Sledujete módní trendy? Jak moc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jindra.cermak
22 příspěvků 3.9.20 10:09
Sledujete módní trendy? Jak moc?

Ahoj holky, móda mě hodně baví, inspiruju se u různých starších ikon a myslím si, že jsem si již vybudovala i svůj osobitější styl. Ale každou sezónu čtu články na téma, co je teď v módě a i když se mi to zpočátku nelíbí, stejně se po chvíli načapám, že na něco, co jsem předtím odsoudila v obchodě koukám a divím se jak mi to sedí. Naštěstí většina věcí pak fakt nějak zapadne do mého stylu a je to super, ale zajímalo by mě, jak to máte vy? Řídíte se tím, co je „cool“ nebo máte fakt neměnný styl už několik let.

Reakce:
Judy24
1174 příspěvků 8.9.20 12:03

Ach jo, zase nějaký diskusní „rozjížděč“…

jindra.cermak
22 příspěvků 14.9.20 12:59

@Judy24 omlouvám se, to se nesmí? nebo jaká jsou zde nepsaná pravidla? Neberte to teď z mé strany jako útok, pouze se tu snažím zorientovat. nejprve mi to zde přišlo jako hrozně super, než jsem se pokusila zapojit. jasně, všimla jsem si, že je tu spoustu pointless diskuzí, ale zrovna na téma osobního stylu - nezlobte se- ale zkrátka mě to zajímalo. Zasvětí mne někdo tedy do toho, jak zde tato komunita funguje?
Je pravda, že tedy po týdnu jsem z toho tady dostatečně znechucená a vím, že mě tu nikdo nedrží a nikomu chybět nebudu, ale čistě ze zvědavosti, jak to zde tedy funguje?

benyka
8717 příspěvků 14.9.20 20:32

@jindra.cermak Nijak. Hniloba.

giuliettka
7563 příspěvků 15.9.20 15:46
@jindra.cermak píše:
@Judy24, všimla jsem si, že je tu spoustu pointless diskuzí, ale zrovna na téma osobního stylu - nezlobte se- ale zkrátka mě to zajímalo.

Mňa by strašne zaujímalo, aký je to teda ten váš sobný štýl. To vaše „Naštěstí většina věcí pak fakt nějak zapadne do mého stylu a je to super“ tak nejak vyznieva, že žiadný štýl nemáte. Nejak sa mi nechce veriť, že vám tam zapadne to, čo sa vám nepáčilo, a čo je horká novinka. Na rozdiel od @benyka si myslím, že sa tu debatovať dá, ale vy ste položila otázku, na ktorú sa odpoedať nedá. Alebo čo ste chcela počuť? Že to čo si nakoniec kúpime, nám sedí? No najskor áno, a všetkým. :-D

giuliettka
7563 příspěvků 15.9.20 15:51
@jindra.cermak píše:
Je pravda, že tedy po týdnu jsem z toho tady dostatečně znechucená a vím, že mě tu nikdo nedrží a nikomu chybět nebudu, ale čistě ze zvědavosti, jak to zde tedy funguje?

A po týždni ste už znechutená? Prečo? Lebo ste nezaujala natoľko, aby vami založená diskusia mala 30 stránok? No máte pravdu, nikto tu nikomu chýbať nebude, ale zdrhať ste nemusela, možno to chcelo nájsť inú tému, alebo konkretizovať o čo vám vlastne v tejto debate išlo. Aj na trhu ak trhovkyňa vykríkne, ovocie kúpte si ovocie, sa najskor k nej nikto nepohrnie, kým nezačne vykrikovať, kúpte si jahody, maliny, černice, slivky… :-D

giuliettka
7563 příspěvků 15.9.20 15:54
@jindra.cermak píše:
@Judy24 omlouvám se, to se nesmí? nebo jaká jsou zde nepsaná pravidla?

A ps na obranu @Judy24, nepsané pravidlo je, že všetko čo začína ahoj holky posielame do prdele. Sme už na holky pristaré, prielegantné, a hlavne vysadené. A vy tak začínate každý príspevok. Kto tak začal ďaleko sa nedostal. :-D

giuliettka
7563 příspěvků 15.9.20 16:05

@jindra.cermak Jo a ps 2, aj na dobrý večer sme vysadené. Ja za pozdrav tu na mp flákam červené rameno hneď, ani k deň sa nemusím dostať, stačí mi aj dobrý. Je tu 11 a pol príspevku denne a keď z toho 7 bude pozdrav, tak z toho dostanem tik. :-D

jindra.cermak
22 příspěvků 16.9.20 11:37

@giuliettka vůbec mne nevnímejte špatně, nemusím mít diskuzi s x stránkami, to rozhodně nebyl můj cíl a není i ničeho. Pro mě za mě ať mi třeba nikdo neodpoví, to by mě netrápilo. Spíš jsem se setkala s takovou hroznou spoustou negace. I když jsem se zúčastnila nějakého tématu, nezačínala jsem s „ahoj holky“ (pardon zvyk ze skupiny holky z marketingu na facebooku, která do teď byla jedniným podobným diskuzním „fórem“ kterého jsem se účastnila) pouze jsem reagovala např. v tématu „o čem je váš avatar“ svým příspěvkem a nečekala bych že za to dostanu takových „negativních hlasů“ za co?
Další - co jste si koupili v sekáči - koupila jsem si kabát - další negativní hlasy a jako vrchol když se chci zeptat na současný trend triček s ramenními vycpávkami, kde by mě skutečně zajímal pohled jak se říká outside the box, pošlu obrázek a krom dalších negativních hlasů se ještě dostanu zprávy, kde se mi vysmívají, že tam žádné vycpávky nejsou (tričko mám doma, vím, že tam jsou). zkrátka jsem se zde nesetkala s jedinou pozivitivní zprávou/reakcí. Nepotřebuju si tu budouvat jméno, nepotřebuju nic, jen jsem doufala, že je toto fórum, kde se ženy podporují a diskutují nad svými módními objevy atp.
Co se týče tohoto tématu, nemyslím si, že bych neměla svůj styl, ale přesně to je účel diskuze. Přemýšlím nad tím, chtěla jsem nad tím přemýšlet s ostatními. Nechci definitivní odpovědi, chtěla jsem polemizovat. Mám nějaký styl, který je mi vlastní - trochu rocknrollový do kterého se mi daří obsáhnout i některé současné módní trendy (krom hypebeastových tenisek a jiných oděvů oblíbených u současné zlaté mládeže). Ale zároveň mne zajímalo, jak to je s tím osobním stylem, je neměnný, nebo prochází nějakou evolucí, znamená osobní styl to, že jsme slepí na módní trendy jednotlivých sezón nebo ne?
Mám tolik otázek k tomuto tématu. Nechci definitivní odpovědi, chci se na to podívat jiným úhlem pohledu. A přesně to jsem očekávala od této stránky. Myslela jsem, že objevím jiné perspektivy na otázky, které mám nebo nad nimi ráda polemizuji sama se sebou, když jedu v tramvaji. Nic víc, nic míň.

giuliettka
7563 příspěvků 16.9.20 14:59
@jindra.cermak píše:
@giuliettka Spíš jsem se setkala s takovou hroznou spoustou negace. I když jsem se zúčastnila nějakého tématu, nezačínala jsem s „ahoj holky“ (pardon zvyk ze skupiny holky z marketingu na facebooku, která do teď byla jedniným podobným diskuzním „fórem“ kterého jsem se účastnila) pouze jsem reagovala např. v tématu „o čem je váš avatar“ svým příspěvkem a nečekala bych že za to dostanu takových „negativních hlasů“ za co?

Tak sa dohodnime na tom, že až dostanete toľko červených ako já mám v tejto chvíli, tak to bude strop negativity, ktorá bude značiť, že sme naozaj negatívne a možete odísť. :-D
Ja som tu na mp najmilšia osoba pod slnkom a aj tak pravidelne dostávam aj za to, že sa mi nepáči červená sukňa k modrému topu a kritizujem špinavé tenisky. :-)

giuliettka
7563 příspěvků 16.9.20 15:01
@jindra.cermak píše:
@giuliettka Ale zároveň mne zajímalo, jak to je s tím osobním stylem, je neměnný, nebo prochází nějakou evolucí, znamená osobní styl to, že jsme slepí na módní trendy jednotlivých sezón nebo ne?

Ja osobne žiaden štýl nemám, plácam sa medzi sekretárkou súdruha tajomníka, bezdomovkyňou a od zajtra začnem športovať a tak som sa už dnes navliekla do športového. :-)

ven-ven
24 příspěvků 18.9.20 20:33

No, diskusní rozjížděč…
Jsem tu už poměrně dlouho, jestli jste si nevšimli, tak Módní peklo skončilo před několika lety. Jediné, co zbylo, je sem tam diskuse. Diskutuje tu pár starousedlíků, kteří tu ze setrvačnosti zůstali.
Půlka lidí tu štěká na těch pár nově příchozích, kteří se snaží o něčem debatovat - ano, je jasný, že kvalita dotazů a příspěvků je různá, někdy nevalná a je jasný, že semtam je to reklama a blbost, ale hysterický prskání na každého, kdo se na cokoliv zeptá, že je to reklama, blbost, trapnost a že už to tu bylo? Cítíte se pak lepší, nebo co si dokazujete?
Proto to tu vypadá, jak vypadá. Nido nic konstruktivního nenadhazuje a když ano, většinou to u dvou odpovědí skončí, stačí se podívat do diskusí za poslední půlrok…

giuliettka
7563 příspěvků 19.9.20 07:07

@ven-ven A jaký teda máte ten štýl? Pre tento koniec roka by každý správný hltač módy mal mať koženou bundu, dlhý bielý kabát a priliehavé čierné šaty. Čo z toho už máte? Ja prosím nič. :-)

giuliettka
7563 příspěvků 19.9.20 07:21
@jindra.cermak píše:
@giuliettka Ale zároveň mne zajímalo, jak to je s tím osobním stylem, je neměnný, nebo prochází nějakou evolucí, znamená osobní styl to, že jsme slepí na módní trendy jednotlivých sezón nebo ne?

Viete, že najnovší trend je rúška vo farbe oblečenia? Ja zatiaľ neladím a čo vy, :-)

ven-ven
24 příspěvků 19.9.20 08:51

@giuliettka
Co nosím? Nemyslím si, že jsem v tomhle ohledu nějak inspirativní a bude to pro někoho zajímavý, proto tu většinou jen čtu - baví mě to.
Ale když to chcete. Jsem jasnej sběrač oblečení s velkou šatní skříní a bohužel neumím „vyhazovat“.
Ráda nakupuju v sekáčích a abych nehaldila úplně všechno, nakupuju jenom přírodní materiály - len, hedvábí, bavlnu, vlnu s minimem příměsí. Doporučuju, je to docela dobrý síto, moc toho tam v normálním střihu a sedící barvě nezbývá.
Už roky je můj styl neměnný, řekla bych.
Ráda nosím košile a k nim tmavé, úzké džíny, nebo barevné plátěné kalhoty, k tomu kožené boty.
Koženou bundu nemám, ale vlastním džínovou, kterou kombinuju obdobně, jen ne k večerním šatům a stejně barevným džínům…
Cokoliv, co si koupím v konfekci (většinouv Zaře, protože šije na dlouhány a nezačínají mi u nich záševky na zadek na lopatkách), mi do mého stylu zapadne, problém s tím nemám, a to i přes to, že někdy ujedu na něčem haluznym s kytičkama.

Roušky nosím ty modré „papírové“ a neladím, dělám v laboratoři a potřebujeme přes to dýchat, koupila jsem je i pro osobní potřebu, takže venku nosím ty samé, na zimu koupím černou s nanofiltrem, protože to začíná houstnout a o rouškách se mi bavit nechce, je to opruz.

Jo a na sport nosím co nejbarevnější oblečení, protože jsem pak dobře vidět pro auta, případně vodní záchranáře, kdyby něco a nekupuju ho v obchodě s jídlem, protože na mě prostě nefunguje…

giuliettka
7563 příspěvků 19.9.20 08:58
@ven-ven píše:
@giuliettka
Ráda nosím košile a k nim tmavé, úzké džíny, nebo barevné plátěné kalhoty, k tomu kožené boty.

Vždy jak idem s malým na krúžok, tak stretávam pani, čo chodí ako popisujete. A strašne sa mi páči. Tuším som ju za ten rok nevidela ani raz v tej istej kombinácii, napriek tomu, že vždy má len košeľu a nohavice, tak vždy je to iné.

ven-ven
24 příspěvků 19.9.20 09:01

Jo ještě kabát! Mám vlněné - béžový a tmavě modrý v součinnosti s kašmírovými světříky v nich vydržím cca do -5°C, pak nasazuju drtič mrazu v podobě černého péřového buřtokabátu. Až vymslí někdo něco teplejšího a elegantnějšího, ráda si to pořídím…

ertz
570 příspěvků 19.9.20 09:01

@ven-ven To je hezké, že jste to napsala. Kdyby psali jen inspirativní, tak tu toho moc není. Lidé, kteří se oblékají pro mě inspirativně, si o sobě nemyslí, že jsou inspirativní. Už vícekrát se mi stalo, že po ocenění jejich oblečení byli překvapení. Naopak ti, kteří si (v mém okolí) myslí, že jsou inspirativní, jsou pro mě jen nudní „nákupčí trendových věcí“, které na sebe věší bez ohledu na to, jestli jim sluší. Tím nechci nijak hodnotit zakladatelku tématu. Berte to prosím jako holé sdělení.

Femur
507 příspěvků 19.9.20 09:35

@ven-ven @giuliettka Tahle kombinace se mi taky líbí, sama jsem ji dřív často nosila. Teď jsem ve fázi doplňování šatníku. Po rodičovské jsem zjistila, že některé věci do práce už vzít nemůžu, třebaže se do nich vejdu, protože jsou fakt mimo. Takže teď dojde i na nové košile a kalhoty.
@ertz Pro mě je takhle inspirativní kolegyně. Ta je vždycky tak nenápadně elegantní. Přitom myslím, že jí to nedá až tak moc přemýšlení. Je velice drobná, malá, štíhlá, protože běhá. Takže i to je plus, na ní to prostě vždycky vypadá skvěle. Říkala, že nakupuje přes e-shopy a maminka v důchodu jí to upravuje, protože na malou postavu se těžko shání. Učila jsem její dceru a ta chodila už jako puberťačka hezky oblékaná, ne přehnaná elegance, ale sedlo jí to.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek