'Skutečné' velikosti 34, 36

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
zlatahouba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.13 17:44
@Emmea píše:
Magdo, v dívčích velikostech nenajdeš skoro nic, co by mohla nosit dospělá (a příčetná) žena. Mám dvě dospívající dcery a nabyla jsem při shánění obledčení dojmu, že od cca 150 cm výšky je velikostní vzduchoprázdno.

Mám stejnou zkušenost se synem. Dvě hodiny trvající vysilující běhání po Olympii a pro 160 cm vysokého chlapce zakoupené jedny džíny, to byl jediný úspěch ve snaze ošatit mého teenagera.

aveeva
2 příspěvky 4.4.13 19:28

www.designershop.sk neviem či je to povolené písať sem adresy ale však prinajhoršom to zrušia. :-)

Dragowlin
262 příspěvků 4.4.13 20:59

Nedávno jsme byli nakupovat se segrou kalhoty. ŠLi jsme i do pull and bear. Ona má obykle 32/34 a tak si taky vzala na zkoušku tyto. Musela jsem jí ale přinést 38. 34 vypadala jak pro 13 leté děvče. Takže možná zde? Pull and Bear? Nebo někdy H&M. :)

viera666
967 příspěvků 4.4.13 21:22

Fuuu, tak normalne som zostala teda prekvapena, ake obchody sa tu spominaju s „realnymi“ velkostami. Podla mna je to skor tvrdo kus od kusu. Napriklad Zara mam vzdy nohavice 36, rovnako Mango a Bershka a Hm a Next. V takom Orsay dokonca aj 36 na mne castokrat planda. A pritom som skor 38. Vrchy beriem vzdy 38, nemam rad obtiahnute veci a navyse na 36 su mi kratke rukavy. Asi by som skusila skor talianske znacky, ti maju podla mna povacsinou najmensie velkosti. Spanielske su niekde okolo realu, ale castokrat su skor vacsie ako uvedena velkost. A americkym by som sa vyhla uplne, tam je to podla mna o cislo mimo.

Audrey.Piper
412 příspěvků 4.4.13 22:16

Mně teda 34 sedí téměř všude normálně, holt asi máte nekonfekční postavu ;)

Dragowlin
262 příspěvků 7.4.13 09:40

Včera jsem se byla schválně podívat v H&M. Nahoře mezi dospělou módou jsem neobjevila nic za co bych byla ochotna dát své peníze. Šla jsem se podle zdejších postřehů podívat do dětského. Do kabinky jsem si nabrala 7 věcí (3 saka, kalhoty, šaty…) a kdybych mohla beru je vše. Nejlepší byly perfektně sednoucí kalhoty (sháním už nějaký ten pátek) pro 13 leté děvče. Díky tedy za radu!

Nosfi
45 příspěvků 2.8.13 10:12

Řetězce číslují a šijou úplně špatně a navíc ještě na míry asijských modelek. Jsem taky menší, ale do kalhot třeba svoje boky nenarvu a když jo, zas mi nesedí kolem pasu. Pak dochází k problémům, kdy XS mi je kolem pasu a L kolem prsou a to si jako prsatice zrovna nepřipadám. S košilema a šatma je to nejhorší, trička se tak nějak dají najít nebo přežít. Doporučuju koupit stroj a naučit se šít, ve zvětšující se populaci se zvětšujou i malý velikosti, aby si holky nepřipadaly blbě, že i s váhou odpovídající výšce nosí XL. :)

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.13 19:53
@Audrey.Piper píše:
Mně teda 34 sedí téměř všude normálně, holt asi máte nekonfekční postavu ;)

Nebo vy máte reálně spíš ke 36.

Go-lightly
3429 příspěvků 24.5.14 09:15

Současné velikosti oblečení nevyhovují, značení se má změnit
Průměrný Evropan se od roku 1990 zvětšil o dva centimetry a ženy už nevypadají jako přesýpací hodiny, ale jako písmeno H, vyšlo z belgického průzkumu. Proto chce Brusel změnit značení oděvních velikostí. Nejdříve bude platit pro belgické výrobce, poté se má rozšířit do celé EU.
Lidská postava se vyvíjí a stávající tabulky velikostí jí už nevyhovují, míní Brusel. Proto nechal vypracovat gentskou Hogeschool novou tabulku velikostí. Nové značení vychází z výzkumu z roku 2012, kdy pracovníci a studenti Hogeschool Gent brali Belgičanům míry a na základě toho navrhli výsledky. Poslední podobná studie se konala v roce 1990. Od té doby se průměrný belgický občan zvětšil o 2 centimetry a ženám narostly boky: postava průměrné ženy se změnila z tvaru přesýpacích hodin na písmeno H.
Jak bude změna vypadat? Například běžná dámská velikost 38 se v pase rozšíří o 3-6 centimetrů. To znamená, že mnoho žen si bude moci najednou koupit o číslo menší kalhoty. Což bude pro belgické oděvní firmy, jako je například JBC, dobrý marketingový tah. Raději si přeci dojdou do obchodu pro M než L.
Evropská unie již dříve řekla, že by ráda sjednotila značení velikostí ve všech členských zemích. Ale rozdíly mezi jednotlivými národy jsou příliš velké. Někdy je prý ale problém jen v tom, že se špatně interpretují.
Klára Čikarová

MP Janka
431 příspěvků 24.5.14 10:05

@Go-lightly
Výborně, tak to se už neobleču. I když mám nadváhu tak mám mezi pasem a boky rozdíl asi 25 cm. Nedávno jsem si kupovala pouzdrovou sukni. Nevěřila bych, že u takového kousku látky bude s rozměry problém. 44 bych mohla mít v pase souseda, 42 mě táhla přes boky. Nakonec jsem skončila v Orsay, kde ta 42 je skoro akorát. A to nemluvím o koupi kalhot. Vůbec nechápu jak něco můžou koupit ženy s normální velikostí oblečení a rozdílem mezi pasem a boky. Už teď mi přijde, že šijí na roury.

Akitaken
4960 příspěvků 24.5.14 10:13

Jak vypadá postava „H“? :-o

Go-lightly
3429 příspěvků 24.5.14 10:54

@Akitaken Nemá žádný pas, prostě váleček. Zatímco postava I je hubená, H statná.

Jiná Realita
13791 příspěvků 24.5.14 10:56

@MP Janka
kalhoty se kupují fakt blbě :-) když máte jakýkoli náznak boků. já teď zase nějaké sháněla a úplně všecky (i ty, co jsem koupila, ale méně), se mi nepodařilo zapnout v pase. o číslo větší mi ale byly velké všude, jen dobře v pase. navíc jsem úplně nepochopila, proč udělají celé kalhoty s elastanem, ale pasovku pevnou? :-O

Akitaken
4960 příspěvků 24.5.14 10:56
@Go-lightly píše:
@Akitaken Nemá žádný pas, prostě váleček. Zatímco postava I je hubená, H statná.

Děkuji za vysvětlení.
V tom případě jsem postava „H“, velikost M.

Nixe Lulu
344 příspěvků 24.5.14 10:57

Taky mám problém s tím, že mi jsou věci velké v pase a ty, které by možná nebyly, nenarvu přes boky. Málokteré kalhoty můžu nosit bez pásku. Tak jestli ten poměr budou ještě zmenšovat, tak snad abych si všechny kalhoty nechávala upravovat.

Sýr.HK
8 příspěvků 24.5.14 13:48

No, tak jestli chtějí velikosti předělat tak, že věci už v pase nebudou zúžené, tak to asi budu muset chodit všude jen v mém županu - má kapucu, je teploučký, příjemný a vpase na šňůru, takže se dá krásně projmout a dělá hezkou postavu :D Jinak já mám teda většinou velkost 32/34 nebo xs nahoře, dole většinou o číslo větší. Mám 160 cm, 45 kg, trup mám štíhlý, tuku na trupu minimum, prsa lentilky pod kobercem, tuk se soustřeďuje na nohách - hlavně stehna a boky. Pas 62 cm, boky asi 83 cm. S šaty je problém asi největší, mám teda šatů málo, cítím se víc v kalhotech, ale přecejen v létě v horku uvítám i šaty. problém je hlavně u těch úzkých - přes boky dobré, v pase jsou volné. Jedny jsem koupila v C&A, už nevím, co je to za velikost, v té době jsem měla o 9 kg víc, koupila jsem si je do tanečních na obyč. hodinu, teď jsou mi volnější, ale neva, nosím je teď jako letní (květované) a jsou příjemné. Další jsem kupovala v F&F pouzdrové 34 k maturitě, pres boky dobré, krásná modrá barva (hned mě zaujaly), nahoře trošku volnější, ale jde to, v pase by mohly být těsnější, velikost 34, pak zas jedny takové rozevláté taky tesca, ale je to značka Apricot, taky 34, ty jsou z lehčího materiálu, dají se dobře přepásat, takře super. Nedávno jsem si koupila šaty v H&M, na tělo, drouhý rukáv, úplet, krásně sedí, fakt paráda, velikost xs. Strašně ráda bych si koupila pouzdrovou sukni, do pasu, jenže aš vyvírám kdekoliv, beru věšinou tu nejmenší, přes boky akorát, v pase trčí, to samé u kalhot, když jsou nižší, tak je to ok, přes nohy to sedí a snížený pas taky, protože není v mém oproti bokům úzkém pase, ale v širším místě. Přesto většinu kalhot nenosím bez pásku. nedávno jsem koupila v New Yorkeru kalhoty ve slevě za 79 Kč, vínové, které jsem chtěla. Velikost 34. Přes nohy super, ale v pase trošku trčí, jelikož jsou malinko vyšší, samozřejmě za 79 Kč by byl hřích je tam nechat, ale bez pásku je neoblékám. Co se týká triček, mám vetšinu xs nebo 32, no prostě vždycky to nejmenší, co se v prodejně najde, teda S už mi je velké všude. Takže mám trička z New Yorkeru xs, z Takka xs, z C&A xs, M a S, kupované v různém čase, zvláštní je, že to M mi je na tělo úplně stejně jako to s nebo xs, ikdyž je na sebe přiložím, velkost stejná, číslování tedy jiné. Nedávno jsem koupila košili xs v C&A, xs, ale snesla bych i menší a košili v Takku - dětskou chlapeckou na výšku 146/152. Mohla by mít teda užší rukávy, jinak sedí dobře, přes prsa akorát, tam bych nemohla mít menší :D Jinak mám dvě košile z Terranovy xs a jednu z tesca 34. Sukní taky moc nemám, mám z New Yorkeru dokonce 38 a opravdu tam mi zas menší byla moc malá, tahle je mi akorát, je na tělo, pružná, menší byla moc narvaná a pak jednu 36, taky new yorker a jedny šaty z New Yorkeru 34. Takže taky je to u mě různé. Jina např, v Orsay si šaty kupovat nemůžu, ty jejich 34 mi jsou moc velké, všechny, jen jedny šaty u nich mi padly, ale byly to 32, jedny z mála, které měli v tomto čísle. Jinak trička s dlouhým rukávem a svetry všude beru jen xs, 34 nebo prostě to nejmenší, co v té které prodejně existuje, na S nebo 36 v tomhle nejdu, to už mi je velké. U nás v sekáči bohužel mají velikosti velké, takže tam mám smůlu. Například taky mám problém sehnat kozačky na moje úzké lýtko, sehnala jsem v Deichmannu, fakt na lýtku akorát, ale byl to teda boj, sháněla jsem je 2 roky, obyč. černé, podpatek jen malý, spíš takový ten šitŕoký, teplé. Jinak například sukni v C&A nemohu koupit, kalhoty taky ne, zkoušela jsem několik sukní 34 a byly moc velké, naproti tomu sukně 34 v NY jsou pidi. Tedď sháním béžové tričko, jednoduché, jednobarevné, krátký rukáv, všude jsou velká, i Takku teď nemohu najít, ani v NY, všechno velké, trička v C&A jsou pro mě teď na nic, i xs je obří. Takže výsledek je ten, že ty širší dámy budou jásat, že kupují menší velikosti a my užší budem asi chodit nahé či oblékat za chvíli xxxs (což u nás v ČR stejně nebude k dostání :D) Pro upřesnění - studuji, naše rodina je spíš chudá, nemáme ani auto :D, takže nemohu kupovat drahé věci, snad až jednou budu bohatá (což se mi určitě jednou podaří :D), tak zainvestuji ráda.

B-rouchka
115 příspěvků 26.5.14 15:36

Jojo, PullBear, HM a Pimkie, tam se maly velikosti najdou, ale kupujte/noste to, kdyz je vam pres 30 a do prace chcete chodit aspon trochu elegantne. A kdyz nechcete kupovat kazdy mesic novy tricko, protoze to puvodni neprezilo prani.
Ja mam 32/34 a jeste jsem kratka - 158cm, takze mi vzdycky prebyvaji 4 cm v ramenou, nemluve o delce rukavu. Obcas jsem neco nasla v Espritu - hlavne sukne a svetry - dlouhy rukavy jsou prece normalni, ne??? A taky uz jsem zabirala saty v ramenou: piplacka na celej vikend, doporucuju!
Zacala jsem sit… casove to vyjde nastejno jako shanet neco v me velikosti.

PS: zkuste k tomu sehnat lodicky v 35 (jine nez cerne :o)

maggot
10 příspěvků 28.5.14 12:59

Zrovna se s tím potýkám, potřebuji sehnat šaty, v kterých bych mohla odstátnicovat a pak něco na promoci, a to je mise nemožná. Obchody, co mají v nabídce velikost 32/34, jsou pro puberťačky, takže nic formálního, a ti, co formální oblečení mají, začínají od 36. I třeba ta HM 34 je mi velká a 32 tam najdu málokdy a už vůbec ne mezi šaty vhodnými ke státnicím. Největší problém je v ramenou a v oblasti hrudníku - mám velmi úzký hrudní koš a většina šatů tam prostě odstává - přes boky tak nějak ok, ale nahoře neforemný pytel. Že musím zkracovat, jsem si už zvykla, ale zužovat ramena si fakt netroufnu. Kdybych chtěla šaty vzdát, a přesedlat na nejjednodušší kombinaci - světlá halenka+černá sukně, tak s košilemi je to to samé.
Jak moc je nevhodné jít ke státnicím s odhalenými rameny? Byla by to asi poslední nejzoufalejší možnost, na kterou se ani sama necítím, ale ty ramena jsou asi největším problémem, zbytek by se snad dal nějak ukorigovat páskem… To hledání mě už fakt vyčerpává.

maggot
10 příspěvků 15.6.14 21:12

Jen výsledky další okružní jízdy za hledáním něčeho zkoušky/divadla/promoce/pohovory vhodného: orsay 32 přímo obrovská, mark and spencer, c&a, promod, f&f, camaieu - nejmenší velikosti všechny velké. V HM by mi podle jejich tabulky měla tak nějak sedět 32, ale je nemožné ji tam najít. Tally Weijl, Pimkie, PullBear - sedí, ale všechno je tak kraťoučké, že by člověk musel stoupat po schodech stranou. V dětském FF a HM něco sedí (s řádným pnucím bojem přes prsa), ale zase nemají v nabídce nic formálního. Aspoň jsem tam ulovila křivák, který jsem sháněla léta a který na mně nevypadá, jak kdybych ho ukradla staršímu bratrovi.

(Vzpomněla jsem si, že když jsem před x lety objednávala sranda kostým na cosplay z Japonska, tak jejich velikost padla jak ulitá i přes ty problémová prsa a ramena, holt drobný japonky, ovšem díky české poště to byly skoro dva měsíce čekání, což je naprd, když člověk potřebuje něco na nouzovku. Neexistuje náhodou někdo, kdo by k nám dovážel věci z Japonska? /a nebyl by to tomiuv lolita butik/)

Haslerka1251
109 příspěvků 15.6.14 21:58

Přispěju svojí malinkou troškou do mlýna: Super zkušenost mám s Lindexem a jejich „kids“ oblečením. Mám odtud šaty, křivák do pasu a kamarádka legíny. A kalhoty pro petite délku nohou s ne za tak petite obvodem boků jsem sehnala teď v Orsayi (bootcut střih), jinak bylo hledání naprosto marné.

tajinka
87 příspěvků 15.6.14 22:40

Šaty na štátnice som našla náhodou v zľave polroka pred štátnicami, ale keďže poznám obchody hneď som ich zobrala. Dobré skúsenosti mám so Zarou - XS, (mám 78-63-89). Inde nemôžem zohnať niečo formálne, pretože mi je všetko veľké. Šaty na promócie som tiež našla náhodou - boli to 34 zmenšené na modelku. Teraz keď znova hľadám šaty na promócie tak mám stres dopredu, je možné, že obídem v tých puzdrovkách, aby som si ušetrila stres.

Hanelle5
65 příspěvků 16.6.14 19:48

Svého času jsem kupovala šaty na promoci u ax-anthony, tehdy ve velikosti 36. Běžně nosím velikost 34 a tyto šaty mi jsou na tělo. Pravdou je, že už jsem dlouho neviděla žádnou jejich prodejnu, ale možná by se Vám je někde podařilo objevit. Byla to česká značka a šaty jsou kvalitně zpracované…

verulenka
3336 příspěvků 16.6.14 20:02

Zajímalo by mě, kde se přesně měří rozměr přes boky. Jsou to boky, nebo přes zadek? Občas něco objednávám on-line a když se řídím mírou „přes boky“, tak je mi to většinou velké. Další problém je šířka stehen. Když mi padne velikost v oblasti pas, boky, většinou mám kalhoty nechutně obtažené přes stehna. Nabyla jsem dojmu, že kdo nemá přes stehno 45 cm, není normální, takže si připadám divná.

maggot
10 příspěvků 16.6.14 20:12

@Hanelle5 googlím, googlím a podle rejstříku krachli. Achjo. Ale díky:)
@verulenka přes zadek. Tu nejširší část, co jeden na sobě najde, tak jsem tomu vždycky teda rozuměla.

Hanelle5
65 příspěvků 16.6.14 21:15

@maggot Jo, taky jsem zrovna na to narazila. Škoda, mívali pěkné a kvalitní věci.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek