Sluchátka: je to peklo nebo není?

Fotoalbum tématu (32) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Hip hop

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
PavlinkaK
96 příspěvků 08.03.13 12:45
Představila jsem si, jak se svým šelmám klaním a oslovuji je: „Ó kočko.“

Vy to neděláte :)?

Sibyla
2646 příspěvků 08.03.13 12:56

@PavlinkaK Bohužel, docela drze jim říkám jménem. Ale připomněla jste mirepliku jednoho kočkaře: „Vy se odvažujete své kočce tykat? My naší vykáme a říkáme jí paní domácí.“

slunceadéšť
51 příspěvků 08.03.13 16:11

@DonChichot To co píšete je nesmysl. S poslechem hudby nemá thinitus nic společného. Každý doktor vám řekne, že medicína jeho příčinu nezná. Já jím trpím už několik let a hudbu jsem přitom ve sluchátkách nikdy neposlouchal. Je to zřejmě nervová porucha. Ve Střešovické nemocnici mi doporučili rehabilitace krční páteře, která může tlačit na nervy a po proceduře se tinitus hodne lepší, když mám štěstí i na pár dní zmizí. Pravděpodobně hraje roli genetika. Mají ho i moje babička a matka a všem nám začal zhruba ve stejném věku. Kortikoidy nebere nikdo z nás, protože mají spoustu vedlejších účinků a jak jste správně napsal, jen potlačují symptomy, neléčí. Časem se to naučíte ignorovat, ale první 1/4 rok je krušný, dohání to k šílenství, znám lidi, co se v zoufalství i pokusili o sebevraždu. Invalidní důchod na to rozhodně nedostanete.

ninočka
58 příspěvků 08.03.13 16:14

Mně osobně se líbí sluchátka přes hlavu a dnes už vyrábí i taková, která se dají „zlomit“. Jsou tudíž skladnější.

TulaJ
254 příspěvků 08.03.13 16:24

Môžem si dovoliť nesmelú otázku - prečo je vlastne nuté mať stále nejakú hudbu v ušiach? Hudbu mám síce rada (aj keď nie som veľmi muzikálna - t. j. neviem spievať ani hrať na hudobnom nástroji), ale nie zas stále, resp. mám na to rada vyhradený čas (koncert, doma keď si čítam, spoločenské podujatia..).Mám rada aj ticho, a rada počúvam aj ruch ulíc a okolia - nejako to patrí k životu. Ak by som mala uši neustále zapchaté slúchadlami, tak by som sa cítila tak nejako izolovaná od života (skoro ako by som bola nepočujúca) a keď vidím niekoho so slúchadlami na ušiach, tak mám dojem, že je tak nejako v inom svete (aj keď z módneho hľadiska mi nevadia - považujem to za techniku, nie za módny doplnok). A zdá sa mi to občas dosť nebezpečné (napr. pri bicyklovaní a prechádzaní cez cestu určite - ono človek sa dosť často orientuje aj podľa zvukov). Ale fakt by som chcela zistiť, prečo dnes toľko mladých ľudí musí chodiť neustále počúvať hudbu (jasné, aj preto, že sa to dá - pre 20 rokmi to šlo ťažko).

ninočka
58 příspěvků 08.03.13 16:38
@TulaJ píše:
Môžem si dovoliť nesmelú otázku - prečo je vlastne nuté mať stále nejakú hudbu v ušiach? Hudbu mám síce rada (aj keď nie som veľmi muzikálna - t. j. neviem spievať ani hrať na hudobnom nástroji), ale nie zas stále, resp. mám na to rada vyhradený čas (koncert, doma keď si čítam, spoločenské podujatia..).Mám rada aj ticho, a rada počúvam aj ruch ulíc a okolia - nejako to patrí k životu. Ak by som mala uši neustále zapchaté slúchadlami, tak by som sa cítila tak nejako izolovaná od života (skoro ako by som bola nepočujúca) a keď vidím niekoho so slúchadlami na ušiach, tak mám dojem, že je tak nejako v inom svete (aj keď z módneho hľadiska mi nevadia - považujem to za techniku, nie za módny doplnok). A zdá sa mi to občas dosť nebezpečné (napr. pri bicyklovaní a prechádzaní cez cestu určite - ono človek sa dosť často orientuje aj podľa zvukov). Ale fakt by som chcela zistiť, prečo dnes toľko mladých ľudí musí chodiť neustále počúvať hudbu (jasné, aj preto, že sa to dá - pre 20 rokmi to šlo ťažko).

Souhlasím s Vámi, ne vždy je poslouchání hudby vhodné nebo přímo bezpečné. Když jsem ještě žila v Brně měla jsem sluchátka téměř denně, hlavně cestou do školy a zpět, protože mě vážně nezajímalo, co si povídají dúchodci nebo puberťáci. K těm nebezpečným situacím, měla jsem kamarádku a ta musela mít v autě radio. Nedokázala jezdit za ticha. Nějaký čas však musela jezdit bez něj, tak si dávala při řízení do uší pecky a poslouchala mp3. To už bylo i na mě moc :)

stric
762 příspěvků 08.03.13 17:07

@TulaJ Šlo to už před dvaceti lety. Asi proto to mám zafixované jako pubertální výstřelek a dost mě udivuje, když s tím vidím dospělé lidi. Sama jsem to nikdy ani nezkoušela, teda lépe řečeno jednou jsem zkusila doma poslouchat z walkmana kurs angličtiny, a tak strašně mě to obtěžovalo, že tím jsem něco jako sluchátky vyloučila ze své blízkosti jednou pro vždy.
Co si kdo jiný poslouchá nebo neposlouchá a jak, to je mi jedno, ale opravdu hodně mi vadí, když je ten zvuk slyšet okolo. Míň by mi vadilo, kdyby to bylo zapnuté normálně, ačkoliv samozřejmě, v MHD se to nesmí.

Sibyla
2646 příspěvků 08.03.13 17:11

@TulaJ Víte, když sedíte půl hodiny v příměstském autobuse a ze všech stran jsou vám hlasitě vnucovány detaily nezajímavého života vašich bližních, uvítáte cokoliv, co by vás trochu izolovalo.

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.13 17:16

@Sibyla presne! radsi si pustim Motley Crue nez abych se dozvedel ze marce museli vyndat delohu a zuzka je opravdu priserna ale priserna krava…

LuisaLeelou
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.13 17:19

Tak když to musíte vědět, mně sluchátka pomáhají hlavně vypnout a nemyslet na svůj seznam úkolů, co nesmím zapomenout, co bych ještě měla udělat, atd…

Ale o tomhle tahle diskuze být opravdu neměla… chjo :(

mescaline
238 příspěvků 08.03.13 17:48

@Sibyla súhlas :D - do školy aj zo školy chodím autobusom, cesta trvá tak 20 minút ale bez hudby by som ju asi nevydržala - holky cca v mojom veku preberajúce neuveritelné hlúposti tak, aby to počul celý bus plus so skvelým záhoráckym prízvukom sa počúvať nedajú..vyberaný slovník ani nekomentujem :D

PythonRegius
286 příspěvků 08.03.13 18:48

@Sibyla
Bezdrátové jsou fajn, ale bývají z logických důvodů větší a těžší. Bratr takové má. Takže vybrat si z nich nějaké nenápadnější asi dá práci. Já si vystačím i s drátovými, občas se to sice zašmodrchá a špatnou manipulací se kabel rád láme, ale když si na to člověk dává pozor, tak je to v pohodě.

@TulaJ
To já právě ten útěk do jiného světa považuji za klad sluchátek, nacpané mhd není zrovna mé oblíbené místo a nějakou tu izolaci vítám. Navíc jsem hudební fanatik, hudbu si opravdu užívám, stačí mi sama o sobě k relaxaci. A po ránu, když je člověk unavený a nechce se mu vůbec nic, natož někam jet a něco dělat, tak dokáže parádně vylepšit náladu a dodat energii. Když už nemám sluchátka na uších, většinou si v mhd čtu nějakou knihu.

Morže
1094 příspěvků 08.03.13 19:05

Proč mám sluchátka? Nemám ráda ten kravál ulic a silnic. Drby ostatních ženských mě nevadí, ale ten divný zvuk kolem mě… nemá to melodii, rytmus.. nic jen prostě zvuk tak protivný, že mě to nebaví. Navíc to považuji za zkrácení chvíle mezi tou nutnou dobou transportu mé osoby z bodu A do bodu B, který si nikterak neužívám. Pozvedne mi to náladu a když mi hraje v uších nějaká dobrá vypalovačka, rázem mám energii na rozdávání a že ta energie mi v poslední době nějak nedostává…

radussskaaa
106 příspěvků 08.03.13 19:29

Já viděla jedno někde sluchátka chlupatá - jako klapky na uši. Neví někdo, kde by se daly sehnat, a za kolik?

TulaJ
254 příspěvků 09.03.13 20:03

@Sibyla To celkom chápem, aj ked ja by som radšej čítala, ale myslim skor na ulici, to sa mi už zda priveľa. Ale samozrejme je to každého osobná vec, len je to jeden z trendov, ktorý ide mimo mna.

valery
1580 příspěvků 09.03.13 21:01

@TulaJ
Izolace od okolního světa - to je to, co mě napadne jako první, vidím-lí někoho se sluchátky na uších a nepřítomným výrazem v tváři. Říkám si, proč vůbec chodí ven mezi lidi, když se pak takhle od nich separuje? Sluchátka na uších na veřejnosti - to je jen další z mnoha metod, jak se stahnout do své vlastní ulity, svýho mikrosvěta, dávám tím okolí jasný signal: nemluv na mne, nevšímej si mne - prostě zas jen další plot mezi lidskými bytostmi. Já to vážně považuju za nešťastný trend, možná chápu důvody, ale vůbec se mi to nelíbí, sorry…

Hamama
5 příspěvků 09.03.13 21:17

To jsem ráda, že to tu někdo napsal. Já jsem neměla odvahu rušit tuto čistě módní diskuzi nějakým filozofováním :-). Přesně tak to cítím. Před hodně dlouhou dobou jsem taky zkoušela, jestli mi hudba ve sluchátkách zpříjemní nudné cestování, ale zjistila jsem, že mi to vadí. Neslyšela jsem, že se někdo za mnou chystá vystupovat, nevnímala jsem souvislosti okolního dění. A pak mi došlo, že (a teď hodně zjednodušuju) ti mladíci s nepřítomným výrazem v očích a peckami v uších vůbec nejsou nevychovaní, ale prostě si té stařenky, která potřebuje pustit sednout, pro samé zaujetí sebou a svou hudbou nevšimli… ale to je té stařence na houby, že…

PythonRegius
286 příspěvků 09.03.13 23:12

Já jsem sice hodně nespolečenská, ale mám za to, že málokdo je tak chorobně společenský, aby toužil přicházet do kontaktu se všemi, kdo kolem něj za ten den projdou. Když jdu ven, neznamená to vždy, že vyhledávám lidi. Občas jdu třeba jen na nákup, do knihovny, nebo jedu za konkrétními přáteli. Navíc - že mám sluchátka neznamená, že si stojím na vedení. Celou dobu vím dobře, co se kolem mě děje. Hlavně v hromadné dopravě mám takové paranoidní nutkání sledovat lidi v mé osobní zóně. A vždycky mám hudbu nahlas jen tolik, abych slyšela název stanice. Když někdo něco chce, tak ho vnímám, ale necítím povinnost tiše čekat na každého kolemjdoucího, jestli mi náhodou nechce něco říct. A jak už jsem psala výše, hudba mi dodává energii, vylepšuje náladu. Je to něco jako zdravotní pomůcka, ačkoli jsem si jistá, že ne všichni něco takového pochopí. Hudba je pro mě zkrátka o hodně víc, než jen zvuková kulisa. A poslouchám ji mnohem raději, než krafání davu cizích lidí.

LuisaLeelou
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.13 23:26

@PythonRegius Dekuju dekuju dekuju… sama bych to lip nerekla!

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.13 00:32

@PythonRegius amen..a jeste bych rad doplnil ze ja mam docela smulu na ruzna individua co si se mnou zacnou proti me vuli povidat..a sluchatka jsou dost dobra pomucka na to jak je neslyset..a kdyz jsou moc hlasiti tak aspon delat ze neslysim…

Hamama
5 příspěvků 10.03.13 00:51
@PythonRegius píše:
Já jsem sice hodně nespolečenská, ale mám za to, že málokdo je tak chorobně společenský, aby toužil přicházet do kontaktu se všemi, kdo kolem něj za ten den projdou… Celou dobu vím dobře, co se kolem mě děje. Hlavně v hromadné dopravě mám takové paranoidní nutkání sledovat lidi v mé osobní zóně.

Já si s kolemjdoucími taky nepovídám :-), ale kontakt tu je, můžu se tvářit, že je nevnímám - což taky obvykle dělám, - ale prostě ti lidé kolem mě existují. Přemýšlím, jak potichu máte hudbu puštěnou, abyste měla přehled i o tom, co se děje ve vaší osobní zóně za vámi. Myslím, že to o té paranoie se hodí spíš na mě než na vás, protože já jsem kvůli tomu pocitu, že nevím, co se děje za mnou v davu v našlapaném pražském autobuse, ty sluchátka přestala používat.

PythonRegius
286 příspěvků 10.03.13 01:30

@Hamama
Já si většinou stoupnu tak, že jsem zády ke stěně, nebo v metru obvykle stojím před dveřmi. V odrazu ve skle vidím všechno. Když je autobus opravdu narvaný, tak si jen chráním tašku, a když se na mě někdo moc lepí, tak se v rámci možností bráním. Když se otevřou dvěře, tak se rozhlédnu, jestli někdo nepotřebuje uvolnit cestu. To mi stačí. Záleží mi hlavně na tom, aby se na mě nikdo nelepil a aby mi nikdo nevybral tašku.

Lettie
426 příspěvků 10.03.13 10:20

@gudrun Co tyhlety, s tema behat jde /vyzkouseno/ a maji ruzne barevne, zvuk fajn.
http://store.beoplay.com/…ID.245209500
a nebo tyhle, pokud chcete vetsi
http://www. amazon. de/Play-Form-Kopfh%C3%B6rer-2m-gelb/dp/B005V0FTDC/ref=aag_m_pw_dp? ie=UTF8&m=A21V9WS62MVCUA

Příspěvek upraven 10.03.13 v 11:38

MP Janka
429 příspěvků 10.03.13 11:11

@PythonRegius Přesně tak, když nemám náladu poslouchat po ránu v MHD rozhovory okolních cestujících, tak nasadím sluchátka a je klid. Hudbu mám hlasitou jenom tak, abych slyšela stanice a když na mě někdo mluví, tak to slyším taky, ještě se mi nestalo, že bych někoho přeslechla. I když je pravda, že nechápu lidi, kteří mají pecková sluchátka a i přes to slyším i přes 3 sedadla v metru jejich hudbu (a kupodivu to nejsou puberťáci, ale poslední dobou slečny, které vypadají, že na sebe dost dbají, i když teda džíny, kožená bundička a iphone), v poslední době to je častý jev na trase metra A a nejhorší je, když je tu hudbu slyším i přes svá sluchátka…

PythonRegius
286 příspěvků 10.03.13 13:59

Ohledně té hlasitosti pro okolí člověka se sluchátky - ne vždy to, že slyšíme hudbu z něčích sluchátek, znamená, že to dotyčný má proklatě nahlas. Kromě barviček mají sluchátka i jiné důležité vlastnosti, např. že mohou být uzavřená nebo otevřená. Uzavřená sluchátka mají vnější stranu sluchadla solidní, nepropouší vzduch a více či méně izoluje zvuk. To v praxi znamená, že posluchač vnímá méně okolních zvuků a okolí téměř neslyší, co mu hraje do uší (záleží na hlasitosti sluchátek a hlučnosti prostředí). Otevřená sluchátka naopak vzduch propouští, nemají „solidní poklop“, ale nějakou mřížku. Zvuk moc neizolují a posluchač proto slyší dobře okolí, jenomže i okolí dobře slyší to, co si posluchač zrovna přehrává. Více či méně, tady také záleží na konkrétních sluchátkách, na hlasitosti a na prostředí. Když se zamyslíte nad situací takového posluchače s otevřenými sluchátky někde v metru, napadne vás, že hluk metra ho asi musí dost rušit, proto si dá zvuk víc nahlas a tudíž je to více slyšet i do okolí. Pokud jste se podle tohoto vysvětlení rozhodli pořídit si jedno nebo druhé, tak ještě upozorňuji, že uzavření sluchátek má negativní vliv na kvalitu zvuku. Je těžší udělat kvalitní uzavřená sluchátka, než kvalitní otevřená. Jestliže vás zajímají i jiné parametry sluchátek, než jejich barva a hezkost či nehezkost, tak doporučuji google a přečíst si nějaké články.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek