Snaha aspoň o trochu estetický šatník pre tučného chlapa

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
MP obludka
28 příspěvků 1.7.12 23:02

@Lola S těmi kšandami je to zajímavý postřeh, bohužel kšandy nejsou všichni pánové ochotni nosit. Určitě super tip na formálnější oblečení!

Na ten účet mě napadlo, jestli byste nevěděly poradit s následujícím problémem: přítel má mírnou nadváhu, nic extrémního, velikost 44-46, ale pupíček neschová. Máme hrozný problém u společenských kalhot - pokud si dá pásek „do pasu“, vypadá to naprosto děsivě. Pokud si ho dá „pod pupek“, kalhoty se celé tak divně zkroutí, nesedí, plandají na divných místech etc. Zkoušeli jsme snad všechny obchody s konfekcí. Říkám si, jak to dělají ostatní? Čechy jsou plné chlapů s nadváhou, ale viděla jsem jich dost, kteří byli opravdu při těle a kalhoty jim hezky padly. Napadá vás jiná možnost než nechat si kalhoty ušít na míru? Vypadá to, že ho k švadleně nikdy nezvládnu dostat.

Jinak díky Cashmere za založení tohoto vlákna! Hubený chlap se jednoduše obléká, u trošku tělnatého je to opravdu oříšek, a řekla bych, že mnohem tvrdší, že u ženy s nadváhou.

modra_kocka
903 příspěvků 1.7.12 23:09

@uu: 198 cm a 120 kg je docela normální mužská postava… O něco silnější nebo o něco svalnatější, ale rozhodně to není žádný tlouštík.
Nicméně pořád trvám na tom (a @dominic se mnou souhlasí, díky mu! ), že to, že svislé pruhy zeštíhlují a vodorovné rozšířují, je kec. Svislé tenounké proužky, které zmiňuješ, vypadají na silných postavách naprosto děsně.
Podle tvých reakcí tady nesnášíš lidi, kteří mají jakoukoli nadváhu, i kdyby se jednalo o pár kil nad tvůj vkus. Já takové lidi beru tak nějak s klidem, jejích váha není moje věc, na mužích se mi nějaké to kilo navíc a bříško dokonce líbí, a mám slabost pro dobře oblečené muže. Takže tkaových mužů, kteří se dobře a slušivě oblékají, několik znám, a to, co píšu, mám jednak vypozorované, a jednak podložené obyčejnými zákony optiky :) Hádat se o tom s tebou nebudu, protože z mého hlediska není o čem se hádat :)

dominic
85 příspěvků 1.7.12 23:15

@uu Nastesti uz se svisle silne prouzky na kosilich moc nevidi, jeste ze tak…ale vodorovne na polotrickach jsou v poradku :)

@modra_kocka Jo, to je dobry postreh - ta premena bude takova prirozenejsi. Akorat je fakt potreba hlidat materialy, protoze jakmile mu bude neprijemne, bude to svadet na nove obleceni (a uz mu nedojde, ze v denimovych kalhotach by si kulecnik zaparil mnohem vic, nez v chinos). A pak na podzim uz to snad pujde lip, a na zimu si poridi kabat - coz je ten kus obleceni, ktery spoustu chlapu privede na cestu vkusneho oblekani, protoze si uvedomi, jak vypadaji sakra dobre.

@MP obludka Tradicni problem…ja i tatik, oba ‚kluci jako buci‘, to resime tak, ze si bud nechavame sit, nebo aspon upravovat konfekci na miru. Mne se osvedcily slim-fit vlnene kalhoty s primesi kasmiru, ten material je neuveritelne prijemny, a hlavne mekky a splyvavy, coz je presne to, co potrebujete - obcas se da narazit i na dobrou strizni vlnu, ktera se bude chovat stejne, ale jakmile je v tom umelina, ty kalhoty proste jsou tuhe a nepoddajne a trci na nevhodnych mistech. A jednoznacne slim-fit, dneska uz se delaji i v poradnych chlapskych velikostech - oni totiz vyrobci konfekce jsou lehce nablbli a nepocitaji s panskym typem nadvahy, takze zvetsuji umerne pasu cele kalhoty, tudiz jsou-li v normalnim rovnem strihu, maji ve vetsich velikostech priserne siroke nohavice.

Příspěvek upraven 01.07.12 v 23:25

modra_kocka
903 příspěvků 1.7.12 23:24

@dominic: dobrý kabát je základ pro dobře vypadajicícho muže! Já mám strašnou slabost pro formálněji oblečené muže, a jak jsem psala výše, ideální je pro mě mužná postava s nějakým tím kilem nadváhy a lehkým bříškem. Nevím, proč, v naši roidně se nikdo takový nikdy nevyskytoval a nevyskytuje. Možná proto, že mám zároveň slabost pro muže silné osobnosti, rozhodné, samostatné, a tak nějak se mi tyhle dvě věci spojují. Vážně netuším.
Ale prostě vysoký muž s lehkým bříškem, v obleku, kravatě, klobouku (není podmínkou) a dobře padnoucím kabátu je můj ideál.

A ze zkušeností potvrzují, že bez kabátu elegána prostě neuděláš. Nikdy. Za žádných okolností.

dominic
85 příspěvků 1.7.12 23:30

@modra_kocka Dobry vkus :D Coby urostly muz s mirnou nadvahou a briskem a slabosti pro formalni obleceni jsem velmi potesen!

modra_kocka
903 příspěvků 1.7.12 23:38

@dominic: taky si myslím (že mám dobrý vkus) :) A rádo se stalo (to polichocení). Možná tě jště víc potěší, že žen, kterým takové postavy imponují, znám víc, než žen, kterým imponují vysportovaní šlachovití sportovní postavy modelů.

Můžu se zeptat, kde nakupuješ konfekci? Hodily by se nějaké tipy na obchody. Znám Gant (košile), Marlboro (polo trička, občas nějaká košile), Pietro Filippi (kabáty), ale zrovna Gant se mi nezdá být nic extra.

dominic
85 příspěvků 1.7.12 23:57

@modra_kocka Juchu, mam radost, dik! :)

Gant neni spatny, ale v Cesku pekne predrazeny. Totez Marlboro - to byvala moje oblibena znacka v dobach, kdy jsem se zacinal slusne oblekat. Pietro Filippi prakticky neznam - ve vlasti se vyskytuju hodne sporadicky, a v mem regionu ani nevim, kde maji obchod. Naposledy jsem se byl podivat u Blazka, a nic moc.

Vetsinu casu ziju v UK, takze napuju tam - ale vesmes ty obchody uz dneska maji e-shopy s dodavkou i do CR, takze zadny limit. Tri zakladni retezce na slusne kalhoty, obleky, saka a kabaty - Reiss, Jaeger a Austin Reed. Kosile z Jermyn Street - TM Lewin, Charles Tyrwhitt pro zacatek. Jestli te zajimaji i trochu vyssi urovne Jermyn Street kosili, rad poradim. Docela mam rad irskou znacku/navrhare Paul Costelloe. Vlnene vesty Woolovers. Na vic casual veci Paul Smith nebo GAP. Obcas M&S, vetsinou kdyz si tam jdu koupit neco k jidlu, tak pri jednom vezmu i par trenyrek nebo kosili. Trench Burberry. Tasky vesmes Fossil. Doplnky e-bay, T K Maxx (outlet), Tie Rack na letistich (kapesnicky z tradice a vlnene rukavice v zime, protoze je vzdycky nekde zapomenu). Boty vetsinou z Herring Shoes, pripadne z kamennych obchodu, kde maji Loake, Barkernebo Church's. Boat shoes Timberland. Desert boots jedine originalni Clark's. Denim jedine Levi's, jsem tradicionalista. Flanelove kosile a barevne spodky Uniqlo. Chinos a ponozky vetsinou H&M nebo Burton, obcas Ralph Lauren - tam taky kordove kalhoty. Libi se mi Zara, ale do jejich veci se vesmes nevejdu.

Vesmes by meli posilat do Ceska, kdyby ne, tak dam vedet, az budu zase zpatky v UK a muzu ti neco preposlat. :)

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.7.12 00:03

Takový Benny Goodman. Mám ho pořád v paměti v naprosto padnoucím obleku, s širokými rameny. Hrál senátora - a ten teda nesl svůj majestát. Myslím, že obří chlap je jako stvořený pro obleky, saka všeho druhu, tu klasickou eleganci. Mám ale okolo sebe samé astenické muže, takže neporadím. Dominic ale perlí :-) tak bych se chtěla vyznat.

modra_kocka
903 příspěvků 2.7.12 00:08

@dominic: díky moc!
Zkusím nadhodit doma. Přítel teda nakupuje sám, já se o takové věci nestarám. Nějak zastávám názor, že na postarání se o sebe, čili nakoupit oblečení, vyprat, vyžehlit, uvařit, uklidit, a podobně, dospělý muž nepotřebuje asistenci. Leda by o ní muž stal (v nákupech, ne úklid, vaření, žehlení, praní apod.). Vlastně s přítelem jsem byla kupovat jen kabát.
Ale občas mu udělám radost a pořídím nějaký kousek do šatníku - hlavně když mám pocit, že jsem narazila na něco, co mu opravdu sekne. Ale tady v Česku je to s pánskou konfekcí dost bída, takže tipy se hodí. Kvalitu máš, předpokládám, vyzkoušenou (asi třetinu značek a obchodů vůbec neznám) - já jsem na ní docela pes. Zvlášť na pánské konfekci je totiž kvalita sakra poznat.

dominic
85 příspěvků 2.7.12 00:20

@modra_kocka Libi se mi tvuj pohled na muze. Obcas mam pocit, a nejenom tady na MP, ze pro damy je chlap vetsinou ponekud trumbera, ktery se o sebe sotva dokaze postarat. Vetsina chlapu se nejak obstarat dokaze, prinejhorsim je ty cinnosti akorat nebavi. Proto ovsem existuje jednoduchy barter-system :) V UK mam kamaradku, kterou sem tam vytahnu na dobrou veceri a ona, uklizeci maniak, mi na oplatku uklidi. A na konferencich se docela casto potkavam s jednou Svedkou, ktera mi vzdycky behem konference zehli veci vymenou za masaz nohou :) Ale samozrejme, kdyz neni v dosahu, si bez problemu vyzehlim sam. Takhle to ma fungovat, nepouzitelny chlap je prezitek minulosti.

Vyzkousene to mam vsechno, kvalita je vyborna u vsech, krom tech levnejsich retezcu - H&M, Burton, M&S, GAP - jsou to vsechno prirodni materialy a velmi dobre zpracovane. Reiss a Paul Smith jsou trochu vic fashion-forward, takze neni od veci objednavat kousky o cislo vetsi. Jestli budete s pritelem zkouset objednavat neco z Herring Shoes, tak doporucuju predem trochu komunikovat mailem ohledne tvaru boty a velikosti, jsou hodne ochotni.
Zajimave na tom vsem je, ze ty veci nejsou drazsi nez treba Blazek, Steilmann nebo ty ruzne polske zalezitosti typu Sunset Suits, ale kvalitou nekde uplne jinde.

firefly
527 příspěvků 2.7.12 01:30

@modra_kocka Osobně mám zkušenost, že to s nevhodností vodorovných pruhů pro silnější lidi zas tak urban legend / fashion legend :D není. Vím, že to někdy vypadá dobře na lidech, kteří jsou sice silní, ale rovnoměrně. Zde je ale popisován muž, který má velké břicho. Vodorovné pruhy, alespoň teda mě, na vystouplý pupek vždycky přitáhnou oči. Obzvlášž z profilu. Nedej bože, když je to k tomu jen trošku tahavější látka a ještě se to začně natahovat do takového oblučku, který pod břichem jako linka panděro kopíruje. Za mě tedy v tomhle případě vodorovné proužky ne-e.

modra_kocka
903 příspěvků 2.7.12 07:11

@firefly: další, co si myslí, že existuje barva nebo vzor, který pouhým svým výskytem na oblečení udělá z tohoto:

http://watermarked.cutcaster.com/…he-beach.jpg

tohle:

http://confitdent.com/…nny-guy1.jpg

Nebo dobře, jinak - v jaké barvě se podle tebe postava nerýsuje? Ve svislých pruzích? Zvlášť by mě zajímalo, v jaké barvě nebude z profilu vidět břicho. Ještě by mě zajímalo, v jaké barvě budu mít z profilu o 5 čísle větší prsa a o 15 cm delší nohy (ty ani nemusí být z profilu, stačí zepředu).

Sibyla
2646 příspěvků 2.7.12 07:15

A co říkáte na Jozefa Slobodu? Vídám jeho obchod v Rytířské, a rozhovor s ním zněl sympaticky, ale neznám nikoho, kdo ho nosí.

Olinka
2582 příspěvků 2.7.12 07:47

@modra_kocka No fakt super obrázek takhle poránu ke snídani… :'-(

MP MS61
124 příspěvků 2.7.12 09:02
@Olinka píše:
@modra_kocka No fakt super obrázek takhle poránu ke snídani… :'-(

Ano! Ten druhý je fakt šokézní. :-)

M.

Kamaela
157 příspěvků 2.7.12 13:14

No třeba mě osobně se silnější chlapi líbí ;-), jsou to takový medvídci :-), ale rozhodně myslím, že vypadají lépe když si na sebe vezmou padnoucí košili, kalhoty, zajímavé boty (ne zrovna sportovní tenisky), sáčko je taky fajn. A i když se to nezdá tak vestičky co uváděla Jiná Realita, vypadají taky hezky a to i na mladém chlapovi. Rozhodně ne vyplandané trička, utahané rifle, kapsáče.

Olinka
2582 příspěvků 2.7.12 13:20

@Kamaela Kdybych si měla vybrat, jestli vychrtlinu nebo silnějšího, jsem pro druhou možnost. Zrovna včera jsem viděla mladého kluka - cyklistu, nožičky jak hůlečky a to bych teda fakt nesnesla. Stejně tak žádného vysteroidovaného svalovce. Na druhou stranu „bodří tlouštíci“ mi taky nic neříkají. Ale přiměřeně silnější postavy s bříškem (to mají dnes i docela mladí kluci) jsou naprosto ok.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.7.12 16:14

@dominic kdo je ta bohyně, co vás povila a vychovala? Nemáte nějakou mladší sestru pro mého staršího syna?

dominic
85 příspěvků 2.7.12 16:18

@lilip Vyridim mamince, ze odvedla dobrou praci :) Sestru bohuzel nemam, ale za nejakych dvacet let vam muzu dodat dceru pro mladsiho syna ;)

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.7.12 23:09

@modra_kocka: Jestli jsi z mých příspěvků vysoudila, že nesnáším lidi s nadváhou, tak mě to mrzí. Nicméně jsi to vysoudila špatně.

Ad svislé tlusté proužky - psala jsem, že na někom, kdo má dva metry a 120 kg to bude vypadat hrozně. Nepsala jsem nic o tom, že mi takový člověk připadá tlustý. Souhlasím, že na tu výšku je to celkem normální mužská (mohutnější) postava. Myslím si ale, že mu svislé pruhy slušet nebudou, to je celé.

modra_kocka
903 příspěvků 2.7.12 23:15

@uu : vypadá to tak. Podle tvého nenávistného prvního postu v této diskuzi rozhodně.
Ohledně proužků - v tom případě jsme psaly každá o něčem jiném, a nemělo smysl na sebe navzájem ohledně proužků reagovat :) Já jsem psala o tom, že vodorovné pruhy nejsou pro siné postavy zakázáné, že to, že rozšiřují, je mýtus. To přece neříká nic o tom, jestli normální mužská postava bude v širokých svislých pruzích vypadat hrozně.
Občas taková nedorozumění v diskuzích vzniknou, show must go on :)

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.7.12 23:18

V širokých svislých pruzích by hlavně vypadal kdokoliv jako trestanec, ne? :-)

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.7.12 23:21

@modra_kocka: Mysli si co chceš, ale nenávist mi nepodsouvej, to jsou moc silná slova.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.7.12 23:23

@lilip
ale treba George Clooney v tom trestaneckem vypadal velmi dobre :-) (bohuzel jsem zapomela, jak se ten film jmenoval)

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.7.12 23:24

@lilip: Myslela jsem to spíš tak, že takový ten jemný, sotva znatelný proužek není (podle mě) problém na jakékoliv postavě, ale silnější proužkovzor (třeba já nevím - cca tři, čtyři milimetry na šířku) už pak vypadá trochu jak peřina s rukávy. Až do šířky vezeňských pruhů moje fantazie nešly :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek