Šperky a bižuterie

Fotoalbum tématu (16) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Betty J.
2031 příspěvků 9.11.12 20:23

@Gorilka: nechci být dotěrná, ale nedalo by mi to pokoj, Encyklopedii českého zlatnictví, stříbrnictví a klenotnictví nemám zrovna při ruce, mohla byste prosím tu definici ocitovat, abych si mohla udělat na věc názor? Vaše radikální řešení je na mne radikální až moc - viděla jsem už dost kousků vyrobených i dávnými mistry zlatnickými z drahých kovů i kamenů a byly to kýče jako biče, nicméně jako bižuterii bych je určitě neoznačila.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 9.11.12 20:40

@MaláMyš alergie na „zlato“ zcela jistě existuje, máme ji v rodině
v uvozovkách proto, že ve špercích není nikdy čisté Au, problémy dělají ty příměsi.

Len
490 příspěvků 9.11.12 22:20
@viktorka_od splavu píše:
v uvozovkách proto, že ve špercích není nikdy čisté Au, problémy dělají ty příměsi.

Ano, taky jsem alergická na zlaté šperky. Naštěstí mi sluší spíš stříbro, takže s tím nemám problém a aspoň nemusím udávat důvody, proč zlato ne. Prostě na něj mám alergii a tenhle důvod stačí; nemusím pak složitě vysvětlovat, že zlato mi nesluší a proč ho nenosím.

Gorilka
1415 příspěvků 10.11.12 13:05
@Betty J. píše:
@Gorilka: nechci být dotěrná, ale nedalo by mi to pokoj, Encyklopedii českého zlatnictví, stříbrnictví a klenotnictví nemám zrovna při ruce, mohla byste prosím tu definici ocitovat, abych si mohla udělat na věc názor?
Bižuterie - francouzské slovo bijouterie původně znamenalo klenotnictví jako obchod i jako klenotnické zboží v něm, přesněji se rozlišovalo bijouterie fine = z drahých kovů od bijouterie de fantaisie z pozlacených či postříbrených kovů obecných. Od konce 19. století, a zejména ve 20. století se v Evropě vžilo jako souhrnné označení imitace šperků z náhražkových materiálů jak z obecných kovů, tak ze skla, keramiky, a stále více také z umělých hmot. Pro český export se od konce 19. století stala typickou Jablonecká bižuterie (Jablonec nad Nisou), zahrnující práci tisíců domácích výrobců z Jizerských hor a Podkrkonoší. Dělí se podle převažujícího materiálu na skleněnou a kovovou. K největším producentům střední Evropy se zařadily také závody v německém Pforzheimu a francouzská firma Swarovski, založená českým sklářem. V současné době je výroba rozšířena po celém světě.
gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.12 14:44

@Gorilka Swarovski je Rakúska firma. A Daniel Swarovski bol nemec, ktorý sa narodil za rakúska uhorska, pred prvou svetovou vojnou na území čiech.

Gorilka
1415 příspěvků 10.11.12 18:34
@gulietta píše:
@Gorilka Swarovski je Rakúska firma. A Daniel Swarovski bol nemec, ktorý sa narodil za rakúska uhorska, pred prvou svetovou vojnou na území čiech.
  • Eh, cituju heslo z knihy na které se ptala Betty J.
  • První fimu založil v Němcích (Tyroly).
  • Ano, ta firma v Rakousku stále existuje ale byla založen až v roce 1950 (D. Swarovski & Co.).
  • Ne, netuším proč je v tom hesle přídavné jméno „francouzská“.
  • Centrála se momentálně nachází v Lichtenštějnsku (Swarovski AG).
gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.12 18:51

@Gorilka centrála sa nachádza vo Watense v Rakúsku. Prvú firmu založil v Tyrolsku, ale v Rakúsku. V Lichtenštejnsku je pobočka, nie centrála.

Příspěvek upraven 10.11.12 v 19:17

Mylady2
12413 příspěvků 10.11.12 19:00

@gulietta nevěděla jsem že existuje Tyrolsko i v německu:-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.12 19:09

@Mylady2 ani ja nie. :-) Swarovski je moja srdcovka. Ja do toho Watensu chodím na dovolenky, v Kristallweltene väčšinou strávim pol dňa a „užívam“ si a raz chcem vlastniť rodinú vilu ako si nechal postaviť Daniel Swarovski v tom Watense. A moj prvý šperk od manžela som dostala v tej ich predajni a bola to Alpská protež. Daroval mi ju po tom, čo mi tú protež ukázal „naživo“ na kopci Hafelekar. Swarovského budem brániť zubami nechtami. :-D

Mylady2
12413 příspěvků 10.11.12 19:23

@gulietta aj moja! Dneska jsem šla kolem výlohy a uviděla něco co chci;-O

real.blond
6688 příspěvků 10.11.12 19:25
@gulietta píše:
@Mylady2 ani ja nie. :-) Swarovski je moja srdcovka. Ja do toho Watensu chodím na dovolenky, v Kristallweltene väčšinou strávim pol dňa a „užívam“ si a raz chcem vlastniť rodinú vilu ako si nechal postaviť Daniel Swarovski v tom Watense. A moj prvý šperk od manžela som dostala v tej ich predajni a bola to Alpská protež. Daroval mi ju po tom, čo mi tú protež ukázal „naživo“ na kopci Hafelekar. Swarovského budem brániť zubami nechtami. :-D

Ja swarovskiho taky zboznuju. A ikdyz je tady asi dost „fuj“, budu ho branit s vami:)))

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.12 19:36

@Mylady2 dúfam, že už ste to pripísala na zoznam pre Ježiška. :-) Je krásny.
@real.blond mne je fuk či je tu fuj, alebo nie, mne sa páči.:-) Ja mám napríklad aj prívesok vykladaná českým granátom a ten je tu tiež fuj, lebo čo ak nie je pravý? Manžel je minearológ, takže nemám pochyby o pravosti.:-)

Mylady2
12413 příspěvků 10.11.12 19:39

@gulietta já bych chtěla hned:-p ooooo trošku mě štve že je dražší:-(

coralline
840 příspěvků 10.11.12 19:49
@viktorka_od splavu píše:

Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, nesnesu zlaté náušnice, jako malá jsem kvůli nim měla fialové uši (natřené genciánou). Jiné zlaté šperky jsem radši nikdy nezkušela. Stříbro ani bižuterie mi ale nevadí. Hodinky jsou taky v pohodě.

real.blond
6688 příspěvků 11.11.12 13:06

@gulietta ja se za posledni dobu naprosto zamilovala do figurek swarovski, nemyslim ty na krk, ale na postaveni na stul treba.. Zatim zadnou nemam, ale obavam se, ze Jezisek nejakou prinese:) jsou tak nadherne, ale tak silene lapace prachu! Takze musim byt silna a zadnou si neprat/nekoupit. Radsi nejake nove nausnice:)

Mylady2
12413 příspěvků 11.11.12 13:26

@real.blond o prosím tě! Kup si ty nádherné dva ptáčky ledňáčky! Ty jsou nadherní:-) zamilovaný páreček.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.12 13:35

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:49

Mylady2
12413 příspěvků 11.11.12 13:38

@uu ó tak to se samo líbí i mě! Jak je to levné?:-D
Předpokládám, že cena bude sdělena jen vážnému zájemci:-)

Příspěvek upraven 11.11.12 v 13:39

Curlygirl
1901 příspěvků 11.11.12 13:38

@uu je krasny, ale kam si ho vzit na sebe?! :-D

Mylady2
12413 příspěvků 11.11.12 13:39

@Curlygirl na ples;-)

Curlygirl
1901 příspěvků 11.11.12 13:45

@Mylady2 ok.. tady zas vidite, jaky nenepravitelny praktik jsem s temi sperky :-D

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.12 13:49

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:45

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.12 13:54

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:46

real.blond
6688 příspěvků 11.11.12 14:04

@uu az je darujete do SH, prozradte mi kam! Protoze oba nutne potrebuji, nejlepe jiz tento patek, kdy odlitame na dovolenou:)))

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.12 14:10

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:47

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek