Šití

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
oriskova
84 příspěvků 11.4.14 15:04

@Bara06 možná by bylo fajn vybrat si pro začátek něco, kde je celý postup popsán krok za krokem, včetně obrázků.
A nebo, my jsme ve škole vždy šily nejdřív vzorníky, vezmete zbytek látky a třeba starý vypáraný zip a vyzkoušíte si to na nečisto, třeba jen to přišití zipu.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.4.14 18:22
@Šošanah píše:
Mně by zajímalo, jak stříháte. Tedy látky. Máte snad všechny doma střihací stůl?

Já používám kulečníkový stůl, za prvé je ohromný, mohu k látce ze všech stran a jako bonus je to, že je potažen plátnem, tak na něm látka neujíždí. Ale pro klid manželovy duše pak musím vysát všechny nitě, co se tam uchytí. Průšvih bude, až plátno jednoho dne prostřihnu.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.4.14 18:46

@cibetka 1 Ja som raz pretrhla súkno na kulečnikovom stole v bare tágom. Bolo to po zatvaracej dobe a bol pri tom aj majiteľ baru. Z jeho reakcie vám poradím, až náhodou prestrihnete to súkno, tak utekajte veľmi rýchlo a veľmi ďaleko. :-D

Bara06
2039 příspěvků 12.4.14 00:06

Příspěvek upraven 17.12.14 v 22:57

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.14 10:06

@Giulietta
Ano jsem připravená na únik :)
Vzhledem k tomu, že ten stůl se stěhoval při stavbě, protože jinak by ho tam už nikdy nikdo nedostal, plátno je na břidlici, takže ho ani nikdo neuzvedne, asi by museli opravovat přímo u nás. Navíc je to můj dárek manželovým narozkám, tak už si ten stůl dost přivlastnil a má ho rád.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.14 10:19

@Bara06 prosím, kde jste si ty Burdy objednávala? Mě to hází pořád jen na předplatné všech speciálů, a to nechci.

Milli
2524 příspěvků 12.4.14 10:31
Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.14 10:33

@Milli Děkuju, já jsem se vždycky proklikala na předplatné Send, a tam se nedá vybrat.

Bara06
2039 příspěvků 12.4.14 11:04

@Kokoska1 Informace z Burdy - zasílání starších čísel a speciálů lze objednat na vladimirstanek@seznam.cz, já jsem se doklikala na na ten Send a tam jsem našla mail na Ilonu Grussmanovou (ilona@send), můj nákup šel přes ní.

prosím, je normální, když mi ten puntík, i když jsem ho předem prala, pustil horu barvy a obarvil mi prsty a žehličku? Žehličky jsem si všimla dneska, prstů včera v polospánku. Mají se do toho dávat ty rohlíky, že..

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.14 11:06

@Bara06 Už jsem to objednala u vladimíra, dík :)

DanielaS
5290 příspěvků 12.4.14 17:34

Vyperte ty pytliky jeste jednou s takovym tim odbarvovacim papirkem.

defilenaiguille
2824 příspěvků 12.4.14 19:03

Červená barva dost často pouští (také černá), někde jsem slyšela vysvětlení, ale už si nepamatuji proč. Snad proto, že dosažení těchto barev se musí složitě kombinovat nebo co. Takže první, případně další puštění červené barvy je běžné.

Já osobně bych na ustálení barvy riskla ocet, používám ho na to, ale nemůžu vám zaručit výsledek ve vašem konkrétním případě.

Josefka
614 příspěvků 15.4.14 11:23

@Milli, díky za adresu…některé ty Burdy bych jistě užila. Hned jak budem doma trochu fit, půjdu je nejprve okouknout do knihovny.

Bara06
2039 příspěvků 27.4.14 17:52

,

Příspěvek upraven 07.04.16 v 14:52

Milli
2524 příspěvků 27.4.14 19:58

@Bara06 - barevně mi to připomíná myslím Sněhurku. Ta sukně vypadá docela dobře.

Sha-ree
8 příspěvků 2.5.14 11:02
Šustivá tuhá bavlna

Zdravím,

nevím, jestli se sem můj příspěvek hodí, ale projela jsem všechny diskuze a tohle je tomu asi nejblíž. Do poradny můžu dát dotaz až za 24 hodin a má prosba celkem spěchá… Nechala jsem si ušít formálnější šaty (jsem hrozně spokojená), ale látku jsem si vybírala sama v prodejnách látek, kde mi moc neporadili a já jsem úplný začátečník. Takže jsem prostě „něco“ vzala a teď přemýšlím, jestli to nebyla chyba. Jak horní, tak sukňovitá část šatů je z hodně pevného bavlněného materiálu, takového tuhého, hladkého, který šustí (bavlna : elastan 97 % : 3 %), vrch je už úplně tuhý, tvrdý (bavlna : hedvábí 62 % : 38 % - bohužel u tohohle jsem se zapomněla kouknout, jestli se to dá normálně prát v pračce). Látka myslím před šitím nebyla předpírána.

A teď má prosbu na Vás - nevíte prosím, jestli látka povolí/ přestane šustit? Sice takhle šaty vypadají víc formálněji a důstojněji, ale přeci jen na těle mám raději měkčí materiály, na které nemusím pořád myslet. Do pračky se to bojím strčit, spíš to vymáchám ve vodě ve vaně. Nebo dá se nějak udělat, jak látku odšustit a povolit? Aviváž se bojím použít (při praní je to snad pomalu sprosté slovo :D ) a ocet se bojím, že nevyčichne…

Budu ráda za jakoukoliv reakci, děkuji :-)

volfish
945 příspěvků 2.5.14 12:21

@Sha-ree přírodní materiály se před šitím musí vždy vysrážet (buď vyprat nebo vysrážet párou žehličky). Pokud to švadlena neudělala a vy to teď vyperete, budete mít šaty o pár čísel menší.
Zeptejte se švadleny, jestli to vysrážela nebo ne a jak to máte prát. Případně v tom obchodě se zeptejte jak o látky pečovat (neviděla jsem obchod, kde by to neměli uvedeno na štítcích, takže stačí najít příslušnou roli s látkou).

Linie
2020 příspěvků 2.5.14 18:20

Sha-ree: Zkuste vzít delší odstřižek látky, obkreslit obvod na papír a vyprat ho v pračce. Po vyprání vyžehlit a porovnat s kresbou. Hned uvidíte, jestli se látka sráží. Pokud ano a výrazně, tak povolit ve švech /dotazu rozumím tak, že šaty se teprve šijí/. Šustivost látky asi neovlivníte ničím, možná tou aviváží. Např. u taftů a tužšího hedvábí je šustivost pravidlem.

Sha-ree
8 příspěvků 3.5.14 16:10

Diky moc za odpovedi. Saty jsou uz usite a je pravda, ze nejspis uz presrazene musely byt. Ja to stejne do pracky nehodim, na to se dost bojim. Spis mi neslo o to srazeni jako spis o to, zda latka povoli a ta bavlna prestane byt takovy sustak-nezmekne nebo tak. Docetla jsem se, ze hedvabi se skrobi, tak to asi zmekne jak to namocim. Snad tedy povoli i to susteni sukne, protoze mi to zaclo byt dost protivne, kdyz jsem ty saty mela na sobe dyl.

Obchod s latkou, kde jsem ji kupovala by to asi napsane mel, ale uz jsem tam nechtela znovu jezdit, tak jsem se zkusila zeptat tady :-) Mozna risknu ve vane i tu avivaz, snad se s tim nic nestane.

Bara06
2039 příspěvků 12.5.14 22:21
smokování - co dělám špatně?

Díky…

Příspěvek upraven 07.04.16 v 14:52

Motyka
329 příspěvků 12.5.14 22:56

@Bara06 Moc velká tíha látky/slabá gumička(gumička to prostě neutáhne). Myslím si. Zkuste koupit silnější gumičku.

Bara06
2039 příspěvků 12.5.14 23:02

@Motyka Hmm, to by asi mohlo být, bavlna je asi malinko tužší - respektive není to doporučený batist : http://www.dumlatek.cz/…tickami.html.
Takže co s tím? Mám to vůbec smokovat? Nebo radši jiný střih? Mám 46cm (po zuřivém odstřihu), na půlkolo to nedá.

volfish
945 příspěvků 13.5.14 10:23

@Bara06 cikcak přes gumičku mi přišel vždycky zbytečně složitý - namotat na spodní cívku navolno pružnou nit a normálně prošít jste nezkoušela?

Bara06
2039 příspěvků 14.5.14 23:30

@volfish Myslím, že Vás miluji :c)). Koupila jsem si pružnou nit a ano, mám to. Radost mám až dětinskou, takže vystavím.

No jo, já vím, vy tu šijete jinou ligu, ale každej nějak začínal… Burda to je, domácí šití taky, tak co :c). Jen to šití ROVNĚ budu muset víc trénovat.

Linie
2020 příspěvků 15.5.14 08:43

Pro začátečnici jste zvolila správně drobný vzoreček, v něm se nějaká nerovnost ztratí. Také dětské oblečení je vhodné, je brzy hotovo a zákazník nekritizuje případné nedostatky.
Jen tak dál!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek