Šikmo strihané šaty zo saténu (hodvábneho)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kleopetra
9 příspěvků 19.10.14 00:36
Šikmo strihané šaty zo saténu (hodvábneho)

Dievčatá, viete mi poradiť - mám hodvábny satén a chcela by som z neho ušiť šikmo strihané šaty po zem - na ramienka, záševok pásový. Neviem si poradiť s tým, aby sa mi šaty nevyťahovali - ako ich spevniť? Ako má byť strihaná podšívka - tiež šikmo? Ďakujem za rady. Kleopetra

Reklama

Reklama

Reakce:

DanielaS
4710 příspěvků 19.10.14 11:10

No tak to hodne stesti, bez ironie. Hedvabny saten je potvora, a sikmo strihany potvora dvojnasobna. Doporucuje se sestehovat dily a na nejaky cas oblect na pannu a pockat, az se dily vytahnou, protoze se nemusi vytahnout rovnomerne. Cim tezsi latka, tim vic se vytahne, a to jakoze o DOST, takze to, co melo byt na prsou, je najednou v pase.
Zpevnovat to nema smysl, pak to rovnou strihnete po vlakne. Nebo myslite vylozene jen svy? Pak leda rozpustny vlizelin, ale je otazka, jestli vam pak nasledne rozpousteni nenadela na latce fleky.
Ano, podsivku taky sikmou, anebo z pruzne latky.
Jestli nemate s hedvabim zkusenosti, durazne doporucuju nekolikery prvni saty sit strihane po vlakne.

Linie
1843 příspěvků 19.10.14 11:54

Pokud nejste opravu hodně zkušená, tak látku odneste ke krejčové. Dopředu se zeptejte, jestli má se šitím hedvábí zkušenosti, každá je nemá. I krejčové se specializují na šaty, saka, kalhoty, společenské šaty atd. Ne každá umí ušít vše.
Hedvábí je krásný materiál, ale špatně se z něho šije, již při stříhání je živý i po niti, natož šikmo!

Moir
1975 příspěvků 1 inzerát 19.10.14 12:05

V nedávno recenzované knize o šití je o tom napsáno toto:
Udržení proporcí při stříhání našikmo:
Abyste omezila zužování při stříhání látky šikmo, musíte k původním přídavkům na boční švy přidat 2,5 cm. Tato přidaná šíře pomůže zmírnit působení tíhy, která táhne látku dolů a způsobuje, že oděv vypadá delší a užší.
Než jednotliví díly sešijete, nastříhejte oděv, sešpendlete ho na krejčovské panně a nechte ho na ní alespoň přes noc, ale raději déle.
Tíha látky za tu dobu stáhne šaty dolů a zúží je. Pokud občas ručně přistehujete boční švy k panně, udržíte kluzkou látku na místě až do té doby, než ji budete moci sešít na stroji. Oděv nechte viset na panně a až poté zarovnejte lemy a sešijte ho.

Linie
1843 příspěvků 19.10.14 12:49

Ještě počítejte s tím, že čím řidší látka, tím víc se prověsí. A také těžké látky se hodně prověsí. Dopředu se navíc nedá odhadnout, o kolik cm se prodlouží.

dost_bot
2070 příspěvků 19.10.14 15:26

Jestli jste naprostý stoik a na penězích ani výsledku vám nezáleží, jděte do toho. Jinak nejdřív zešedivíte, pak se vzteknete, a pak to celé vyhodíte. Ale jak jsem říkala, jestli jste pokročilý praktikující budhista, směle do toho :-)

Milli
2523 příspěvků 20.10.14 13:06

Na radu @DanielaS jsem hedvábnou saténovou noční košili střihla radši normálně po vlákně, místo šikmo (jak jsem měla nejdřív v úmyslu). Potvora klouzavá mi dala zabrat i tak.
Tak jestli s hedvábím nemáte zkušenosti, přidávám se k názorům ostatních - buď zkušenou švadlenu, nebo radši stříhat po niti.

Kleopetra
9 příspěvků 03.11.14 15:38
ĎAKUJEM!

Dievčatá, ďakujem, ste úžasné! Všetko som si prečítala, vzdychla som si, a pustila som sa do dupionu. :-) Som stoik, ale nepraktizujúci budhista, takže asi sa do toho saténu len tak nepustím a ak, tak najskôr po vlákne.
Ach, aká som vám len vďačná! Všetkým posielam tuhé objatie!

Reklama

Váš příspěvek

Chlupaté papuče vystřídaly huňaté náušnice

Indiánskoamerický návrhář Naeem Khan představil na newyorkském... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek

Reklama