proplácet mi obědy, abych mu náhodou neumřela hlady :D

Ne, teď vážně - nikdy jsem se moc nestarala, kdo kolik za co utratí, z mého příjmu se platily ty běžné výdaje, dající se zahrnout pod pojem „domácnost“. A když pak došlo na lámání chleba, odcházela jsem z dlouholetého vztahu doslova s holým zadkem. Čili jsem pro budoucí život poučená a už nikdy nebudu spoléhat na toho druhého, že něco neudělá nebo udělá :D

Zebra33
2038 příspěvků 12.2.14 10:24

Uz jsem psala nekde vys, ze mame ucty oddelene a funguje to, ale je pravda, ze pritel obcas miva takove sklony me upozornovat na to, ze dost utracim. Tanecni boty tuhle, saticky tamhle, ze jo. Nicmene si myslim, ze oproti vetsine zen z meho okoli utracim za zbytecnosti fakt malo a taky - ty penize jsem si vydelala ja a i pres utraceni zvladam pomerne dost setrit, takze mam ciste svedomi. Zjistila jsem, ze nejlepsi obranou je utok. On sice neutraci za hadry a kosmetiku, ale pred par mesici se zblaznil do takovych tech vrtulnicku na ovladani. Takze na jeho poznamky „Uz zase nove saty?“ se ja vytasim s „Kolikpak zase staly ty nahradni dily?“ a je klid :D. Malem me porazilo, kdyz z nej vypadlo, ze jeho novy vrtulnicek stal skoro 300 euro. Fuuu, ty jo, zlaty moje tanecni boty, za 300 euro bych mela troje.

Karin
3948 příspěvků 12.2.14 10:36

@suntala : jo, přesně, e-shopy s pamětí, ty mám taky v oblibě :) Třeba ten Fler. Tam mám teď naskládáno asi za dva tisíce, ale postupem času, přesně jak píše @stricc, přijdu na to, proč nemá smysl to doopravdy kupovat. Ale budu spokojená :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek