Silonky k plesovým šatům ano či ne?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
TulaJ
254 příspěvků 30.1.13 14:32

@hanabanana76 to by som možno nosila do peeptoe topánok, ale nie do takýchto sandálkov - a to ešte len ak by boli o niečo jemnejšie

hanabanana76
160 příspěvků 30.1.13 18:11

@misial
V realu to nepoznate, ze ma dotycna na sobe puncochy, jsou 8 Denier, opravdu pavucinka.

Kuzalka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.13 20:32
S

Bez silonek ani ránu :-)

Roseline
2319 příspěvků 5.2.13 15:28

Na Omlazení jsem dříve natrefila na diskuzi, jestli jsou silonky módní faux pas. Některé slečny tam psaly, že by si silonky v životě neoblékly, že je to hnusné, trapné, staromódní (a podobně). Vycházely jednak z článku jedné blogerky (už nevím které), která napsala, že tělové silonky jsou OUT, jednak z videa nějaké stylistky, která tělové silonky na společenské akci označila za trapas.

Roseline
2319 příspěvků 5.2.13 15:34

Jinak já jsem toho názoru, že pokud má dáma uzavřené lodičky, pak jsou silonky na místě.
Pokud má otevřené boty a dlouhé šaty, tak už je podle mě lepší nechat silonky doma.
Ale nejistá jsem v případě, kdy si dáma vezme koktejlky a otevřené boty - třeba já mám taneční boty otevřené. Tady bych asi volila tenké silonky (10 DEN), mít holá lýtka se mi zdá takové nepatřičné.

Betty J.
2031 příspěvků 5.2.13 17:44

Na to, abych šla hopsat bez punčoch, mám své nohy příliš ráda.

DanielaS
5253 příspěvků 5.2.13 17:59
@julkajulcao píše:
Aby bylo jasné, co tím myslím, tak tady pár obrázků. Nejsou to páskové sandálky.

Ale to jsou boty na latinu. K tem je dresscode ponekud jiny.
Ony sandaly se na plesy dostaly tak nejak pokoutne z garden party a jinych mondennich udalosti, kam puncoch netreba.

Martini90
159 příspěvků 7.2.13 02:11

Jsem „stará“ škola, takže na večerní akce si beru vždy uzavřenou obuv a silonky. Naprosto nezávisle na délce šatů.
Každopádně jsem lehce zagooglila a vypadl na mě tento článek
Je to v podstatě přepis ze Špačkovy Velké knihy etikety, kapitola o punčochách.

Denyna
4105 příspěvků 7.2.13 07:41

@julkajulcao taneční boty nejsou přece jen boty na latinu. Boty na standartní tance jsou uzavřené lodičky a když už bych si pořizovala na plesy vyloženě taneční obuv, pořídím si ty.

Jirkátor
1569 příspěvků 7.2.13 07:46
@Martini90 píše:
Každopádně jsem lehce zagooglila a vypadl na mě tento článek

Po přečtení tohoto článku je myslím další diskuze zbytečná. Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

ivanina
35 příspěvků 7.2.13 08:04
@julkajulcao píše:
Tak jedno možné řešení jsou takovéhle silonky:
http://www.luxusnipuncochy.eu/…Infradito-12
ale chce to pořídit přesnou barevnost jako máte nohy a nemít vyloženě páskové (více drobných řemínků) boty, aby nebyl vidět přechod
Ono velmi často nosí i profesionální tanečníci do páskových latinek, silonky, takže ted těžko říct, každopádně naboso si člověk obvykle moc nezatančí… pokud na boty není opravdu zvyklý

Dá se ještě vyzkoušet jedna věc, ale tu mám ozkoušenou jen na svých kožených latinkách a na jiných než kožených botech bych ji nedělala - mohly by zůstat fleky. Když nejsou boty obnošené, je dobré vzít si tenkou bavlněnou ponožku a na místech, kde tlačí nebo vznikají puchýře ponožku lehce namočit v alpě nebo jiném alkoholu, potom navléct na nohu a botu podoma nosit a nosit, krásně se přizpůsobí.

Ještě tedy existují různé profesionální taneční polštářky do bot - brzdičky a tak, mají je v každém obchodě se závodní taneční obuví, ale to předpokládá že máte v botě více místa a úplně vám nesedí, takže d toho bych nešla

Takové kupuji v MaS, jsou jak pavučinka, takže nejsou na noze vidět, vypadají jako nahé, ale nemáte pak třeba ty puchýře. Je pravda, že do nějakých páskových by asi nešly, já je nosím do bot s otevřenou špičkou.

Kjersti
11 příspěvků 7.2.13 09:36

Tohle jsem resila v lete, kdyz jsem se vdavala. Mela jsem saty dlouhe az na zem a lodicky. Jak by jste to rozlouskli vy?

Khajka
506 příspěvků 7.2.13 10:00

@Kjersti Asi buď velmi tenkými (5-10 DEN) punčocháči, nebo samodržícími punčochami. V této síle jsou normálně k dostání a já je nosím běžně v létě i do práce.

majajilk
72 příspěvků 7.2.13 10:13

Já mám tedy obecně problém sehnat boty, ale s botami na ples je to ještě horší… Mám malou a navíc úzkou nohy s nízkým nártem. Boty s uzavřenou špičkou mi většinou odstávají a tak nějak celkově mi nesedí. Páskové samozřejmě jak které, ale většinou obejdu všechny obchody a jediné, které mi nakonec sedí, jsou právě páskové. Nějaké tipy, kde sehnat malinké taneční boty, když si je nechci nechávat šít na míru? Slyšela jsem, že v Polsku, ale má s tím někdo zkušenosti?

Punčochy do nich beru podle situace. Ale spíše chodím v nich. Teď jsem například byla na plese v punčochách, jelikož mi přišlo nevhodné producírovat se na plese s obrovskými modřinami… Zamaskovat make-upem nešly a dlouhé šaty zatím nevlastním (asi velká chyba, kterou bude třeba napravit). A cítila jsem se více důstojně a prostě lépe.

Sekhmet
1918 příspěvků 7.2.13 10:22

No vida, já v sobotu na ples sehnala jen páskové plesové boty a i když jsem měla šaty až na zem, tak jsem si vzala punčochy bez zesílené špičky, protože jsem si nechtěla zrasovat nohy. Byla jsem v punčochách snad jediná a na toaletě se dokonce jedna „dáma“ (tygrované minišaty, tygrované lodičky z H&M, krepované vlasy a šílený make-up) vyjádřila, že je to společenské faux pas, vzít si na ples silonky.

baltik
1706 příspěvků 7.2.13 10:28

Asi jsem staromodni, ale nikdy by me nenapadlo jit na ples s holyma nohama
Chapu, ze s otevrenou spickou bot vznika dilema, ale kdyz jsem videla ty fotky z plesu v opere, kde maji slecny rozparek az skoro k rozkroku, vystrcenou celou nohu v poze pro fotografa, tak mi to proste prijde nepatricne ke spolecenske udalosti

Moir
2531 příspěvků 7.2.13 11:00

@majajilk v prodejnách s tanečními potřebami vás změří a objednají vám ty boty na míru, nedají se pak samozřejmě vrátit, ani vyměnit za jiné, reklamovat vady ano, objednací lhůty jsou ale prý dost dlouhé

DanielaS
5253 příspěvků 7.2.13 11:27
@majajilk píše:
Já mám tedy obecně problém sehnat boty, ale s botami na ples je to ještě horší… Mám malou a navíc úzkou nohy s nízkým nártem. Boty s uzavřenou špičkou mi většinou odstávají a tak nějak celkově mi nesedí.

Zeptejte se v obchodech s tanecnimi potrebami, tanci i deti, takze s nejruznejsimi velikostmi a sirkami bot tam maji zkusenosti a budou vas umet nasmerovat.

Hyacinta
79 příspěvků 8.2.13 00:02

Asi nepřinesu nic nového, ale řídím se podle nějakých svých pravidel, která jsem si nastavila možná přísně, ovšem pocitově. Vyhovují mi. Silonky nosím snad vždy, protože jsem takřka bílá, volím opravdu světlounké, protože co opravdu nemám ráda je pohled na cihlové nožky :-) takže to vlastně není na první pohled téměř poznat, že nějaké mám - ale prostě je mám. Do bot, které teprve rozcházím, je to také příjemnější řešení. Na důležité události jako zkouška, ples, pohovor, jedině v silonkách a lodičkách - uzavřených. Silonky si klidně odpustím v létě ( pokud to není formální událost ) na mejdany, hlavně do otevřených bot a páskových sandálů, do nich bych si silonky prostě nevzala - proto takové boty nenosím na ples a formálnější události, mně osobně nepřipadají dostatečně vhodné.

Sibyla
2646 příspěvků 8.2.13 09:32

Vždycky, když zahlédnu titul tohoto vlákna, napadne mě: „A co jiného?“ Naboso? Absolutně nevhodné.

TulaJ
254 příspěvků 8.2.13 10:11

@Sibyla súhlasím, v tom som bola utvrdzovaná odmlada- pamätám si, ako ma pri jednejslávnostnej tirednej akcii- mala som asi 12 rokov - v horúcom lete učiteľka pochválila, že ako jediná mám pančucháče, s dovetkom, že „dáma nikdy nechodí na verejnosť bez pančúch“ (pravda, ja som ich nosila hlavne kvôli tomu, že som mala fakt dosť zarastené nohy a holenie alebo epilácia sa vtedy - je to už fakt veľmi dávno - nejako „nenosili“). Nejako sa bez pančucháčov cítim nahá, v extrémne horúdom lete to riešim tak, že nosím buď ľahké nohavice alebo dlhšie sukne so silonovými podkolienkami (ja viem, hovorilo sa o tom, že je to peklo, t. j. keď ich vidno, ale dávam si záležať na tom, aby to vidno nebolo. Na ples by som si nedovolila ísť bez nich (a, ako som vyššie spomenula, keďže plesy sú v zime, tak by som aj asi zmrzla - aj tých teoretických pár krokov od auta do vnútra).
Ale je fakt, že medzi mladou generáciou (a objavilo sa to myslím aj tu v niektorej staršej diskusii) panuje názor, že „telové silonky sú beznádejne out a trapas“ - asi to naozaj vzniklo vplyvom fotografií z rôznych hollywoodskych akcií, kde sú celebrity v páskových sandálkoch - samozrejme, tým pádom bez pančúch - alebo z môdnych prehliadok. Ale absolvovala som seriózne školenie na etiketu, a tam bolo tiež zdôrazňované, že dáma bez pančúch na žiadnu spoločenskú akciu ísť nemá.

ni2ka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.13 12:44
silonky

Nenávidím! proto na ples vždy dlouhé šaty nebo sukni, aby nebylo vidět, že je nemám. když už musím někam v krátkých šatech, tak to vydržím- s holýma
noham bych nešla. max. v parném létě na akci, která se koná venku, ale musela
bych mít opálené nohy.
pozn. na ples bez nich taky proto, že je mi v nich horko při tanci a kloužou
mi v nich v botách nohy, ale nosím takové šaty, aby nohy nebyly vidět / ani žádné rozparky/

oliviax21
65 příspěvků 9.2.13 14:47

Jsem v tomhle ohledu velice tolerantní. Myslím, že jsem si ještě nikdy takto ostatní ženy neprohlížela, prohlížím šaty, účesy, boty, ale že bych se zaměřovala na silonky…to ne. Myslím, že se z toho dělá zbytečná věda. Sama punčocháče (příp. punčochy) nosím, mám uzavřené lodičky. Nechte brouka žít ;-).

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek