Slovní vata

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Dahllie
2222 příspěvků 30.3.15 20:05

Náš pan docent používal často a rád spojení „řekl bych“. Perlou bylo jeho „…řekl bych řekl…“

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.15 20:09

@digy vesvýpodstatě z duše nenávidím. Detská lekárka, ku ktorej chodím so synom, to používa za každým druhým slovom. A všetky choroby sposobujú breberky. Pritom je to mladá žena, má +- 30r.

Karja
4837 příspěvků 30.3.15 20:16

@stricc Já mám známého a ten na „dobrý den“ odpovídá „jó“.

Já vatu občas používám, ale musím říct, že se to zlepšuje, vole taky pomalu mizí, ale ten můj nešvar okořeňovat sdělení peprnějšími slůvky zůstává. Samozřejmě jen doma, ale je to pořádné výrazivo:-D. Navíc se ta pojmenování docela vyvíjí, takže od běžných sprostých slov se celkem vzdaluji:D. Jenže mně se vždycky tak uleví, uplně mi přijde, že pak má moje sdělení tak 120% vypovídající hodnotu:-D.

An.Fial
183 příspěvků 30.3.15 20:22

Moje známá s oblibou odpovídá „Myslím, že asi určitě.“ Ale bere to jako fór, vždycky se kochá tím, jak se s odpovědí protistrana vypořádá.

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.15 20:27

@ještěřička Jo, Nicméňáci se svým záporem většinou popírají danou větu. Pokud se tedy někdo nicméně domnívá (což svého času dokola používal jeden nekriticky obdivovaný státník)domnívá se méně, než je nic, takže se nedomnívá. Asi by už více bylo na místě víceméně :):). Nicméňáckou ligu vedl Jančařík z Novy, ten by s tím mohl na olympiádu:).

@stricc Chodí k nám člověk s přezdívkou Vědec, ten většinou řeší nějakou nesmrtelnost chrousta a za každou větou dodá „prosím pěkně“ nebo „Jestli mi rozumíte“.V rámci svého vyhoření jsem schopný jeho monology přežít už jen sám a kývu hlavou jak tučňák na pérku.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.15 20:46

@LCH to říkal můj první manžel, za skoro každou větou „nevím, jestli mi rozumíš“. Šílela jsem z toho. I když já mám sklony k vycpávkám taky, momentálně to bude nejspíš prostě. Vždycky jednou za čas si to uvědomím, začnu si na to dávat pozor, odvyknu a ono se vynoří zas něco jinýho.

coralline
835 příspěvků 30.3.15 20:54

Tuhle jsem potkala v MHD takovou hezkou slečnu, ze které padalo do telefonu „ku.do, vole, já se učím celej den, vole“ a pokračovalo to v podobném duchu.
Zlatý jakoby a nicméně. Nadávky jsou jako vata nejhorší.
(Nechci se tvářit, že jsem v životě neřekla jediný sprostý slovo, ale nevycpávkuju s nima větu.)

Ašarat.k
339 příspěvků 30.3.15 21:07

Ano, ve svý podstatě se jakoby docela dost změnilo, ale všichni víme, že to pořád není jakoby to, co jsme chtěli.
A soudruzi, vono to takňák neni v cajku…aneb: Maminko!!!

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.15 00:23

@stricc To chápu, jsem se takhle vycpával slovem „vlastně“ a lezl jsem si sám na nervy.

llolla
2102 příspěvků 1.4.15 17:45
@Sailorette píše:
Taky říkám prostě, v jednom kuse! A čím víc se zaměřuju na to, abych to neříkala, tím víc to říkám. Toho se nejde zbavit, prostě!:))

Ja taky. Nema nekdo tip, jak se toho zbavit? Je to fakt sileny, pripadam si (proste) jak totalni trotl.
A ted jsem poznala jednu holku, ktera za kazdou druhou vetou rika „jooo?“ s jeste to pekne protahne… Zezacatku jsem si toho nevsimla, pak me na to upozornili a ted neslysim nic jinyho. Cela tahle diskuse mi pripomnela Robin z How i met your mother a jeji „but umm…“

pani walewska
73 příspěvků 1.4.15 18:14

@LCH Byla jsem nějakou dobu nuceným Nicméňákem, protože v práci jsme měli tzv. zakázaná slova, a například jsme nesměli ve styku s klientem používat slovo „ale“, namísto toho se používalo právě slovo „nicméně“. Fujtajksl, nemohla jsem se toho zbavit ještě po půl roce.

Ašarat.k
339 příspěvků 1.4.15 18:56

Naordinejte si Namouvěru, Vskutku, U všech všudy, Zatroleně apod. a budete si se svým Prostě připadat alespoň normálně!!:)

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.15 19:00

@pani walewska Tak to Vás určitě učili, že neexistuje slovo problém, avšak pouze situace určená k řešení.:)Plně chápu Vaše rozhořčení. Ty sektáře miluju, zvláště proto, jak většinou zneužívají některé dovednosti a vykrádají obory, které mají pomáhat lidem a oni se z toho naučili manipulacemi ždímat prachy.:(

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.15 19:16

@llolla
Prostě je aspoň normální slovo. Vycpávková slova byla a budou, ať už to Vaše prostě nebo jako, teda, tooo… Ale poslední dobou se množí vycpávková sousloví, nepřirozená a „sofistikovaná.“ Zde výše zmíněné nicméně, abych tak řekl, ve své podstatě…(chtěla jsem napsat ještě jedno obzvláště vypečené, ale přerušili mne a vypadlo mi. Teď mi to bude vrtat hlavou.)

yako
3225 příspěvků 1.4.15 23:06

@Ašarat.k a taky ještě jářku - to se chci naučit, ale v dané situaci mi na jazyk ne a ne přijít. Zato mám spády říkat - já vždycky říkám - nikdy(doufám) to neřeknu, ale mám chuť si nafackovat - citovat sama sebe…

@LCH jo, takovouhle jsem měla v týdnu návštěvu, to bylo šílený a přitom celkem inteligentní kluk. Cituji „já už jsem se rozhodl, že se budu mít dobře a že za málo prostě dělat nebudu“ a spousta ponaučení, jak myslet pozitivně a co všechno si vytvářím UÁÁÁÁÁÁÁ

Ghost B.C.
3847 příspěvků 1.4.15 23:26

Mně teď napadla vycpávka „lidově řečeno“ nebo „nebo-li“ doplněné tím samým, co už dotyčný jednou lidově řekl a v kontextu použité ještě víc k ničemu, než obyčejné prostě.
Asi jako: Byl to takový kastrol, lidově řečeno hrnec nebo-li cokoliv, v čem se dá uvařit guláš. Chtělo by to nějaké vědro nebo-li kýbl, lidově řečeno potřebujeme nějakou velkou nádobu.

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.15 08:53

@yako K tomu je ještě dobré si přečíst Feng šuej - Rychle a prakticky a tento typ lidí Vám doma zkontroluje jestli máte vše, jak má být včetně energetických bodů a přesně Vám popíší, jak se cítí.:) Jeden čas to iritovalo nějaké novináře, tak zahráli mladý pár a pozvali si domů tři české odborníky na toto téma. Vtip byl, že se absolutně rozcházeli i v základních myšlenkách toho, jak co má být, shodovala se prý jen vysoká cena, kterou si za své služby poradců účtovali.
Ještě trpím z manažérštiny: Tak řekněme, že bychom se rámcově dohodli kupříkladu v horizontu daného termínu a posléze doladili případné eventuality, navrhuji setkání v rozmezí třetí a čtvrté hodiny odpolední, pokud je to tedy pro vás akceptovatelný termín…

Vipera
225 příspěvků 2.4.15 12:18

Co jakoby, ale jakobysi! To slovo používá kamarádka a nejsme schopný ji ho odnaučit.

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.15 14:30

Nedávno som strávila 5 hodín v kupé so slečnou, ktorá neustále valila „paradoxně“. Jako zejtra teda máme paradoxně míting s juniorkama a paradoxně jako v pondělí pudu do Německa a všetko bolo paradoxně..:P

Ašarat.k
339 příspěvků 2.4.15 18:31

@Lenka M. tak to bych ji paradoxně vyhodila za jízdy z vlaku a mohla bych jít jakoby do kriminálu, ovšem lidově řečeno jakoby do basy…:))pokud by ovšem soudce rámcově neměl jakoby plno.

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.15 21:48

@Ašarat.k Nicméně by vás pustili na půlku, jestli mi tedy rozumíte…

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 3.4.15 00:52

@LCH Jakože na kterou?

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.4.15 09:19

@BEZDOMOVEC Jakože se domnívám, že bude záležet na tom, kterou daný subjekt více preferuje.

Ghost B.C.
3847 příspěvků 3.4.15 09:30

@Ašarat.k No co, co, najmete si advokáta nebo-li právníka, lidově řečno obhájce a on vás z toho paradoxně jakoby vyseká neboť má jakože prostě dobré vztahy se soudcem, jestli mi ovšem rozumíte, co tím jakoby chci říct. Ale zaplatíte za to hodně peněz, lidově řečno prachů, ale jestliže máte jakože pr…el ve vatě, tak to pro vás paradoxně nebude problém nebo-li komplikace prostě :)

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.4.15 09:41

@Ghost B.C.
A vo tom to celý je!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek