Snubní prsteny

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Majdalenkaaaa
8 příspěvků 24.4.16 16:14

Jéééé, děkuju, tak to jste mi udělala radost. Já jsem myslela, že ten kamínek je mnohem menší, aspoň teda podle toho ci mi tady holky říkaly. Tak to zkusím hned ukázat doma, že by to snad mohla být vhodná alternativa. Ale i tak bych sakra raději něco, kde je víc těch šutříků :-))

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.16 16:23
@Bayta píše:
Pokusim se vam ho zaslat do zpravy :)

Ja chcem tiež. Sííííím. :-D Pindám tu polku strany a nakoniec obídem naprázdno. :-D

dr.kralik
356 příspěvků 24.4.16 16:46

@Gorilka To mě zajímá (i když nikoho s takovým prstenem neznám). To jako ti, kdo chtěli prsten s pravým kamenem dostali za své peníze umělý?

Majdalenkaaaa
8 příspěvků 24.4.16 16:50

@Giulietta - já bych Vám je klidně přeposlala, ale nevím, jak to udělat. Jsem tady na fóru chvíli a jsem těžkej antitalent na počítače :-D na jejich stránkách vypadají samozřejmě lépe, protože jsou krásně vyfocený a jsou tam na světle. Já je mám ve zprávě vyfocený v krabičce a je to docela tmavá fotka, ale důůůůležitý je, že tam jde vidět co? Kamínek!! :-D Nejsou tam úplně vidět ty detaily, ale pro zjištění toho, v jaké je to velikosti, tak to stačí :-)Zkusím sem vložit obrázek, jestli to půjde :-)

Bayta
9 příspěvků 24.4.16 16:51

Tak já je vyfotím lépe, že jste to vy :)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.16 16:52
@Majdalenkaaaa píše:
@Giulietta - já bych Vám je klidně přeposlala, ale nevím, jak to udělat.

Prosím nerobte to. Neposielajte nikomu to čo ste dostala v súkromných správách. Viem, že som si z Vás strieľala, ale teraz to myslím vážne.

Majdalenkaaaa
8 příspěvků 24.4.16 16:53

Jak to? :-D

Bayta
9 příspěvků 24.4.16 16:57

No taky nejsem nadšená, že jsou moje prstýnky zveřejněné :) Bylo to spíše pro Vás, abyste měla lepší představu. Ještě Vám posílám lepší fotku, na této opravdu není nic moc vidět.

dr.kralik
356 příspěvků 24.4.16 16:58

@Majdalenkaaaa svatá prostoto…

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.16 17:00

@dr.kralik Svata prostoto je málo. @Bayta ospravedlňujem sa.

Majdalenkaaaa
8 příspěvků 24.4.16 17:03

J jsem to chtěla smazat, ale už mi to nešlo, protože jsem ten Váš komentář četla až pak :-(

dr.kralik
356 příspěvků 24.4.16 17:04

@Giulietta To asi ano. Ale co naděláme…

Gorilka
1414 příspěvků 24.4.16 17:20
@dr.kralik píše:
@Gorilka To mě zajímá (i když nikoho s takovým prstenem neznám). To jako ti, kdo chtěli prsten s pravým kamenem dostali za své peníze umělý?

Prsteny s pravými diamanty, safíry atd., šli koupit, až když tu otevřel prodejnu Dior. Veškerá tuzemská výroba požívala syntetické kameny - s výjimkou toho co lidé považují za polodrahokamy nebo granáty.

Betty J.
2031 příspěvků 24.4.16 20:10

@Majdalenkaaaa: no, Rovensko sice není na konci světa, ale uznávám, že ne každému se chce kvůli prstenu harcovat někam do Českého ráje. Pokud byste přesto měla zájem, pan Patočka bude teď o víkendu (29. dubna - 1. května) na mineralogické burze v Tišnově (ale je dobré mu předem zavolat, nemusí být celý víkend), určitě byste si u něj mohla vybrat kameny, případně i domluvit na zhotovení prstenů.

Betty J.
2031 příspěvků 24.4.16 20:22

@Gorilka: s částí Vámi uváděných informací si dovolím nesouhlasit. Skutečně již někdy od osmdesátých let 19. století se používají syntetické rubíny (proto také ta masivní exploze rubínových šperků v secesním období). Se syntetickými diamanty to tak jednoduché není, pokud si uvědomuji, v dobách, o nichž píšete, byla technologie jejich výroby ještě nepříliš dokonalá, takže vznikaly pouze velmi malé, pro klenotnické účely nevhodné exempláře.

999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.16 20:25

@Betty J. Nechci shazovat um českých lidí, ale diamanty kupuji pouze z antwerpskych, popř. izraelských brusíren s certifikáty světových gemologických laboratoří. Tedy pokud se nejedná o mini kameny, které se stejně brousí někde v Číně…

Betty J.
2031 příspěvků 24.4.16 20:45

@999: ráda věřím, s kvalitou produkce Vámi zmiňovaných brusíren nijak nepolemizuji, pouze jsem dávala zakladatelce diskuse tip na kameny dostupné v České republice. Jen na okraj: brusírna v Rovensku funguje už nějakých devadesát let, dnes zde pracuje již třetí generace, takže se nejedná o nějaké kutily se „zlatýma českýma ručičkama“.

999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.16 21:01

@Betty J. Jasně, že se nejedná o kutily, ale co je 90 let proti těm staletím v Antverpách… Zajímalo by mě, jestli panu Patočkovi certifikují kameny v GIA, HRD, IGI… Pokud ano a v kategoriích 3 x excellent, tak dobrý… :-)

Gorilka
1414 příspěvků 24.4.16 21:17

@Betty J. Spousta lidí byla zklamaná když vzali prsteny vyrobené mezi 1953-1989 do starožitnictví a divili se, že dostanou jen cenu za 14kar. zlato. Syntetické kameny vhodné pro klenotnické účely se vyráběly u nás, v DDR a v SSSR.

Dulcinela
197 příspěvků 24.4.16 21:32

@Betty J. Taky se mi ten rozdíl v ceně zdá podezřele nízký. Navíc není uvedeno, kolik karátů briliant za tu cenu bude mít, jak velké inkluze? Takhle po netu bych to tedy nekupovala…

Betty J.
2031 příspěvků 25.4.16 09:31

@999: nechcete snad tvrdit, že Vámi udávané instituty certifikují jen kameny excelentní? Jinak moc netuším, proč je vybroušenému diamantu třeba certifikátu ze Spojených států, když se z něj nedozvím nic jiného než z téhož, vystaveného solidním zpracovatelem u nás (vycházím z možná naivního předpokladu, že kritéria pro zařazení do jednotlivých tříd kvality podle barvy, čistoty a brusu jsou jasně definovaná, takže jeden a týž kámen nemůže získat dvě významně rozdílná hodnocení).

999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.16 12:16

@Betty J. Myslím, že je to delší debatu, tak se to pokusím zkrátit. Pokud se bavíme o malinkém kamínku, tak je to asi jedno. A pokud má být ve snubáku, což je v ideálním případě na celý život, tak ok. Problém nastává, když se pokoušíme kámen/prsten prodat. Pak je dobré mit hodnocení světové gemologické laboratoře.
Jmenované gemologické laboratoře certifikují i kameny ne excelentní, ale samotnou by mě zajímalo, jestli by certifikovaly kámen od českého brusiče, když vím, jak velké problémy mají kameny broušené třeba v Rusku, a to z vynikající surové diamantové hmoty.
Jeden kámen často získá rozdílná hodnocení od jiných gemologických laboratoří, a někdy i v rámci jedné laboratoře, kde se na parametrech musí shodnou určitý počet lidí ( podle velikosti kamene). Pak začíná proces certifikace znovu, hodnoty musí být stejné u všech, kteří hodnotili.

Mylady2
12413 příspěvků 25.4.16 12:19

@999 Cartier nebo tiffany prodávají kvalitní brilianty?

999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.16 14:30

@Mylady2 Na to není jednoduché odpovědět. V jejich špercích jsou brilianty průměrné úrovně za nadprůměrné ceny… Ale šperky Tiffany nebo Cartier si člověk kupuje kvůli brandu, tradici…Jediný problém může nastat třeba v souvislosti s vnitřní čistotou kamene. Viděla jsem prsteny Tiffany i Dior s prasklým kamenem po čištění ultrazvukem. Ale to se vám může stát i u nebrandových šperků, jen u těch zavedených značek to nečekáte…

Mylady2
12413 příspěvků 25.4.16 14:33

@999 proč dávají do šperků průměrné brilianty?
Mají k tomu nějaký důvod?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek