Šití plavek - Jaký overlock a gramáž látky si vybrat?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MartiSt.
11 příspěvků 18.9.16 13:17
Šití plavek - Jaký overlock a gramáž látky si vybrat?

Ahoj,

chtěla bych vás zkušené švadlenky poprosit o radu.. Sama si s tím lámu hlavu už několik měsíců než mi došlo, že sama na to nepříjdu.. :D :) Zajímalo by mě jaký overlock, či nějaký profesionální overlock/stroj? by jste mi doporučily na šití plavek na zakázku, tedy velké množství.. A můj druhý dotaz zní, jakou gramáž by ta látka ideálně měla mít, aby to byly skutečně hodně kvalitní plavky? Budu vám neskutečně moc vděčná za jakékoliv rady, mooc vám děkuji.. Martina

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MartiSt.
11 příspěvků 20.9.16 12:02

@pavla.ku Dobrý den.. Pokud Vám příjde můj příspěvek jako vtip, zřejmě jste ho nepochopila a tudiž na něj je zbytečné reagovat, a ještě k tomu urážlivě.. Věnujte se příspěvkům u kterých máte co poradit.. Děkuji a přeji pěkný den.. :)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.16 12:31

@MartiSt. No napadlo mě to samé co @pavla.ku včera když jsem to, přečetla…a taky mě napadlo, že šít snad alespon umíte…,Pokudbych se se něčeho podobného pouštěla…oslovila bych výrobce nebo prodejce, navštívila bych je nebo si nechala poslat vzorky…podle vybraného materiálu, obešla prodejce šicích strojů…

MP blanka
2877 příspěvků 20.9.16 14:19

@MartiSt. prajem veľa úspechov, ale niekedy len pevné odhodlanie a chuť nestačí. Trošku mi pripomínate plavca-začiatočníka, ktorý sa pustí preplávať kanál La manche.

Linie
2020 příspěvků 20.9.16 14:47

@MartiSt. Proč jste si vybrala zrovna tak náročný sortiment? K šití plavek nestačí jen stroje a plavkovina, ale i různé výztuhy, košíčky a mnoha velikostech atd.
Kdo vám to bude prodávat?
Pokud bych, nedejbože, uvažovala o něčem podobném, nechala bych se zaměstnat nejdříve v Triole, abych poznala výrobu zevnitř. Třeba by mi nějaké starší stroje odprodali.

MartiSt.
11 příspěvků 20.9.16 14:53

@vlm @pavla.ku @MP blanka Děkuji všem za příspěvky, ikdyž opravdu nepochopím, proč ženy mají potřeby shazovat či metaforovat, je to pro mě opravdu nepochopitelné a velmi malé, prosím odpusťte si to už..

Šít samozřejmě umím, to je zbytečná otázka.. Látky si budu objednávat z Itálie, značka Carvigo, mám vyselektované zhruba 15 vzorků, s různou gramáží, které se pohybují od 170-230.. A právě tady jsem chtěla ušetřit nějaké ty peníze a proto ten dotaz na ideální gramáž velmi kvalitní látky, která má už i funkci lycra xtra life.. Na tyto látky příjde ještě transformovaný tisk..

Co se týče toho sroje, chtěla bych si ho pořídit ještě dříve nežli mi dojdou látky, abych se s ním mohla naučit tak jako umím s jinými, a rovnou začít.. A teď z příspěvku @vlm jsem pochopila, že až na základě vybrané látky, si lze vybrat stroj? Mohla bych se tedy konkrétně Vás zeptat, jestli jste to takhle myslela? A jestli ano, chápu tedy správně že ne každy PROFESIONÁLNÍ overlockový stroj určený k šití plavkoviny (v mém případě 80% polyester a 20% elastan) mi danou látku nevezme? Děkuji moc za vaší ochotu.. :)

MartiSt.
11 příspěvků 20.9.16 15:02

@Linie Omlouvám se, ale prosím pokud se chcete zapojit, reagujte pouze na to, co mi bude přínosem. Polemizovat o tom proč to chci dělat, nebo že je to těžký? Chápu pro mnoha lidí, je spoustu věci nereálných.. Lidé jsou různí, někdo chce být úspěšný a někdo chce být zaměstnaný.. Každopádně s tím odprodejem starších stroju by to mohlo být zajímavé, ale já bych volila nový.. Tedy děkuji a přeji příjemný den.. :)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.16 15:16

@MartiSt. No myslím, že právě @Linie vám radí z nás nejpřínosněji…co se stroje týče, jeden asi nepostačí, jak už tu bylo uvedeno, k tomu aby plavky byly profesionálně vypracované je třeba více typů strojů, jetam řada různých švů a každý z nich chce své…nejsem odborně tak na výši, abych vám mohla radit…

MartiSt.
11 příspěvků 20.9.16 15:48

@vlm Myslím že @Linie mi neporadila nijak, tedy pokud neberete jako nejhodnotnější radu jít pracovat pod nějakou firmu.. Můj dotaz jsem vznesla zkušeným švadlenkám, v tom případě nechápu proč reagujete, když o tom nic nevíte.. Já se čistě ptám na overlock, či profesionální overlock, který mi bude přínosem.. O jiných strojech pochopitelně můžeme mluvit dále, ale nejdříve se ptám na základ.. Ty diskuze vedete docela zajímavě, nicméně děkuji.. :)

MartiSt.
11 příspěvků 20.9.16 15:59

Plavkovina má snad spoustu složení.. Já se bavím o skutečně jedné z nejlepších společností na světě, která vyrábí speciální materiálý pro velmi náročné klienty.. Ok, nemusíme už společně dál polemizovat nad věcmi, které mi nejsou přínosem.. Myslela jsem že vaše komunita mi bude přínosem, místo toho tu čtu nesmysly a zbytečnosti.. Ale i tak vám všem děkuji za váš čas.. Kdyby měl kdokoliv přínosný příspěvek, budu za něj vděčná..

Linie
2020 příspěvků 20.9.16 16:02

@pavla.ku Nevadí.
Pokud bych se do čehokoliv pouštěla, zjistila bych, jak to dělají jinde /stroje, postupy, marketing/ a to se dá nejlíp zjistit uvnitř toho podniku, nemusím tam být až do penze.
Také existují různé odborné výstavy a veletrhy. I když Styl/Kabo léta skomírá, pořád se tam najde dost podnětů. Existují i specializované veletrhy různě v Evropě. Já bych tedy sbírala zkušenosti u odborníků, ne na stránkách, kam přispívají většinou amatérky.
Přeji @MartiSt. vše nejlepší, ať se s tím popere, jak umí.

Moir
2560 příspěvků 20.9.16 16:14

Já bych ještě dodala, že pokud chcete mít skutečně profesionální výsledek, tak nutně potřebujete ještě coverlock jako samostatnou mašinu

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.16 17:03
@MartiSt. píše:
Myslela jsem že vaše komunita mi bude přínosem, místo toho tu čtu nesmysly a zbytečnosti..

Tak ja sa tiež pridám s nezmyslom. Neuživíte sa tým, tie plavky nepredáte a ten čo Vám sľúbil odber sa na Vás vykašle a zostane Vám materiál/ ušité plavky, nakúpené stroje a oči pre pláč. Skúsenosť kamarátky.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.16 17:27

@MartiSt. A aby som nedostala zdrba, že neradím, tak na šitie plavkoviny je vhodný jedine stroj babylock Ovation.
http://cdn.idealo.com/…-ovation.jpg
http://www.idealo.de/…by-lock.html
http://cdn.idealo.com/folder/Product/4078/9/4078962/s1_produktbild_mid/baby-lock-ovation.jpg:http://cdn.idealo.com/…-ovation.jpg

Jordaan
9433 příspěvků 20.9.16 17:50

@Giulietta

Zrovna jsem to chtela napsat, vhodnejsi stroj me nenapada.

MartiSt.
11 příspěvků 21.9.16 12:20

Si tak říkám, že by tahle vaše komunita byla skvělá i v debatách o hubnutí.. By jste to mohly komentovat podobně.. „Vy jste v životě necvičila a chcete zhubnout? Děláte si srandu?“ Nebo „Nedokážete to, protože moje kamarádka to taky nedokázala, zůstanete tlustá a oči pro pláč!“ Nebo „proč chcete hubnout, vždyť je to těžký, vyberte si něco easy, a buďte tak tlustá a neúspěšná jako my!“.. Vaše negativní jednání o vás hodně vypovídá.. Nedokaži si představit jaké nešťastné životy musíte vést, kdyz člověka ani neznáte, ale jenom ho a jeho cíle shazujete.. Neumím si představit jak vychováváte své děti a vedete vaše životy.. A k tomu tady ještě pozoruji doslova šikanu s vašima věšáčkama.. Chtěla jsem čistě poradit, s někým o tom diskutovat, ale bohužel.. Děkuji všem za milá i nemila slova, vše je přínosem.. Obrátila jsem se již jinde, kde jsem svůj problém vyřešila.. Jakákoliv debata je tedy už zbytečná.. Přeji všem krásný den a mnoha úspěchu v šití.. :)

Moir
2560 příspěvků 21.9.16 13:01

Děkujeme za psychologický rozbor zdarma.
Víte, ale jste mimo mísu. Srovnání s hubnutím velmi pokulhává, spíše by se to dalo přirovnat k tomu - vy se chcete živit jako cvičitelka, nikdy jste to nedělala, nemáte o tom ponětí a ptáte se, jaké nářadí máte zvolit.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.16 13:13

@MartiSt. Je to vaše rozhodnutí, at se vám daří…on si každý tu hubu musí natlouct sám…stará známá věc :-)

Jordaan
9433 příspěvků 21.9.16 13:23

@MartiSt.

Jo, v poho. Nezapomente sem hodit jmeno Vaseho online shopu, az nejaky bude. Tip na kvalitni plavky je vzdy vitan.

MartiSt.
11 příspěvků 21.9.16 14:16

@Moir Ať by to srovnání bylo jakékoliv, tak ikdyby jste tyhle vaše zbytečné a urážlivé komentáře psaly začínající cvičitelce, která se dotazuje na rady, význam toho jak je vaše chování zlé, je neměnné.. Ale OK, v omezenosti se meze nekladou, jak je vidno..

A samozřejmě, ažli bude má práce hotová, mila ráda vam zde vložím odkaz na mé stránky.. Jinak už reagovat nebudu, je to ztráta času, což určitě pochopíte. Je evidentní, že jsme každá z jiného století, i tisíciletí.. Přeji vše nej, asi zde nezapadnu, když jsem tak přející.. :(

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.16 15:52
@MartiSt. píše:
Nebo „Nedokážete to, protože moje kamarádka to taky nedokázala, zůstanete tlustá a oči pro pláč!“
Česko je síce plné obézných žien, ale tak jedna stotina si nechá ušiť plavky na mieru. To šitie plaviek je naozaj niečo ako predaj Herbalife. Ale držím Vám palce nech sa z Vás stane nová Margarete Steiffová.
MP blanka
2877 příspěvků 21.9.16 19:19

Milá MartiSt. Píšete :„ Chtěla jsem čistě poradit, s někým o tom diskutovat, ale bohužel.“ Diskusia je predsa o rôznych názoroch, ved ináč by to bol monológ a sama ste nás vyzvala. Nemyslím, že by sa vám tu niekto vysmieval, alebo neprial. Jedna vec je mladícky elán, a máte pravdu, že napr. ja v mojom veku už by som niečo také veľké a neisté neskúšala, a preto sa ani nedozviem, či by som to dokázala. Mladý človek je pružnejší a tvorivejší. Lenže je tu aj druhá strana, a síce životné skúsenosti, nech už vlastné, či cudzie. Trocha tej reálnej skepse nie je nikdy na škodu, lebo optimistický elán a predstavy ako to bude krásne, vás skutočne môžu zaviesť do ťažkej situácie. Ospravedlňte teda, prosím tie príspevky, ktoré vás v dobrej viere vám pomôcť chceli na riskantnosť podniku upozorniť.

MartiSt.
11 příspěvků 17.8.17 15:27

Dobrý den dámy.. Tak když si teď zpětně pročítám vaše příspěvky a vidím tu vaší šikanu otočenými věšáčky, až mi je líto všech nadšených a tedy i mnohem šikovnějších žen, které si zde přijdou pro radu, a vy je tady shazujete. Snad vám můj úspěch otevře oči, a uvědomíte si, že cenné rady a podpora sem patří, nežli nedůvěra a něčí zkušenost netalentované sousedky, zde opravdu nepatří.. Mé plavečky najdete na www.pussinybikini.com, a věřte nebo ne, ale všechno od střihu, po návrch grafického designu jsem si dělala sama! Přeji Vám spoustu úspěchů a otevřenou mysl a srdce.. Martina ????❤️

Jordaan
9433 příspěvků 17.8.17 15:41

@MartiSt.

Gratuluju. Kolik jste jich uz prodala?

Josefínaa
429 příspěvků 17.8.17 19:01

@MartiSt.
Závidím vám vaše sebe vědomí. Nabízet takovéhle hrůzy jakože šité na zakázku s horním dílem bez výztuže a záševků, to chce hodně odvahy, zbytek snad ani nemá cenu komentovat. A věřím, že jste si to navrhovala sama.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek