Školní uniformy

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
anja.1
272 příspěvků 05.07.12 12:09

@Mori
Přesně, buď je ten článek špatně napsaný, nebo je to klasické polovičaté řešení. Necháme se překvapit, v každém případě jsem ráda, že doby mé školní docházky jsou pryč. :-)

carries
1319 příspěvků 05.07.12 12:45

Ja osobne som za uniformy. Deti v uniformách stretávam v UK každý deň a páči sa mi to. Ak sa niektorí z nich chce odlíšiť, odlíši sa, vždy je v skupinke poznať „rebelov“. Okrem toho si myslím, že nosením uniforiem si deti a teenageri zvyknú na nosenie, dajmetomu slušných vecí, a v budúcnosti im nebude problém nosiť dress code v práci. Čo som videla uniformy tu, tak nie sú farebne odlíšené pre dievčatá a chlapcov-dievčatá nosia sukne, chlapci nohavice, ale farby sú rovnaké pre obe pohlavia.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.12 14:37
@Blair píše:
@cibetka 1
To by vážně na celý rok stačily pouze 2 uniformy?

V rodinách co znám vždy stačily, samozřejmě podud dítě extrémně nevyrostlo, ale právě v těch bohatých rodinách, co jsem měla možnost poznat, ani to moc neřešili, kupuje se nové až opravdu není zbytí a navíc se dítě o svou uniformu musí samo starat, když zničí, má problém a věřte, že si tím pádem pozor dají. Samozřejmě mimo školu mají oblečení jiné.

Blair
359 příspěvků 05.07.12 14:50

@cibetka 1
No mě se do zdá docela nepředstavitelné… kdybych to převedla na normální oblečení. Nedovedu si představit, že bych měla jen 2 sady oblečení.

lipo
303 příspěvků 05.07.12 14:51

Nečetla jsem celou diskuzi, za to jsem četla ten článek. opravte mě, pokud se pletu, ale z článku jsem to pochopila tak, že ty uniformy mají být prostě jednobarevné mikiny a polotrička. To mi teda nepřijde jako něco pěknýho. Každopádně pro uniformu jako takovou asi spíš jsem, nevím, jestli potlačuje kreativitu v oblékání, určitě nemaže sociální rozdíly, ale mě se teda celou základku posmívali kvůli oblečení, ačkoli finančně jsme na tom nikdy nebyli špatně, jenom prostě maminka mě navlíkala do volných triček (prý aby mě někdo neobtěžoval) a taky se u nás nenakupovalo u Vietnamců, takže jsem nikdy nebyla oblečená „moderně“ nebo prostě podobně jako ostatní a hrozně jsem vyčnívala, což by mi nevadilo, kdyby mi to ostatní tolik nedávali sežrat.

Zoe
316 příspěvků 08.07.12 16:12
školní uniformy

Jsem starší, ale pro školní uniformy nehlasuji. Jednak tu není tradice, a tak by to většina dětí brala jako omezování. Ale hlavně to považuji za relativně drahé. Rodiny, kde se musí obracet každá koruna, a není jich málo, řeší běžné oblečení dětí děděním, sekáčem či domácí tvorbou. V případě, že děti vyrostou, oblečení poškodí, nelíbí se jim a pod., doplní se šatník podle situace. Uniforma by musela být kvalitní, na dodávky by se vypisovala soutěž (a všichni víme, jak takové soutěže dopadají), takže by nestála málo. V případě růstu či poškození by bylo nutné zakoupit uniformu novou. A jak by se to řešilo, kdyby rodiče řekli: nemáme na to?
Co se mi naopak líbí, je možnost dobrovolného nákupu trička, čepice či mikiny se znakem školy ve školní prodejně. Podporovalo by to hrdost na příslušnost k té které škole, ale nikoho by to neomezovalo.

Ems
1482 příspěvků 08.07.12 17:20

Tak je pravda prostředí elitního gymnázia není úplně typické, ale já se nikdy ale opravdu nikdy nesetkala s tím, že by se někdo někomu posmíval že nemá drahé oblečení. Když už padla zmínka o oblečení tak o tom jestli se někdo obléká dobře nebo ne, na to aby člověk dobře vypadal nemusí mít statisíce.
Uniformy jsou dle mého názoru dobrá věc, stále do školy chodím a moc bych něco na ten způsob uvítala. Nebo, možná ne úplně uniformy ale minimálně dresscode, já bych nebyla proti formálnímu oblečení na školách, když nechtějí chodit stejně oblečení ok, ale ať má oblékání úroveň.
Rozdíly uniformy nesmažou, ale to zde bylo zmíněno několikrát.
Jinak hezké holčičí uniformy (klučičí jsou hadry, šíleně nekvalitní) dle mého názoru mají na Open Gate, mají několik kousků, svetry, sáčka, sukně, kalhoty,
blůzky a můžou aspoň kombinovat trochu.
Přijde mi to hezky elitářské :)) (ne snobským způsobem…:D )

Dahllie
2222 příspěvků 08.07.12 17:25

Zoe, v tomhle směru se mi líbí model, který jsem měla možnost vidět v UK. Je tam univerzální základ (tmavé kalhoty, či sukně), který se doplňuje svetříkem, či kravatou v barvě školy, nebo třeba jen dodáním nášivek. A ty základní prvky se dají koupit v řetězcích v ceně kolem 10Ł, tedy cca 300,– (například zde: http://direct.asda.com/…ault,sc.html ). Na druhou stranu, někteří můžou mít oblečení z Asdy, jiní od Ralpha Laurena, takže rozdíly v materiálu a kvalitě budou patrné i přes stejnokroj. Vlastně sama pořádně nevím, jak se k tomu postavit, nicméně jako učitelce by se mi stejnokroj na jednu stranu líbil, protože by určoval nějakou základní kulturu oblékání.

MarryM
2 příspěvky 09.07.12 12:23

Já si myslím, že uniformy nic nevyřeší. Děti a puberťáci se budou chovat pořád stejně. Nemají úctu k hodnotám ani autoritám a to, že budou všichni ve stejném „mundůru“ to nevyřeší. Stejně by to za chvilku měli potrhané a špinavé.

honza
403 příspěvků 10.07.12 03:58

@Majka22 „Nelíbí se mi ani armádní uniformy, chování to rozhodně nezlepšuje.“

Myslis, ze kdyby jeden z nich mel teplaky pod prdel a tricko, ze by kazen byla aspon o trochu lepsi?

http://www.freefoto.com/…uard_web.jpg

Sibyla
2646 příspěvků 10.07.12 07:48

@MarryM A nemyslíte, že je to část snahy ty hrozné spratky vychovávat? Nebo máme rezignovat, říct si, že děti"se budou chovat pořád stejně" a nechat je, ať rostou pro kriminál? Ostatně s tou jejich děsností nesouhlasím - tahle generace dětí je přesně stejná jako ty předešlé: někdo skvělý, někdo dobrý, někdo mizera. Zaráží nás zpovykanost, jakou jsme nepoznali (mobily, PC, móda) - ale vždyť ty děti prostě jen kopírují své rodiče! A to tady bylo odjakživa… Módní hříchy se liší, ale podstata je stejná.

Majka22
332 příspěvků 10.07.12 11:32
@honza píše:
@Majka22 „Nelíbí se mi ani armádní uniformy, chování to rozhodně nezlepšuje.“

Myslis, ze kdyby jeden z nich mel teplaky pod prdel a tricko, ze by kazen byla aspon o trochu lepsi?

http://www.freefoto.com/…uard_web.jpg

Myslím globální chování ve společnosti (hradní stráž jsem neměla na mysli už vůbec, navíc tam je to přece jen něco trochu jiného. Trochu šaškárna, kde se s tím počítá a ti lidé jsou tam dobrovolně, narozdíl od školy). Jakpak se asi chovají vojáci na okupovaném území? „Báječně“. Vlastně není třeba ani válečný stav. Kdo zná alespoň trochu svět zelených mozků (měla jsem tu čest, bohužel), ví, o čem mluvím (jiná věc, že některým jedincům se to, co žena považuje za choré, líbí. Brainwashing zde také není nic výjimečného. A nástroje stejnokrojů využívají i sekty - pojednává o tom i odborná literatura.)
Změnu chování nedosáhneme pouze změnou oblečení (kéž by to bylo tak snadné :) Dnes schází zcela jiné věci, poměrně zásadní, jako např. hodnoty, které naše společnost uznává. Nemyslím deklarované navenek, ale reálně ne/dodržované. Obávám se, že uniformy by maximálně prohloubily současný marast. Potažmo příprava na moderní otroctví rovnou od školky.

Když už jsme u naší omladiny. Je fascinující, jak starší generace neustále nadávají: mládež je příšerná, strašná, nejzkaženější a nejhorší, co kdy existovalo. Děti nejsou dětmi. Atp. Přitom většina z těchto kritiků pozapomíná, kdo má největší zásluhy a že mladší generace jsou převážně výsledkem toho, co jim ne-předaly generace před nimi (plus média, ale ta by neměla zbavovat zodpovědnosti rodinu. Také velice oblíbený argument některých rodičů: za všechno může výhradně televize, pc hry a facebook. Popř. komunisti. Kdo se občas setkává s tzv. narušenými nebo problémovými dětmi, snad mi dá za pravdu, že jádrem není zpravidla dítě, ačkoli takové ocejchování je velice pohodlné. Narušená nebo poněkud zvláštní bývá v prvé řadě rodina/prostředí, kde dítě žije)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.12 11:37

Mne sa uniformy páčia,hlavne tie na hradnej stráži.:-)
http://www.prezident.sk/…straz/03.jpg

Sibyla
2646 příspěvků 10.07.12 12:38
@Majka22 píše:
Když už jsme u naší omladiny. Je fascinující, jak starší generace neustále nadávají: mládež je příšerná, strašná, nejzkaženější a nejhorší, co kdy existovalo. Děti nejsou dětmi. Atp. Přitom většina z těchto kritiků pozapomíná, kdo má největší zásluhy a že mladší generace jsou převážně výsledkem toho, co jim ne-předaly generace před nimi (plus média, ale ta by neměla zbavovat zodpovědnosti rodinu. Také velice oblíbený argument některých rodičů: za všechno může výhradně televize, pc hry a facebook. Popř. komunisti. Kdo se občas setkává s tzv. narušenými nebo problémovými dětmi, snad mi dá za pravdu, že jádrem není zpravidla dítě, ačkoli takové ocejchování je velice pohodlné. Narušená nebo poněkud zvláštní bývá v prvé řadě rodina/prostředí, kde dítě žije)

Přesně. Stoprocentně. Ostatně, už sv. Pavel čekal každým dnem konec světa: „vždyť se podívejte, kam to došlo, děti jsou vzpurné, neposlouchají rodiče…“

Diankenstein
1895 příspěvků 10.07.12 13:00

@honza tu představu nemůžu dostat z hlavy. :D:D:D

Obecně si myslím, že když je někdo hulvát, bude s velkou pravděpodobností hulvát i v uniformě. Ale uniforma do jisté míry zbavuje anonymity, která, jak je známo, dělá hulváty i z poměrně slušných lidí.
Určitě si myslím, že když chlapec od mala nosí sako a košili, cítí se v tom oblečení lépe, když je dospělý a umí to nosit přirozeněji. To stejné platí o dívkách, uniformy by je naučily nosit sukně.(a skládané sukně na „tvarovaných“ holkách vypadají dobře, jen musí být do pasu a nesmí se rolovat jako to mají ty Japonky, jinak zahluší pas)

A někdo tady psal o původu uniforem v UK. Myslím, že původně byly zavedeny ve školách pro chudé, aby nechodili jako barbaři :D (takže u nás by se fakt hodily), potom si je oblíbily prestižní public schools, tam se zase uniformou chtěli odlišit od „obyčejných lidí“.

DanielaS
4910 příspěvků 10.07.12 14:45

Pouzivaji se jeste v Cesku ve skolkach zasterky? Ja jich mela aspon pet, sila mi je maminka, ale urcite se daly i koupit v obchode. Ve skolce se navlikla pres obleceni/puncochace.
V Italii maji tento system az do ctvrte tridy. Zasterky jsou pro chlapce i holcicky, bud pro kluky modre s bilym limcem a pro holky ruzove s bilym limcem, nebo pro vsechny modre, pripadne s ruzovou nebo modrou masli pod krkem pro rozliseni pohlavi. Podle me to vypada priserne, hlavne na tech vetsich detech. Ja bych za ruzovou trpela uz od mala, nektery ty desetilety kluky s maslickou fakt lituju.

http://farm4.static.flickr.com/…d01222f5.jpg

A prostor pro znacku se najde vzdycky.

http://www.thehouseofblog.com/…lo-Kitty.jpg

blacken
2449 příspěvků 10.07.12 20:17

@Diankenstein Tak tady zásadně nesouhlasím s tím, že skládané sukně vypadají dobře na všech. Když si holka s větším pozadím a boky vezme skládanou sukni do pasu, bude vypadat jako selka.

Jo, bylo by fajn, kdyby lidi uměli nosit společenské oblečení, ale proč nutit holky za každou cenu do sukní mi taky jasné není. (A to sama nosím sukně a šaty skoro častěji než kalhoty) Líbil by se mi na školách volnější dress code. Nic roztrhaného, udaná minimální délka sukně, šortek a případně rukávy. A určité střihy a mikiny a volná univerzální trika nebrat. A navléct všechny do uniformy z bavlněného trika a mikiny, to je noční můra.

Diankenstein
1895 příspěvků 11.07.12 08:08

@blacken neřekla jsem na všech, na některých nevypadá dobře už skoro nic, takže tam ani skládaná sukně nemůže nic zhoršit :D
A co se „tvarovaných“ týče, stojím si za tím, že těm to vyloženě prospívá.

http://media.tumblr.com/…Z1qg7d0h.jpg

A to má tahle blogerka solidní výbavu :D :D :D

Co se mikin a triček týče…to je spíš taková fraška, než uniforma. Proboha, proč mikiny?!

Sekhmet
1918 příspěvků 11.07.12 12:33

@Diankenstein Prospívá to jen těm správně tvarovaným - prdelatým se štíhlým pasem. Pokud někdo zrovna neoplývá útlým pasem, bude v nakládané sukni vypadat jako kombajn a dlouhé štíhlé nohy a útlé boky to nezachrání. Nedej bože, má-li k tomu všemu ještě krátký trup a velká prsa - ejhle selka vypraná (a sražená) na 90stupňů je na světě. V tom, co má na sobě na vaší fotce Taneesha, bych vypadala o dvacet kilo těžší než ve skutečnosti jsem.

bestia
2300 příspěvků 11.07.12 14:50

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:47

blacken
2449 příspěvků 11.07.12 19:34

@Diankenstein Tak tahle fotka mě nepřesvědčila… A to má slečna celkem dlouhé nohy (aspoň co můžu posoudit z jejích slušivějších kreací). Nehledě na to, že tahle sukně je pod kolena, kdyby byla nad, bude to pravděpodobně vypadat ještě hůř a ona je rovnoměrná - velká prsa a velkej zadek, štíhlej pas. Takových tady v ČR moc nemáme (co tak koukám kolem, ty co mají, gratuluju). Jsou hlavně jablka - velká prsa, žádný pas a štíhlé boky a nohy - ty v tomhle budou vypadat podle mě děsivě… a hrušky - malá prsa a objemné od pasu dolu - a ty budou vypadat jako selky a ještě nemají většinou štíhlé a dlouhé nohy, takže i tam to přidá, což mně by vadilo. A taky ne každá má krásnej obličej a dlouhé vlasy, aby se pozornost upoutala jinam.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 11.07.12 19:45
@bestia píše:
Z argumentov o stierani rozdielov sa mi robi nevolno.
Celkovo sa mi myslienka skolskych uniforiem nepaci, vhodne/nevhodne oblecenie je definovane v skolskom poriadku, teda aspon u nas bolo.

mně to vůbec přijde šílený, Peklo původně snad bojovalo proti uniformitě v oblékání a najednou je tu spousta příznivců uniforem? znamená to snad, že byste dámy byly rády, kdyby to „slušné oblečení“ bylo prostě nejlépe zákonem nařízené? to snad ne… anebo jsem tu uplně špatně.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.12 19:49

Já myslím, že je důležitější zamyslet se, co školní uniformy a uniformy obecně symbolizují. To není stádnost a ztráta individuality. Je to příslušnost k určité skupině - tedy možnost být součástí nějakého celku, na který mohu být hrdý, identifikovat se s principem. S tím souvisí třeba školní prsteny, proč ne? Potom je to vymezení určitého mantinelu, hranice, pravidel, která zvlášť v dnešní postmoderní době, která nebezpečně rozbila tradice, konvence, hranice úplně všeho a to bez jakékoliv pozitivní náhrady ( dala tím akorát prostor pro vznik takových fenoménů jako dekadentní sekty, nebývalý rozmach ezoteriky a iracionality a nejrůznějších ultraradikálních, fanatických hnutí), je nanejvýš potřeba pro sebeuvědomění. Uniforma nebo veškerý ten dress code je symbol. Symboly, tradice, konvence - to je to, co drží společnost, lidem dává kořeny, ukotvení, pocit příslušnosti… Nemůžu se zbavit dojmu, že jde především o obsah uniformy, nikoliv o její vnější formu. Čím jsem starší, tím víc to vnímám jako důležité.

Diankenstein
1895 příspěvků 11.07.12 20:08

@Sekhmet přiznávám, že jsme myslela prdelaté holky z pasem :D Ale zase dlouhonohé s úzkými boky by si mohly dovolit tu sukni srolovat, to by nešlo?

@blacken tak nevím, jsem sice krátkozraká( :D ), ale ona v téhle sukni vypadá, jako by měla zadek poloviční, než jaký ve skutečnosti má.
Myslím si, že školačky by mohly mít sukni klidně i nad kolena, zase nebuďme upjatí :D ale ji svědčí, není to zrovna laňka. (Proč tolika lidem tahle délka sukně vadí? V poměru s tělem to nohy krátké nedělá, a ještě to vypadá, že je má hubenější)
A pokud má holka vážně velký zadek, myslíte, že bude lepší, když bude dále nosit svoje milované bokovky? Protože buďme k sobě upřímní, pokud jim to nikdo nezakáže, nepřestanou nikdy. Sukně jsou totiž děsně nepohodlné a na velké zadky se vůbec nehodí! - největší lež, jakou jsem kdy slyšela ;)

A k jablkům nic říct nemůžu, vždycky jsem je nenáviděla kvůli těm nohám… :D

Diankenstein
1895 příspěvků 11.07.12 20:14

@viktorka_od splavu lidi se oblékají uniformně, protože to tak chtějí. Chtějí být členy party, nevyčnívat… to je předem prohraný boj za něco, o co ti lidé vlastně ani nestojí. :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek