Šílené titulky, headliny

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.15 09:12

@emef Jo, Karel pobavil :)

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.15 15:01
umad
425 příspěvků 25.8.15 14:11

Manžel chce zemřít v mé náručí, říká zpěvačka Céline Dion

To je zas nějaká zparchantělá čeština, ne? Snad v mém náručí nebo v mé náruči.

žluťásek
2432 příspěvků 25.8.15 18:43

@Pinot Noir Ty titulky v Metru mě tak moc dráždí, že už si ho ani neberu. Podobně nechápu kostrbaté názvy diskuzí na internetu. Holka 5 let - jaký dárek koupit? Proč se to nejmenuje Jaký dárek koupit 5leté holce? Vždycky si to musím v duchu přeformulovat, jak bych to nazvala já. To je zas ale můj problém :-D

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.15 09:07

@žluťásek Jo, to přesně dělám taky, v duchu si to převádím do normální řeči :)

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.15 09:14

@žluťásek
Nemůže to být takhle formulováno kvůli nějakému rychlému vyhledávání? Jinak je to hrozné.

VandaRybna
3713 příspěvků 26.8.15 09:46

@žluťásek Co teprve článek, který někdo z anglického originálu zcela evidnentě otrocky přeložil, neboť zapojit hlavu a zformulovat českou větu bolí.

Včera jsem četla větu: Snížili mu léky (rozuměj, snížili mu dávky léků, tedy doufám). Bohužel angličtina oplývá množstvím různých frázových sloves, kolokací apod., která jedním či dvěma slovy popisují to, na co v češtině potřebujeme více slov, či dokonce celou větu (platí to i naopak), případně mají v češtině jiný význam. Chudák přepisovač do češtiny (redaktor zahraničního zpravodajství) pak vypadá jak tatar, když ho literatura v mládí obcházela oklikou.

VandaRybna
3713 příspěvků 26.8.15 09:53

@Pinot Noir Mě přivádějí k šílenství články na Aktuálně. cz -

Přestupní stanice Milán. Tak nádraží zaplavili běženci
FOTO Tak bojuje studenty sestrojený robot s ohněm Čeští rapeři jako kazatelé. Tak zhudebnili ideje Jana Husa
Srovnávací snímky: Tak vypadá Peking pod pokličkou smogu
Foto z hospiců: Tak fungují služby pro poslední týdny života
Vzdušný štít před Ruskem. Tak letouny NATO střeží Pobaltí
Sbohem, jarní Evropo! Tak přišla Sparta o postup
Kolotoč miliard. Tak formule 1 rozděluje peníze
Snímky z terénu. Tak odvážlivci v Africe šíří osvětu o ebole

Takto je u nich nazván každý druhý článek, mě to přijde pitomé a z toho jak-tak, jak-tak, jak-tak, mi jektají zuby.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.15 10:16

@VandaRybna Aktuálně.cz vůbec nečtu a vidím, že ani radši začínat nebudu, protože slovo „tak“ používám i bez toho nadměrně :)

VandaRybna
3713 příspěvků 26.8.15 10:55
@Pinot Noir píše: .. „Studenti. Mají půjčky“ A hned vedle: „Vražda. Utýrali ho k smrti“ Co to jako je? Kdo tohle vymyslel? Proč nemůžou napsat „Studenti si berou půjčky“? ..!

to mi připomíná..

Réza4
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.15 13:46

(omyl)

žluťásek
2432 příspěvků 26.8.15 13:55

@SweetPotato Zřejmě to má zpřehlednit ten titulek, ale tahle robotická řeč ze všech stran už mě trochu děsí. Za chvíli přestaneme používat věty a budeme na sebe pokřikovat jen nějaká slovní spojení.

Taky vykřičníky za čímkoliv! To je hrozné zlo!! Přijďte! Kupte! Nezmeškejte! Případně i bez sloves: XY v Praze! Autorské čtení ve středu v knihovně! Lístky v prodeji! (A nejhorší na tom všem je, že to používá i můj zaměstnavatel a já se děsně stydím, když to vidím na webu :-D)

Iv_Sm
1597 příspěvků 26.8.15 14:14

@žluťásek Ešte o level vyššie. Ospravedlnenie!

Iv_Sm
1597 příspěvků 26.8.15 14:15

Omyl.

Beldarana
208 příspěvků 26.8.15 18:57

Ženy stojí v centru pozornosti Islámského státu, plánuje svou budoucnost

titulek dnes na Novinkách

VandaRybna
3713 příspěvků 4.9.15 12:11

Není to sice headline, ale firemní heslo, ale stejně mě ta bezelstně blbá čeština dostala.

Dadoo
5536 příspěvků 5.9.15 14:07

Sexuální hrátky v lese na posedu: Polský pár omylem znásilnil myslivce!

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.15 18:15

@Dadoo jak se proboha nekdo znasilni omylem? :D

Dadoo
5536 příspěvků 5.9.15 18:20

@lioncity :-D
Kuriózní případ se stal polskému manželskému páru, který omylem znásilnil myslivce na posedu. Dvojice si přes internet domluvila schůzku s mužem za účelem sexu. A aniž by se blíže poznali, domluvili se, že se sejdou v lese na mysliveckém posedu.

Trojice měla svoji schůzku dobře naplánovanou. Každý z nich si připravil jakou „roli“ bude při jejich hrátkách zastupovat. Manželé měli souložit na posedu, přičemž by je vyrušil myslivec (muž v kostýmu), který by e k nim pak přidal. Dvojice si ale spletla posed.

Zvuky z posedu přilákaly skutečného myslivce, který byl právě poblíž. Manželé si mysleli, že to je jejich společník a tak ho okamžitě zatáhli do jejich sexuálních hrátek. Jeho protesty brali jako součást role a tak si jich vůbec nevšímali. „Chtěl jsem se na ně jen podívat. Netušil jsem, že mne ten chlap vzápětí povalí a znásilní,“ svěřil se myslivec soudu.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.15 18:23

@Dadoo lol :D silene

MP Maggie
995 příspěvků 5.9.15 21:30

@Dadoo Chudák. A to si jistě vybral takové povolání, aby se nemusel často potkávat s lidmi. :-)

Silberion
25 příspěvků 5.9.15 23:54

@Dadoo Tak tenhle příběh už po internetu koluje nějakou dobu, takže to není nic nového. Nejstarší jsem našla cca z roku 2008. Takže to je zpráva typu žralok a učitelka.

Beldarana
208 příspěvků 6.9.15 16:32

http://www.novinky.cz/…zemrela.html chudák felicia, takhle umřít :D

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 6.9.15 18:51

@Beldarana Možná to byla tahle? Ale ta umřela včera ráno v Praze…

JanieB
136 příspěvků 15.9.15 01:03

Právě na hlavní stránce Lidovek: „Zprávy dne podle editora: Babiš se kvůli uprchlíkům pustil do Merkelové i tlustí ruští kocouři“.

Četla jsem to třikrát, než jsem pochopila:-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek